پرداخت هزینه خوابگاه خارجی (رسید معتبر بانکی + حداقل کارمزد)

پرداخت هزینه خوابگاه دانشجویی در کم ترین زمان با ارائه رسید معتبر بانکی و بهترین کارمزد

یکی از مهم ترین نگرانی های دانشجویان ایرانی پس از اخذ پذیرش تحصیلی و ثبت نام در دانشگاه های خارجی اسکان دانشجویی و انتخاب محل اقامت است. این موضوع از این لحاظ دارای اهمیت است که دانشجویان ایرانی برای پرداخت هزینه های خوابگاه های دولتی یا خصوصی نمی توانند به طور مستقیم پرداخت ها را انجام دهند. گرچه برخی از موسسه های مالی معتبر و سایت های مطرح این مشکل را حل کرده اند و از روش های خود پرداخت های بین المللی را برای دانشجویان ایرانی انجام می دهند.

سایت فراکنش با ارائه خدمات ارزی بین المللی و در دسترس قرار دادن کارت های بین المللی مانند ویزا کارت، مستر کارت، حساب پی پال و غیره امکان پرداخت هزینه خوابگاه دانشجویی را برای دانشجویان ایرانی فراهم می کنند. کافی است درخواست پرداخت هزینه های خوابگاه دانشجویی در خارج از کشور را در پنل سایت فراکنش ثبت کنید تا کارشناسان در کوتاه ترین زمان و با کمترین کارمزد امکان دسترسی به پرداخت بین المللی را برای شما فراهم کنند.

پرداخت هزینه خوابگاه دانشجویی

پرداخت هزینه خوابگاه دانشجویی

انواع اسکان برای دانشجویان خارجی

خوابگاه دانشجویی اصطلاحی است برای توصیف هر نوع مسکن اجاره ای که به طور خاص برای دانشجویان طراحی شده است. انواع مختلفی از خوابگاه های دانشجویی از جمله سالن ها و خوابگاه های دانشگاه، خانه های مشترک، آپارتمان های مستقل و اشتراکی وجود دارد. انتخاب محل اقامت دانشجویی به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله اینکه به دنبال چه نوع سبک زندگی هستید و چقدر پول می خواهید برای اقامت خود و پرداخت هزینه خوابگاه هزینه کنید.

پرداخت شهریه خوابگاه دانشجویی برای دانشجویان خارجی باید از طریق پرداخت در سایت های خارجی انجام پذیرد. هنگامی که در حال تصمیم گیری برای انتخاب مسکن دانشجویی هستید، مهم است در نظر داشته باشید که برخی از گزینه های خوابگاه دانشجویی هزینه بیشتری نسبت به دیگر اقامتگاه ها دارند. این به این معنی است که اگر بودجه محدودی دارید، ممکن است هزینه لوکس ترین نوع اقامت برای شما مقدور نباشد. با این حال، بسیاری از گزینه های دیگر برای دانشجویانی که می خواهند در حد توان خود زندگی کنند وجود دارد:  به طور کلی 4 نوع اسکان برای دانشجویان خارجی وجود دارد:

 • خوابگاه های on campus
 • خوابگاه های off campus
 • هاستل ها و هتل آپارتمان های کوچک
 • زندگی با خانواده بومی آن کشور (Home stay)

خوابگاه های on campus

یکی از روش های اسکان دانشجویی اقامت در خوابگاه های on campus است. با اسکان در این خوابگاه های داخل محوطه دانشگاه بخشی از جامعه دانشگاه خواهید بود و دوستان جدیدی پیدا خواهید کرد. یکی از مزایای زندگی در خوابگاه های دانشجویی on campus این است که شما یک هم اتاقی خواهید داشت. هم اتاقی شما (و هر کس دیگری که در محل اقامت شما است) نیز برای اولین بار با زندگی دور از خانه سازگار می شود. این بدان معنی است که شما کسی را خواهید داشت که آن تجربه را با او به اشتراک بگذارید. دانشجویان اغلب با هم اتاقی های خود و سایر افراد حاضر در سالن خود دوستی نزدیک برقرار می کنند. از دیگر مزایای اسکان در خوابگاه های on campus موارد زیر را می توان نام برد:

