پرداخت هزینه سویس فی امریکا

معمولا دانشجویان هنگام دریافت ویزای دانشجویی ملزم به پرداخت سویس فی به سفارت آمریکا هستند. قبل از برگزاری مصاحبه سفارت دانشجویان واجد شرایط باید رسید پرداخت را داشته و به سفارت در روز مصاحبه ارائه دهند. متقاضیان عزیزی که قصد تحصیل در آمریکا را دارند برای پرداخت این هزینه می توانند از کارشناسان مجموعه ما در فراکنش کمک گرفته و درخواست خود را برای پرداختsevis fee ثبت کنند.مقدار قابل پرداخت

پرداخت هزینه سویس فی امریکا

پرداخت هزینه سویس فی امریکا

هزینه سویس فی چیست؟

اداره مهاجرت و گمرک ایالات متحده (ICE) روش های جایگزینی را برای پرداخت هزینه سیستم اطلاعات دانشجویی و تبادل بازدیدکنندگان (SEVIS) ارائه می دهد. SEVI مخفف عبارت Student and Exchange Visitor Information System است. در واقع این هزینه صرف نگهداری و پشتیبانی از سیستم و یک مجموعه از داده ها و اطلاعات مرتبط به دانشجویان یا افرادی می شود که قصد ادامه تحصیل و تحقیق در کشور آمریکا را دارند، می شود.

این هزینه به همه دانشجویان بین المللی و غیر بومی، کسانی که در وضعیت  J یا  F هستند تعلق می گیرد. متقاضیان توجه داشته باشند اگر فرم DS160 را تکمیل کنند و سویس فی را پرداخت نکنند، در زمان مصاحبه سفارت ریفیوز خواهند شد؛ بنابراین پرداخت به موقع سویس فی تاثیر مثبتی در روند پرونده به سمت اخذ ویزای تحصیلی می شود. همچنین این هزینه ربطی به هزینه اخذ ویزا، پرداخت هزینه سفارت امریکا و سایر پرداختی های مانند شهریه دانشگاه ندارد و باید به صورت مجزا پرداخت شود.

چه کسانی هزینه سویس فی را پرداخت کنند؟

همه متقاضیان و دانشجویانی که می خواهند برای تحصیل به آمریکا بروند، مستلزم پرداخت سویس فی نیستند. تنها افرادی که شرایط زیر را دارند، باید این هزینه را برای دولت آمریکا واریز نمایند.

 • درخواست ویزا به عنوان دانشجوی جدید که یک برنامه IU را با I-20 شروع می کند.
 • متقاضیان و دانشجویان برای اخذ انواع ویزاهای تحصیلی (F1و J1 وM1)
 • درخواست برای تغییر وضعیت خود به F-1 از وضعیت غیرمهاجر در ایالات متحده
 • ثبت نام برای اعاده خدمت پس از خارج شدن از وضعیت در ایالات متحده برای بیش از پنج ماه، یعنی افرادی که برای کارهای تحقیقاتی یا فرصت مطالعاتی وارد این کشور شده اند و بیشتر از 5 ماه را در خارج از ایالات متحده سپری کرده اند و همچنین هیچ گونه کلاس یا دوره آموزشی دانشگاهی نیز ثبت نام نکرده اند، ملزم به پرداخت این هزینه هستند.
 • سفر به ایالات متحده در وضعیت F-1 برای کسانی که شهروند کانادایی هستند. این افراد نمی توانید هزینه را در بندر ورودی پرداخت کنید، بلکه باید قبل از آن پرداخت کرده باشند.
 • دانشجویانی که با ویزای J1 وارد کشور شدند؛ اما وضعیت خود را نقص کردند باید برای درخواست مجدد به سفارت مراجعه و یک وقت بگیرند.

پرداخت sevis fee چه زمانی باید انجام شود؟

بهترین زمان پرداخت هزینه سویس فی ویزای آمریکا چند روز قبل از وقت مصاحبه سفارت و بعد از تکمیل چندین فرم مربوطه می باشد. معمولا پیشنهاد می کنیم متقاضیان با توجه به اهمیت پرداخت، این کار را به دقیقه نود موکل نکنند؛ زیرا ممکن است هنگام پرداخت با خطا یا مشکلی مواجه شوند. در واقع بهترین زمان پرداخت این هنگامی است که متقاضی فرم DS160 یا l-20 را دریافت و تکمیل کرده است و بعد از تایید باید فرم Sevis I-901 را نیز پر نماید تا در پایگاه اطلاعات داده، مشخصات وی ثبت شود. این هزینه سویس فی را می توان به صورت آنلاین در سایت مهاجرت آمریکا یا از طریق سایت وب سایت fmjfree پرداخت کرد. راه دیگر پرداخت آن نیز از طریق پست می باشد. هنگام پرداخت به این نکته توجه داشته باشید که نام درج شده بر روی دو فرم درخواست سویس و  l-20 یکسان و با هم منطبق باشند. بعد از پرداخت نیز حتما از رسید آن پرینت گرفته و در کنار سایر مدارک خود نگه دارید.

هزینه سویس فی چقدر است؟

هزینه پرداخت سویس فی کاملا بستگی به نوع ویزا و شرایط شما دارد. برای کسب اطلاعات دقیق از این مبلغ سایت FMJFEE.com مرجع خوبی می باشد. در ادامه نیز جدول زیر راهنمای این هزینه می باشد.

