خرید اکانت بازی

امروزه با گسترش دستگاه های مختلف پلی استیشن و ایکس باکس افراد زیادی اوقات فراغت خود را با بازی کردن می گذرانند. برای بازی کردن این دستگاه ها گیمرها نیاز به نصب و خریداری بازی ها بر روی کنسول خود دارند. کاربران می توانند برای خرید اکانت قانونی بازی مورد نظر خود با ایجاد حساب کاربری در سایت فراکنش در کمترین زمان کارت بازی را خریداری و بر روی کنسول خود داشته باشند.

خرید کارت بازی

خرید اکانت بازی

منظور از اکانت بازی چیست؟

امروزه اکانت های بازی برای انواع دستگاه های مختلف وجود دارد که گیمرها برای بازی کردن، فعال بودن دستگاه خود و داشتن بازی های کنسول یا اجرا کردن بازی های دیسک به این اکانت نیاز دارند. معمولا دارندگان دستگاه های پلی استیشن و ایکس باکس طرفداران پرو پا قرص این اکانت ها هستند. امروزه با توجه به افزایش قیمت دلار و در نتیجه قیمت های بالای دیسک های بازی، کاربران و گیمرها به خرید اکانت های بازی روی آورده‌اند که از قیمت بسیار کمتری برخوردار می باشد. این اکانت شامل یک حساب کاربری نام کاربر، رمز عبور یا پسوردی است که شما در هنگام خرید اکانت بازی آن را سفارش می دهید.

انواع اکانت بازی

برای انجام بازی های دستگاه های مختلف مثل ایکس باکس و پلی استیشن هر گیمری نیاز به خرید اکانت قانونی بازی دارد که تمام اطلاعات از جمله رکوردها، لیست بازی ها، کیف پول و … را بر روی ان ذخیره کند. اکانت ها بازی در ابتدا فقط به صورت دیسکی با فیزیکی وجود داشتند که با قیمت های نسبتا بالا به فروش می رسد. بعد ها با افزایش قیمت این دیسک ها، سایت های رسمی ارائه دهنده دستگاه های بازی نوع دیگری از اکانت بازی را با عنوان نسخه دیجیتالی برای علاقه مندان به بازار عرضه کرد. در ادامه به توضیح هر یک از انواع اکانت های بازی می پردازیم.

خرید نسخه فیزیکی یا همان دیسک بازی

این نسخه قدیمی تر اکانت های بازی است که به صورت دیسکی یا فیزیکی قابل تهیه می باشد. برای خرید اکانت بازی دیسکی ممکن است کاربران مجبور به پرداخت هزینه های زیادی باشد؛ زیرا قیمت آن بر اساس دلار می باشد. همچنین برای خرید دیسک های فیزیکی گیمرها مستقیم باید به سایت رسمی پلی استیشن یا ایکس باکس مراجعه کرده و از طریق کارت های بین المللی و دلاری پرداخت را انجام دهند که همین موضوع، برای کاربران چالش بزرگی می باشد. راه دیگر برای خرید فیزیکی این بازی ها خرید از سایت های واسط می باشد که تفاوتی در قیمت دیسک بازی ندارد بلکه ممکن است مبلغی به عنوان کارمزد نیز اضافه شود.

چرا فراکنش؟
ارائه مشاوره تخصصی در زمینه پرداخت های بین المللی
انجام سفارشات ٢۴ ساعته در 7 روز هفته
پشتیبانی ارزهای مختلف یورو، روبل، دلار، یوآن و غیره
داشتن نماد اعتماد الکترونیکی

