فراکنش » حواله ارزی » انتقال پول به خارج از کشور » انتقال پول به تاجیکستان

انتقال پول به تاجیکستان

کشور تاجیکستان از لحاظ زبان و فرهنگ و آداب و رسوم تشابهات زیادی با ایران دارد و بر این اساس روابط تجاری و بازرگانی زیادی نیز بین این دو کشور برقرار است. بنابراین برای نقل و انتقالات بانکی تجار و بازرگانان ایرانی نیازمند استفاده از سیستم های معتبر و بانکی پیشرفته برای ارسال حواله های ارزی می باشند. در مقاله پیش رو ما کارشناسان سایت فراکنش به بررسی نحوه ارسال حواله به تاجیکستان و دیگر اطلاعات لازم در این مورد می پردازیم. با ما همراه باشید.

ارسال حواله به تاجیکستان

انتقال پول به تاجیکستان

ارسال حواله به تاجیکستان از طریق سوئیفت

سیستم سوئیفتSWIFT  با وجود داشتن تعداد زیادی رقیب مانند ریپل و فدوایر، محبوب ترین و غالب ترین سیستم شبکه پیام رسانی برای تراکنش های مالی است. برتری سوئیفت به این دلیل است که این سیستم با نیازهای مالی جدید بازار سازگار است. از این رو SWIFT  قابل اعتمادترین و منعطف ترین سیستم برای ارسال حواله به تاجیکستان از کشور ایران در نظر گرفته می شود. این سیستم به غیر از ارائه بستری برای ارسال دستورالعمل های مالی بین بانک ها، خدمات متعددی را برای تراکنش های یکپارچه و دقیق ارائه می دهد. سوئیفت چندین برنامه کاربردی را ارائه می دهد که به کاربران امکان دسترسی به تطبیق دستورالعمل ها، خزانه داری و خدمات فارکس را می دهد. همچنین زیرساخت های بازار بانکی را برای پردازش پرداخت ها بین بانک ها و دستورالعمل های تسویه بازار اوراق بهادار ارائه می دهد.

 

سیستم بانکی کشور تاجیکستان

تا تاریخ سوم آگوست 2023 در حدود 135 بانک و 64 موسسه مالی اعتباری در جمهوری تاجیکستان فعالیت می کنند که شامل 14 بانک سنتی، 1 بانک اسلامی، 1 موسسه اعتباری غیربانکی، 19 سازمان سپرده اعتباری خرد، 3 سازمان اعتبارات خرد و 26 صندوق اعتبارات خرد است. ساختار بانکی در تاجیکستان 2 لایه است: بانک ملی تاجیکستان وظایف بانک مرکزی نظارتی را انجام می دهد، در حالی که بانک های تجاری بر سطح دوم نظارت می کنند. سیستم بانکی در تاجیکستان نسبتاً توسعه نیافته است. پول ملی تاجیکستان، سامانی  somoni، در اکتبر 2000 معرفی شد. چندین نگرانی عمده در مورد سیستم بانکی تاجیکستان وجود دارد، از جمله: اعطای وام توسط دولت، سرمایه ناکافی، خدمات بانکی محدود، بی اعتمادی طولانی در نتیجه چندین بحران سیستمی اقتصادی و مالی. در حدود 17 بانک تجاری و 66 سازمان تامین مالی خرد در تاجیکستان فعال هستند. علیرغم پیشرفت‌ های اخیر در زمینه دسترسی به خدمات بانکی، سیستم بانکی تاجیکستان هنوز با سطح پایینی از مشارکت مالی و ریسک‌های بالای ثبات مالی مشخص می‌ شود.

 

بیشتر پرداخت ها در بانک های تاجیکستان از طریق حواله بانکی انجام می شود.

 

به چه بانک هایی در تاجیکستان می توان حواله ارسال کرد؟

Access Bank  مستقر در آلمان تنها بانک غربی با حضور محدود در تاجیکستان است. Kazcommercebank شعبه بانک مستقر در قزاقستان است. بانک تیجورات Tijorat Bank شعبه بانک ایرانی در این کشور است. بانکداری الکترونیک و سیستم چک در تاجیکستان توسعه نیافته است و بیشتر پرداخت ها از طریق حواله بانکی انجام می شود و پرداخت بین دو شرکت باید از طریق سیستم بانکی انجام شود. بانک اسخاتا Bank Eskhata BE از نظر سیستمی مهم و بزرگترین بانک خصوصی در تاجیکستان است. این بانک با مجموع دارایی های 217 میلیون دلاری و دفتر وام 140 میلیون دلاری در سال 19، 10 درصد از سهم بازار را در اختیار دارد و از نظر دارایی در زمره 5 بانک برتر قرار دارد. متقاضیان از طریق بانک های زیر می توانند برای ارسال حواله به تاجیکستان اقدام کنند.

  • OJSC “Orienbank” Orienbank
  • SSB RT “Amonatbank”
  • OJSC “Eskhata Bank”
  • AccessBank تاجیکستان
  • بانک توسعه آسیایی Asian Development Bank (ADB)
  • OJSC “Eskhata Bank”

 

سخن آخر

در این متن کوتاه و خلاصه در مورد نحوه انتقال پول و ارسال حواله به تاجیکستان اطلاعات لازم را ارائه دادیم. اگر در مورد روش های ارسال حواله به تاجیکستان و دیگر کشورهای جهان سوالی دارید، می توانید با مشاوران سایت فراکنش در میان بگذارید. مشاوران سایت فراکنش کار ارسال حواله و پول به هر کشور جهان را با روش های تضمینی و امن و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می دهند. سایت فراکنش پرداخت اپلکیشن فی و شهریه دانشگاه ها، پرداخت هزینه های تحصیلی، پرداخت هزینه های آزمون های بین المللی و پرداخت خریدهای آنلاین کارت های اعتباری را در کوتاه ترین زمان و با کمترین هزینه کارمزد انجام می دهد.

سوالات متداول

چگونه می توانم از طریق سوئیفت به تاجیکستان پول ارسال کنم؟

برای ارسال پرداخت سوئیفت، باید نام و آدرس گیرنده را به عنوان مشخصات بانکی مانند نام، آدرس، کد سوئیفت و شماره حساب داشته باشید. می توانید با استفاده از تسهیلات بانکی انتقال را به صورت آنلاین انجام دهید.

هزینه انتقال سوئیفت چقدر است؟

انتقال پول از طریق سوئیفت شامل هزینه انتقال، نرخ مبادله و هزینه های پنهان. است. بانک ها برای هر انتقال حدود 3 تا 5 درصد از نرخ ارز دریافت می کنند.

آیا بانک های ایرانی در تاجیکستان شعبه دارند؟

بله. بانک تیجورات Tijorat Bank شعبه بانک ایرانی در این کشور است که متقاضیان ایرانی می توانند از طریق این بانک نقل و انتقالات بانکی خود را به ایران انجام دهند.

جواب سوالتو پیدا نکردی؟