فراکنش » انواع کارت های اعتباری

انواع کارت های اعتباری

داشتن کارت اعتباری یک راه عالی برای مدیریت امور مالی در زمان بحران مالی است. این نوع کارت ها به شما امکان می دهد به وجوه دسترسی داشته باشید، خرید انجام دهید و در مرحله بعد مبلغ را بازپرداخت کنید. بهترین مزیت این است که کارت های بین المللی به طور گسترده پذیرفته شده اند و در صورت استفاده عاقلانه، آزادی مالی زیادی دارند. اگر نیاز به یکی از انواع کارت های اعتباری مطرح و بین المللی دارید، می توانید درخواست صدور این کارت را در سایت فراکنش ثبت کنید. کارشناسان این سایت در کوتاه ترین زمان ممکن یک کارت اعتباری و بین المللی برای شما صادر می کنند.

مزایای استفاده از کارت های اعتباری

کارت اعتباری نوعی تسهیلات اعتباری است که توسط بانک ‌ها ارائه می ‌شود و به متقاضیان اجازه می ‌دهد تا در محدوده اعتباری از پیش تأیید شده وجوه خرج کنند. محدودیت کارت اعتباری توسط صادرکننده کارت اعتباری بر اساس عواملی مانند درآمد و امتیاز اعتباری تعیین می شود که محدودیت اعتبار را نیز مشخص می کند. از مهم ترین مزایای انواع کارتهای اعتباری موارد زیر را می توان نام برد:

 • بهترین بخش در مورد کارت اعتباری این است که به یک حساب بانکی مرتبط نیست و بنابراین، هر زمان که کارت اعتباری خود را بکشید، مبلغ از حد کارت اعتباری شما کسر می شود، نه حساب بانکی.
 • ثبت نام آزمون های بین المللی مانند تافل، آیلتس، GMAT و GRE و غیره نیاز به انواع کارت اعتباری است.
 • از کارت اعتباری می ‌توانید برای پرداخت هزینه‌ های غذا، لباس، هزینه ‌های پزشکی، هزینه‌های سفر و دیگر خریدهای آنلاین و خدمات اورژانسی استفاده کنید.
 • برای پرداخت هزینه های سفارت، خرید از سایت های خارجی، پرداخت هزینه های دانشگاه و شهریه دانشگاه، پرداخت هزینه خرید بلیط از شرکت های هواپیمایی خارجی نیازمند ویزا کارت و مستر کارت هستید.
 • کارت اعتباری خرید را آسان تر و راحت تر می کنند و برای خرید دیگر نیازی به بازدید از مراکز خرید یا فروشگاه ها ندارید و می توانید از خانه خود خریدهای بزرگ انجام دهید.
 • کارت های بین المللی اعتباری بهترین جایگزین برای پول نقد هستند، زیرا نیاز به حمل پول نقد را از بین می برند. کارت های بین المللی اعتباری تقریباً در هر جایی پذیرفته می شوند.
 • انواع کارت اعتباری با جوایز و بازگشت نقدی متناسب با نیازهای متقاضی همراه است. بر اساس صادرکننده کارت اعتباری، این کارت ها با انبوهی از تخفیف‌ های ویژه، بازپرداخت نقدی یا امتیازهای پاداش برای خریدهایی که از طریق آن انجام می‌شود، ارائه می‌شود.
 • یکی دیگر از مزایای داشتن بهترین کارت اعتباری این است که به شما امکان می دهد هر زمان که نیاز باشد، پول نقد را برداشت کنید.

