انتقال پول به ترکیه

کشور ترکیه به عنوان پلی میان آسیا و اروپا عمل می کند و بر این اساس موضوع ارسال پول به ترکیه از ایران اهمیت زیادی دارد. متقاضیان ایرانی بنا به دلایل فراوانی نیاز به انتقال پول از ایران به ترکیه دارند. ما در سایت فراکنش این امکان را فراهم کرده ایم تا شما عزیزان بتوانید اقدام به انتقال پول به این کشور نمایید. همین حالا درخواست خود را در سایت فراکنش ثبت کنید.

ارسال حواله به ترکیه

انتقال پول به ترکیه

روش های انتقال پول از ایران به ترکیه

متقاضیان از طریق روش های زیر می توانند حواله ها و پول خود را به ترکیه ارسال کنند:

  • انتقال پول از ایران به کشور ترکیه از طریق صرافی
  • انتقال پول از ایران به کشور ترکیه از طریق سوئیفت Swift
  • انتقال پول از ایران به کشور ترکیه از طریق سامانه های آنلاین
  • انتقال پول از ایران به کشور ترکیه از طریق رمز ارزها Cryptocurrency
  • انتقال پول از ایران به کشور ترکیه از طریق Western Union

انتقال پول از ایران به کشور ترکیه از طریق صرافی

متقاضیان از طریق مراجعه به صرافی های معتبر می توانند حواله لیر به ترکیه را ارسال کنند. صرافی های دارای حساب بانکی در کشور ترکیه مبلغ مورد نظر را از حساب بانکی خود به حساب بانکی متقاضی در ترکیه منتقل می کند. در حال حاضر به دلیل تحریم، صرافی ها از متداول ترین روش های انتقال پول به خارج از کشور از جمله ترکیه می باشند.

انتقال پول از ایران به کشور ترکیه از طریق سوئیفت Swift

یکی از مهم ترین و راحت ترین روش های ارسال پول به این کشور روش Swift سوئیفت است که این روش نیز به دلیل تحریم در ایران قابل استفاده نمی باشد. در حال حاضر بسیاری از موسسه های مالی معتبر مانند سایت فراکنش با روش های خاصی انتقال پول از این روش را انجام می دهند. هزینه کارمزد در این روش پایین و ایمنی بالا است. 

انتقال پول از ایران به کشور ترکیه از طریق سامانه های آنلاین

متقاضیان ایرانی از طریق سامانه های آنلاین نیز می توانند ارسال حواله دلار به ترکیه و یا دیگر حواله های یورویی یا لیر را انجام دهند. از مهم ترین و متداول ترین سامانه های آنلاین برای انتقال حواله به ترکیه سامانه های زیر را می توان نام برد:

سامانه مانی گرام Mani Gram

سامانه مانی گرام به عنوان دومین سیستم انتقال پول و حواله های ارزی در جهان از طریق آنلاین می باشد. از مزایای استفاده از مانی گرام برای انتقال پول می توان به انتقال پول و حواله در کوتاه ترین زمان ممکن، امنیت و اطمینان بالا و کارکرد بدون واسطه اشاره کرد.

سامانه پی پال PayPal

سامانه پی پال نیز یکی دیگر از مهم ترین سیستم های انتقال و ارسال حواله به کشورهای جهان است. از مهم ترین مزیت های کاربرد این سیستم آنلاین می توان به سرعت بالای انتقال، افتتاح حساب پی پال شخصی و شرکتی و تبدیل پول به هر واحد ارزی را نام برد. گرچه به دلیل اختلاف در مورد هزینه های کارمزد انتقال پول استفاده از این سیستم در حال حاضر در کشور ترکیه امکان پذیر نمی باشد.

انتقال پول از ایران به کشور ترکیه از طریق رمز ارزها Cryptocurrency

رمز ارزها دارایی ‌های دیجیتالی هستند که می ‌توان آن‌ ها را به جای استفاده از یک ارز ثابت سنتی مانند دلار آمریکا یا پوند بریتانیا با کالاها و خدمات مبادله کرد. آن ها غیرمتمرکز هستند و متقاضی کنترل کامل بر دارایی‌ های موجود در کیف پول رمز ارز خود دارد. بیت کوین شناخته شده ترین رمز ارز است، اما امروزه بیش از 12000 رمز ارز وجود دارد که با افزایش محبوبیت این صنعت، این رقم به طور پیوسته در حال رشد است، مانند اتریوم، ریپل و کاردانو می‌شود که از طریق آن ها می ‌توان با هزینه‌ های کم به سراسر جهان پول و حواله ارزی ارسال کرد.

انتقال پول از ایران به کشور ترکیه از طریق Western Union

وسترن یونیون از روش های مهم انتقال و ارسال پول به ترکیه و دیگر کشورهای جهان است. این سیستم با دارا بودن 500.000 شعبه در 200 کشور جهان در کوتاه ترین زمان ممکن کار انتقال و ارسال حواله ها را انجام می دهد. بالا بودن هزینه های کارمزد انتقال پول در این روش با سرعت بالای انتقال و عدم نیاز به افتتاح حساب بانکی جبران شده است. متاسفانه به دلیل تحریم و عدم وجود شعبه این سیستم جهانی متقاضیان در داخل ایران نمی توانند از خدمات سیستم وسترن یونیون استفاده کنند.

کارمزد تعیین شده ای برای انتقال پول از ایران به کشور ترکیه وجود ندارد.

هزینه انتقال پول از ایران به ترکیه چقدر است؟

هزینه انتقال پول از ایران به این کشور بر اساس روش انتقال، زمان انتقال و میزان حواله تعیین می شود. در واقع مبلغ دقیق و مشخص شده ای را نمی توان برای کارمزد و هزینه انتقال همه روش های انتقال پول و حواله از ایران به ترکیه تعیین کرد.

نکات مربوط به ارسال پول به کشور ترکیه

متقاضیان قبل از انتقال و ارسال حواله به کشور ترکیه از ایران بهتر است به نکات مهم زیر توجه کنند:

  • میزان کارکرد انتقال: هر چه متقاضی مبالغ بالاتری پول به کشور ترکیه انتقال دهد، باید کارمزد بالاتری را پرداخت کند. بنابراین قبل از ارسال حواله و پول از دارا بودن مبلغ کافی برای هزینه کارمزد اطمینان حاصل کنید.
  • میزان پول برای انتقال: برای انتقال حواله یا پول به ترکیه سقف مشخصی وجود ندارد، اما زمان ارسال حواله های 50.000 یورویی یا دلاری به بالا طولانی تر است.
  • میزان پول برای انتقال زمینی: میزان پول برای انتقال زمینی به ترکیه از طریق مسافرت به این کشور در حدود 5.000 دلار وجه نقد می باشد.
  • مدت زمان انتقال پول: مدت زمان ارسال حواله یا پول از ایران به ترکیه از حدود 4 روز کاری تا یک هفته می باشد. البته از طریق سامانه های آنلاین بسیار کمتر از این مدت است.

سوالات متداول

آیا برای ارسال حواله به کشور ترکیه محدودیت از لحاظ مبلغ وجود دارد؟

خیر. هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد.

هزینه کارمزد انتقال پول به ترکیه چقدر است؟

هزینه کارمزد به روش انتقال و مبلغ حواله بستگی دارد.

جواب سوالتو پیدا نکردی؟