پرداخت یونی اسیست دانشگاه های آلمان (uni-assist)

اگر متقاضی تحصیل در آلمان هستید حتما در خصوص نحوه پرداخت یونی اسیست دانشگاه های آلمان نیاز به راهنمایی و کمک خواهید داشت. یونی اسیست یک موسسه است که نقش واسطه را بین دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی آلمان و متقاضیان تحصیل در این کشور ایفا می‌کند. این موسسه مدارک متقاضیان را دریافت کرده و در صورتی که مدارک کامل و بدون نقص باشند، آنها را به دانشگاه مورد نظر ارجاع خواهد داد. متقاضیان با استفاده از یونی اسیست می‌توانند همزمان برای چند دانشگاه اپلای کنند و این موضوع فرآیند پذیرش آنها را تسریع خواهد کرد. متقاضی برای استفاده از خدمات یونی اسیست باید هزینه‌ای را به عنوان هزینه اپلای و ثبت نام پرداخت کند.

سایت فراکنش دارای بهترین قیمت در پرداخت های یورویی می باشد و خدمات یونی اسیست را با رقابتی ترین قیمت بازار عرضه میکند. شما عزیزان می‌توانید برای پرداخت هزینه uni-assist از خدمات فراکنش استفاده نمایید. تنها کافیست درخواست خود را در سایت فراکنش ثبت کنید تا در سریع‌ترین زمان ممکن هزینه لازم پرداخت شود. 

پرداخت یونی اسیست دانشگاه های آلمان

پرداخت یونی اسیست دانشگاه های آلمان

 Uni-assist چیست؟

یونی اسیست موسسه‌ای است که با همکاری 41 دانشگاه در آلمان، انجمن روسای آلمان (HRK) و سرویس تبادلات آکادمیک آلمان (DAAD) برای تسریع روند بررسی درخواست‌های پذیرش متقاضیان تحصیل در آلمان در سال 2003 ایجاد شد. با استفاده از موسسه و سایت یونی اسیست متقاضیان تحصیل در آلمان می‌توانند به طور همزمان برای چندین دانشگاه اپلای کنند و شانس پذیرش خود را بالا ببرند.

نکته مثبت استفاده از یونی اسیست این است که شما دیگر نیازی ندارید تا مدارک خود را برای هر دانشگاه به صورت جداگانه بارگذاری و ارسال کنید؛ بلکه تنها یک بار این کار را در سایت یونی اسیست انجام خواهید داد و یونی اسیست بر اساس مدارک مورد نیاز هر دانشگاه، مدارک لازم را از بین مدارک بارگذاری شده توسط شما برای دانشگاه‌های مورد نظرتان ارسال خواهد کرد. تنها نکته منفی این است که تمام دانشگاه‌های آلمان از طریق یونی اسیست امکان اپلای ندارند.

مراحل اخذ پذیرش از طریق یونی اسیست

برای اخذ پذیرش از طریق یونی اسیست و پرداخت هزینه آن باید در سایت یونی اسیست ثبت نام کنید و طبق مراحل زیر برای دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظرتان اقدام نمایید:

 1. ابتدا وارد سایت uni-assist شده و در این سایت یک حساب کاربری بسازید.
 2. پس از اتمام مراحل ثبت نام و ورود به پنل کاربری خود، اطلاعات شخصی و تحصیلی خواسته شده را وارد کنید.
 3. سپس به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که می‌توانید دانشگاه، شهر، مقطع و ترم تحصیلی مورد نظر خود را انتخاب کنید و رشته‌های تحصیلی ارائه شده بر اساس فیلترهای خود را ببینید.
 4. دانشگاه و رشته مورد نظر خود را از لیست نمایش داده شده انتخاب کنید.
 5. پس از اضافه شدن دانشگاه به سبد خرید، مدارک خود را آپلود کنید.
 6. در مرحله بعد نوبت به پرداخت می‌رسد و باید هزینه اپلای از طریق این سایت را بپردازید.

هزینه یونی اسیست برای اولین دانشگاه 75 یورو و برای سایر دانشگاه‌ها 30 یورو است.

