وب مانی

با استفاده از وب مانی می توانید برای خرید کالاهای خارجی، انتقال پول به سایر کشورها و استفاده از خدمات وب‌سایت‌های خارجی اقدام کنید. افتتاح حساب وب مانی جوابگوی همه مشکلات و نیازهای بانکی در خارج از کشور است. تحریم بودن ایران مشکلی در ساخت حساب وب مانی به وجود نمی‌آورد و به سادگی هر چه تمام قابل انجام است. شما می توانید از طریق سایت فراکنش اقدام به افتتاح حساب، خرید و یا فروش وب مانی نمایید.

وب مانی

وب مانی

وب مانی چیست؟

وبمانی یک سرویس پرداخت بانکی است که دقیقاً عملکردی شبیه به پی پال را دارد. افراد با ساخت حساب وب مانی می‌توانند به راحتی به هر کشور خارجی پول ارسال و یا دریافت کنند. اما این تنها ویژگی این نوع حساب اینترنتی نیست، همه خدماتی را که با استفاده از کارت‌های اعتباری بانکی نظیر مستر کارت و ویزا کارت می‌توان انجام داد، از طریق وبمانی نیز قابل انجام است. کمپانی وب مانی در کشور روسیه است و همین اصلی‌ترین دلیل امکان استفاده از این سرویس برای ایرانیان است، این شرکت در سال 1998 فعالیت خود را آغاز کرد و در حال حاضر بیش از 39 میلیون کاربر فعال دارد. وب مانی رقیب چندان قدرتمندی برای پی پال نیست؛ اما از آنجایی که ایرانیان می‌توانند با هویت اصلی خود برای ثبت نام وب مانی اقدام کنند، مورد توجه بسیاری از ایرانی‌ها قرار گرفته است. شارژ حساب وب مانی نیز به راحتی، آسان‌تر و سریع‌تر از شارژ حساب پی پال انجام می‌شود، شما با مراجعه به و بسایت فراکنش می‌توانید در کمترین زمان ممکن درخواست افتتاح حساب وب مانی یا شارژ وب مانی بدهید. حال که تا این بخش با مفهوم webmoney چیست، آشنا شدید؛ قصد داریم شما را با کاربردهای این سرویس پرداخت آنلاین بیشتر آشنا کنیم.

کاربردهای وب مانی چیست؟

سرویس پرداخت آنلاین وبمانی کاربردهای جالبی دارد که در این بخش از مقاله وبمانی چیست به آن خواهیم پرداخت. پس از خرید وب مانی از و بسایت فراکنش می‌توانید با راحتی هر چه تمام از سایت‌های خارجی نظیر آمازون، والمارت و دیگر سایت‌های فروشگاهی اجناس مورد نیاز خود را خریداری کنید. همچنین اگر شارژ وب مانی شما به پایان رسید، هیچ جای نگرانی است؛ چرا که با مراجعه به و بسایت فراکنش می‌توانید درخواست افزایش شارژ حساب وب مانی بدهید. افرادی که به صورت فیری لنسری کار می‌کنند، انتخاب وب مانی به عنوان یک حساب بین‌المللی برای دریافت حقوق از شرکت‌های خارجی نیز بسیار کاربردی می‌باشد. تعداد شرکت‌هایی که از سرویس وبمانی پشتیبانی می‌کنند به اندازه پی پال نیست؛ اما با این حال بهترین انتخاب ممکن برای ایرانیانی است که می‌خواهند، حسابی خارجی را به اسم خود داشته باشند. از دیگر کاربردهای WebMoney، تبدیل وبمانی به تتر است، البته این به این معنا نیست که شما خود وب مانی را می‌توانید به تتر تبدیل کنید. با استفاده از وب مانی امکان خرید ارزهای دیجیتال نظیر تتر یا بیت کوین از صرافی‌های خارجی وجود دارد، بنابراین خرید ارز دیجیتال با وب مانی نیز برای دارندگان این کارت اعتباری وجود دارد. به طور کلی webmoney مناسب کاربران ایرانی است که قصد خرید و فروش به صورت قانونی را در کشورهای خارجی، استفاده از فروشگاه‌هایی که هاست به فروش می‌رسانند، فروشگاه‌های بازی نظیر استیم، دریافت حقوق ماهیانه فریلنسرها از شرکت‌های خارجی از جمله کاربردهایی است که ایرانیان با خرید وبمانی بهره‌مند خواهد شد.