انواع کارت های اعتباری

با وجود انواع مختلف کارت های بین المللی معتبر، گاهی اوقات تصمیم گیری برای انتخاب یک کارت دشوار است. کارت ها بر اساس هزینه ‌های سالانه متفاوت هستند و برخی بر اساس عادت ‌های خرج کردن، جوایزی را ارائه می ‌دهند. برای تصمیم گیری در مورد اینکه کدام نوع از انواع کارت های بین المللی اعتباری برای شما بهتر کار می کند، بهتر است در ابتدا با انواع کارت های بین المللی آشنا شوید. البته این کارت های بین المللی اعتباری در حال حاضر به دلیل تحریم در ایران قابل دسترسی و استفاده نیست، اما می توانید از طریق سایت فراکنش برای صدور این کارت ها اقدام کنید. انواع کارت های اعتباری بین المللی عبارت اند از:

 • ویزا کارت Visa Card
 • مستر کارت Mastercard
 • گیفت کارت Giftcard

رایج ترین کارت های بین المللی اعتباری ویزا کارت و مستر کارت هستند.

ویزا کارت Visa Card

ویزا کارت Visa Card یک کارت پرداخت بین ‌المللی است که توسط انجمن خدمات بین‌المللی ویزا  Visa International Service Association, a payment network یک شبکه پرداخت مستقر در ایالات متحده، که با موسسه های مالی برای صدور کارت‌های Visa با برندهای مختلف همکاری می‌کند، معرفی شده است. در حال حاضر، انواع کارت اعتباری از نوع ویزا کارت Visa در بیش از 190 کشور در سراسر جهان در دسترس هستند و رایج ترین نوع کارت های بین المللی اعتباری محسوب می شوند. متقاضیان ایرانی برای دسترسی به ویزا کارت مجازی می توانند از طریق سایت فراکنش اقدام کنند. از کارت‌ های Visa می توانید برای خرید آنلاین استفاده کنید و تقریباً در همه جاهایی که Visa را می ‌پذیرند، برداشت نقدی، انتقال بانکی و سپرده پس ‌انداز انجام دهید. از مهم ترین مزایای کاربرد کارت های معتبر ویزا کارت موارد زیر را می توان نام برد:

 • فرآیند ساده حتی هنگام استفاده آنلاین
 • مدیریت امور مالی با ثبت همه جزئیات خرید (زمان، مکان و میزان خرید)
 • بالا بودن امنیت (تقریباً هر کارت VISA مجهز به تراشه EMV برای جلوگیری از کلاهبرداری و سرقت اطلاعات است)
 • روش پرداخت پذیرفته شده در بسیاری از کشورهای جهان
 • خدمات انتقال پول و هزینه های پشتیبانی هنگام انتقال پول در سطح بین المللی

مستر کارت Mastercard

مسترکارت به همراه ویزا کارت، دیسکاور Discover و امریکن اکسپرس American Express یکی از اصلی ترین شبکه های کارت اعتباری است. مزایای مسترکارت از حمایت های اولیه خرید در سطح استاندارد تا هدیه های مسافرتی، تخفیف ها و خدمات انحصاری در سطح جهانی را شامل می شود. علاوه بر این مزایا، دارندگان مسترکارت احتمالاً واجد شرایط دریافت مزایای کارت از سوی صادرکننده کارت خود خواهند بود، به ویژه اگر کارت اعتباری پاداش داشته باشند. مستر کارت در 210 کشور جهان، در بیش از 37 میلیون موسسه و یک میلیون دستگاه خودپرداز در سراسر جهان پذیرفته می شود. بر اساس چندین مطالعه کارت های مطرح بین المللی مانند مستر کارت نرخ ارزهای خارجی کمتری را نسبت به کارت های جایگزین ارائه می دهند. در تجارت الکترونیک کاربرد مستر کارت پس از ویزا کارت در رتبه دوم قرار دارد. متقاضیان از طریق سایت فراکنش می توانند برای خرید مستر کارت مجازی اقدام کنند. مزایای اصلی استفاده از مستر کارت ها عبارت است از:

