فراکنش » حساب های بین المللی

حساب های بین المللی

حساب های بین المللی برای هر متقاضی که دارای کسب و کار تجاری با کشورهای دیگر است و یا قصد تحصیل در دانشگاه های خارجی را دارد و یا هر متقاضی که قصد خرید از فروشگاه های آنلاین خارجی را دارد، لازم و مناسب است. اگر نیاز به یک حساب بانکی بین المللی دارید، می توانید درخواست افتتاح این حساب را در سایت فراکنش ثبت کنید. کارشناسان ما در فراکنش در کوتاه ترین زمان ممکن یک حساب معتبر و مطرح بین المللی برای شما افتتاح می کنند.

حساب بین المللی (کیف پول الکترونیکی) چیست؟

حساب های بین المللی از آن نوع حساب های بانکی هستند که متقاضیان می توانند از آن ها برای پرداخت و دریافت پول یا حواله های بانکی، خرید از سایت های خارجی، خرید بلیط هواپیما و یا هر گونه نقل و انتقال ارزی استفاده کنند. متقاضیان با باز کردن حساب بین المللی یا کیف پول الکترونیکی می توانند به صورت آنلاین و در همان لحظه به حساب بانکی خود در همه کشورهای جهان پول یا حواله انتقال دهند. گرچه برای متقاضیان ایرانی استفاده از همه حساب های معتبر بین المللی به دلیل تحریم امکان پذیر نیست، اما سایت فراکنش شرایط لازم را برای دسترسی متقاضیان ایرانی به این حساب های ارزی بین المللی فراهم کرده است.

انواع حساب های بین المللی

متقاضیان برای دسترسی به نقل و انتقال حواله های بانکی، پرداخت و برداشت وجه، پرداخت هزینه های تحصیلی و شهریه دانشگاه های خارجی و غیره می توانند از انواع حساب های بانکی معتبر بین المللی استفاده کنند. حساب های ارزی بین المللی در انواع مختلفی وجود دارند. انواع حساب های ارزی بین المللی عبارت اند از:

 • پی پال paypal
 • پرفکت مانی perfect money
 • وب مانی web money
 • پایر payeer
 • وایز wise
 • اسکریل skrill
 • پایونیر payoneer

پی پال paypal

پی پال از متداول ترین حساب های ارزی بانکی بین المللی است که از طرف یک شرکت امریکایی برای نقل و انتقال آنلاین پول و حواله های بانکی رایج شد. تا قبل از استفاده از ساخت حساب بین المللی پی پال متقاضیان کار نقل و انتقال را از طریق سنتی و حواله و چک انجام می دادند. با رواج این حساب ارزی متقاضیان برای پرداخت های بین المللی و ارزی خود می توانند در کوتاه ترین زمان و به صورت آنلاین واریزها و برداشت ها را انجام دهند. سایت فراکنش امکان افتتاح حساب بین المللی پی پال را علی رغم تحریم برای متقاضیان ایرانی و با هدف خرید و فروش دلار، خرید از سایت های خارجی و دیگر نقل و انتقال های ارزی آنلاین فراهم کرده است.

پرفکت مانی perfect money

کیف پول یا حساب بانکی معتبر و بین المللی ارزی پرفکت مانی از دیگر حساب های معتبر بین المللی و جهانی است. متقاضیان با باز کردن حساب بانکی معتبر و بین المللی پرفکت مانی می توانند نقل و انتقالات ارزی خود را در کوتاه ترین زمان و با اطمینان و امنیت انجام دهند. حساب های بانکی بین المللی پرفکت مانی ارزهای مختلف مانند دلار، یورو، پوند و غیره و حتی فلزات ارزشمند مانند طلا را پشتیبانی می کند. علاوه بر این متقاضیان ایرانی می توانند بدون نیاز به کارت های اعتباری و یا حساب بانکی از طریق سایت های معتبر حساب پرفکت مانی را افتتاح کنند و یا اقدام به خرید و فروش آن کنند. خرید و فروش ووچر پرفکت مانی و ساخت این حساب در همه سایت ها و موسسه های مالی معتبر مانند سایت فراکنش امکان پذیر است.

حساب پرفکت مانی ارزهای مختلف و حتی طلا را پشتیبانی می کند.

