پرداخت هزینه سفارت آمریکا (MRV Fee)مقدار قابل پرداخت

چنانچه قصد مهاجرت به آمریکا و دریافت ویزای این کشور را داشته باشید پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت آمریکا از جمله موارد مهمی است که باید انجام دهید. ویزای آمریکا به دو گروه مهاجرتی و غیر مهاجرتی تقسیم می‌شوند و دریافت تمام انواع ویزای غیرمهاجرتی آمریکا نیاز به پرداخت mrv fee دارد. در واقع هزینه mrv مربوط به ویزای غیر مهاجرتی است که شامل ویزای توریستی و ویزای دانشجویی می‌شود.

 برای تعیین وقت سفارت امریکا می‌توانید از سایت usvisa-info.com اقدام کنید و چنانچه نیاز داشتید می‌توانید هزینه وقت سفارت امریکا را از طریق سایت فراکنش پرداخت کنید. تنها کافی است تا در سایت فراکنش ثبت‌نام کرده و درخواست خود را ثبت کنید.

پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت آمریکا

پرداخت هزینه سفارت آمریکا

منظور از تعیین وقت سفارت آمریکا چیست؟

بر اساس قوانین کشور آمریکا تنها افرادی اجازه دارند وارد این کشور شوند که مجوز یا ویزای ورود داشته باشند. برای دریافت ویزا نیاز به تعیین وقت سفارت امریکا خواهید داشت. پس از تعیین وقت و رزرو نوبت در روز مراجعه به سفارت، مراحل انگشت‌نگاری و مصاحبه شما طی خواهد شد و چنانچه واجد شرایط دریافت ویزا باشید، ویزای شما صادر خواهد شد. از آنجایی که کشور آمریکا در خاک ایران سفارتخانه‌ای ندارد، ایرانیان برای مراجعه به سفارت امریکا و انجام مصاحبه باید به یکی از کشورهای همسایه مانند ارمنستان، ایالات متحده عربی و ترکیه سفر کنند. برای دریافت نوبت انجام مصاحبه، پرداخت هزینه سفارت برای آمریکا الزامی است.

معرفی انواع ویزای آمریکا

ویزای آمریکا به دو گروه کلی ویزای مهاجرتی (Immigrant visa) یا IV و ویزای غیر مهاجرتی (Non Immigrant Visa) NIV تقسیم‌بندی می‌شود. ویزای غیرمهاجرتی برای سفرهای کوتاه به آمریکا و اقامت کوتاه‌مدت در این کشور صادر می‌شود و متقاضی حق اقامت بلندمدت یا دائم را در این کشور نخواهد داشت. انواع ویزای غیرمهاجرتی عبارتند از:

ویزای تحصیلی آمریکا

 ویزای تحصیلی یا ویزای دانشجویی آمریکا در صورتی برای شما صادر خواهد شد که موفق به اخذ پذیرش از یکی از موسسات آموزشی معتبر در آمریکا شوید. ویزای تحصیلی خود شامل انواع M،J،F است. معروف‌ترین نوع ویزای تحصیلی ویزای نوع F است که برای تحصیل در موسسات آموزشی و دانشگاه‌های آمریکا صادر می‌شود. ویزای تحصیلی نوع M برای تحصیل در موسسات فنی و حرفه‌ای و ویزای نوع J برای فرصت مطالعاتی صادر می‌شود.

ویزای توریستی آمریکا

ویزای توریستی یا ویزای نوع B متداول‌ترین ویزای آمریکا است که نه فقط به قصد گردشگری بلکه به قصد دیدن خانواده، مقاصد درمانی و تجاری نیز صادر می‌شود. مدت زمان این ویزا 6 ماهه است و شما با داشتن آن 6 ماه فرصت دارید تا در آمریکا زندگی کرده و از نقاط مختلف این کشور دیدن کنید. ویزای مخصوص گردشگری در آمریکا به عنوان B2 و ویزای مخصوص اهداف تجاری کوتاه‌مدت، درمان و ورزش به عنوان B1 صادر می‌شود.