وب مانی چیست

وبمانی از چه ارزهای خارجی پشتیبانی می کند؟

پیش از ساخت اکانت وب مانی بهتر است بدانید که با خرید وبمانی، امکان ذخیره کردن چه ارزهایی بر روی کیف پول وب مانی وجود دارد. در حال حاضر وب مانی از ارزهای زیادی پشتیبانی می‌کند که امکان ساخت کیف پول وب مانی برای ارزهای که در ادامه بیان خواهیم کرد، برای دارندگان این نوع حساب بانکی بین المللی وجود دارد.
• دلار
• یورو
• روبل(پول واحد روسیه)
• گریونا(پول واحد اوکراین)
• روبل(پول واحد بلاروس)
• قزاقستانی(پول واحد قزاقستان)
• دانگ(پول واحد ویتنام)
• بیت کوین
• بیت کوین کش
• لایت کوین
• طلا
تمامی ارزهایی که در بالا بیان کردیم، همگی قابلیت ذخیره سازی بر روی کیف پول وب مانی را دارند. نحوه ذخیره سازی ارزهای خارجی به این صورت نیست که دادن شماره کارت خود می‌توانید آن‌ها را به راحتی ذخیره کنید. به‌عنوان‌مثال برای ذخیره سازی بیت کوین بر روی وب مانی باید کیف پول بیت کوین را بر روی حساب خود ایجاد کنید که در این صورت به شما آدرسی تعلق می‌گیرد که در زمان خرید و فروش می‌توانید آن را در اختیار خریدار یا فروشنده قرار دهید. لازم به ذکر است که برخی از ارزهای نام برده شده، محدودیت‌هایی دارند به عنوان مثال برای دریافت یورو و ساخت کیف پول وبمانی یورو باید ساکن یکی از کشورهای اروپایی باشید.

کارمزد وبمانی چقدر است؟

پیش از افتتاح حساب وبمانی بهتر است بدانید که این شرکت در ازای تراکنشات از کاربران خود چقدر کارمزد کسر می‌کند؛ چرا که پرداخت کارمزد بالا برای ما ایرانیان به صرفه نخواهد بود. شرکت وب مانی از کاربران خود در ازای هر تراکنشی که انجام دهند، 0.8 درصد از مبلغ پرداختی یا واریزی را به عنوان کارمزد طلب می‌نماید. اما جای نگرانی است؛ چرا که سقف کارمزدی که از شما برای مبالغ بالای واریزی یا پرداختی کسر خواهد شد 50 دلار خواهد بود. همچنین در برخی موارد کارمزد صرافی وب مانی صفر است، این شرایط عبارت است از:
• انتقال یا جابه‌جایی بین کیف پول‌های یکسان
• بین کیف پول‌های مشابه با پاسپورت مشابه

کارمزد وب مانی

آموزش ساخت اکانت وب مانی

ثبت نام در وب مانی در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود، از این رو کافی است مراحل زیر را دنبال کنید تا افتتاح حساب وب مانی شما تکمیل گردد.