وب مانی web money

یکی دیگر از حساب های معتبر بانکی بین المللی حساب وب مانی است که کاربردهای فراوانی در زندگی امروزه دارد. متقاضیان با دارا بودن این حساب معتبر و بین المللی می توانند پرداخت ها و دریافت های ارزی خود را با نهایت اعتماد، امنیت و اطمینان انجام دهند. علاوه بر این بسیاری از سایت های فریلنسری امکان کسب درآمد و کار از طریق حساب وب مانی را برای متقاضیان فراهم کرده اند. از مزایای استفاده از این حساب بانکی معتبر می توان به بالا بودن امنیت و پایین بودن هزینه کارمزد اشاره کرد. متقاضیان ایرانی برای استفاده از این حساب معتبر بین المللی می توانند از خدمات سایت فراکنش در جهت افتتاح حساب وب مانی، شارژ و خرید و فروش حساب وب مانی و دیگر خدمات ارزی استفاده کنند.

چرا فراکنش؟
ارائه مشاوره تخصصی در زمینه پرداخت های بین المللی
انجام سفارشات ٢۴ ساعته در 7 روز هفته
پشتیبانی ارزهای مختلف یورو، روبل، دلار، یوآن و غیره
داشتن نماد اعتماد الکترونیکی

پایر payeer

متقاضیان علاوه بر استفاده از حساب های پی پال و پرفکت مانی می توانند از حساب ارزی بین المللی پایر نیز برای پرداخت و دریافت ارزهای رایج استفاده کنند. ایجاد حساب بین المللی پایر تضمین کننده امنیت و اطمینان پرداخت ها و دریافت وجه از حساب های ارزی بین المللی است. از مهم ترین مزایای کاربرد حساب بانکی معتبر بین المللی پایر می توان به بالا بودن درصد ایمنی و پایین بودن نرخ کارمزد آن اشاره کرد. علاوه بر  این حساب بانکی پایر امکان تبدیل پول به دیگر ارزهای رایج را با دارا بودن 4 کیف پول بین المللی فراهم می کند. حساب بانکی پایر انجام تراکنش های ارزی را به سهولت و با هزینه کارمزد 3% در بین کاربران این حساب بانکی ارائه می دهد. کارشناسان سایت فراکنش امکان افتتاح حساب پایر، شارژ حساب پایر و پرداخت معادل ریالی از این حساب را برای متقاضیان ایرانی فراهم کرده اند.

وایز wise

اگر بخواهیم در میان همه حساب های ارزی بین المللی مقایسه ای انجام دهیم، بدون شک حساب بین المللی وایز در رتبه اول قرار می گیرد. این حساب با اعتبار بین المللی در سطح بسیار زیاد از مهم ترین و بزرگ ترین حساب های بین المللی در سطح جهان است. متقاضیان از طریق حساب وایز می توانند نقل و انتقالات بانکی خود را در راحت ترین روش و در همه حساب های معتبر جهان انجام دهند. از مهم ترین مزایای استفاده از حساب بانکی معتبر بین المللی وایز می توان به پایین بودن نرخ کارمزد، بالا بودن امنیت و اطمینان، امکان دریافت وجه نقد و پرداخت و دریافت آسان ارزهای رایج جهان اشاره کرد. سایت فراکنش خدمات پرداخت در کوتاه ترین زمان ممکن، افتتاح حساب های بین المللی از نوع وایز، شارژ حساب وایز و پرداخت معادل ریالی را برای متقاضیان ایرانی انجام می دهد.

اسکریل skrill

از دیگر حساب های معتبر بین المللی حساب اسکریل را می توان نام برد. متقاضیان با استفاده از حساب اسکریل می توانند در کوتاه ترین زمان و با کارمزد مناسب نقل و انتقال های ارزی را انجام دهند. ساخت حساب بانکی بین المللی اسکریل در سایت فراکنش امکان پذیر است و متقاضیان می توانند پرداخت های آنلاین و آنی خود را از طریق این حساب انجام دهند. از دیگر خدمات این سایت در مورد حساب اسکریل می توان به امکان خرید و فروش دلار اسکریل، افتتاح حساب وریفای شده اسکریل و پرداخت معادل ریال اشاره کرد.

