مستر کارت (Mastercard)

از کارت های اعتباری بین المللی که پس از ویزا کارت در رتبه دوم کاربرد و اعتبار قرار دارد، مستر کارت Master Card را می توان نام برد. Master Card ها با دارا بودن ویژگی های خاص برای هر نوع پرداخت ارزی، رزرو بلیط هواپیما، رزرو هتل، خریدهای آنلاین و آفلاین، برداشت وجه از همه ATM های متصل به Master Card و قابلیت اتصال به کیف پول الکترونیکی از مهم ترین و پرتقاضاترین کارت های اعتباری بین المللی می باشند. به دلیل تحریم دسترسی متقاضیان ایرانی به این کارت اعتباری مهم و بین المللی امکان پذیر نمی باشد، اما سایت فراکنش با روش های خاص خود صدور این کارت، شارژ و خرید و فروش آن را انجام می دهد. کافیست درخواست خود را در سایت ثبت کنید.

مستر کارت

مستر کارت (Mastercard)

مسترکارت چیست؟

همه ما حداقل دارای یک کارت بانکی هستیم که با استفاده از آن کلیه امورات بانکی خود را به صورت غیر حضوری انجام می‌دهیم. امکان استفاده از این کارت‌های بانکی در خارج از کشور وجود ندارد؛ چرا که سیستم بانکی ایران به شبکه بانکی جهانی متصل نمی‌باشد. از این رو برای این که تراکنشات خود را در پلتفرم‌ها و وبسایت‌های خارجی انجام دهید، باید کردیت کارت مجازی خریداری کنید. Master card یکی از کردیت کارت‌های مجازی است که افراد با استفاده از آن می‌توانند کلیه خدمات و تراکنشات خارج از کشور خود را انجام دهند. این کارت توسط بانک‌های خارجی به دارندگان حساب اعطا می‌گردد، البته هر فرد باید برای دریافت و خرید مستر کارت قابل شارژ به وبسایت‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، مراجعه کنند. از طریق مستر کارت مجازی به راحتی می‌توان از حساب بانکی خود از دستگاه‌های خود پرداز (ATM) وجه نقد دریافت کرد.

 بنابراین اگر شخصی هستید که به کشورهای خارجی زیاد سفر می‌کنید یا قصد سفر به کشور دیگری را دارید، خرید مستر کارت مجازی قابل شارژ به شما در تسهیل کردن عملیات پرداختی شما کمک زیادی خواهد کرد. با مراجعه به وبسایت فراکنش به راحتی می‌توانید به خرید مسترکارت بپردازید، مراحل خرید و نحوه خرید مستر کارت فیزیکی قابل شارژ و مجازی در بخش‌های بعدی برای شما آورده شده است که با مطالعه این بخش می‌توانید این کارت اعتباری را خریداری کنید.

قوانین و مدارک مورد نیاز برای مسترکارت

 1. پیش از خرید master card ابتدا بهتر است که از قوانین و ضوابط مسترکارت و مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب مستر کارت مطلع شوید.
 2. اطلاعات ورودی در زمان افتتاح حساب مستر کارت باید به درستی و مطابق کارت شناسایی آن شخص باشد.
 3. داشتن پاسپورت در زمان خرید مسترکارت از بانک الزامی است و در زمان خرید مسترکارت به صورت غیرحضوری باید عکس پاسپورت را در سایت مورد نظر آپلود کنید.
 4. از ارائه دادن مدارک جعلی و تقلبی خودداری فرمایید؛ چرا که منجر به مسدود شدن حساب شما می‌شود.
 5. اگر مستر کارت گم یا به سرقت برود باید در اسرع وقت به بانک یا موسسه‌ای که کارت را از آن خریداری کرده‌اید، اطلاع دهید.
 6. هک شدن حساب و به سرقت رفتن موجودی کارت شما در صورت انجام تراکنش در وبسایت‌های غیرمجاز و شرط بندی بر عهده خود شخص است.
 7. اگر اعتبار مسترکارت شما کمتر از 10 دلار باشد و به مدت 3 ماه از آن استفاده نکرده باشید، حساب شما غیرفعال و برای فعال سازی مجدد آن باید احراز هویت انجام دهید.

