پرداخت هزینه گرین کارت آمریکا (USCIS)

اگر به ایالات متحده مهاجرت می کنید و به عنوان یک شهروند قانونی این کشور محسوب می شوید، موظف به پرداخت هزینه گرین کارت امریکا می باشید. پیشنهاد می کنیم این هزینه را حتما قبل از رفتن به امریکا پرداخت نمایید. از آنجا که امکان پرداخت مستقیم از ایران وجود ندارد، می توانید درخواست خود را برای پرداخت به همراه اطلاعات شخصی تان در سایت فراکنش ثبت نمایید. همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن به آن رسیدگی می کنند.

پرداخت هزینه گرین کارت آمریکا (USCIS Immigrant Fee)

پرداخت هزینه گرین کارت آمریکا (USCIS)

USCIS Immigrant Fee چیست؟

اگر به عنوان یک شهروند دائم و قانونی به ایالات متحده مهاجرت می کنید، باید هزینه مهاجرت USCIS را به صورت آنلاین پرداخت کنید، مگر اینکه 1 مورد از معافیت ها شامل حال شما باشد.

USCIS از این هزینه برای پردازش بسته ویزای مهاجرت شما و تولید کارت اقامت دائم شما (که معمولاً به عنوان گرین کارت شناخته می شود) استفاده می کند. ما قویاً توصیه می کنیم که پس از دریافت ویزای مهاجرتی خود از وزارت امور خارجه و قبل از عزیمت به ایالات متحده، هزینه گرفتن گرین کارت امریکا را پرداخت کنید.

همچنین می توانید پس از ورود به ایالات متحده نیز هزینه ثبت نام گرین کارت امریکا را پرداخت کنید یا در صورت بروز مشکل و عدم امکان پرداخت می توانید از یک دوست، اعضای خانواده یا وکیل خود بخواهید که این هزینه را برای شما بپردازد. اگر به ایالات متحده وارد شده اید و هنوز هزینه مهاجرت USCIS را پرداخت نکرده اید، USCIS یک اخطار پرداخت حاوی دستورالعمل های مربوط به پرداخت هزینه را برای شما ارسال می کند. به این نکته توجه کنید اگر تمام مراحل را برای دریافت گرین کارت طی کرده باشید و فقط هزینه را پرداخت نکرده نباشید تا زمانی که هزینه مهاجرت USCIS را پرداخت نکنید، گرین کارت خود را دریافت نخواهید کرد.

چه افرادی معاف از پرداخت هزینه گرین کارت امریکا هستند؟

به طور کلی همه افراد ملزم به پرداخت هزینه گرین کارت نمی باشند. افراد با شرایط زیر از پرداخت هزینه گرین کارت امریکا معاف هستند:

  • کودکانی که تحت برنامه های فرزندخواندگی، کودکان یتیم یا لاهه وارد ایالات متحده می شوند.
  • مهاجران عراقی و افغانی
  • سایر اتباع افغانستان (تا 30 سپتامبر 2023)
  • بازگشت ساکنان دائمی قانونی (SB-1s)
  • افراد متقاضی ویزای K که غیر مهاجر محسوب می شوند.
چرا فراکنش؟
ارائه مشاوره تخصصی در زمینه پرداخت های بین المللی
انجام سفارشات ٢۴ ساعته در 7 روز هفته
پشتیبانی ارزهای مختلف یورو، روبل، دلار، یوآن و غیره
داشتن نماد اعتماد الکترونیکی

هزینه گرفتن گرین کارت آمریکا چقدر است؟

هزینه دریافت گرین کارت برای افراد با شرایط مختلف، متفاوت می باشد. به طور کلی این دو دسته افراد شامل کسانی هستند که در امریکا زندگی می کنند و برای گرین کارت درخواست داده اند و افرادی که در خارج از آمریکا زندگی می کنند ولی شرایط دریافت گرین کارت را دارند و می خواهند به امریکا مهاجرت کنند. هزینه های کلی و مجموع برای دریافت کارت برای افراد ساکن داخل امریکا مبتنی بر خانواده حدود 1800 دلار و 1200 دلار برای افراد غیر ساکن در امریکا می باشد؛ اما تنها هزینه گرفتن گرین کارت امریکا  حدود 220 دلار است که باید به صورت آنلاین پرداخت شود.این هزینه جدا از هزینه های معاینات پزشکی و غیره می باشد. جدول زیر راهنمای خوبی برای بررسی هزینه های مختلف از جمله پرداخت هزینه سویس فی امریکا و سایر هزینه های دریافت گرین کارت می باشد.