پایونیر payoneer

حساب پایونیر نیز از دیگر حساب های بین المللی معتبر و جهانی است که دارای مزایای فراوانی می باشد. متقاضیان ایرانی از این حساب می توانند برای انجام تراکنش های بین المللی، نقل و انتقال ارز و پرداخت و دریافت در سایت های خارجی استفاده کنند. مشاوران سایت فراکنش ارائه خدمات پایونیر در قالب شارژ حساب پایونیر، افتتاح حساب پایونیر و پرداخت معادل ریال را در کوتاه ترین زمان ممکن و با مناسب ترین هزینه کارمزد انجام می دهند. متقاضیان ایرانی از طریق این سایت معتبر و با دارا بودن حساب بانکی ارزی بین المللی پایونیر می توانند تراکنش های مالی جهانی را در هر کشور جهان انجام دهند.

امکان پرداخت بدون وجود حساب یا شماره کارت از طریق حساب های معتبر بین المللی وجود دارد.

حساب های بین المللی چه کاربردی دارند؟

متقاضیان با دارا بودن حساب های معتبر بین المللی از کاربردهای متنوع آن ها برخوردار می شوند. برخی از مهم ترین کاربردهای این حساب ها عبارت است از:

مزایای استفاده از حساب های بین المللی

متقاضیان با استفاده از انواع حساب های معتبر بانکی بین المللی از مزایای شگفت انگیزی برای پرداخت و دریافت ارزهای رایج برخوردار می شوند. گرچه به دلیل تحریم استفاده مستقیم از این حساب های بانکی معتبر برای متقاضیان ایرانی امکان پذیر نیست، اما سایت فراکنش با روش های خاص خود استفاده از این حساب ها و برخورداری از مزایای آن را برای ایرانی ها امکان پذیر کرده است. برخی از مهم ترین مزایای کاربرد حساب های بین المللی معتبر عبارت اند از:

 • دارا بودن امنیت و اعتماد در سطح بالا
 • دارا بودن هزینه کارمزد در سطح مناسب
 • امکان دسترسی راحت و ساده
 • امکان دسترسی در کوتاه ترین زمان ممکن
 • امکان دسترسی به دیگر حساب های بانکی
 • امکان خرید و پرداخت و دریافت آنلاین
 • امکان برخورداری از پاداش و امتیاز

حساب ارزی چیست؟

متقاضیان ایرانی که دارای حساب بانکی در کشور دیگری به جز ایران هستند، دارای حساب ارزی می باشند. در اصطلاح حساب ارزی به افتتاح حساب در بانک های خارجی اطلاق می شود. افتتاح حساب ارزی برای متقاضیانی مناسب است که دائم با کشورهای خارجی در ارتباط مالی و بازرگانی می باشند، از طریق شرکت های خارجی تراکنش های مالی انجام می دهند و یا از فروشگاه های آنلاین یا سایت های معتبر خرید می کنند. متقاضیان ایرانی از طریق دارا بودن حساب های ارزی می توانند برای صدور کارت های اعتباری مانند ویزا کارت VISA CARD و مستر کارت MASTER CARD اقدام کنند.

انواع حساب ارزی

متقاضیان از طریق حساب های ارزی می توانند در بانک های خارجی سپرده گذاری کنند. متقاضیان ایرانی از طریق حساب های ارزی می توانند پرداخت و دریافت ارزهای متداول را انجام دهند. به دلیل تحریم امکان باز کردن حساب ارزی بین المللی در ایران برای متقاضیان ایرانی امکان پذیر نیست، اما موسسه های مالی و سایت های معتبر مانند سایت فراکنش شرایط افتتاح حساب ارزی بین المللی را فراهم کرده اند. حساب های ارزی دارای مزایا و انواع مختلفی مانند حساب ارزی بین المللی و ایرانی هستند که در این بخش به انواع حساب های ارزی بین المللی می پردازیم. انواع حساب های ارزی بین المللی عبارت اند از:

 • حساب ارزی پی پال paypal
 • حساب ارزی پرفکت مانی perfect money
 • حساب ارزی ویندزور windsor
 • حساب ارزی وب مانی web money
 • حساب ارزی پایر payeer
 • حساب ارزی ریولت revolut
 • حساب ارزی وایز wise
 • حساب ارزی نتلر neteller
 • حساب ارزی اسکریل skrill
 • حساب ارزی پایونیر payoneer
 • حساب ارزی ادوکش advcash