 • مدیریت امور مالی با ثبت همه جزئیات خرید (زمان، مکان و میزان خرید)
 • روش پرداخت پذیرفته شده در بسیاری از کشورهای جهان
 • دارا بودن مزایای اضافی (شامل مواردی مانند ابزارهای مدیریت حساب، تخفیف های سفر و خرده فروشی، برنامه های بانکی و موارد دیگر)
 • خدمات تعویض کارت اضطراری در صورت گم شدن یا دزدیده شدن
 • حفاظت از قیمت تا 60 روز پس از خرید
 • بالا بودن امنیت و اطمینان
چرا فراکنش؟
ارائه مشاوره تخصصی در زمینه پرداخت های بین المللی
انجام سفارشات ٢۴ ساعته در 7 روز هفته
پشتیبانی ارزهای مختلف یورو، روبل، دلار، یوآن و غیره
داشتن نماد اعتماد الکترونیکی

گیفت کارت Giftcard

گیفت کارت نوعی پرداخت است که می توان از آن برای خرید در فروشگاه های خرده فروشی، پمپ بنزین ها، رستوران ها و مکان های دیگر استفاده کرد. پولی را روی کارت بار می ‌کنید که دارنده گیفت کارت می ‌تواند آن را در مکان‌ های پذیرفته شده خرج کند. گیفت کارت ها می توانند جایگزین مناسب و مفیدی برای پول نقد در مواقعی باشند که نیاز به خرید دارید یا می خواهید به شخص دیگری هدیه بدهید. گیفت کارت ها یا کارت هدیه فیزیکی را می توان در فروشگاه های فیزیکی یا آنلاین استفاده کرد، در حالی که کارت های هدیه دیجیتالی فقط برای استفاده آنلاین یا تلفنی طراحی شده اند. کارت های هدیه دیجیتال را می توان به کیف پول موبایل اضافه کرد تا خرید را آسان تر و ایمن تر کند. مهم ترین مزایای گیفت کارت ها عبارت اند از:

 • جایگزین مناسب پول نقد
 • بهترین هدیه برای دوستان و خانواده
 • قابل استفاده در فروشگاه های آنلاین
 • دارای امنیت بالا

بهترین جایگزین مناسب پول نقد برای هدیه گیفت کارت است.

چه مواردی موجب رد شدن ویزا کارت یا مستر کارت در خریدهای آنلاین می شود؟

گاهی اوقات متقاضیان با خرید آنلاین و به هنگام پرداخت از طریق انواع کارت اعتباری بین المللی با مشکل مواجه می شوند. رد شدن ویزا کارت یا مستر کارت به هنگام خرید آنلاین می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. برخی از دلایل رد شدن انواع کارتهای اعتباری بین المللی عبارت اند از:

 • کارت منقضی شده است.
 • بیش از حد اعتبار کارت کشیده اید.
 • پول کافی در کارت خود ندارید.
 • کارت خود را فعال یا ثبت نکرده اید.
 • آدرسی که برای خرید آنلاین یا تلفنی دادید با آدرسی که در پرونده در ارائه دهنده کارت اعتباری خود دارید متفاوت است.
 • صادرکننده کارت فعالیت مشکوکی را مشاهده می کند که می تواند نشانه کلاهبرداری باشد.
 • یک هتل، شرکت کرایه اتومبیل یا کسب و کار دیگر روی کارت کل صورتحساب شما را قرار داده است.
 • برخی از بانک ‌ها یا اتحادیه ‌های اعتباری از مسدود کردن کارت استفاده می ‌کنند، در واقع بخشی از اعتبار موجود در کارت اعتباری شما را متوقف می ‌کنند. این بدان معناست که تا زمانی که بلوک پاک شود، کمتر باید استفاده کنید.
 • پرداخت های دیرکرد زیادی دارید. اگر پرداخت‌ های شما عقب افتاده‌ یا در پرداخت ‌ها تأخیر دارید، صادرکننده کارت اعتباری شما می ‌تواند حساب شما را مسدود کند و شما را از خرید بیشتر منع کند.
 • اگر کارت نقدی شما را مسدود کنند، موجودی حساب شما ممکن است کم شود یا پرداخت مجاز شما رد شود.
 • مسافرت به خارج از منطقه داشته اید. برخی از شرکت ‌های کارت اعتباری از شما می ‌خواهند که هنگام سفر، چه به ایالت دیگر یا کشور دیگر، به آن ها اطلاع دهید. از این طریق آن ها می دانند که خریدهای انجام ‌شده در آن منطقه توسط شما بوده و تقلبی نیستند.