 • عضویت رایگان در طیف وسیعی از باشگاه ‌ها و سازمان‌ های دانشجویی
 • کمک به کسب نمرات بالاتر و نتایج تحصیلی بهتر
 • زندگی در امنیت و آرامش در شهرک ‌های دانشگاهی
 • حمایت و پشتیبانی از طرف دانشگاه
 • پایین بودن اجاره اقامتگاه دانشجویی و ارائه خدماتی مانند برق، گاز، آب و دسترسی به اینترنت
 • کاهش رفت و آمد و نزدیکی بانک دانشگاه، مغازه ‌ها و سالن‌ های غذاخوری
 • احساس استقلال و فراگیری مهارت های لازم برای زندگی مستقل

خوابگاه های off campus

برخی از دانشجویان خارجی ممکن است بخواهند خارج از محوطه دانشگاه یا در خوابگاه های off campus زندگی کنند. اگرچه هزینه های اضافی اجاره خوابگاه در خارج از محوطه دانشگاه در مورد وسایل برقی، مبلمان و دیگر وسایل ممکن است در نهایت هزینه زندگی در خارج از محوطه دانشگاه را افزایش دهد، اما این نیز یکی از بهترین روش های اسکان دانشجویی است. از مزایای واقعا عالی برای انتخاب زندگی خارج از دانشگاه و پرداخت هزینه های اجاره خوابگاه دانشجویی عبارت است از:

 • دارا بودن آزادی بیشتری در انتخاب محل زندگی و میزان فضای مورد نیاز
 • کنترل بیشتر حریم خصوصی
 • احساس استقلال بیشتر
 • آزادی انتخاب مکان مناسب برای زندگی
 • پرداخت هزینه های خوابگاه های دانشجویی در سطح کمتر با انتخاب مکان مناسب تر

 

هاستل ها و هتل آپارتمان های کوچک

هاستل ها با گذشت بیش از 150 سال از راه اندازی دچار تغییرات زیادی شده اند. هاستل hostel که از ترکیب دو کلمه hotel و host تشکیل شده است، بیشتر به اقامتگاه هایی گفته می شود که در هر اتاق آن چند تخت خواب وجود دارد و این تخت خواب ها هستند که اجاره داده می شوند. آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی و دیگر امکانات در این اقامت گاه ها اشتراکی هستند. پرداخت هزینه های خوابگاه دانشجویی از نوع هاستل به صورت هفتگی و ماهانه می باشد. از مزایای مهم اسکان در هاستل ها و هتل آپارتمان های کوچک برای دانشجویان بین المللی می توان به کم بودن سطح پرداخت هزینه های خوابگاه دانشجویی و امکان آشنایی با دیگر دانشجویان خارجی اشاره کرد.

زندگی با خانواده بومی بهترین روش برای آشنایی با فرهنگ و زبان آن کشور

زندگی با خانواده بومی آن کشور (Home stay)

برنامه های اقامت و زندگی با خانواده بومی آن کشور به این گونه است که دانشجویان بین المللی در طول تحصیل با میزبانان/خانواده های محلی زندگی می کنند. موقعیت های زندگی در این برنامه از اجاره اتاق تا غوطه ور شدن کامل دانشجو در این خانواده متغیر است. در این نوع اقامت که پس از خوابگاه های دانشجویی از بهترین اسکان دانشجویی محسوب می شود، پرداخت هزینه های خوابگاه دانشجویی کمی بالاتر است، اما امکان ارتقا مهارت زبان رسمی آن کشور و آشنایی با آداب و رسوم و فرهنگ آن کشور وجود دارد.