قوانین و مدارک مورد نیاز برای مسترکارت

انواع مستر کارت

 این نوع کارت اعتباری به دو صورت فیزیکی و مجازی در دسترس می‌باشد که برای کاربران ایرانی که به خارج از کشور مسافرت نمی‌کنند و در داخل ایران زندگی می‌کنند، خرید مستر کارت مجازی قابل شارژ را پیشنهاد می‌کنیم؛ اما اگر جز آن دسته از افرادی هستید که به سایر کشورها مسافرت می‌کنید، خرید مستر کارت فیزیکی قابل شارژ را به شما پیشنهاد می‌کنیم؛ چرا که با استفاده از مستر کارت فیزیکی به راحتی می‌توانید در کشورهای خارجی از باجه‌ها و دستگاه‌های خود پرداز پول نقد برداشت کنید. مستر کارت مجازی بیشتر مناسب افرادی است که قصد خرید کالا، آیتم‌های درون بازی یا انتقال پول را دارند، این افراد تنها با وارد کردن اطلاعات کردیت کارت مجازی خود به راحتی می‌توانند تمامی تراکنشات بالا را انجام دهند.

با مراجعه به وبسایت فراکنش می‌توانید هر دو نوع کارت را تهیه کنید؛ اما بهتر است که مستر کارت مجازی را تهیه کنید؛ چرا که مدت زمان دریافت آن از مستر کارت فیزیکی کمتر می‌باشد. امکان خرید مستر کارت مجازی 1 دلاری، 5 دلاری، 10 دلاری و مبالغ بالاتر در وبسایت فراکنش وجود دارد که خرید مستر کارت مجازی 10 دلاری مناسب‌ترین کارت برای خرید اینترنتی است؛ چرا که اکثر کالاها و آیتم‌های درون بازی بیشتر از 5 و 1 دلار است.

برای شارژ مستر کارت خود می توانید در سایت فراکنش ثبت درخواست نمایید و اقدام به شارژ کارت اعتباری خود نمایید.

انواع مستر کارت های مجازی

این کارت اعتباری در انواع مختلف مجازی و فیزیکی وجود دارد. در انواع مجازی، کارت به صورت فیزیکی صادر نمی‌شود و تنها اطلاعاتی از قبیل شماره مستر کارت، نام دارنده کارت، شماره CVV و تاریخ انقضای کارت در اختیار خریدار قرار می‌گیرد. از جمله انواع کارت‌های مستر مجازی می‌توان به کارت هدیه دلاری، کارت پوند انگلیس و کارت یورویی اشاره کرد. شما عزبزان می توانید اقدام به خرید مسترکارت مجازی از طریق سایت فراکنش نمایید.

انواع مستر کارت

خرید مستر کارت هدیه دلاری

چنانچه شرایط گرفتن مستر کارت هدیه دلاری را دارید، باید بدانید که این کارت‌ها به دلیل مجازی بودن در زمان سریعی تحویل می‌شوند و می‌توان از طریق آن‌ها در اکثر سایت‌های بین‌المللی خرید کرد. رزرو هتل، پرداخت هزینه آزمون‌های آنلاین بین‌المللی، خرید از فروشگاه‌های آنلاین و خرید بلیط پرواز از جمله کاربرد‌های استفاده از این نوع کارت‌ها می‌باشد. آدرس جغرافیایی این کارت‌ها معمولاً قابل‌تغییر نمی‌باشد و تاریخ انقضای مشخصی دارند که بعد از آن امکان استفاده مجدد از کارت دیگر وجود ندارد. واحد ارزی این کارت دلار آمریکا می‌باشد.