مرحله اول ساخت حساب وب مانی

برای افتتاح حساب وب مانی باید وارد و بسایت صرافی وب مانی به نشانی wmtransfer.com شوید و سپس بر روی گزینه Sign Up کلیک کنید. پس از کلیک کردن بر روی این گزینه وارد صفحه ثبت نام در صرافی وبمانی می‌شوید. در این صفحه شما بایستی از طریق شماره تلفن همراه خود دست به ایجاد حساب کاربری بزنید (لازم به ذکر است که شماره تلفن خود را بدون صفر وارد نمایید). پس از اینکه شماره موبایل خود را وارد کردید بر روی گزینه تأیید کلیک کنید، سپس کدی برای شماره وارد شده ارسال می‌گردد که در قسمت بعد باید آن را وارد کنید.

مرحله دوم ساخت حساب وب مانی

در این مرحله بایستی رمز عبوری برای حساب کاربری خود قرار بدهید و مجدداً آن را تکرار کنید و سپس تیک باکس مربوط به پذیرش شرایط و قوانین را هم بزنید و در آخر بر روی گزینه Continue کلیک کنید. پس از انجام این مراحل، ساخت اکانت وب مانی به پایان رسیده است؛ اما برای اینکه بتوانید ارزهای خارجی مانند یورو و دلار را ارسال و دریافت کنید باید کیف پول هر کدام را ایجاد کرده باشید.

مرحله سوم ساخت حساب وب مانی

برای ساخت کیف پول دلاری یا یورویی به پنل کاربری خود بروید و بر روی گزینه Add کلیک نمایید. WMZ مخفف کیف پول دلاری است که شما بایستی انتخاب کنید، پس از افزودن این کیف پول به حساب وب مانی خود به راحتی می‌توانید پول دریافت یا ارسال کنید. برای دریافت پول باید شماره حساب خود را در اختیار فرد مذکور قرار بدهید تا بتواند برای شما مبلغی را ارسال کند؛ با کلیک کردن بر روی کیف پول دلاری شماره حساب دلاری شما نمایان خواهد شد.
پس از انجام مراحل فوق، ساخت حساب وب مانی به پایان می‌رسد؛ اما لازم است بدانید که اجازه نگهداری بیشتر از 300 دلار را در کیف پول دلاری خود نخواهید داشت، همچنین با برخی از محدودیت‌های روزانه روبرو خواهید بود. برای اینکه مبالغ بیشتر را دریافت یا ارسال کنید، بایستی نوع حساب خود و مراحل احراز هویت وب مانی را انجام دهید، در بخش بعدی به این موارد خواهیم پرداخت.

چرا فراکنش؟
ارائه مشاوره تخصصی در زمینه پرداخت های بین المللی
انجام سفارشات ٢۴ ساعته در 7 روز هفته
پشتیبانی ارزهای مختلف یورو، روبل، دلار، یوآن و غیره
داشتن نماد اعتماد الکترونیکی

انواع حساب کاربری وبمانی

شرکت وبمانی کارت‌های اعتباری خود را در سطح مختلفی قرار داده است که به این سطح‌ها پاسپورت گفته می‌شود، در ادامه انواع حساب‌های وب مانی را برای شما بررسی خواهیم کرد. همچنین برای اینکه از نوع حساب کاربری خود مطلع شوید بر روی گزینه مورچه کلیک کنید.

نام مستعار(Alias)

اولین سطح کاربری سطح Alias است که پایین‌ترین و ضعیف‌ترین نوع حساب کاربری است، دارندگان این حساب می‌توانند تا سقف 100 دلار روزانه تراکنش انجام دهند و بیشترین مبلغی که می‌توانند در کیف پول خود نگهداری کنند، 300 دلار است.

رسمی یا قراردادی(Formal)

این نوع حساب برای کاربرانی که به صورت فریلنسری در شرکت‌های خارجی مشغول به کار هستند، بسیار مناسب است؛ چرا که امکان نگهداری 10 هزار دلار در این کیف پول وجود دارد و روزانه می‌توانید تا سقف 3000 دلار تراکنش انجام دهید. برای برخورداری از این ویژگی بایستی مراحل احراز هویت را به پایان رسانده باشید، همچنین باید اسکن کارت ملی یا پاسپورت خود را برای شرکت وبمانی ارسال کنید تا این نوع حساب کاربری برای شما فعال گردد. پس از تکمیل و ارسال تصویر مدارک خود، تقریباً 48 ساعت زمان می‌برد تا حساب کاربری شما به این نوع تغییر کند تا از ویژگی‌های نام برده بهره‌مند شوید.

