فراکنش » حواله ارزی » انتقال پول به خارج از کشور » انتقال پول به استرالیا

انتقال پول به استرالیا

ارسال و انتقال حواله های ارزی به هر کشور جهان از مبدا ایران و با هر هدفی باید بر اساس قوانین بین المللی و قوانین انتقال پول آن کشور باشد. متقاضیان ایرانی برای انتقال دلار و حوالجات ارزی به کشور استرالیا نیز باید از این قوانین تبعیت کنند. گرچه برای انتقال پول به استرالیا روش های مختلفی وجود دارد، اما برخی از این روش ها به دلیل تحریم در ایران بدون استفاده است. در صورتی که قصد ارسال پول به استرالیا را دارید، می توانید درخواست خود را در سایت فراکنش ثبت کنید.

ارسال حواله به استرالیا

انتقال پول به استرالیا

نحوه ارسال پول از ایران به استرالیا

متقاضیان ایرانی برای انتقال پول از ایران به خارج از کشور از جمله استرالیا باید با روش های انتقال پول به این کشور آشنایی داشته باشند. علاوه بر این دارا بودن اطلاعات لازم در مورد قوانین مالی و بانکی استرالیا، روش های انتقال پول به استرالیا و زمان انتقال و روش پرداخت نیز برای ارسال حواله های بانکی ضروری است. پرداخت از طریق حواله بانکی از طریق ارائه دهنده انتقال پول تقریباً همیشه ارزان ترین راه برای ارسال پول از ایران به استرالیا است. حواله‌ های بانکی بهترین نرخ را ارائه می ‌دهند، اگرچه پردازش ممکن است کمی بیشتر از پرداخت ‌های کارت نقدی یا اعتباری طول بکشد. نحوه کار به این صورت است که یک انتقال بانکی داخلی به شعبه محلی ارائه دهنده انتخابی خود در ایران انجام می دهید. آن ها همان مبلغ را از حساب بانکی دیگری که در استرالیا دارند، مستقیماً به دریافت کننده در AUDمنهای هر گونه کارمزد و نشانه گذاری نرخ ارز منتقل می کنند. برای ارسال حواله به استرالیا توجه به نکات زیر الزامی است: 

 • انتخاب ارائه‌ دهنده خدماتی که بتواند نرخ ‌های شفافی را به شما ارائه دهد و حواله‌ ها را از طریق بانک ‌های مجاز پردازش کند، انتخاب عاقلانه‌ای است.
 • قبل از انتخاب روش انتقال پول، وب‌ سایت ‌های بانک و بازخوردهای خدمات آنلاین و نظرات را بررسی کنید.
 • قبل از تصمیم گیری برای انتقال پول، عامل اساسی که باید در نظر گرفته شود، نرخ ارز است. بررسی کنید که کدام صرافی آنلاین، موسسه مالی یا بانک بهترین نرخ ها را به شما ارائه می دهند.
 • برای تراکنش های پولی به استرالیا هزینه هایی دریافت می شود. برای هر تراکنش از یک کشور به کشور دیگر کارمزد دریافت می شود.

قوانین مالیاتی استرالیا برای انتقال پول

در پاسخ به پرسش که آیا برای انتقال پول از ایران به کشور استرالیا باید مالیات بپردازم؟ باید گفت که نیازی به پرداخت مالیات بر پول ارسالی از ایران ندارید، اما گیرنده و دریافت کننده پول در استرالیا ممکن است مجبور به پرداخت مالیات باشد. هدایا مشمول مالیات نیستند و ارث از خارج منتقل نمی شود. اگر معامله مربوط به درآمد کسب و کار، فروش ملک، دستمزد حاصل از یک شغل خارج از کشور یا درآمد سرمایه گذاری یا مستمری باشد، ممکن است مالیات قابل پرداخت باشد. توصیه می کنیم در مورد شرایط منحصر به فرد انتقال پول و یا ارسال پول به استرالیا با وکلای سایت فراکنش مشورت کنید، زیرا آن ها از قوانین مالیاتی هر کشور آگاهی دارند. ذکر این نکته ضروری است که همه نقل و انتقالات بیش از یک مبلغ مشخص، معمولاً 10.000 دلار، باید به عنوان بخشی از قوانین مبارزه با پولشویی به اداره مالیات استرالیا گزارش شود. یکی از سازمان های بین المللی که بر تراکنش های بانکی استرالیا با دیگر کشورهای جهان نظارت می کند، سازمان آستراک Austrac است که با FATF در ارتباط نزدیک می باشد. در اهمیت این سازمان نظارتی بر تراکنش های مالی استرالیا همین نکته کافی است که همه صرافی های استرالیا باید برای فعالیت خود مجوزهای لازم را از سازمان آستراک دریافت کنند.