خرید مستر کارت پوند انگلیس

با خرید مسترکارت پوند انگلیس که یکی دیگر از انواع کارت‌های مستر مجازی می‌باشد، کارت اعتباری با واحد پولی پوند انگلیس در اختیار شما قرار می‌گیرد. این کارت‌ها معمولاً طی یک هفته صادر شده و قابل استفاده هستند. کارمزد استفاده از خدمات برای این دسته از کارت‌ها تا ۴. ۵ درصد از موجودی کارت کسر خواهد شد. این کارت‌ها دارای قابلیت شارژ مجدد نبوده و تنها برای پرداخت‌های ارزی و خرید‌های اینترنتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

خرید مستر کارت یورویی

با خرید این کارت یورویی و دریافت شماره کارت مستر کارت، می‌توانید همانند سایر کارت‌های مستر مجازی، از خدمات آن استفاده کنید. واحد پول این کارت‌ها از نوع یورو بوده و برای پرداخت به شرکت‌ها و وب‌سایت‌هایی که معمولاً در اروپا سرویس‌دهی می‌کنند، بسیار مناسب است. کارمزد استفاده از این نوع کارت، تا ۴. ۵ درصد از موجودی کارت قابل کسر خواهد بود. آدرس جغرافیایی پرداخت برای این نوع کارت‌ها معمولاً با پرداخت هزینه قابل تغییر بوده و دارای تاریخ انقضای یک‌ساله هستند. همچنین، قابلیت برگشت وجه در صورت کنسل شدن سفارش وجود دارد؛ اما قابلیت برداشت پول از دستگاه‌های خود پرداز وجود ندارد.

چرا فراکنش؟
ارائه مشاوره تخصصی در زمینه پرداخت های بین المللی
انجام سفارشات ٢۴ ساعته در 7 روز هفته
پشتیبانی ارزهای مختلف یورو، روبل، دلار، یوآن و غیره
داشتن نماد اعتماد الکترونیکی

 

انواع مسترکارت های فیزیکی

نوع دیگری از این کارت‌های مجازی، کارت‌های فیزیکی هستند که پس از سفارش، به صورت فیزیکی به خریدار تحویل می‌شوند. در نتیجه، زمان صدور و تحویل این نوع کارت‌ها نسبت به نوع مجازی آن‌ها طولانی‌تر خواهد بود. پرسونال، پرایم و گلد، از انواع مستر کارت‌های فیزیکی به شمار ‌می‌روند که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

 

انواع کارت‌های مستر

توضیحات

کارت پرسونال

این نوع کارت، به صورت پیش پرداخت عرضه می‌شوند و دارای یک مبلغ اولیه هستند. همچنین، این قابلیت را دارند که تا سقف معینی در طول ماه شارژ شوند. به دلیل پیش پرداخت بودن آن‌ها، اتصال به حساب مستر کارت در بانک وجود ندارد و برای دریافت آن‌ها نیازی به افتتاح حساب بانکی ندارید. در نتیجه، این کارت‌ها معمولاً در زمانی کمتر از ۱۰ روز کاری صادر و تحویل می‌شوند. در هنگام استفاده از این نوع کارت‌ها، باید مطمئن شوید که توسط درگاه پذیرنده پشتیبانی می‌شوند.

 

کارت پرایم

کارت مستر از نوع پرایم نوعی کارت اعتباری دبیت است که دارای اعتبار مشخصی بوده و قابلیت استفاده در تمامی دستگاه‌های خودپرداز و POS دنیا را دارند. این کارت‌ها معمولاً پس از اتمام دوره اعتبارشان دیگر قابل استفاده نیستند. از دیگر قابلیت‌های این کارت‌ها، امکان اتصال به حساب پی پال برای بررسی ریز تراکنش‌ها می‌باشد. همچنین، معمولاً به هنگام ارائه این کارت‌ها یک عدد سیم‌کارت برای استفاده در تلفن همراه و دریافت کد احراز هویت دو مرحله‌ای تحویل می‌گردد.