ویزای کار آمریکا

ویزای کاری آمریکا از نوع ویزای مهاجرتی است و برای افرادی که تمایل دارند در زمینه‌های کاری، کارآفرینی یا سرمایه‌گذاری در آمریکا فعالیت کنند، صادر می‌شود. ویزای کاری آمریکا به عنوان ویزای E شناخته می‌شود و دارای انواع مختلفی از جمله ویزای نخبگان یا E1 و ویزای کاری معمولی E2 و E3 هستند که نیاز به جاب آفر دارند. نوع دیگری از ویزای کاری به نام ویزای E4 نیز وجود دارد که شامل ایرانیان نمی‌شود و تنها برای عراقی‌ها و افغانستانی‌هایی که در طول جنگ خدمات ارزنده‌ای به ارتش آمریکا ارائه کرده‌اند، صادر می‌شود.

چنانچه قصد دریافت ویزای آمریکا را دارید پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت آمریکا از جمله موارد مهمی است که باید انجام دهید.

مراحل تعیین وقت سفارت آمریکا

به طور کلی اقدامات لازم برای تعیین وقت سفارت آمریکا شامل 3 مرحله است که عبارت است از ثبت‌نام آنلاین در سایت کنسولگری آمریکا، حضور در روز تعیین شده در محل سفارت و انجام مصاحبه و انگشت‌نگاری. برای دریافت وقت سفارت پس از ورود به وب‌سایت سفارت آمریکا باید نوع ویزا و کشور مورد نظرتان را انتخاب نمایید و طبق مراحل زیر پیش بروید:

 1. ساخت حساب کاربری در سایت رسمی سفارت آمریکا
 2. تکمیل فرم درخواست ویزا به صورت آنلاین
 3. وارد کردن شماره تأییدیه یا Confirmation number فرم آنلاین درخواست ویزا
 4. پیکاپ ویزا یا تکمیل مراحل بازگشت اسناد از طریق شرکت پستی
 5. پرداخت هزینه‌های لازم برای ویزا و انگشت نگاری
 6. رزرو وقت سفارت از طریق سایت

مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت آمریکا

برای دریافت وقت سفارت آمریکا نیاز به مدارکی دارید که این مدارک در سایت رسمی سفارت این کشور نیز درج شده است. تمام این مدارک باید معتبر و ترجمه شده باشند. لیست مدارک لازم عبارت است از:

 • اسکن از صفحه اول پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه
 • یک عکس جدید تمام‌رخ با زمینه سفید
 • تکمیل فرم DS-60 به زبان فارسی یا انگلیسی
 • آدرس ایمیل و شماره تماس معتبر
 • اسکن از صفحه ویزا در صورت دارا بودن ویزای آمریکا در گذشته

مدارک لازم برای روز مصاحبه در سفارت آمریکا

پس از دریافت وقت سفارت، زمانی که برای مصاحبه به سفارت امریکا مراجعه می‌کنید نیز باید مدارکی را همراه داشته باشید. این مدارک معمولاً در سایت سفارت آمریکا نیز بارگذاری می‌شوند:

 • اصل پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه و پاسپورت‌های قبلی
 • دو قطعه عکس تمام‌رخ با زمینه سفید
 • ترجمه مدارک هویتی مانند شناسنامه، کارت ملی و سند ازدواج یا طلاق
 • ترجمه و اصل کارت پایان خدمت سربازی برای آقایان (اصل و ترجمه وثیقه یا نامه معافیت از خدمت)
 • ترجمه مدارک شغلی و سوابق بیمه
 • گواهی تمکن مالی از بانک
 • تأییدیه وقت سفارت و تأییدیه پرداخت وقت سفارت آمریکا
 • تأییدیه فرم DS-60
 • تأییدیه رزرو هتل یا محل اقامت

چنانچه به صورت تحصیلی اقدام می‌کنید علاوه بر مدارک فوق ارائه مدارک نیز الزامی است:

 • مدرک زبان معتبر
 • ترجمه آخرین مدرک تحصیلی و ریزنمرات
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • نامه دریافت فاند یا بورسیه

همچنین برای افرادی که به صورت کاری اقدام کرده‌اند و متقاضی دریافت ویزای کاری هستند ارائه نامه جاب آفر نیز ضروری است.

هزینه تعیین وقت سفارت آمریکا  (MRV Fee)

معمولاً هزینه وقت سفارت امریکا و دریافت ویزا برای هر نفر 185 دلار است اما این هزینه ممکن است بر اساس نوع ویزای شما تغییر کند و نیاز به پرداخت هزینه‌های بیشتری باشد. چنانچه هزینه لازم را پرداخت نمایید این هزینه به مدت یک سال اعتبار دارد و نیاز به پرداخت هزینه مجدد نیست.