انواع حساب ارزی بانک ها در ایران

حساب های ارزی بانک های ایران نیز همانند حساب های ریالی دارای انواع مختلفی هستند. گرچه از نظر حداقل سرمایه اولیه، نحوه نرخ سود سپرده و یا کارمزد سود با هم تفاوت دارند. یکی از مهم ترین حساب های ارزی بانکی ایران حساب ارزی بانک ملی است که به سرمایه گذاران طرح های مختلف سپرده گذاری را ارائه می دهد. حساب های ارزی بانک ها در ایران بر اساس نوع بانک دارای 3% تا 6% سود است. البته فقط حساب های سرمایه گذاری کوتاه مدت سود پرداخت می کنند. انواع حساب ارزی بانک ها در ایران عبارت اند از:

 • حساب قرض الحسنه جاری ارزی
 • حساب قرض الحسنه پس انداز ارزی
 • حساب سپرده سرمایه گذاری ارزی طولانی مدت

سود حساب های سرمایه گذاری کوتاه مدت ایران از 3% تا 6% است.

نحوه ثبت نام و باز کردن حساب ارزی در ایران

متقاضیان برای افتتاح حساب ارزی در بانک های ایران می توانند به صورت حضوری به بانک مورد نظر مراجعه کنند و با تکمیل فرم قرارداد افتتاح حساب ارزی و ارائه مدارک لازم یک حساب ارزی برای خود باز کنند. افتتاح حساب بانکی بین المللی با حساب ارزی در بانک های ایران با هم متفاوت است. متقاضی برای افتتاح حساب ارزی در بانک های ایران باید همان روال افتتاح حساب های بانکی عادی را طی کند. البته میزان سپرده اولیه برای هر نوع حساب بانکی متغیر است.

شرایط حساب ارزی بانک ها در ایران

شرایط افتتاح حساب ارزی و حساب ریالی در بانک های ایران از نظر روند باز کردن حساب مشابه است، اما از نظر میزان سرمایه اولیه، میزان کارمزد و نحوه محاسبه سود و غیره تفاوت هایی با هم دارند. مهم ترین شرایط حساب ارزی بانک ها در ایران شامل موارد زیر است:

تعیین حداقل سپرده در حساب ارزی

میزان سپرده لازم برای افتتاح حساب ارزی از طرف بانک عامل اعلام می شود. به طور کلی متقاضیان برای باز کردن حساب های ارزی در بانک های ایران به حداقل سپرده:

حدود 100 دلار برای باز کردن حساب قرض الحسنه ارزی و

حدود 1000 دلار برای باز کردن حساب سپرده ارزی طولانی مدت

نیاز دارند. گرچه بر اساس اعلام اخیر بانک مرکزی همه بانک های دارای خدمات ارزی باید امکان افتتاح حساب های ارزی بدون سپرده اولیه را برای متقاضیان فراهم کنند.

میزان کارمزد حساب ارزی

متقاضیان باید در حدود 5% ارزش ریالی هر مبلغی که از حساب ارزی خود پول برداشت می کنند را به عنوان کارمزد انتقال این وجه پرداخت کنند.

نرخ سود سپرده گذاری حساب ارزی

نرخ سود سپرده گذاری ارزی برای یک سال در بانک های ایران 4% اعلام شده است. بنابراین نرخ سود سپرده گذاری ارزی بر اساس مدت زمان سپرده گذاری عبارت است از:

برای سپرده یک ماهه: 0.75%

برای سپرده 3 ماهه: 1.25%

برای سپرده 6 ماهه: 2%

برای سپرده 9 ماهه: 2.5%

مدارک لازم برای افتتاح حساب ارزی

متقاضیان ایرانی برای افتتاح حساب های ارزی در بانک های ایران باید مدارک لازم را ارائه دهند که این مدارک و اسناد بر اساس شرایط افتتاح حساب و نوع حساب متفاوت است. مدارک کلی مورد نیاز برای افتتاح هر نوع حساب ارزی در بانک های ایران، عبارت است از:

مدارک لازم برای اشخاص حقیقی

فرم تکمیل شده درخواست افتتاح حساب ارزی

اوراق هویتی (اصل و کپی شناسنامه، کارت ملی و پاسپورت)