خرید کارت های اعتباری از فراکنش

در حال حاضر متقاضیان ایرانی به دلیل مشکلات و موانع تحریم امکان دسترسی به کارت های بین المللی معتبر مانند ویزا کارت و مستر کارت را ندارند. اما از طریق سایت های معتبر خرید کارت های بین المللی معتبر به صورت آنلاین بسیار راحت و ساده است. مشاوران سایت فراکنش با ارائه پشتیبانی از انواع کارت های بین المللی اعتباری مجازی و آنلاین و همچنین شارژ انواع کارت ها مانند مستر کارت، ویزا کارت و انواع این کارت ها شرایط لازم برای خرید آنلاین از کشورهای دیگر، پرداخت هزینه های تحصیل در دانشگاه های خارجی، پرداخت شهریه دانشگاه ها، پرداخت خریدهای آنلاین و غیره را برای متقاضیان ایرانی فراهم می کنند. بدین منظور متقاضیان باید درخواست صدور، خرید و فروش یا شارژ مستر کارت و ویزا کارت را در پنل این سایت ثبت کنند تا کارشناسان پس از احراز هویت در کوتاه ترین زمان و با کمترین کارمزد صدور یا خرید و شارژ انواع کارت اعتباری جهانی را انجام دهند.

سخن آخر

در این مقاله اطلاعات لازم درباره انواع کارت های بین المللی اعتباری ارائه شد. به طور کلی متقاضیانی که قصد پرداخت شهریه دانشگاه های خارجی، پرداخت هزینه اپلیکیشن فی، خرید فیلم های خارجی، برنامه های نرم افزاری جدید و یا شنیدن موسیقی های جذاب و یا حتی دیدن کارتون های انیمیشن روز جهان را دارند، نیاز به کارت بین المللی اعتباری مانند ویزا کارت و مستر کارت دارند. اگر نیازمند کسب اطلاعات بیشتر در مورد این نوع کارت ها و کاربرد آن ها دارید و یا به دلیل سفر و مهاجرت به کشورهای دیگر به زودی به این کارت ها نیاز پیدا می کنید، با وکلا و مشاوران موسسه فراکنش تماس بگیرید.

سوالات متداول

تفاوت ویزا و مسترکارت چیست؟

تفاوت بین کارت مسترکارت و ویزا کارت ناچیز است. هر دو ایمن و پذیرفته شده جهانی هستند. تنها تفاوت واقعی بین این دو از نظر شبکه پرداخت است.

دلایل محبوبیت ویزا کارت و مستر کارت چیست؟

ویزا و مسترکارت به سادگی هزینه کمتری را برای پردازش از متقاضیان دریافت می کنند. در حالی که امریکن اکسپرس می تواند 2.5-3٪ از هزینه های تجاری را در هر تراکنش دریافت کند.

چرا گیفت کارت ها محبوب هستند؟

گیفت کارت راهی سریع ‌تر و آسان ‌تر برای پرداخت هزینه ‌ها، به‌ویژه خریدهای دیجیتالی باشند. کسب امتیاز سوخت در فروشگاه مواد غذایی هنگام خرید گیفت کارت یکی از تبلیغات محبوب است.

آیا گیفت کارت همان پول است؟

 گیفت کارت نوعی کارت ارزش ذخیره شده است که برای استفاده در آینده روی آن پول بارگذاری شده است. فقط مقدار مشخصی از پول در آن موجود است. پس از اتمام این مبلغ، کارت دیگر قابل استفاده نیست.

جواب سوالتو پیدا نکردی؟