پرداخت هزینه ویزا و سفارت

پرداخت هزینه ویزا و سفارت در کوتاه‌ ترین زمان ممکن و بدون نیاز به داشتن حساب ارزی و کارت اعتباری بین‌المللی

چنانچه قصد دارید تا برای ادامه زندگی به سایر کشورها مهاجرت کنید، پرداخت هزینه وقت سفارت از جمله موارد ضروری است که باید در نظر داشته باشید. یکی از الزامات ورود به بسیاری از کشورها و اقامت طولانی‌مدت در آنها، اخذ ویزا است. بنابراین چه برای تحصیل، چه برای کار و یا سرمایه‌گذاری و حتی دیدن دوستان و آشنایان در کشورهای خارجی، نیاز به اخذ ویزا و تعیین وقت سفارت دارید. برای دریافت نوبت از سفارت پرداخت مبلغی به عنوان هزینه وقت سفارت مورد نیاز است.

شما می‌توانید از طریق سایت فراکنش پرداخت هزینه سفارت خود را در سریع‌ترین زمان ممکن و به راحتی با ارز کشور مورد نظر انجام دهید.

پرداخت هزینه وقت سفارت

پرداخت هزینه ویزا و سفارت

وقت سفارت چیست؟

ایرانیان برای ورود به اکثر کشورهای جهان نیاز به اخذ ویزا و مجوز ورود دارند. ویزای صادر شده بر اساس نوع هدف مهاجرت و سفر شما تعیین می‌شود و دریافت آن نیاز به تعیین وقت از سفارت کشور مورد نظرتان دارد. مدت زمان نوبت‌دهی سفارت بر اساس نوع ویزا متفاوت است. همچنین شما برای تأیید و قطعی کردن نوبت دریافتی خود، باید مبلغی را پرداخت نمایید. مبلغ مد نظر نیز بر اساس نوع ویزای شما متغیر است و با ارز و وجه رایج در کشور مورد نظرتان پرداخت می‌شود. نوبت‌دهی وقت در سفارت برای ایجاد نظم در بررسی درخواست‌های ویزا ایجاد شده است و به این ترتیب در وقت مراجعه‌کنندگان صرفه‌جویی شده و احتمال هرج و مرج هنگام مراجعه به سفارت از بین می‌رود.

پرداخت هزینه ویزا

برای اخذ ویزا و مراجعه به سفارت جهت بررسی مدارک لازم برای صدور ویزا، باید ابتدا هزینه ویزا را پرداخت کنید. اگرچه این هزینه بر اساس نوع اقامت شما در کشور مورد نظر متفاوت خواهد بود، اما پرداخت آن برای هر نوع ویزا و برای تمامی کشورها الزامی است. معمولاً این هزینه به صورت اینترنتی و از طریق سایت سفارت کشور مورد نظر از شما دریافت می‌شود و شما نیاز به پرداخت حضوری در سفارت ندارید. پس از پرداخت هزینه ویزا وقت شما در سفارت رزرو و قطعی خواهد شد و شما وارد مرحله بعد که انجام انگشت‌نگاری و عکس‌برداری بیومتریک در سفارت است، می‌شوید.

هزینه دریافت وقت سفارت چقدر است؟

هزینه اخذ وقت سفارت بر اساس اینکه درخواست نوبت شما فوری یا عادی باشد، متفاوت است. دریافت نوبت فوری هزینه بیشتری دارد و نوبت شما در مدت زمان کمتر از دو هفته تعیین می‌شود. همچنین می‌توانید هنگام دریافت نوبت خدمات و امکانات بیشتری از جمله فعال کردن سرویس اطلاع‌رسانی از طریق پیامک را درخواست کنید که این موضوع نیز هزینه سفارت را افزایش می‌دهد.