برای گرفتن پذیرش یونی اسیست چه مدارکی لازم است؟

برای اخذ پذیرش از طریق یونی اسیست باید مدارکی را آماده و در این سایت بارگذاری کنید. این مدارک شامل موارد زیر است:

 • کپی برابر اصل مدارک ترجمه شده به همراه ریزنمرات تحصیلی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
 • رزومه تحصیلی به زبان آلمانی یا انگلیسی
 • مدرک معتبر زبان آلمانی یا انگلیسی
 • انگیزه‌نامه به زبان آلمانی یا انگلیسی
 • پرداخت هزینه uni-assist جهت ارزیابی مدارک و ارسال برای دانشگاه

از آنجایی که برخی دانشگاه‌ها الزام به ارسال مدارک به صورت فیزیکی دارند، ممکن است که سایت یونی اسیست از شما درخواست ارسال نسخه فیزیکی مدارک را نیز داشته باشد. در این صورت باید کپی برابر اصل مدارک خود را نیز برای این موسسه در برلین پست کنید.

هزینه یونی اسیست چقدر است؟

هزینه یونی اسیست به ازای اولین دانشگاه انتخابی در هر ترم 75 یورو و به ازای دانشگاه‌های بعدی در هر ترم 30 یورو است. این مبلغ برای هر دانشگاه در هر ترم جداگانه محاسبه می‌شود و چنانچه شما یک دانشگاه را در دو ترم انتخاب کنید نیز باید هزینه جداگانه‌ای بپردازید. طبق اعلام یونی اسیست دلیل این موضوع امکان تغییر شرایط پذیرش دانشگاه‌ها در هر ترم است.

روش های پرداخت هزینه یونی اسیست

برای پرداخت یونی اسیست که زیر مجموعه پرداخت در سایت های خارجی می باشد، 3 روش وجود دارد:

1. پرداخت از طریق حواله بانکی: در این روش شما مبلغ مورد نیاز را برای حساب uni-assist در آلمان حواله بانکی می‌کنید و چنانچه این حواله از ایران یا هر کشور خارجی دیگر به جز آلمان باشد، هزینه انتقال بین بانکی نیز به مبلغ مورد نظر اضافه خواهد شد.

2. پرداخت از طریق مستر کارت یا ویزا کارت: چنانچه شما دارای کارت‌های بانکی بین‌المللی مانند مستر کارت یا ویزا کارت باشید می‌توانید از طریق سیستم پرداخت آنلاین جهانی مانند پی پال هزینه لازم را بپردازید.

3. استفاده از شرکت‌های پرداخت ارزی در داخل کشور: شما می‌توانید از خدمات ارزی سایت‌های معتبر در ایران از جمله فراکنش برای پرداخت اپلیکیشن فی یونی اسیست استفاده نمایید.

پرداخت یونی اسیست از طریق فراکنش

پرداخت هزینه uni-assist برای متقاضیان ایرانی به دلیل وجود محدودیت‌ها در ایران، به یکی از چالش‌های مسیر مهاجرت به آلمان تبدیل شده است. سایت فراکنش به عنوان یکی از معتبرترین سایت‌های خدمات پرداخت ارزی در کشور، امکان پرداخت هزینه یونی اسیست را برای متقاضیان تحصیل در آلمان فراهم کرده است. شما می‌توانید با ثبت سفارش خود در فراکنش در اسرع وقت و به راحتی هزینه مورد نیاز یونی اسیست را پرداخت کرده و فرآیند اخذ پذیرش خود در دانشگاه‌های آلمان را سرعت ببخشید.

سوالات متداول

Uni-assist چیست؟

یونی اسیست یک موسسه واسط بین دانشگاه‌های آلمان و متقاضیان تحصیل در آلمان است که وظیفه اخذ پذیرش و بررسی مدارک متقاضیان را بر عهده دارد.

هزینه یونی اسیست چقدر است؟

هزینه یونی اسیست برای اولین دانشگاه انتخابی شما 75 یورو و برای سایر دانشگاه‌ها 30 یورو است.

بررسی مدارک توسط یونی اسیست چقدر زمان می‌برد؟

بررسی مدارک بسته به دانشگاه بین 4 تا 6 هفته زمان می‌برد.

نحوه پرداخت یونی اسیست در ایران چگونه است؟

شما می‌توانید از طریق حواله بانکی، مستر کارت یا ویزا کارت و یا با استفاده از خدمات شرکت‌های ارزی در ایران این هزینه را پرداخت کنید.

پرداخت هزینه یونی اسیست توسط فراکنش چقدر زمان می‌برد؟

پس از ثبت درخواست و پرداخت مبلغ مورد نظر در سایت فراکنش، درخواست شما بین 1 تا 5 ساعت بررسی و انجام خواهد شد.

جواب سوالتو پیدا نکردی؟