سپرده اولیه حداقل 100 دلار آمریکا یا معادل آن

دو قطعه عکس اخیرا گرفته شده

مدارک لازم برای اشخاص حقوقی

فرم تکمیل شده درخواست افتتاح حساب ارزی

اوراق هویتی (شناسنامه یا پاسپورت) امضاداران

اساسنامه شرکت ثبت شده

آگهی تاسیس و ثبت شرکت

معرفی اعضا و امضاداران شرکت

متقاضیان به چند روش می توانند حساب بانکی افتتاح کنند؟

متقاضیان بر اساس هدف از دارا بودن حساب ارزی می توانند به دو روش شخصی یا پرسونال و روش شرکتی یا بیزینس اقدام به باز کردن حساب ارزی کنند. دانشجویان ایرانی که قصد تحصیل در دانشگاه های خارجی را دارند و نیاز به ارائه تمکن مالی به عنوان مهم ترین مدرک برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی دارند، نیازمند افتتاح حساب شخصی یا پرسونال هستند. متقاضیانی که قصد ثبت شرکت و یا کارآفرینی دارند، نیازمند افتتاح حساب شرکتی یا بیزینس هستند. گرچه برای افتتاح حساب بانکی و یا شرکتی در بسیاری از کشورهای جهان متقاضیان بین المللی و از جمله ایرانی ها باید دارای مجوز اقامت آن کشور باشند. موسسه های مالی معتبر و سایت های مطرحی مانند سایت فراکنش افتتاح حساب بانکی در بانک های خارجی را برای متقاضیان ایرانی بدون نیاز به مجوز اقامت آن کشور امکان پذیر کرده اند.

دارا بودن مجوز اقامت برای افتتاح حساب شخصی در برخی کشورها الزامی است.

افتتاح حساب ارزی شرکتی (بیزینس)

متقاضیانی که قصد ثبت شرکت های تجاری در کشورهای خارجی را دارند و یا می خواهند با ارائه طرح های کارآفرینی در این کشورها کسب و کار کارآفرینی را راه اندازی کنند، باید در آن کشور حساب ارزی شرکتی (بیزینس) افتتاح کنند. بدین منظور متقاضیان باید مدارک و اسناد مورد نیاز را پس از ثبت شرکت در آن کشور و یا اخذ تاییدهای کارآفرینی به بانک مورد نظر ارائه دهند.

افتتاح حساب ارزی شخصی (پرسونال)

متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور دارند و نیازمند نقل و انتقال پول و ارز به دانشگاه مورد نظر برای هزینه های تحصیلی و شهریه و غیره می باشند، باید در آن کشور حساب ارزی شخصی (پرسونال) افتتاح کنند. گرچه برای باز کردن حساب ارزی شخصی در برخی از کشورها دارا بودن مجوز اقامت آن کشور الزامی است. برخی کشورها نیز فقط با درخواست پاسپورت متقاضی اقدام به افتتاح حساب ارزی برای متقاضی می کنند.

سوالات متداول

مهم ترین خدمات حساب های بانکی بین المللی کدامند؟

ارائه کد سوئیفت، ارائه کد IBAN، ارائه کد DIGIPASS، امکان افتتاح حساب در کمترین زمان و بدون محدودیت و مدیریت مالی آنلاین می باشد.

میزان سود حساب های ارزی چقدر است؟

میزان سود حساب های ارزی بر اساس نوع بانک، میزان سپرده، میزان بازدهی سپرده و بر طبق قوانین رایج در بازارهای بین المللی به صورت ارزی تعیین و پرداخت می شود.

حساب پرفکت مانی چه خدماتی ارائه می دهد؟

پرداخت خریدهای آنلاین، پرداخت خدمات آنلاین. خرید بیت کوین، طلا، دلار آمریکا و یورو از طریق اینترنت و وام گرفتن و دادن با شرایط خود است.

حساب های بانکی بین المللی چه کاربردی دارند؟

خرید از سایت های مختلف خارجی، پرداخت هزینه های دانشگاه های خارجی، پرداخت شهریه دانشگاه های خارجی و انجام تراکنش های مالی در هر کشور جهان است.

میزان سپرده برای افتتاح حساب ارزی چقدر است؟

میزان سپرده لازم برای افتتاح حساب ارزی از طرف بانک عامل اعلام می شود و به طور کلی حدود 100 دلار برای باز کردن حساب قرض الحسنه ارزی و حدود 1000 دلار برای باز کردن حساب سپرده ارزی طولانی مدت است.

جواب سوالتو پیدا نکردی؟