پرداخت هزینه سفارت کانادا

پرداخت هزینه سفارت کانادا برای بررسی ویزای کانادا و ثبت وقت برای حضور در سفارت جهت انگشت‌نگاری الزامی است. اپلیکیشن فی ویزای کانادا بر اساس نوع ویزای درخواستی شما که شامل ویزای تحصیلی، کاری، توریستی و … است، متفاوت خواهد بود اما تمام متقاضیان ورود به این کشور موظف به پرداخت آن هستند. برای پرداخت هزینه ویزای کانادا نیاز به کردیت کارت و پرداخت از طریق درگاه بین‌المللی دارید. همچنین شما می‌توانید از خدمات سایت فراکنش برای پرداخت هزینه سفارت استفاده نمایید و در سریع‌ترین زمان ممکن وقت سفارت خود را دریافت کنید.

پرداخت هزینه سفارت کانادا

پرداخت هزینه سفارت کانادا

هزینه ویزای کانادا

میزان هزینه ویزای کانادا بر اساس نوع ویزای درخواستی متفاوت است و مبلغ دقیق آن در سایت اداره مهاجرت کانادا ارائه شده است. شما می‌توانید برای اطلاع از هزینه ویزای خود به آدرس www.cic.gc.ca مراجعه کنید. هزینه برخی از ویزاهای معمول کانادا در جدول زیر ارائه است:

نوع ویزا

هزینه

ویزای توریستی

100 دلار

ویزای کار موقت

155 دلار

ویزای تحصیلی

150 دلار

ویزای کبک اسکیل ورکر

1365 دلار

فدرال اسکیل ترید

1365 دلار

فدرال اسکیل ورکر

1365 دلار

ویزای خود اشتغالی

2140 دلار

استارت آپ

2140 دلار

بیومتریک

85 دلار

اقدامات لازم برای درخواست آنلاین ویزای کار در کانادا

برای درخواست آنلاین وقت ویزای کار کانادا باید ابتدا وارد سایت اداره مهاجرت کانادا شوید و در قسمت start an application  روی گزینه apply to come to Canada کلیک کنید.

سپس وارد صفحه personal checklist شده و در قسمت پایین صفحه نوع ویزای درخواستی خود را انتخاب کنید.

در ادامه و در قسمت Determine your eligibility  از شما سوالاتی پرسیده می‌شود تا صلاحیت شما برای دریافت ویزای کار تأیید شود. بنابراین لازم است به این سوالات با دقت پاسخ دهید.

در مرحله بعد باید در سایت اداره مهاجرت کانادا حساب کاربری یا اکانت MyCIC ساخته و مدارک لازم برای ویزای کار را آپلود کنید. دقت کنید که هنگام بارگذاری مدارک حتماً از طریق اکانت شخصی خود اقدام کنید و با اکانت فرد دیگری وارد نشده باشید و برای فرد دیگری درخواست ویزا ندهید.

اگر برخی مدارک مانند صفحات پاسپورت یا شناسنامه دارای چند بخش هستند همه را به صورت یک فایل آپلود کنید.

تمامی مدارک درخواست شده دقیق و صحیح آپلود شوند و حجم مدارک بیشتر از 4 مگابایت نباشد.

پس از این مرحله به قسمت انجام امضای الکترونیک هدایت خواهید شد و باید امضا، نام و نام خانوادگی خود را درج کنید. پس از تایید امضا و مدارک، وارد قسمت پرداخت هزینه ویزای کانادا خواهید شد.

 لیست تمام هزینه‌های لازم از قبیل هزینه ویزا و انگشت‌نگاری در این قسمت درج شده است. پس از پرداخت هزینه وقت سفارت برای کشور کانادا با مسترکارت یا ویزاکارت، کد رهگیری 13 رقمی IRCC No برای شما ارسال خواهد شد که برای دریافت وقت سفارت کانادا به آن نیاز خواهید داشت.

پرداخت هزینه سفارت کانادا برای بررسی ویزای کانادا و ثبت نوبت جهت انگشت‌نگاری در سفارت کانادا الزامی است.

ویزای کار کانادا چه هزینه‌هایی دارد؟

هزینه ویزای کار کانادا شامل هزینه درخواست ویزا است و چنانچه نیاز به انگشت‌نگاری و بیومتریک داشته باشید این هزینه نیز به هزینه‌های شما اضافه می‌شود. ویزای کاری کانادا یک ویزای موقت است و هزینه آن برابر با 155 دلار است. همچنین هزینه بیومتریک 85 دلار محاسبه خواهد شد. برای پرداخت این هزینه باید از کردیت کارت و درگاه پرداخت بانکی اقدام نمایید. چنانچه دسترسی به کارت اعتباری بین‌المللی ندارید، می‌توانید از خدمات سایت فراکنش برای پرداخت هزینه ویزای کانادا استفاده کنید.