 

کارت گلد

این کارت گلد، به‌نوعی کارت باکلاس کاری بالا از کمپانی این کارت است که علاوه بر دارا بودن کلیه امکانات سایر کارت‌های این کمپانی، از قابلیت‌های دیگری همچون امکان اجاره خودرو از کمپانی‌های معتبر برخوردار است. همچنین، این کارت به شما امکان پرداخت‌های آفلاین را نیز در اماکن خاصی مانند هواپیما‌های بین‌المللی می‌دهد. زمان صدور این کارت معمولاً کوتاه بوده و هزینه صدور آن نیز ناچیز است. همچنین، بعد از انقضای مدت اعتبار آن با مراجعه به بانک صادر‌کننده امکان صدور مجدد کارت وجود دارد. این کارت‌ها همچنین مجهز به کد سوئیفت برای دریافت‌های بین‌المللی و شماره حساب بانکی بوده و دارای سقف نامحدود هستند؛ بنابراین، می‌توان گفت که این نوع کارت به‌نوعی یک مستر کارت نامحدود محسوب می‌شود.

 

کارت های مستر فیزیکی

گیفت کارت مستر کارت

یکی دیگر از بهترین روش‌ها برای خرید اینترنتی استفاده از گیفت کارت مستر کارت است، این نوع از کارت‌های اعتباری امکان شارژ مجدد ندارد؛ اما ویژگی‌های دارد که افراد زیادی امروزه را به خرید گیفت کارت مستر کارت ترغیب می‌کند. ویژگی‌های که پس از خرید گیفت کارت مستر کارت شامل حال خریداران آن می‌شود به شرح زیر است:

 1. امکان افزایش اعتبار کارت در زمان خرید
 2. قابلیت استفاده سریع از گیفت کارت پس از خرید
 3. امکان تنظیم کردن آن فقط برای تراکنش خاص (به عنوان مثال می‌توان کارت را فقط برای خرید اینترنتی صادر کرد، از این رو این کارت در جاهای دیگر قابل استفاده نیست)
 4. امنیت بالا

خرید ارز دیجیتال با مستر کارت

خرید و فروش ارزهای دیجیتال به یکی از مشاغل پردرآمد در ایران تبدیل شده است؛ اما از آنجایی که ایرانیان نمی‌توانند از طریق کارت‌های بانکی خود در صرافی‌های خارجی رمزارز مورد نظر خود را خریداری کنند مجبور به خرید تتر از صرافی‌های ایرانی و انتقال به صرافی‌های خارجی هستند. در پی این انتقالات بین صرافی‌ها، کارمزد زیادی از شخص گرفته می‌شود که واقعاً برای ایرانیان به صرفه نیست؛ اما چاره چیست؟ چگونه می‌توان کارمزد انتقالات را کاهش داد و خرید ارز دیجیتال را آسان‌تر کرد. mastercard این قابلیت را به دارندگان آن می‌دهد تا با وارد کردن اطلاعات کارت خود در صرافی‌های خارجی نظیر بایننس ارز دیجیتال خریداری کنند و سود حاصل از آن را برداشت کنند و کمترین کارمزد را به صرافی‌ها و شبکه‌های بلاک چین پرداخت کنند. افراد با خرید ارز دیجیتال با مستر کارت دیگر نیاز نیست آموزش‌های مختلفی برای خرید و انتقال دارایی از صرافی‌های مختلف به صرافی‌های دیگر یا آموزش انتقال ارز دیجیتال از کیف پول به صرافی را مطالعه کنند، از طریق مستر کارت تمام مشکلات شما رفع خواهد شد. همچنین این روزها که قیمت بیت کوین کاهش یافته است و بهترین زمان برای خرید این ارز دیجیتال است، خرید بیت کوین با مستر کارت به راحتی قابل انجام است.

