انتقال پول به سوئیس

اگر بخواهیم در مورد یک کشور ثروتمند اروپایی صحبت کنیم، قطعاً سوئیس یکی از آن کشورها است. سوئیس با سرانه تولید ناخالص داخلی بالاتر در میان کشورهای اروپای غربی قرار دارد. حتی ارزش فرانک سوئیس CHF در مقایسه با دیگر ارزها کاملاً ثابت است. سیستم بانکی سوئیس قوی است که این قدرت به دلیل قوانین سختگیرانه سوئیس در مورد موضوعات افشای اطلاعات، حریم خصوصی و امنیت بالا همراه با خطر کم است. تنها چالش سیستم بانکی سوئیس پایین بودن نرخ بهره و تورم در قیمت مسکن می باشد. در مقاله پیش رو ما کارشناسان سایت فراکنش به ارائه توضیحات لازم در مورد نحوه ارسال حواله به سوئیس می پردازیم.

ارسال حواله به سوئیس

انتقال پول به سوئیس

ارسال حواله به سوئیس از طریق حواله سوئیفت

سوئیفت یکی از سیستم های پیام رسانی بین المللی است که توسط بانک های سوئیسی و دیگر موسسه های مالی به منظور تبادل اطلاعات پرداخت تراکنش ها در سطح بین المللی استفاده می شود. سیستم SWIFT از یک سیستم استاندارد کدها برای انتقال پول از یک کشور به کشور دیگر از جمله سوئیس استفاده می کند. به هر بانک عضو SWIFT سوئیس یک کد منحصر به فرد اختصاص داده می شود که معمولاً 8 یا 11 کاراکتر است. این کدها را می توان به صورت آنلاین در وب سایت هر بانک سوئیس یافت. ارسال حواله های بانکی و پول از طریق سوئیفت سوئیس را می توان تقریباً با هر ارزی از جمله CHF انجام داد. بدین منظور به کد SWIFT بانک گیرنده در سوئیس نیاز دارید. با وارد کردن کد سوئیفت پول ارسال می کنید و پول به ارز مورد نظر شما به مقصد می رسد. سپس می توانید وضعیت انتقال و ارسال حواله به سوئیس را در هر زمان به صورت آنلاین بررسی کنید.

 

سیستم بانکی سوئیس

کشور سوئیس سابقه طولانی در زمینه رازداری بانکی و محرمانه بودن مشتریان دارد که به اوایل دهه 1700 بازمی گردد. اسرار بانکی سوئیس که به عنوان راهی برای محافظت از منافع بانکداری ثروتمند اروپا آغاز شد، در سال 1934 با تصویب قانون مهم فدرال در مورد بانک ها تدوین شد. سیستم بانکی سوئیس توسط بانک های جهانی مشخص می شود. به استثنای بیمه که نیاز به مجوز خاص دارد، هر بانک مجاز می‌ تواند طیف وسیعی از خدمات بانکی را ارائه دهد. با این حال، در عمل، بزرگترین بانک های سوئیس، بانک های جهانی هستند. بیشتر بانک های کوچک کم و بیش تخصصی هستند. مزایای اصلی حساب های بانکی سوئیس شامل سطوح پایین ریسک مالی و سطح بالای حریم خصوصی است. قانون سوئیس از افشای هرگونه اطلاعات در مورد یک حساب (حتی وجود آن) بدون اجازه سپرده گذار جلوگیری می کند، مگر در مواردی که سپرده گذار مشکوک به فعالیت مجرمانه شدید باشد. جذابیت اصلی بانک های سوئیسی محافظت از محرمانه حساب ها است که به مشتریان خود ارائه می دهند. در واقع با رازداری بانکی که دولت محلی ایجاد می کند، افشای هویت یک حساب بانکی در سوئیس غیرقانونی است.

 

افشای هویت سپرده گذار یک حساب بانکی در سوئیس غیرقانونی است.

 

به چه بانک هایی در سوئیس می توان حواله ارسال کرد؟

مهم ترین جنبه بانک های برتر در سوئیس، مرجع مالی آن و اداره نظارت بر بازار مالی سوئیس (FINMA) است که کل سیستم بانکی در سوئیس را کنترل و تنظیم می کند. دو بانک بیش از 50 درصد از کل سپرده های کشور را در دست دارند. این بانک ها UBS و Credit Suisse  هستند. بانک ‌های برتر در سوئیس را می ‌توان به چند دسته تقسیم کرد: بانک ‌های خارجی، بانک‌ های خصوصی، بانک‌ های بزرگ، بانک‌ های تعاونی (گروه Raiffeisen)) و بانک ‌های کانتونی. بانک های کانتونی، بانک های تجاری دولتی هستند که حدود 30 درصد از کل بانک های سوئیس را تشکیل می دهند. از مهم ترین و بهترین بانک های سوئیس که امکان ارسال حواله به آن ها وجود دارد، موارد زیر را می توان نام برد:

 • Revolut
 • UBS Group
 • Credit Suisse
 • Raiffeisen Switzerland
 • Zurich Cantonal Bank
 • Julius Baer Group
 • Banque Cantonale Vaudoise
 • EFG International
 • Basler Kantonalbank
 • Luzerner Kantonalbank
 • Galler Kantonalbank

 

سخن آخر

در این متن کوتاه و خلاصه در مورد نحوه انتقال پول و ارسال حواله به سوئیس اطلاعات لازم را ارائه دادیم. اگر در مورد روش های ارسال حواله به سوئیس و دیگر کشورهای جهان سوالی دارید، می توانید با مشاوران سایت فراکنش در میان بگذارید. مشاوران سایت فراکنش کار ارسال حواله و پول به هر کشور جهان را با روش های تضمینی و امن و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می دهند. سایت فراکنش پرداخت اپلکیشن فی و شهریه دانشگاه ها، پرداخت هزینه های تحصیلی، پرداخت هزینه های آزمون های بین المللی و پرداخت خریدهای آنلاین کارت های اعتباری را در کوتاه ترین زمان و با کمترین هزینه کارمزد انجام می دهد.

سوالات متداول

چگونه می توانم پول را به حساب بانکی سوئیس انتقال دهم؟

انتقال پول معمولاً با استفاده از شماره حساب بانکی بین‌المللی IBAN یا BIC  کد شناسایی بانکی که کد سوئیفت نیز نامیده می‌شود، انجام می‌شود. برای حساب بانکی و برای شخصی که به او پول انتقال می دهید به کدهای IBAN یا SWIFT نیاز دارید.

ارزان ترین روش انتقال و ارسال حواله به سوئیس چیست؟

ارزان‌ترین راه برای ارسال پول در سطح بین ‌المللی، انتقال وجه به طور مستقیم از حساب بانکی خود به حساب بانکی گیرنده است. بیشتر خدمات انتقال هزینه های اضافی را برای پرداخت با کارت نقدی یا کارت اعتباری و دریافت پول نقد دریافت می کنند.

آیا می توانم با کد سوئیفت پول ارسال کنم؟

برای انجام انتقال SWIFT به نام کامل شخص یا شرکتی که می خواهید پرداخت کنید، نام کامل و آدرس شعبه بانک مقصد، کد شناسه بانک BIC  یا کد SWIFT، به اضافه شماره حساب یا IBAN برای حساب های اروپایی نیاز دارید.

جواب سوالتو پیدا نکردی؟