فراکنش » حواله ارزی » انتقال پول به خارج از کشور » انتقال پول به ایتالیا

انتقال پول به ایتالیا

هر ساله بسیاری از متقاضیان ایرانی برای تحصیل، شرکت در دوره های تجاری، کار و اشتغال و یا سرمایه گذاری به کشور ایتالیا مهاجرت می کنند. کار نقل و انتقالات مالی به این کشور و دیگر کشورهای اروپایی از طریق ایران به دلیل تحریم با موانع و مشکلاتی همراه است. در این میان بسیاری از موسسه های مالی تلاش می کنند تا با روش های خاص خود ارسال پول و حواله به این کشورها را تسهیل دهند. شرکت فراکنش این امکان را در اختیار شما قرار می دهد که اقدام به انتقال پول به ایتالیا نمایید. برای این کار می توانید درخواست خود را در سایت ثبت نمایید تا حواله پول در کمتر از 24 ساعت برای شما انجام شود.

ارسال حواله به ایتالیا

انتقال پول به ایتالیا

ارسال حواله به ایتالیا از طریق سوئیفت

انتقال پول به خارج از کشور از جمله ایتالیا از طریق سوئیفت Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication (SWIFT) از مهم ترین و ساده ترین روش های پرداخت های بین المللی است. این سیستم معتبر تراکنش های مالی امن و مطمئن را برای همه اعضای خود تضمین می کند. بیش از 11000 بانک عضو در شبکه SWIFT در 200 کشور جهان وجود دارد که روزانه میلیون ها پیام استاندارد را مبادله می کنند. این سیستم استاندارد از کدهایی برای انتقال امن اطلاعات مالی و دستورالعمل ها استفاده می کند. سیستم جهانی سوئیفت شبکه دارایی ها را نگه نمی دارد یا منتقل نمی کند، بلکه فقط با ارسال اطلاعات انتقال را تسهیل می کند. برای انتقال پول از ایران به ایتالیا از طریق سوئیفت به نام گیرنده، نام حساب و آدرس گیرند، کد شناسایی بانک (BIC) بانک گیرنده و شماره حساب بانکی بین المللی گیرنده IBAN  یا شماره حساب بانکی لازم است. سرعت بالا و امنیت از ویژگی های مهم انتقال پول و حواله از طریق سیستم سوئیفت به کشورهای جهان و از جمله ایتالیا است.

سیستم بانکی کشور ایتالیا

وضعیت مالی سیستم بانکی ایتالیا به طور کلی سالم و باثبات است. کیفیت دارایی ‌ها نشانه‌ای از بدتر شدن را نشان نمی ‌دهد و سودآوری بهبود یافته است و از افزایش درآمد خالص بهره سود می ‌برد. در حال حاضر 448 موسسه اعتباری در ایتالیا فعالیت می کنند. تعداد کل شعب بانک ها در ایتالیا از 33600 شعبه در سال 2011 به 20986 در سال 2022 کاهش یافته است. در سال 2021 دارایی های بانکی تلفیقی در ایتالیا 3278.05 میلیارد یورو بود. از مهم ترین بانک های کشور ایتالیا بانک ایتالیا The Bank of Italy را می توان نام برد. این بانک مسائل مربوط به اسکناس های یورو را دنبال می کند، نظارت اعتباری، مالی و بازار را انجام می دهد و ادغام بانک ها را تنظیم می کند. دوره ریاست بانک ایتالیا به مدت 6 سال مطابق با استانداردهای بانک مرکزی اروپاECB  است و رئیس بانک مرکزی به 2 دوره مسئولیت محدود می شود.

وضعیت مالی بانک های ایتالیا سالم و باثبات است.

به چه بانک هایی در ایتالیا می توان حواله ارسال کرد؟

ایتالیا 505 بانک و 25400 شعبه با گردش کار 278200 کارمند دارد. سیستم بانکی ایتالیا در سال 2018 با از دست دادن حدود 30 درصد از ارزش بازار خود دچار رکود شد. با این حال، دو سال بعد، این روند شکل صعودی به خود گرفت و در حال حاضر دارای ارزش جهانی است. یکی از بزرگترین بانک های ایتالیا بانک Intesa Sanpaolo گروه بانکداری پیشرو ایتالیا است. ایت بانک با خدمت به خانواده ها، مشاغل و اقتصاد واقعی با حضور بین المللی قابل توجهی همراه است. از بانک های بین المللی ایتالیا که از هر نقطه جهان می توان به آن ها حواله های بانکی و پول ارسال کرد، موارد زیر را می توان نام برد:

 • Unicredit SpA
 • Intesa Sanpaolo
 • Cassa Depositi e Prestiti
 • Banco BPM
 • Onte dei Paschi di Siena
 • Monte dei Paschi di Siena
 • Banca Nazionale del Lavoro
 • Credit Agricole Italia
 • BPER Banca
 • Mediobanca

اولین کار یک دانشجوی بین المللی در ایتالیا، افتتاح یک حساب بانکی است. برای پرداخت هزینه ها و رسیدگی به صورت حساب ها، به خصوص زمانی که برای مدت طولانی در این کشور اقامت دارند، به یک حساب بانکی نیاز دارند. بهترین بانک های ایتالیا برای دانشجویان بین المللی عبارتند از:

 • Revolut
 • Bunq
 • Unicredit
 • Intesa Sanpaolo
 • Fineco

سوالات متداول

انتقال حواله بانکی به ایتالیا از طریق سوئیفت چگونه است؟

با استفاده از شبکه SWIFT، در واقع پول را منتقل نمی کنید. در عوض، شما در حال ارسال دستورالعملی برای انتقال پول با استفاده از کدهای استاندارد هستید. روند ارسال این پیام بستگی به این دارد که آیا دو بانک شرکت کننده رابطه ای ثابت دارند یا خیر.

انتقال پول از طریق سوئیفت چقدر طول می کشد؟

انتقال سوئیفت معمولاً 2 تا 5 روز کاری طول می کشد. این زمانی است که تمام مشخصات مانند مشخصات بانکی گیرنده و کد سوئیفت به طور دقیق ارائه شود. در غیر این صورت، تراکنش توسط سوئیفت لغو خواهد شد.

چه متقاضیانی به ارسال حواله یورو به ایتالیا نیاز دارند؟

دانشجویان مشغول تحصیل در ایتالیا، مهاجران، متقاضیانی که در دوره های شفلی و تجاری در ایتالیا مشغول آموزش هستند و برای خرید از سایت های ایتالیایی به انتقال حواله به ایتالیا نیاز دارند. 

جواب سوالتو پیدا نکردی؟