خرید ارزدیجیتال با مستر کارت

مزایای داشتن مستر کارت

با توجه به امکاناتی که از مجموعه کارت‌های مستر در بالا ذکر کردیم، می‌توان این‌گونه برداشت کرد که این کارت‌ها بسیار ضروری و مفید هستند. از جمله مزایای داشتن این کارت‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– انجام کلیه پرداخت‌های بین‌المللی از جمله پرداخت هزینه‌های آزمون‌های بین‌المللی، رزرو هتل و بلیط هواپیما و شارژ اکانت‌های کاربری و غیره.

– خرید اینترنتی در سایت‌های بین‌المللی مانند خرید از سایت‌های فروشگاهی، خرید فایل‌های دیجیتال و غیره.

– برداشت وجه از دستگاه‌های خودپرداز به منظور تهیه وجه نقد در طی مسافرت و نیاز‌های ضروری دیگر.

مستر کارت چه کاربرد‌هایی دارد؟

نحوه استفاده از مستر کارت بسیار ساده و شبیه سایر کارت‌های اعتباری و بانکی است. می‌توان گفت که شایع‌ترین کاربرد این کارت‌ها، استفاده از آن در خرید‌های بین‌المللی از سایت‌های خارجی است. در واقع، با این کارت تقریباً می‌توان کلیه نیاز‌های مربوط به خرید‌های آنلاین را برآورده کرد. مصارفی همچون هزینه‌های تهیه ویزا و وقت سفارت، رزرو هتل و بلیط هواپیما، پرداخت هزینه‌های آزمون‌های بین‌المللی مانند تافل و آیلتس، اجاره خودرو و سایر موارد از جمله کاربرد‌های دیگر کارت‌های مستر به شمار ‌می‌روند.


نتیجه‌گیری

با توجه به نیاز همگانی در دنیای پر جنب و جوش امروزی، بهره‌مندی از یک سیستم یکپارچه مالی برای پرداخت هزینه‌های آنلاین و آفلاین یک ضرورت است. این کارت‌ها به عنوان یکی از معتبرترین ساختار‌های یکپارچه مالی، می‌تواند یک گزینه امن و مطمئن برای رفع نیاز‌های افرادی باشد که داد و ستد بین‌المللی فراوانی دارند. با استفاده از این کارت‌ها می‌توانید تقریباً کلیه نیاز‌های مربوط به پرداخت‌های آنلاین خود از وب‌سایت‌های بین‌المللی و خرید‌های ضروری‌تان از وب‌سایت‌های مطرح دنیا را به سادگی انجام دهید.

اگر می‌خواهید بدانید که چگونه مستر کارت تهیه کنیم، بهتر است همین حالا با یکی از کارشناسان ما در فراکنش تماس گرفته و اطلاعات لازم برای خرید یکی از انواع کارت‌های مستر را کسب کنید.

سوالات متداول

master card چیست؟

یکی از معتبرترین انواع کارت‌های اعتباری که هم در حوزه آنلاین و هم آفلاین، کاربرد‌های بسیاری دارد.

انواع کارت های مستر چیست؟

این کارت‌ها در دو نوع مجازی و فیزیکی عرضه می‌شوند که هر یک انواع مخصوص به خود را دارند.

عمده کاربرد‌های کارت های مستر مجازی چیست؟

معمولاً این کارت های مجازی برای خرید‌های اینترنتی یا پرداخت‌های آنلاین مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انواع کارت های مستر فیزیکی کدام‌اند؟

پرسونال، پرایم و گلد از انواع کارت‌های مستر فیزیکی هستند.

مزایای کارت های مستر گلد چیست؟

دارا بودن همه امکانات سایر کارت‌ها، به علاوه استفاده در پرداخت‌های آفلاین و اجاره خودرو از مزایای این کارت ها می‌باشد.

جواب سوالتو پیدا نکردی؟