شخصی(Personal)

اگر از جمله افرادی هستید که دارای کسب و کارهای بزرگی هستید یا جریان درآمدی شما متغیر است و معمولاً مبالغ بالایی به حساب شما ارسال می‌گردد، انتخاب حساب شخصی وبمانی بهترین گزینه است. این نوع از حساب ویژگی‌هایی نظیر برداشتن محدودیت تراکنش روزانه و سقف موجودی را برای دارندگان این حساب به همراه دارد. برای این که بتوانید حساب خود را به شخصی ارتقا دهید بایستی در وهله اول مبلغ 50 دلار را پرداخت کنید. همچنین باید مدارک هویتی خود را به صورت حضوری به یکی از نمایندگان رسمی وبمانی نشان دهید.

انواع حساب وب مانی

آموزش احراز هویت وبمانی

برای اینکه بتوانید مبالغ بالایی را در حساب خود نگهداری کنید یا مبالغ بیشتری را در روز بتوانید جابه‌جایی کنید، پیشنهاد می‌کنیم تا حساب خود را حداقل به سطح فرمال ارتقا دهید. احراز هویت وبمانی به کاربران اجازه دریافت و نگهداری مبالغ بیشتری را می‌دهد، از این رو برای کامل کردن احراز هویت خود از طریق پاسپورت یا کارت ملی مراحل زیر را پیش بگیرید. پیشنهاد می‌کنیم از طریق پاسپورت احراز هویت خود را انجام دهید؛ چرا که گاهاً احراز هویت‌هایی که از طریق کارت ملی انجام می‌شود مورد قبول واقع نمی‌شود.

مرحله اول احراز هویت وبمانی

احراز هویت در وبمانی به سادگی انجام می‌گردد که در ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید، سپس ابتدا وارد حساب وب مانی خود شوید و سپس روی این لینک کلیک کنید تا به بخش پاسپورت وبمانی وارد شوید. به‌جز کلیک کردن بر روی لینک، از بخش‌های مختلفی در حساب کاربری خود هم می‌توانید به بخش پاسپورت‌ها وارد شوید؛ اما ممکن است با یک فرم با زبان روسی مواجه شوید. بنابراین بهتر است با کلیک بر روی لینک بالا اقدام به احراز هویت کنید تا این بخش با زبان انگلیسی برایتان باز شود. با مشاهده صفحه‌ای مشابه با تصویر زیر بر روی Continue کلیک کنید.

مرحله دوم احراز هویت وبمانی

پس از وارد شدن از طریق لینک داده شده و کلیک بر روی گزینه Continue، در صفحه جدید بایستی اطلاعات هویتی خود را به طور دقیق وارد کنید. اطلاعات مورد نیازی که در این صفحه باید وارد کنید عبارت است از: نام و نام خانوادگی به انگلیسی، وارد کردن تاریخ تولد به میلادی، مشخص کردن جنسیت، انتخاب محل سکونت (اگر محل زندگی خود را نمی‌‎توانید پیدا کنید بر روی گزینه SET کلیک کنید و در صفحه جدید بر روی گزینه Choose Your Acual Location کلیک کنید تا محل سکونت خود را به درستی انتخاب کنید.)، کد پستی، وارد کردن آدرس محل سکونت به انگلیسی، انتخاب کشور محل سکونت، وارد کردن شماره پاسپورت یا کد ملی، تاریخ صدور گذرنامه یا کد ملی (برای تبدیل تاریخ ایرانی به میلادی می‌توانید عبارت تبدیل تاریخ شمسی به میلادی را در گوگل جستجو کنید) و وارد کردن نام سازمانی که گذرنامه یا کارت ملی شما را صادر کرده است. پس از اطمینان برقرار کردن از اطلاعات وارد شده بر روی گزینه Save کلیک کنید تا وارد بخش بعدی شوید.

