ارسال حواله به سوئد

اقتصاد سوئد با امتیاز 77 به عنوان دهمین اقتصاد آزاد در شاخص سال 2023 قرار دارد. سوئد از میان 44 کشور منطقه اروپا در رتبه هفتم و امتیاز کلی آن بالاتر از میانگین جهانی و منطقه ای است. اقتصاد سوئد در کارایی نظارتی عملکرد خوبی دارد و سیاست‌ های بازار باز انعطاف ‌پذیر، رقابت ‌پذیری و جریان ‌های تجاری و سرمایه ‌گذاری بزرگ را حفظ می ‌کند. در این مقاله ما کارشناسان سایت فراکنش به بررسی نحوه ارسال حواله به سوئد و دیگر جزئیات لازم در این مورد می پردازیم.

ارسال حواله به سوئد

ارسال حواله به سوئد

ارسال حواله به سوئد از طریق سوئیفت

شبکه سوئیفت SWIFT از یک سیستم استاندارد کدها برای انتقال امن اطلاعات مالی و دستورالعمل ها استفاده می کند و با ارسال اطلاعات، انتقال پول از ایران به سوئد و حواله های ارزی را تسهیل می کند. قبل از سوئیفت، بانک ها از سیستمی به نام TELEX برای انتقال وجه استفاده می کردند که کل فرآیند انتقال پول بسیار کند بود. علاوه بر این،TELEX از پیچیدگی کمتری برخوردار بود و امنیت لازم برای تراکنش های مالی را نداشت. از این رو، نیاز زیادی به یک شبکه پیام رسانی امن تر و سریع تر برای تراکنش های مالی وجود داشت. سوئیفت برای رفع این نیاز در سال 1973 توسط 6 بانک بزرگ بین المللی به منظور انجام تراکنش های مالی جهانی ایمن تشکیل شد. نحوه استفاده از این سیستم به این صورت است که ابتدا بانک فرستنده از طریق شبکه سوئیفت پیامی را با دستورالعمل پرداخت و تماس با فرستنده به بانک گیرنده ارسال می کند. در مرحله بعد، بانک فرستنده مبلغ را از حساب فرستنده برداشت و به حساب تجاری بانک گیرنده واریز می کند. در نهایت، بانک گیرنده وجوه را به حساب گیرنده واریز می کند.

 

سیستم بانکی سوئد

سیستم بانکی سوئد کاملاً پایدار و باثبات است که دلایل آن عبارت است از:

 • سوئد دارای شرایط عملیاتی قوی است که به سیستم بانکی اجازه رونق می دهد.
 • سیستم بانکی سوئد نرخ پایین بهره را حفظ می کند که به افزایش سودآوری و کیفیت دارایی کمک می کند.
 • رشد اقتصادی سوئد قابل ستایش است که به سیستم بانکی اجازه می دهد در آینده نزدیک تکامل یابد.

چشم ‌انداز بانکداری دیجیتال سوئد در نوآوری، تراکنش‌ های بدون پول نقد و بانکداری هوشمند با تمرکز قوی بر پایداری و فراگیری مالی برتر است. بانکداری سوئد در خط مقدم نوآوری و پیشرفت فناوری قرار دارد. بانک‌ های مستقر با پلتفرم ‌های بانکداری آنلاین و موبایلی قوی، با تمرکز بر تجربیات کاربر پسند، در حوزه های انتقال پول به سوئد و بالعکس پیشتاز هستند. علاوه بر این، سوئد شاهد ظهور استارت ‌آپ‌های فین ‌تک و نئوبانک ‌هایی است که خدمات مالی دیجیتالی تخصصی را به مصرف ‌کنندگان فناوری ارائه می ‌دهند. محیط نظارتی مترقی کشور و نرخ بالای پذیرش دیجیتال به رشد و تکامل مستمر بخش بانکداری دیجیتال در سوئد کمک زیادی کرده است.

 

از مجموع 114 بانک سوئد 4 بانک در حدود 80% کل دارایی های صنعتی را در دست دارند.

 

به چه بانک هایی در سوئد می توان حواله ارسال کرد؟

در کل 114 بانک در سوئد وجود دارد و از این میان 4 بانک بزرگ در حدود 80 درصد از کل دارایی های صنعتی را در دست دارند. این ۱۱۴ بانک به 4 دسته بانک‌ های تجاری، بانک های پس ‌انداز، بانک ‌های تعاونی و بانک‌ های خارجی تقسیم می شوند. 4 بانک برتر سوئد سهام عمده را در اختیار دارند و سایر بانک ها کوچک تا متوسط هستند. یکی از بانک های مهم سوئدSkandinaviska Enskilda Banken AB (SEB)  نام دارد که یک گروه خدمات مالی اسکاندیناوی است که در سال 1856 تأسیس شد. SEB معتقد است که ذهن های کارآفرین و شرکت های نوآور کلید ایجاد دنیایی بهتر هستند. بانک SEB در سوئد طیف گسترده ای از محصولات و خدمات بانکی خرده فروشی و شرکتی و همچنین محصولات بیمه را به افراد و شرکت های خصوصی ارائه می دهد. از مهم ترین بانک های سوئد برای انتقال حواله کرون به سوئد و بالعکس موارد زیر را می توان نام برد:

 • Revolut
 • Nordea Bank AB
 • Svenska Handelsbanken AB
 • Skandinaviska Enskilda Banken
 • Swedbank
 • Carnegie Investment Bank AB
 • Ikano Bank
 • Forex Bank AB
 • Skandiabanken
 • Sveriges Riksbank (Bank of Sweden)
 • Westra Wermlands Sparbank

 

سخن آخر

در این متن کوتاه و خلاصه در مورد نحوه انتقال پول و ارسال حواله به سوئد اطلاعات لازم را ارائه دادیم. اگر در مورد روش های ارسال حواله های ارزی به سوئد و دیگر کشورهای جهان سوالی دارید، می توانید با مشاوران سایت فراکنش در میان بگذارید. مشاوران سایت فراکنش کار ارسال حواله و پول به هر کشور جهان را با روش های تضمینی و امن و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می دهند. سایت فراکنش پرداخت اپلکیشن فی و شهریه دانشگاه ها، پرداخت هزینه های تحصیلی، پرداخت هزینه های آزمون های بین المللی و پرداخت خریدهای آنلاین کارت های اعتباری را در کوتاه ترین زمان و با کمترین هزینه کارمزد انجام می دهد.

سوالات متداول

آیا می توانم انتقال حواله از طریق سوئیفت را پیگیری کنم؟

بله، می ‌توانید با استفاده از ردیاب پایه سوئیفت در وب‌سایت سوئیفت، نقل و انتقالات SWIFT  خود را به صورت آنلاین به صورت رایگان پیگیری کنید.

آیا ارسال حواله به سوئد از طریق سوئیفت امن است؟

بله، انتقال پول SWIFT کاملاً ایمن و مطمئن است زیرا بانک ها از فرآیند جلوگیری از کلاهبرداری برای انتقال پول استفاده می کنند.

چرا زمان تراکنش های سوئیفت طولانی است؟

انتقال SWIFT قبل از رسیدن به گیرنده از طریق 3 مرحله عبور می کند و معمولاً 2 تا 5 روز کاری طول می کشد تا بانک‌ها از فرآیند جلوگیری از تقلب برای انتقال پول استفاده ‌کنند و آن را به روشی امن برای انتقال تبدیل کنند.

جواب سوالتو پیدا نکردی؟