گرفتن وقت سفارت آمریکا چقدر زمان می‌برد؟

مدت زمان دریافت وقت سفارت بستگی به نوع ویزا و باز بودن وقت‌های سفارت دارد. به طور کلی در صورتی که وقت‌های سفارت برای ویزای درخواستی شما خالی باشد، شما می‌توانید نهایتاً در مدت 90 دقیقه مدارک خود را بارگذاری کرده، فرم‌های مربوطه را تکمیل نموده و با پرداخت هزینه سفارت امریکا وقت خود را رزرو کنید. پس از دریافت وقت مدت زمانی که برای پاسخ دریافت ویزا باید منتظر بمانید بر اساس نوع ویزا متفاوت است. معمولاً افرادی که برای ویزای تحصیلی، گرین کارت و یا سیتیزن اقدام می‌کنند زودتر پاسخ دریافت می‌نمایند.

معمولاً هزینه وقت سفارت امریکا و دریافت ویزا برای هر نفر 185 دلار است اما این هزینه ممکن است بر اساس نوع ویزای شما تغییر کند.

انگشت نگاری و تعیین وقت سفارت آمریکا

برای انگشت‌نگاری و تعیین وقت سفارت آمریکا باید به سایت رسمی خدمات ویزای آمریکا مراجعه کنید و روی گزینه nonimmigrant visa applicant کلیک نمایید. سپس در این صفحه نام کشورهای مختلف را مشاهده خواهید کرد و باید از بین این کشورها، کشوری که مایل هستید برای مصاحبه و انگشت‌نگاری به آن سفر کنید را انتخاب کنید. اگر مایل هستید مصاحبه شما به زبان فارسی باشد تنها می‌توانید کشورهای ارمنستان، ترکیه و امارات را انتخاب کنید.

بعد از انتخاب کشور گزینه apply را بزنید و سپس فرم تعیین وقت سفارت را تکمیل کنید. دقت کنید که اطلاعات شما در این فرم نباید با فرم درخواست ویزا مغایرت داشته باشد. سپس سفارتی که مایل هستید برای پیکاپ پاسپورت و ویزا به آن مراجعه کنید را انتخاب نمایید و در آخر هزینه تعیین وقت را پرداخت کنید. 

پرداخت MRV Fee از طریق فراکنش

طبق قوانین کشور آمریکا افرادی که قصد دارند ویزای این کشور را دریافت کنند باید هزینه ای را برای تعیین وقت سفارت و ورود به این کشور به عنوان MRV FREE بپردازند. پرداخت هزینه وقت سفارت امریکا از طریق مستر کارت و ویزا کارت امکان‌پذیر است. با توجه به عدم دسترسی شهروندان ایران به سیستم بانکی بین‌المللی شما می‌توانید از طریق ثبت‌نام در سایت فراکنش هزینه تعیین وقت سفارت خود را به صورت آنی پرداخت کنید و از بابت این موضوع نگرانی نداشته باشید. پس از ثبت درخواست، کارشناسان ما طی چند ساعت اطلاعات پرداخت ثبت‌نام را برای شما ارسال خواهند کرد.

سوالات متداول

Mrv fee چیست؟

هزینه تعیین وقت برای سفارت آمریکا برای ویزای غیرمهاجرتی توریستی یا تحصیلی mrv fee یا Machine Readable Visa نام دارد.

مدت زمان پرداخت هزینه وقت سفارت امریکا چقدر طول می‌کشد؟

پرداخت هزینه سفارت آمریکا به صورت آنی انجام می‌شود اما با توجه به تعداد زیاد سفارشات پرداخت توسط فراکنش ممکن است چند ساعت زمان ببرد.

آیا برای تعیین وقت سفارت آمریکا باید برای هر فرد به صورت جداگانه MRV Free پرداخت شود؟

بله، هزینه تعیین وقت سفارت برای هر فرد باید به صورت جداگانه پرداخت شود.

هزینه وقت سفارت امریکا تا چه مدت اعتبار دارد؟

پس از پرداخت وقت سفارت آمریکا تا یک سال امکان استفاده از هزینه پرداختی برای حضور در سفارت وجود دارد.

جواب سوالتو پیدا نکردی؟