5 روش انتقال پول از ایران به استرالیا

متقاضیان ایرانی برای انتقال پول از ایران به خارج از کشور از جمله استرالیا می توانند از طریق چند روش مختلف اقدام کنند. گرچه همه روش های انتقال پول به استرالیا دارای ضریب امنیت و سرعت هستند، اما برخی دارای امنیت کامل و دقت بسیار و همچنین سرعت بالا می باشند. رایج ترین روش های انتقال پول و حواله دلار استرالیا به این کشور عبارت است از:

 • انتقال پول از طریق PayPal پی پال
 • انتقال پول از طریق Skrill اسکریل
 • انتقال پول از طریق Western Union وسترن یونیون
 • انتقال پول از طریق Visa Card or Master Card ویزا کارت یا مستر کارت
 • ارسال حواله با Swift سوئیفت

انتقال پول از طریق PayPal پی پال

گرچه سیستم PayPal پی پال از مهم ترین روش های انتقال پول به همه کشورهای جهان و به ویژه استرالیا است، اما به دلیل تحریم متقاضیان ایرانی از این روش نمی توانند برای انتقال حواله دلار کشور استرالیا استفاده کنند و فقط سایت ها و موسسه های مالی خاصی می توانند ارسال حواله به استرالیا را با روش های خاص خود انجام دهند. از مزایای انتقال ارز و حواله های بانکی از طریق پی پال می توان به تبدیل مبالغ به هر واحد ارزی، افتتاح حساب پی پال شخصی، افتتاح حساب پی پال شرکتی و ارسال پول به حدود 190 کشور مختلف اشاره کرد.

از طریق سیستم پی پال امکان انتقال پول به استرالیا و 190 کشور جهان وجود دارد.

انتقال پول از طریق Skrill اسکریل

از دیگر روش های ارسال و انتقال حواله دلار به استرالیا روش Skrill اسکریل است. این روش نیز در حال حاضر به دلیل تحریم در ایران قابل استفاده نمی باشد. اسکریل سیستم اینترنتی است که توسط شرکتی با همین نام در کشور انگلستان راه اندازی شده است. از مهم ترین مزایای استفاده از این روش انتقال پول به استرالیا پایین بودن کارمزد در حدود 1.9%، بالا بودن سرعت انتقال پول و رایگان بودن افتتاح حساب را می توان نام برد.

انتقال پول از طریق Western Union وسترن یونیون

از دیگر روش های انتقال پول روش Western Union وسترن یونیون را می توان نام برد که دارای بیش از 500 هزار شعبه در 200 کشور جهان است، اما متاسفانه به دلیل تحریم در ایران شعبه و نمایندگی وسترن یونیون وجود ندارد. از مهم ترین مزایای انتقال حواله استرالیا از این روش می توان به بالا بودن سرعت انتقال در حد چند دقیقه در هر نقطه جهان و عدم نیاز به افتتاح حساب بانکی اشاره کرد. گرچه کارمزد انتقال پول از این روش در مقایسه با روش های دیگر بالا است. 

انتقال پول از طریق Visa Card or Master Card ویزا کارت یا مستر کارت

انتقال و ارسال حواله های بانکی به صورت آنلاین با کارت های اعتباری مانند ویزا کارت یا مستر کارت یک روش راحت و سریع برای نقل و انتقال حواله و پول است که در ایران به دلیل تحریم پشتیبانی نمی شوند. مزایای استفاده از کارت های اعتباری Visa Card or Master Card این است که پرداخت اغلب سریعتر از انتقال بانکی پردازش می شود. کارت های اعتباری ایمن و مطمئن هستند و حتی برخی از آن ها مزایایی مانند بازپرداخت نقدی یا امتیازات پاداش را ارائه می دهند. نکته مهم این که فقط مراقب کارمزدهای پیش پرداخت نقدی و نرخ بهره بالای آن ها باشید.

ارسال پول با Swift سوئیفت

از متداول ترین روش های ارسال حواله ارزی به استرالیا روش Swift سوئیفت است که این روش نیز به دلیل تحریم در ایران قابل استفاده نمی باشد. گرچه بسیاری از سایت ها و موسسه های مالی معتبر مانند سایت فراکنش با روش های خاصی انتقال پول از این روش را انجام می دهند. از مزایای استفاده از سوئیفت برای انتقال پول از ایران به کشور استرالیا می توان پایین بودن هزینه کارمزد و بالا بودن ایمنی و اطمینان را نام برد. البته سرعت انتقال پول از این روش در مقایسه با دیگر روش ها کمتر است.

