فراکنش » حواله ارزی » انتقال پول به خارج از کشور » انتقال پول به مجارستان

انتقال پول به مجارستان

این روزها تب مهاجرت تحصیلی و کاری به مجارستان در بین متقاضیان ایرانی بسیار داغ است. اما آنچه پس از مهاجرت تحصیلی و کاری به این کشور بیشتر نمود پیدا می کند، انتقال پول و حواله از ایران به مجارستان برای شهریه دانشگاه و هزینه های زندگی با وجود تحریم است. به دلیل تحریم آمریکا سال ها است که بسیاری از سیستم های نقل و انتقال پول و حواله در ایران نمایندگی ندارند و همین موجب بروز مشکلات زیادی شده است. در این مقاله ما کارشناسان سایت فراکنش به بررسی نحوه انتقال پول به مجارستان و دیگر اطلاعات ضروری در این مورد می پردازیم. با ما همراه باشید.

ارسال حواله به مجارستان

انتقال پول به مجارستان

ارسال حواله به مجارستان از طریق حواله سوئیفت

سوئیفت یک شبکه پیام رسانی بین المللی است که توسط بانک های مجارستانی و دیگر موسسه های مالی برای تبادل اطلاعات حساس پرداخت تراکنش ها مورد استفاده قرار می گیرد. سیستم SWIFT از یک سیستم استاندارد کد برای انتقال وجه خارج از کشور از جمله مجارستان استفاده می کند. به هر بانک عضو سوئیفت در مجارستان یک کد منحصر به فرد اختصاص داده می شود که معمولاً 8 یا 11 کاراکتر دارد. این کدها را می توان به صورت آنلاین در وب سایت هر بانک در مجارستان یافت. نقل و انتقالات سوئیفت مجارستان تقریباً با هر ارزی از جمله HUF قابل انجام است. برای ارسال حواله به مجارستان به کد سوئیفت مجارستانی بانک گیرنده در مجارستان نیاز دارید. می توانید کد سوئیفت مجارستانی بانک خود را وارد کرده و پول ارسال کنید. پول از مجارستان با واحد پولی که انتخاب می کنید به مقصد می رسد. سپس می توانید وضعیت انتقال را در هر زمان به صورت آنلاین با ارائه دهنده خدمات سوئیفت مجارستانی خود بررسی کنید. ارسال حواله از ایران به مجارستان از طریق سوئیفت در حدود 3 روز کاری طول می کشد.

سیستم بانکی کشور مجارستان

سیستم بانکی 2 لایه مجارستان 10 سال پیش، در اول ژانویه 1987 دوباره متولد شد. از آن زمان، چارچوب قانونی بانکداری ایجاد و نهایی شده است. مقدمات برای معرفی سیستم بانکداری تجاری حدود 2 سال طول کشید. مجارستان دارای سیستم بانکی 2 لایه است، به این معنی که وظایف بانک مرکزی و دیگر بانک های تخصصی (بانک های تجاری و موسسه های تخصصی) از هم جدا هستند. بانک ملی مجارستانNBH  بانک مرکزی و یکی از اعضای سیستم بانک های مرکزی اروپاESCB  است. NBH و اعضای نهادهای تصمیم گیری این بانک مستقل از دولت وظایف و تعهدات خود را انجام می دهند. بانک مرکزی مجارستان Magyar Nemzeti Bank  یاMNB  مرجع نظارت بر بازارهای مالی در مجارستان است و از جمله بر موسسه های اعتباری، بازارهای اوراق بهادار و کارگزاران، مدیران صندوق، ارائه دهندگان خدمات پرداخت، شرکت های سرمایه گذاری، و شرکت های بیمه و بیمه اتکایی نظارت می کند.

بانک های زیادی در مجارستان برای ارسال حواله به ایران وجود دارد.

به چه بانک هایی در مجارستان می توان حواله ارسال کرد؟

چندین بانک در مجارستان خدمات متنوعی را به مصرف کنندگان و مشاغل مختلف ارائه می دهند. این بانک ها به دلیل ثبات مالی قاطع، خدمات کارآمد به مشتریان و طیف گسترده ای از محصولات و خدمات شناخته شده اند. بانک های برتر مجارستان شامل بانک های  OTP Bank، Unicredit Bank، Raiffeisen Bank  و Erste Bank می باشند. این بانک ها خدمات مختلفی از جمله بانکداری شخصی و تجاری، وام، سرمایه گذاری و غیره را ارائه می دهند. بخش بانکی مجارستان در حال حاضر در حال گذراندن دوره تحول است. در نتیجه، دولت اصلاحات متعددی را برای بهبود کارایی و رقابت پذیری این بخش ارائه کرده است. در واقع بانک های زیادی برای ارسال پول به مجارستان از هر کشور جهان و به ویژه ایران وجود دارد. از مهم ترین بانک های مجارستان برای ارسال حواله و پول موارد زیر را می توان نام برد:

 • بانک بوداپست Budapest Bank
 • بانک سی آی بی CIB Bank
 • OTP بانک
 • بانک FHB
 • بانک K&H
 • بانک UniCredit مجارستان
 • بانک رایفیزن Raiffeisen Bank
 • بانک MKB
 • ارست بانک Erste Bank
 • کنکورد Értékpapír Zrt
 • بانک گرانیت Gránit Bank
 • بخش مالی The financial secto

سوالات متداول

بهترین بانک برای افتتاح حساب دانشجویان ایرانی در مجارستان چیست؟

بانک های بزرگ OTP Bank، K&H Bank، Erste و CIB Bank.  همه خدمات بانکی اولیه مانند مانند کارت های نقدی، حساب های پس انداز و پرداخت آنلاین صورتحساب را ارائه می دهند.

ارزان ترین راه برای ارسال پول به مجارستان چیست؟

حواله های بانکی معمولاً ارزان ترین راه برای رسیدن پول شما به مجارستان است.

آیا ارسال حواله به مجارستان از طریق حواله سوئیفت امکان پذیر است؟

بله. سوئیفت یک شبکه پیام رسانی بین المللی است که توسط بانک های مجارستانی و دیگر موسسه های مالی برای تبادل اطلاعات حساس پرداخت تراکنش ها مورد استفاده قرار می گیرد.

جواب سوالتو پیدا نکردی؟