نحوه دریافت وقت سفارت کانادا

برای دریافت وقت سفارت کانادا فقط باید به صورت آنلاین و از طریق سایت رسمی کارگزاری سفارت کانادا یا vfs golbal اقدام کنید. از آنجایی که کشور کانادا در ایران سفارت ندارد شما باید یکی از کشورهای همسایه را برای حضور در سفارت انتخاب کنید.

در صفحه اول سایت vfs کشور مبدا و مقصد خود را انتخاب کنید. در این قسمت کشور مبدا باید یکی از کشورهای همسایه ایران مانند ترکیه، امارات، گرجستان و… انتخاب شود. سپس در صفحه بعد درخواست دریافت وقت سفارت کانادا به صورت آنلاین را انتخاب کرده و چنانچه در سایت vfs حساب کاربری دارید وارد حساب خود شوید.

اگر برای اولین بار وارد سایت vfs می‌شوید ابتدا باید یک حساب کاربری ایجاد کنید. پس از ورود به پروفایل گزینه تعیین وقت سفارت کانادا یا Schedule Appointment را انتخاب کنید. در فرم درخواست وقت اطلاعات مربوط به وک، دلیل درخواست و تعداد متقاضیان را انتخاب نمایید. دقت کنید که دلیل درخواست انجام بیومتریک است.

در صفحه بعدی کد 13 رقمی IRCC No، نام و نام خانوادگی، ایمیل و شماره همراه خود را وارد کرده و دکمه submit را بزنید. در پایان باید از تقویم، روز و ساعت مورد نظر خود را انتخاب کنید. پس از این مرحله برگه رزرو وقت سفارت برای شما ارسال می‌شود که باید در روز مراجعه به سفارت همراهتان باشد.

مدارک لازم برای مراجعه به سفارت کانادا

دقت کنید که در روز مراجعه به سفارت کانادا باید تمامی مدارک بارگذاری شده در سایت سفارت کانادا به صورت فیزیکی همراه شما باشد. همچنین حداقل 15 دقیقه زودتر در محل دفتر سفارت حضور پیدا کنید. مدارک مورد نیاز برای مراجعه به سفارت بر اساس نوع ویزای درخواستی شما ممکن است متفاوت باشد. بنابراین شما می‌توانید لیست مدارک لازم را از سایت سفارت دریافت و چک کنید. با این حال برخی مدارک ضروری عبارتند از:

  • برگه دستورالعمل بیومتریک
  • برگه رزرو وقت انگشت‌نگاری
  • پاسپورت معتبر و اصل و کپی از صفحه اول
  • فرم درخواست ویزا
  • رسید پرداخت هزینه ویزا و وقت سفارت
  • چند قطعه عکس جدید پاسپورتی
  • گواهی تمکن مالی
  • سند ازدواج در صورت متأهل بودن

سوالات متداول

هزینه تعیین وقت سفارت کانادا چقدر است؟

هزینه سفارت کانادا شامل 85 دلار هزینه بیومتریک و هزینه ویزا است که هزینه ویزا بر اساس نوع ویزای درخواستی تعیین می‌شود.

برای پرداخت هزینه سفارت کانادا از طریق سایت فراکنش چه اطلاعاتی مورد نیاز است؟

برای پرداخت هزینه وقت سفارت، نام کاربری و رمز عبور، به همراه 4 سوال و پاسخ امنیتی و نام و نام خانوادگی لاتین مورد نیاز است.

پس از ثبت درخواست، پرداخت هزینه ویزای کانادا چقدر زمان می‌برد؟

پرداخت به صورت آنلاین برای شما انجام می‌شود اما به دلیل بالا بودن تعداد درخواست‌ها ممکن است 1 تا 5 ساعت زمان ببرد.

نحوه پرداخت هزینه سفارت کانادا چگونه است؟

باید از طریق سایت سفارت کانادا به صورت آنلاین با کارت‌های اعتباری بین‌المللی هزینه لازم را پرداخت نمایید. همچنین می‌توانید از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات ارزی مانند فراکنش کمک بگیرید.

جواب سوالتو پیدا نکردی؟