انتقال پول از طریق ارز دیجیتال

یکی از روش های جدید انتقال پول به دیگر کشورهای جهان استفاده از ارزهای دیجیتال است که این روش توانسته موانع و مشکلات تحریم ها در ایران را دور بزند و خوشبختانه برای متقاضیان ایرانی قابل استفاده است. در این روش نیاز به پرداخت کارمزدهای انتقال و یا مالیات انتقال پول نمی باشد. از ارزهای دیجیتال رایج بیت کوین، اتر، لایت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال در کیف پول الکترونیکی را می توان نام برد. نحوه ارسال و انتقال پول از طریق ارزهای دیجیتال عبارت است از:

 • در صفحه ارسال send یا دریافت receive کیف پول خود روی این دو گزینه کلیک کنید.
 • نوع ارز دیجیتال را انتخاب کنید.
 • به آدرس عمومی public address در کیف پول دریافت کننده پول وارد شوید و میزان پول انتقالی را انتخاب کنید.
 • کارمزد انتقال و تراکنش را پرداخت کنید.
 • پس از تایید مبلغ انتقال گزینه ارسال تراکنش send transaction را کلیک کنید.
 • آدرس عمومی کیف پول خود را برای گیرنده پول ارسال کنید.

کارمزد انتقال پول به کشور استرالیا

به طور کلی کارمزد انتقال پول به کشور استرالیا و حواله دلار به استرالیا به صورت آنلاین محاسبه و پرداخت می شود. هزینه های کارمزد انتقال بر اساس نوع حواله و میزان دلار متفاوت است. هر چه مبلغ و میزان حواله دلار کشور استرالیا بالاتر باشد، مسلماً کارمزد انتقال نیز بیشتر می شود. برای انتقال حواله دلار به کشور استرالیا انتخاب روشی که دارای کارمزد کمتری است حائز اهمیت فراوانی است، زیرا متقاضیان گاهی متحمل پرداخت هزینه های بالای کارمزد به دلیل انتخاب نادرست روش انتقال می شوند. به طور مثال روش انتقال پول از طریق وسترن یونیون دارای بالاترین هزینه کارمزد و سوئیفت دارای پایین ترین هزینه کارمزد است.

انتقال وجه نقد به استرالیا

متقاضیان ایرانی می توانند تا هر میزان پول نقد را از ایران به استرالیا انتقال دهند و هیچ سقف و محدودیتی در این مورد وجود ندارد. اما ذکر این نکته ضروری است که میزان وجه نقد بالاتر از 10.000 دلار استرالیا را به هنگام انتقال به استرالیا باید در برگه اظهارنامه گمرکی Custom Declaration اعلام شود، در غیر این صورت یا پول نقد ضبط می شود و یا متحمل جریمه به دلیل نقص قوانین می شوید. پس از ورود به کشور استرالیا می توانید همه وجه نقد را به حساب بانکی خود در بانک های معتبر استرالیا واریز کنید.   

سوالات متداول

آیا مدارکی برای ارسال پول به این کشور لازم است؟

بله. آدرس و شناسه عکس ارسال کننده، پاسپورت، آدرس و نام، شماره حساب و کشور گیرنده، کد سوئیفت و شماره مسیریابی لازم است.

آیا برای ارسال پول به استرالیا مالیات وجود دارد؟

بله، هر تراکنش پولی به استرالیا مشمول مالیات است. مالیات بر حواله های خارجی در مبدا اخذ می شود.

ارزان ترین راه ارسال حواله به استرالیا چیست؟

ارزان ترین راه برای ارسال پول از ایران به استرالیا استفاده از ارائه دهنده انتقال پول و پرداخت مستقیم از حساب بانکی خود است.

ارسال پول از ایران به استرالیا چقدر طول می کشد؟

ارسال پول از ایران به استرالیا در صورت استفاده از ارائه دهنده انتقال پول در چند ساعت یا حتی چند دقیقه انجام می شود.

چگونه هزینه انتقال پول خود از ایران به استرالیا را پرداخت کنم؟

رایج‌ترین روش ‌ها شامل حواله‌ های بانکی و پرداخت‌ های کارتی است، اما برخی از آن ها کیف پول دیجیتال را نیز می‌ پذیرند.

جواب سوالتو پیدا نکردی؟