این هزینه بر اساس نوع کشور نیز متفاوت است اما معمولاً کشورهای حوزه شنگن حدود 85 یورو برای تعیین نوبت سفارت دریافت می‌کنند. مبلغ مورد نظر باید از طریق درگاه‌های بین‌المللی و از طریق مسترکارت یا ویزاکارت پرداخت شود. چنانچه به دلیل محدودیت‌های داخل ایران امکان پرداخت در سایت های خارجی را ندارید، می‌توانید از خدمات سایت فراکنش استفاده کرده و پرداخت خود را در اسرع وقت انجام دهید.

پرداخت اپلیکیشن فی ویزا

اپلیکیشن فی ویزا در حقیقت همان هزینه بررسی مدارک برای دریافت ویزا است که اکثر کشورها آن را از شما درخواست می‌کنند. هزینه ویزا بستگی به هدف سفر شما و نوع ویزای درخواستی از قبیل تحصیلی، کاری، توریستی و … دارد. برای اطلاع از مقدار دقیق ویزای مورد نظرتان باید به سایت رسمی سفارت آن کشور مراجعه کنید. دقت کنید پرداخت هزینه باید از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی و بر اساس ارز کشور مورد نظر باشد.

 

اپلیکیشن فی ویزا در حقیقت همان هزینه بررسی مدارک برای دریافت ویزا است که اکثر کشورها آن را از شما درخواست می‌کنند.

 

گرفتن وقت سفارت آمریکا

دریافت وقت سفارت آمریکا به خصوص برای ایرانیان کاری بسیار پیچیده است. به این دلیل که عدم ارتباط دیپلماتیک آمریکا و ایران باعث شده این دو کشور در خاک یکدیگر سفارت نداشته باشند و شهروندان ایرانی برای دریافت ویزا و نوبت سفارت باید به کشورهای همسایه سفر کنند. بنابراین زمانی که وارد سایت سفارت امریکا شوید، باید یکی از کشورهای همسایه مانند امارات، ارمنستان، ترکیه و … را انتخاب کرده و برای حضور در سفارت به این کشورها سفر کنید. علاوه بر این دریافت ویزای آمریکا به دلیل اختلافات بین دو کشور برای ایرانیان سخت‌تر است.

ویزای کشور آمریکا به دو گروه مهاجرتی (Immigrant Visa) و غیرمهاجرتی (Nonimmigrant Visa) تقسیم می‌شود. ویزای مهاجرتی ویزایی مطالعاتی، تحصیلی و توریستی هستند که متقاضی قصد اقامت دائم در آمریکا را ندارد اما ویزای مهاجرتی مانند ویزای کاری، خانوادگی یا ویزای لاتاری برای اقامت دائم صادر می‌شوند. برای دریافت وقت سفارت آمریکا باید هزینه سفارت را در  سایت رسمی سفارت و خدمات ویزای این کشور پرداخت کنید. همچنین شما می‌توانید برای پرداخت هزینه وقت سفارت آمریکا از سایت فراکنش کمک بگیرید.

پرداخت هزینه سفارت کانادا

کشور کانادا نیز مانند آمریکا در ایران سفارتی ندارد و شما باید برای دریافت ویزا و نوبت سفارت کانادا به کشورهای دیگر سفر کنید. دریافت نوبت سفارت کانادا نیز بسیار پیچیده است و باید از طریق سایت رسمی سفارت این کشور اقدام نمایید. هزینه ویزای کانادا بسته به نوع ویزای درخواستی شما متفاوت است و از طریق سیستم پرداخت بین‌المللی باید انجام شود. بنابراین در صورت تمایل می‌توانید از خدمات فراکنش برای پرداخت هزینه ویزای کانادا استفاده نمایید.

پرداخت هزینه ویزای انگلیس

خوشبختانه سفارت انگلستان در ایران مجدداً بازگشایی شده است و متقاضیان اخذ ویزای انگلستان نیاز به سفر به سایر کشورها را ندارند. بنابراین شما می‌توانید نوبت سفارت انگلیس را از سایت VFS دریافت کنید و در روز مورد نظر در محل سفارت این کشور در تهران حضور یابید. سفارت بریتانیا در تهران مسئول رسیدگی به درخواست‌ها و سایر امور مربوط به ویزای این کشور است. وقت سفارت انگلستان برای انجام انگشت‌نگاری و مصاحبه به صورت آنلاین تعیین می‌شود و شما نیاز به پرداخت از طریق کارت‌های بانکی بین‌المللی دارید. شما می‌توانید برای پرداخت هزینه سفارت انگلیس از طریق فراکنش اقدام کنید.