چرا فراکنش؟
ارائه مشاوره تخصصی در زمینه پرداخت های بین المللی
انجام سفارشات ٢۴ ساعته در 7 روز هفته
پشتیبانی ارزهای مختلف یورو، روبل، دلار، یوآن و غیره
داشتن نماد اعتماد الکترونیکی

هزینه اجاره بهای خوابگاه های دانشجویی

عوامل مختلفی بر پرداخت هزینه بهای خوابگاه دانشجویی تأثیر می گذارد، مانند محل و نوع اقامت. نوع محل اقامتی که انتخاب می کنید تاثیر قابل توجهی بر پرداخت هزینه های خوابگاه دانشجویی و هزینه ماهانه زندگی به عنوان یک دانشجوی بین المللی خواهد داشت. هزینه اقامت در خوابگاه های داخلی on campus مقرون به صرفه تر است، در حالی که اگر یک آپارتمان مشترک دارید، این هزینه به میزان قابل افزایش می یابد. به طور مثال هزینه های اقامت در on campus کانادا ماهانه در حدود 550 دلار کانادا و هزینه های اقامت در off campus کانادا ماهانه در حدود 1.611 دلار کانادا است.

نحوه یافتن خوابگاه های دانشجویی

اغلب گروه‌ هایی به ‌خصوص برای دانشجویان خارجی در همه کشورها وجود دارد که می ‌توانند با دانشجویان دیگر همراه شوند تا به دنبال آپارتمان بگردند، زندگی اشتراکی را شروع کنند یا نکات ارزشمندی را به اشتراک بگذارند. همچنین می ‌توانند گروه‌ های جستجوی آپارتمان را در شهر خود در فیس بوک پیدا کنند که به آن ها کمک می ‌کند اتاقی را در یک آپارتمان مشترک پیدا کنند. منابع آنلاین زیادی برای کمک در یافتن محل اقامت در همه کشورها وجود دارد. وب سایت ها برای دانشجویان امکان یافتن آپارتمان ها و اتاق ها را فراهم می کند. ارتباط با صاحبخانه ها و سایر هم اتاقی های نیز با مراجعه به وب سایت ها امکان پذیر است.

نکات مهم در مورد اجاره خوابگاه دانشجویی

خوابگاه dormitory (منشاء گرفته از کلمه لاتین dormitorium) ساختمانی است که در درجه اول برای تعداد زیادی از دانشجویان مانند مدرسه شبانه روزی، دبیرستان، کالج یا دانشجویان، محل خواب و سکونت را فراهم می کند. از مهم ترین نکات در مورد اجاره بهای خوابگاه دانشجویی و نحوه پرداخت هزینه اجاره خوابگاه دانشجویی موارد زیر را می توان نام برد:

 • به محض دریافت نامه پذیرش تحصیلی، تحقیق در مورد محل اقامت دانشجویی در کشور مورد نظر را آغاز کنید. این مسئولیت شماست که محل اقامت مناسب را برای خود تامین کنید. اگر برای خوابگاه متعلق به دانشگاه درخواست نکنید، دانشگاه شما فرض می کند که خوابگاه خصوصی پیدا کرده اید یا خواهید یافت.
 • یکی از بهترین مکان ها برای اطلاع از محل اقامت دانشگاه در شهر یا شهر خود فیسبوک است. گروه‌های فیسبوک مملو از اطلاعات در مورد اتاق‌ ها و آپارتمان ‌های اجاره‌ای کوتاه ‌مدت یا بلندمدت و دانشجویانی است که به‌دنبال «رفاقت» با دیگران برای اجاره مسکن خصوصی یا آپارتمان های اشتراکی هستند.
 • خوابگاه دانشجویی باید تمیز و مجهز به کلیه امکانات از جمله برق، آب گرم، تخت، اعلام حریق و سایر ملزومات باشد. این امکانات را باید همه خوابگاه های متعلق به دانشگاه و محل اقامتی است که از طریق صاحبخانه اجاره شده است، دارا باشند.
 • هدف از اسکان دانشجویی این است که دانشجویان بین المللی را با یکدیگر پیوند دهد تا بتوانند انتخاب ‌های تحصیلی آگاهانه ‌تری داشته باشند، برای تحصیل شان کمک بگیرند و در زندگی دانشجویی از حمایت برخوردار شوند.

