فراکنش » حواله ارزی » انتقال پول به خارج از کشور

حواله و انتقال پول به خارج از کشور فوری و کم هزینه

حواله ارزی و انتقال وچه خارج از کشور در کوتاه ترین زمان و با کمترین نرخ کارمزد

چنانچه قصد دارید تا پولی را به خارج از ایران ارسال کنید، باید با روش‌های حواله پول به خارج از کشور آشنایی کافی داشته باشید. امروزه بسیاری از افراد شخصی در اقوام، خانواده یا دوستان خود را می‌شناسند که خارج از ایران زندگی می‌کند و انتقال پول از ایران در موارد ضروری برای این افراد ممکن است نیاز شود. اما چطور می‌توان انتقال پول را انجام داد؟ روش‌های مختلفی برای این کار وجود دارد.

شما عزیزان می‌توانید از طریق سایت فراکنش انتقال پول به سایر کشورها را به راحتی انجام دهید. سایت فراکنش منابع و روش‌های مختلفی برای انتقال ارز دارد و تنها کافی است تا شماره کارت یا حساب فرد مورد نظر را ارسال کنید تا واریز به آن انجام شود.

انتقال پول به خارج از کشور

انتقال وجه خارج از کشور

روش ‌های انتقال پول به خارج کشور

خوشبختانه امروزه با پیشرفت تکنولوژی و سیستم پرداخت و انتقال پول در سطح جهان روش‌های متعددی برای حواله ارزی به خارج از کشور ایجاد شده است. یکی از قدیمی‌ترین روش‌های ارسال پول وسترن یونین است و روش‌های جدید مانند پی پال به تازگی برای خرید از سایت‌ های خارجی و انتقال پول ایجاد شده‌اند. هر کدام از این روش‌ها نکات مثبت و منفی خود را دارند. که در ادامه مورد بررسی قرار خواهیم داد.

سیستم بانک سنتی

استفاده از سیستم بانکی سنتی برای ارسال یا انتقال وجه خارج از کشور همچنان یکی از امن‌ترین روش‌ها به شمار می‌رود. به این دلیل که بانک‌ها بدون هیچ واسطه این کار را انجام می‌دهند و این موضوع امنیت مبادله پول را افزایش می‌دهد. بانک‌ها برای نقل و انتقال پول کارمزد نیز دریافت می‌کنند که حدود 5 درصد است. از معایب این روش می‌توان به زمان طولانی انتقال پول اشاره کرد که می‌تواند از 1 الی 5 روز طول بکشد و بسیاری افراد این فرصت را ندارند.

پی پال Paypal

انتقال پول با پی پال یکی دیگر از روش‌های رایج برای انتقال پول به خارج از کشور است. پی پال یک سیستم پرداخت و انتقال ارز الکترونیکی است که در سراسر جهان خدمات ارائه می‌کند. در واقع پی پال بزرگ‌ترین درگاه بانکی بین المللی است. شما با اتصال حساب بانکی خود به پی پال و یا استفاده از حساب شخصی خود در پی پال به راحتی می‌توانید پرداخت خود را انجام دهید. استفاده از پی پال در داخل آمریکا رایگان است و در سایر کشورها حدود 9 درصد کارمزد دریافت می‌شود. از معایب این روش ارائه ندادن خدمات به کاربران ایرانی به دلیل تحریم‌ها و بالا بودن کارمزد است.

شرکت خدمات ارزی یکی از راحت‌ترین روش‌ها برای انتقال پول به خارج از کشور است.

وسترن یونیون یا مانی گرام

اگر نیاز دارید تا در اسرع وقت به خارج از کشور پول انتقال دهید بدون شک باید یکی از دو روش وسترن یونیون یا مانی گرام را انتخاب کنید. برای انتقال پول با وسترن یونیون نیاز به ایجاد حساب در این شرکت ندارید اما هزینه انتقال از پی پال بیشتر است. از طرفی کیفیت ارائه شده برای خدمات نیز بالاتر است و انتقال پول بدون مشکل و سریع انجام خواهد شد. همچنین شما محدودیتی در تعداد تراکنش ندارید و می‌توانید بدون محدودیت پول ارسال کنید. البته باید مراقب کلاهبرداری و هک شدن حسابتان باشید چرا که این سیستم اطلاعات کمی از کاربران می‌خواهد و امنیت بالایی ندارد.