مرحله سوم احراز هویت وبمانی

در صفحه جدید بایستی تاریخ انقضای کارت ملی یا پاسپورت خود را به میلادی وارد نمایید. سپس اسکن مدارک خود را در این بخش وارد کنید، عکس از صفحه اول پاسپورت یا گذرنامه تهیه کنید و آن را در بخش مربوطه بارگذاری کنید. پس از آپلود کردن اسکن مدرک هویتی خود، شما باید نوع مدرکی که ارسال کرده‌اید را انتخاب کنید. اگر اسکن پاسپورت خود را آپلود کردید گزینه Passport Main Page را انتخاب کنید؛ اما اگر اسکن کارت ملی را ارسال کرده‌اید، ID Card, Front side را انتخاب کنید. پس از اینکه تمامی این مراحل را انجام دادید بر روی گزینه Finish Upload کلیک کنید که نواری سبز رنگ برای شما نمایش داده می‌شود که نشان دهنده آپلود شدن موفقیت آمیز مدارک شما است.
پس از انجام مراحل بالا پیامی برای شما مبنی بر این که اطلاعات شما با موفقیت ثبت گردید، نمایش داده می‌شود. پس از 1 یا 2 روز کاری و بررسی شدن اطلاعات ورودی شما، نتیجه احراز هویت به شما ابلاغ می‌گردد که اگر مدارک خود را به درستی ارسال کرده باشید، حساب شما فعال می‌گردد.

راحت ترین راه خرید وب مانی

راحت ترین راه خرید وب مانی چیست؟

آسان‌ترین راه ممکن برای تهیه هر یک از حساب‌های وب مانی مراجعه به وبسایت فراکنش است؛ چرا که و بسایت فراکنش در زمینه خرید و فروش وب مانی و سایر کارت‌های اعتباری فعالیت می‌کنند و می‌توانند در کمترین زمان ممکن در جهت ساخت اکانت وبمانی و فروش وبمانی به شما عزیزان خدمات خوبی را ارائه خواهد داد. از این رو شما می‌توانید با مراجعه به سایت فراکنش و ایجاد درخواست وبمانی در کمترین زمان ممکن و به راحتی حساب وبمانی ایجاد کنید و از قیمت دلار وب مانی باخبر شوید.

سوالات متداول

ثبت نام وب مانی رایگان است؟

بله، برای ایجاد حساب وبمانی نیازی به پرداخت هزینه‌ای نمی‌باشد، فقط برای ارتقا نوع حساب به شخصی بایستی 50 دلار پرداخت کنید.

باید احراز هویت را انجام دهیم؟

اگر قصد دارید که مقدار موجودی کارت و سقف تراکنشات روزانه را افزایش دهید؛ اما به طور معمول می‌توانید حداکثر 300 دلار را در حسابتان ذخیره و به مقدار 100 دلار روزانه تراکنش انجام دهید.

کارمزد وب مانی چقدر است؟

همان‌طور که پیش‌تر بیان کردیم، وب مانی از کاربران خود 0.8 درصد مبلغی را که جابه‌جا می‌کنند به عنوان کارمزد از مشتریان خود طلب می‌کند، البته سقف کارمزدی که وبمانی از کاربران خود می‌تواند دریافت کند 50 دلار است. از این رو اگر قصد انتقال مبلغ زیادی را دارید، تنها 50 دلار را به عنوان کارمزد پرداخت خواهید کرد.

امکان استفاده از وب مانی برای ایرانی‌ها مجاز است؟

بله، وب مانی متعلق به شرکتی در روسیه است که به کاربران ایرانی خدمات می‌دهد.

جواب سوالتو پیدا نکردی؟