در کنار پرداخت هزینه خوابگاه، شما می توانید اپلیکیشن فی دانشگاه خود را نیز در فراکنش پرداخت کنید. برای این کار فقط کافیست درخواست خود را در سایت ثبت نمایید تا کارشناسان ما در اولین فرصت، پرداخت شما را انجام دهند.

از طریق سایت فراکنش پرداخت اجاره های خوابگاه های خارجی ساده و راحت است

نحوه پرداخت هزینه اجاره خوابگاه دانشجویی

ارسال حواله های دلاری و ارزی برای شهریه دانشگاه و یا پرداخت هزینه اجاره بهای خوابگاه دانشجویی بدون آشنایی با این مفاهیم و کارکرد آن ها برای دانشجویان کاری سخت و پیچیده است. مشاوران سایت فراکنش با هدف پرداخت شهریه دانشگاه خارجی و اجاره بهای خوابگاه دانشجویی در کوتاه ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه کمک می کنند تا این کار دشوار به سهولت انجام شود. وکلای ماهر و باتجربه موسسه فراکنش با آگاهی از قوانین حواله های دلاری، قیمت دلار حواله ای، حواله های صرافی و انواع حواله ارزی کمک می کنند تا دانشجو و یا والدین وی در کوتاه ترین زمان ممکن و از طریق سامانه های مطمئن حواله های معتبر دلاری خود را منتقل کند. این سایت در راستای پیشگیری از جرائم مربوط به حواله های معتبر ارزی و همچنین تنظیم قرارداد با شرکت های خارجی برای وارد کردن کالا نیز راهنمایی های لازم را به متقاضیان ارائه می دهد. از روش های پرداخت هزینه اجاره خوابگاه دانشجویی برای دانشجویان ایرانی در خارج از کشور از طریق این سایت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پرداخت با کارت های اعتباری ویزا کارت و مستر کارت
 • پرداخت از طریق حواله های بانکی و شبکه سوئیفت
 • پرداخت از طریق حواله های دلاری
 • پرداخت از طریق خدمات صرافی

سوالات متداول

انواع مختلف خوابگاه دانشجویی چیست؟

خانه‌ ها یا اتاق‌ های اجاره ‌ای خصوصی، سالن‌ های اقامتی دانشگاه، سالن‌ های خصوصی و خانه های اشتراکی انواع مختلفی از اسکان دانشجویی هستند.

بهترین نوع اسکان دانشجویی چیست؟

خوابگاه های on campus بهترین نوع اسکان دانشجویی برای دانشجویان خارجی است.

خوابگاه های دانشجویی چه امکاناتی دارند؟

به طور کلی خوابگاه های دانشجویی یک اتاق خواب کاملاً مبله، امکانات حمام و آشپزخانه مشترک است.

چه نوع خوابگاهی برای دانشجویان بین المللی موجود است؟

محل اقامت مشترک، آپارتمان های مجردی، خوابگاه و زندگی با خانواده های محلی از جمله گزینه های محبوب در میان دانشجویان بین المللی است.

چه امکاناتی در اتاق های دانشجویی وجود دارد؟

لینک های حمل و نقل، بیمه، وای فای، نگهبانی 24 ساعته، خشکشویی، نگهداری در محل و فضاهای اجتماعی مشترک از جمله امکانات رایج موجود در اتاق های دانشجویی هستند.

جواب سوالتو پیدا نکردی؟