خرید نسخه دیجیتالی

بعد از افزایش قیمت دلار و مشکلاتی که برای خرید اکانت های خارجی و دیسک های فیزیکی بازی به وجود آمد، برای راحتی کاربران و گیمر ها نسخه دیجیتالی کارت های بازی ظهور کرد که در داخل ایران بسیار مورد استقبال و توجه گیمرها قرار گرفت. نسخه دیجیتالی کارت های بازی، تمامی اطلاعات مورد نیاز کاربرها را به صورت آنلاین و مجازی در اختیار قرار می دهد و در واقع از نظر محتوا فرقی با نسخه فیزیکی آن ندارد. با وارد کردن این اطلاعات گیمرها می توانند مانند دیسک فیزیکی بازی را روی کنسول نصب کرده و از بازی لذت ببرند. شما کاربران و گیمرهای عزیز می توانید خرید اکانت بازی های مورد نظر خود را به صورت قانونی در سایت فراکنش انجام دهید. این سایت با داشتن نماد اعتماد الکترونیکی تمام خدمات خود را در چارچوب قوانین کشور به کاربران ارائه می دهد.

با خرید نسخه دیجیتالی بازی های کنسول می توانید با قیمتی کمتر چندین کارت بازی تهیه کنید.

تفاوت نسخه فیزیکی و دیجیتال بازی کنسول‌ها

عمده تفاوت بین نسخه فیزیکی و دیجیتالی بازی های کنسول فیزیکی و مجازی بودن آن هنگام خرید اکانت قانونی بازی می باشد که همین موضوع بر روی قیمت آن نیز تفاوت ایجاد می کند. از دیگر تفاوت های مهم این دو نسخه بازی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • با توجه به مجازی بودن نسخه دیجیتالی احتمال خراب شدن دیسک وجود ندارد. به عبارت دیگر عمر نسخه دیجیتالی بازی های کنسول بی نهایت است.
  • امکان فروش نسخه های فیزیکی یا دیسک بازی برای کاربران وجود دارد اما بعد از خرید نسخه دیجیتالی نمی توانید آن را بفروشید.
  • امکان قرض دادن و قرض گرفتن یا اجاره دیسک های فیزیکی در بین گیمرها وجود دارد. از این طریق گیمرها می توانند باجابه‌جاکردن دیسک های بازی خود، فرصت تجربه  بازی های بیشتری را داشته باشند که با خرید نسخه دیجیتال بازی این امکان وجود ندارد.
  • قیمت نسخه دیجیتال بازی ها ارزان تر و راه خرید آن ها ساده تر از خرید دیسک های فیزیکی می باشد.
  • معمولا در نسخه های دیجیتال به خصوص در مورد پلی استیشن ها، درایو نوری وجود ندارد که همین ویژگی در دیسک های فیزیکی وجود دارد.

اکانت بازی هکی چیست؟

اکانت بازی هکی به اکانت هایی گفته می شود که توسط یک کاربران دیگر به طور قانونی از خریداری شده و هکرها با هک کردن اطلاعات و پسورد بازی PSN  داخل این کارت های بازی به محتویات آن دسترسی پیدا کرده و آن اکانت بازی را به دیگران می فروشند. در واقع این اکانت مال فرد دیگری می باشد و شما با خرید اکانت هکی  به طور همزمان وارد اکانت بازی فرد دیگری می شود.
هر چند از نظر اخلاقی این کار درست نمی باشد؛ اما امروزه به دلیل قیمت بسیار پایین این اکانت ها طرفداران خاص خودش را دارد. خرید اکانت بازی هکی خطرات و ریسک های زیادی دارد به همین دلیل به گیمرها خرید اکانت قانونی بازی را پیشنهاد می کنیم که احتمال بن شدن توسط شرکت ها و از بین رفتن اطلاعات آن وجود ندارد.

سوالات متداول

چند نوع اکانت یا نسخه بازی در بازار موجود است؟

به طور کلی دو نوع نسخه فیزیکی یا دیسکی و نسخه دیجیتالی وجود دارد.

مهم ترین تفاوت نسخه فیزیکی و دیجیتالی چیست؟

مهم ترین تفاوت در قیمت آن ها، عدم فروش یا اجاره دیسک در نسخه دیجیتالی و همچنین طول عمر آن ها می باشد.

جواب سوالتو پیدا نکردی؟