شرکت خدمات ارزی

شرکت خدمات ارزی یکی از راحت‌ترین راه های انتقال پول از ایران به خارج است و شما بدون دردسر توسط یک شرکت واسط، انتقال پول به خارج از کشور را انجام می‌دهید. حتی می توانید اقدام به ارسال پول به ایران نمایید. تنها باید در انتخاب شرکت مورد نظر خود دقت کنید تا اعتبار بالایی داشته باشد. بعد از پرداخت مبلغ مورد نظرتان به ریال شرکت مورد نظر با دریافت مبلغی به عنوان کارمزد پول را به خارج از کشور ارسال می‌کند. کارمزد دریافتی بسته به شرکت و زمان انتقال پول متفاوت است.

چرا فراکنش؟
ارائه مشاوره تخصصی در زمینه پرداخت های بین المللی
انجام سفارشات ٢۴ ساعته در 7 روز هفته
پشتیبانی ارزهای مختلف یورو، روبل، دلار، یوآن و غیره
داشتن نماد اعتماد الکترونیکی

نکات مهم جهت حواله پول به خارج کشور

هنگام حواله ارزی به خارج از کشور باید به نکاتی دقت کنید:

  1. روش‌های ارسال پول به خارج از کشور متعدد است و هر روش معایب و مزایا و کارمزد متفاوتی دارد. بنابراین قبل از انتخاب روش بررسی‌های لازم را انجام دهید.
  2. چنانچه ارز ارسالی از کشور مبدا با ارز کشور مقصد متفاوت باشد، برای تبدیل ارز نیز مبلغی به عنوان کارمزد دریافت خواهد شد.
  3. سرعت عمل در انتقال پول از جمله مواردی است که باید در نظر بگیرید. چنانچه برای ارسال ارز عجله دارید روش‌های سریع‌تر را انتخاب کنید.
  4. بعضی روش‌ها برای انتقال پول محدودیت‌هایی دارند. بنابراین هنگام انتخاب سیستم انتقال پول به محدودیت‌های آن توجه نمایید.

Routing Number چیست؟

ABA Routing transit numebr  یا به اختصار ABA RTN عددی 9 رقمی است که هنگام افتتاح حساب در بانک‌های آمریکا به شما داده می‌شود و نشان دهنده موسسه اعتباری یا بانکی است که در آن افتتاح حساب کرده‌اید. به عنوان مثال چنانچه شما یک برگ چک آمریکایی داشته باشید در پایین عدد 9 رقمی Routing Number را مشاهده خواهید کرد. چنانچه از سرویس‌های مختلف یک بانک استفاده کنید، چند Routing Number خواهید داشت.

 IBAN چیست؟

International Bank account Number یا IBAN شامل 34 کاراکتر عدد و حروف است که به تمام حساب‌های بانکی در اروپا داده می‌شود. IBAN نشان دهنده کشور و بانکی است که حساب بانکی در آن افتتاح شده است و شماره حساب فرد را نیز مشخص می‌کند. وجود IBAN ارسال پول و حواله‌های نقدی و غیرنقدی را راحت‌تر می‌کند.

کشورهای حوزه IBAN کدامند؟

به دلیل ویژگی‌ها و امکانات سیستم  IBAN از سال 2007 تاکنون بیش از 50 کشور در جهان عضو این سیستم شده‌اند. از جمله کشورهایی که به این پروتکل پیوسته‌اند عبارتند از:

کشورهای عضو اتحادیه اروپا، بحرین، قطر، کاستاریکا، تیمور شرقی، برزیل، کشورهای جبل الطارق، مقدونیه، سن مارینو، جزایر ویرجین آیلند انگلستان و …

سوالات متداول

برای انتقال پول از طریق سایت فراکنش چه مدارکی مورد نیاز است؟

پس از افتتاح حساب در فراکنش باید مدارک هویتی مانند کارت ملی را ارسال نمایید و مراحل احراز هویت را انجام دهید.

کارمزد انتقال حواله ارزی به خارج از ایران چقدر است؟

بر اساس سیستم و روش انتقال شما، میزان کارمزد دریافتی متفاوت خواهد بود.

امن‌ترین روش انتقال پول کدام است؟

استفاده از سیستم بانکی سنتی اگر چه کند است اما به دلیل نبود واسطه امنیت بالایی دارد.

پرسرعت‌ترین روش انتقال ارز به خارج از کشور کدام است؟

وسترن یونین و مانی گرام از پر سرعت‌ترین روش‌های انتقال پول هستند.

جواب سوالتو پیدا نکردی؟