نحوه پرداخت هزینه سفارت

همانطور که اشاره شد اولین اقدام برای دریافت ویزا جهت اخذ اقامت سایر کشورها، دریافت وقت سفارت کشور مورد نظر است. وقت سفارت برای مراجعه حضوری شما و بررسی مدارک لازم تعیین می‌شود. همچنین شما باید مراحل انگشت‌نگاری و عکس‌برداری بیومتریک و در صورت نیاز مصاحبه را نیز در سفارت انجام دهید. تعیین وقت و نوبت سفارت تنها با پرداخت هزینه ممکن است.

بنابراین باید ابتدا وارد سایت سفارت یا کارگزاری سفارت کشور مورد نظرتان شوید و روز مراجعه را انتخاب کنید. سپس مدارک لازم را بارگذاری کرده و در انتها هزینه بررسی مدارک و سفارت را از طریق درگاه‌های بانکی پرداخت کنید. پس از انجام این مراحل و پرداخت هزینه، ایمیلی مبنی بر تأیید وقت سفارت برای شما ارسال خواهد شد. این ایمیل حاوی روز و ساعت مراجعه شماست. اگر در خصوص دریافت نوبت از سفارت دچار نگرانی یا سردرگمی هستید، می‌توانید از سایت فراکنش کمک بگیرید.

اولین اقدام برای دریافت ویزا جهت اخذ اقامت سایر کشورها، دریافت وقت سفارت کشور مورد نظر با پرداخت هزینه است.

مدارک مورد نیاز برای مراجعه به سفارت

زمانی که به سفارت مراجعه می‌کنید باید مدارکی را به همراه داشته باشید. این مدارک قبلاً به صورت آنلاین نیز در سایت سفارت باید بارگذاری شوند تا نوبت سفارت شما تأیید شود. مدارک لازم باید به صورت دقیق و صحیح آماده‌سازی شده باشند تا مشکلی در روند صدور ویزای شما ایجاد نشود. مدارک لازم بر اساس نوع ویزا متفاوت است اما برخی مدارک مشترک هستند. از جمله:

  • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
  • رسید پرداخت وقت سفارت و ویزا
  • پاسپورت معتبر
  • مدارک شناسایی
  • مدارک مالی از جمله گواهی تمکن
  • هزینه پرداخت بیمه سفر
  • مدارک مربوط به محل اقامت شما در کشور مورد نظر

دقت کنید که امروزه وقت سفارت اکثر کشورها تنها به صورت آنلاین تعیین می‌شود و مدارک ویزا تنها به خود شخص متقاضی تحویل داده خواهد شد.

سوالات متداول

هزینه وقت سفارت چیست؟

برای تعیین وقت نوبت سفارت جهت مراجعه حضوری و انگشت‌نگاری باید مبلغی را به صورت آنلاین از طریق درگاه‌های بین‌المللی پرداخت کنید که هزینه وقت سفارت نام دارد.

پرداخت هزینه سفارت از طریق سایت فراکنش چقدر زمان می‌برد؟

با توجه به تعداد بالای درخواست‌ها پرداخت هزینه ممکن است بین 1 تا 5 ساعت زمان ببرد.

کارمزد پرداخت هزینه دریافت نوبت سفارت با فراکنش چقدر است؟

حدود 5 درصد برای پرداخت هزینه سفارت کارمزد دریافت خواهد شد.

مدارک لازم برای دریافت نوبت سفارت چیست؟

بر اساس نوع ویزا مدارک لازم ممکن است متفاوت باشد اما داشتن مدارک هویتی، پاسپورت، مدارک مالی، مدارک شغلی و تحصیلی مورد نیاز است.

جواب سوالتو پیدا نکردی؟