شرایط و نوع ویزاهزینه
متقاضیان ویزاهای F و  M350 دلار
متقاضی ویزای تحقیقاتی و فرصت مطالعاتی یا همان J1220 دلار
برنامهAu pair35 لار
برنامه Camp counselor35 دلار

هزینه سویس فی بستگی به نوع ویزا و هدف متقاضی دارد.

نحوه پرداخت sevis fee

چندین روش پرداخت برای sevis fee وجود دارد که متقاضی با در نظر گرفتن شرایط خود می تواند یکی از این راه ها را انتخاب کند. همچنین توجه داشته باشید بعد از پرداخت، سویس فی تا 12 ماه یا یک سال اعتبار دارد.

روش و نحوه پرداخت sevis feeتوضیحات
پرداخت به روش آنلاین

ابتدا وارد سایت  FMJFEE.com  شده و فرم l-20 را تکمیل نمایید.  شماره SEVIS ID خود که در گوشه بالا سمت راست فرم F-1 I-20 یا گوشه سمت چپ DS-2019  نوشته شده که با کاراکترهای N00 شروع می‌شود را در فرم I-20 یا Ds-2019 خود بنویسید. سپس با استفاده از مستر کارت، امریکن اکسپرس یا ویزا کارت مجازی می توانید مبلغ را پرداخت کنید. بعد از پرداخت حتما از رسید خود پرینت بگیرید.

در صورت بروز مشکل یا اشتباه در وارد کردن اطلاعات کافیست به fmjfee.sevis@ice.dhs.gov ایمیل بزنید و مشکل خود را مطرح کنید.

پرداخت از طریق پستاین روش از طریق مراکز پست انجام می شود. دقت کنید برای پرداخت از طریق این روش زمان کافی برای پست هزینه و همچنین دریافت رسید داشته باشید.
پرداخت از طریق وسترن یونیونبرای پرداخت از این روش حتما باید IP خود را به یکی از کشورهای دیگر تغییر دهید. وارد سایت وسترن یونیون شده و در قسمت پرداخت ها طبق راهنما پرداخت سویس فی را انجام داده و رسید خود را دریافت کنید.
چرا فراکنش؟
ارائه مشاوره تخصصی در زمینه پرداخت های بین المللی
انجام سفارشات ٢۴ ساعته در 7 روز هفته
پشتیبانی ارزهای مختلف یورو، روبل، دلار، یوآن و غیره
داشتن نماد اعتماد الکترونیکی

نکاتی در مورد SEVIS Fee

 • همسر و فرزندان فرد دارنده ویزای تحصیلی آمریکا (یعنی دارندگان کلاس ویزای F2 و M2 و J2 ) نیازی به پرداخت ندارند.
 • افرادی که بعد از پرداخت برای بار اول ویزای تحصیلی آن ها پذیرفته نشده و ریجکت شده اند. این افراد زمانی که می خواهند مجدد برای مصاحبه سفارت آمریکا اقدام کنند، نیاز به پرداخت هزینه سفارت ندارند.
 • بعد از پرداخت هزینه در صورت منصرف شدن از سفر، مبلغ سویس فی به شما بازگردانده نمی شود.
 • اگر در هنگام پرداخت مبلغ را کم یا زیاد پرداخت کنید، مجدد باید مبلغ درست را پرداخت کرده و رسید آن را هنگام مصاحبه به سفارت تحویل دهید. البته شما می توانید مبلغ اول که اشتباه بود را درخواست بازگشت وجه دهید.
 • دانشجویان F1  و J1  که در حال تغییر مدرک تحصیلی خود یا تمدید برنامه های تحصیلی هستند، معاف از پرداخت دوباره سویس فی می باشند.

پرداخت هزینه سویس فی ویزای آمریکا با فراکنش

علاوه بر روش های بیان شده، برای پرداخت این هزینه می توانید از طریق سایت فراکنش اقدام کنید. بسیاری از افراد هنگام پرداخت سویس فی امریکا کارت های خارجی برای پرداخت ندارند، در این مواقع با خیال آسوده و با کارمزد کم خدمات پرداخت خود را به مجموعه فراکنش بسپارید.

سویس فی خود را می توانید از طریق سایت رسمی و آنلاین یا از طریق وسترن یونیون پرداخت نمایید.

سوالات متداول

آیا هزینه سویس فی همان هزینه برای ویزای آمریکاست؟

خیر، هزینه سویس فی متفاوت از هزینه اخذ ویزا می باشد. تمام دانشجویان بین المللی برای تحصیل در امریکا ملزم به  پرداخت هر دو هزینه هستند.

در صورت عدم پذیرش برای اخذ ویزا، برای درخواست مجدد از سفارت، نیاز به پرداخت دوباره سویس فی می باشد؟

خیر، بعد از عدم پذیرش متقاضی تا 12 ماه فرصت دارد بدون پرداخت، مجدد برای درخواست از سفارت اقدام کند.

راه های پرداخت هزینه سویس فی کدامند؟

متقاضیان از سه طریق آنلاین، پست و وسترن یونیون می توانند سویس فی را پرداخت نمایند.

جواب سوالتو پیدا نکردی؟