لیست هزینه های دولتی

افرادی که در خارج امریکا زندگی می کنند.

افرادی که در داخل امریکا زندگی می کنند.

فرم درخواست گرین کارت

هزینه ای ندارد

1140 دلار

فرم درخواست اسپانسری خانوادگی

535 دلار

535 دلار

هزینه مهاجرت USCIS

220 دلار

بدون هزینه

بررسی پرونده و مستندات از سوی سفارت یا

وزارت امور خارجه

325 دلار

بدون هزینه

آزمایشات پزشکی

بسته به شرایط متقاضی یا متقاضیان متفاوت می باشد. این هزینه معمولا بین 100 تا 500 دلار متغیر است.

علاوه بر این هزینه ها، متقاضی برای تکمیل پرونده مهاجرتی و ترجمه برخی مدارک غیر از زبان انگلیسی، واکسیناسیون در صورت نیاز، صدور برخی اسناد رسمی و هویتی برای ارائه به سفارت، هزینه درخواست و پست مستلزم پرداخت هزینه های گوناگونی می باشد که تماما بر عهده وی می باشد.

چه زمانی باید اقدام به پرداخت هزینه Green Card امریکا نمود؟

توصیه دولت امریکا این است که به محض تایید شدن مدارک، پرداخت هزینه سفارت امریکا و سپس دریافت پاکت ویزای مهاجرتی از سفارت آمریکا، برای دریافت سریع تر کارت، هزینه گرین کارت آمریکا را پرداخت نمایید. با اینکه متقاضی می تواند بعد از ورود به خاک آمریکا نیز این هزینه را بپردازد؛ اما پیشنهاد می کنیم برای جلوگیری از بروز مشکل یا به تاخیر افتادن صدور و دریافت Green Card این هزینه را قبل از سفر به امریکا پرداخت کنید.

عکسی از گرین کارت امریکا

نحوه پرداخت هزینه USCIS Immigrant

قبل از پرداخت این هزینه شما باید اطلاعاتی از سفارت یا کنسولگری ایالات متحده دریافت کنید و سپس مبلغ را پرداخت نمایید. این اطلاعات معمولا شامل A-Number (حرف “A” به دنبال 8 یا 9 عدد)، شناسه موردی DOS (3 حرف به دنبال آن 9 یا 10 عدد)، دستورالعمل برای پرداخت هزینه مهاجرت USCIS، خلاصه داده های مهاجر و بسته ویزای مهاجرتی مهر و موم شده می باشد. اگر شما یک مهاجر ویزای متنوع هستید، شناسه پرونده DOS شما دارای 4 عدد و به دنبال آن 2 حرف و 5 عدد دیگر خواهد بود (به عنوان مثال: 0000AB01234).

شما چندین راه برای پرداخت هزینه ثبت نام گرین کارت امریکا را دارید که در ادامه هر یک از روش ها را توضیح می دهیم:

روش پرداخت به صورت آنلاین

برای کسانی که می خواهند به صورت آنلاین پرداخت هزینه گرین کارت امریکا را انجام دهند، باید کارت های اعتباری معتبر مانند مستر کارت، ویزا کارت یا کارت های پیش پرداخت مانند ویزا کارت هدیه داشته باشند. همچنین اگر متقاضی برای پرداخت از کارت نقدی از پیش پرداخت شده استفاده می کند باید توجه داشته باشد که فقط می تواند از یک کارت استفاده کند. اگر همراه با خانواده با وی هستند باید مبلغ کافی برای پرداخت هزینه های همراهان را نیز در همان کارت داشته، بعد از انتخاب گزینه پرداخت USCIS Immigrant و توجه به اطلاعاتی که از سفارت دریافت کرده اید مانند A-Number یا شماره موردی DOS وارد حساب کاربری خود شوید،  اطلاعات خود وسایر اعضای خانواده را وارد کرده و  هزینه را بپردازید.

روش پرداخت با حساب بانکی ایالات متحده

این روش برای کسانی است که یک حساب بانکی در یکی از بانک های امریکا دارند. حساب بانکی ایالات متحده که به عنوان پرداخت خانه تسویه خودکار (ACH) نیز شناخته می شود. برای پرداخت با این روش، متقاضی باید شماره حساب جاری ایالات متحده و شماره مسیریابی بانک ایالات متحده خود را ارائه دهید. همچنین توجه داشته باشید در داخل امریکا یا کشورهایی که تحریم نیستند، می توان از این روش استفاده کرد.

نکاتی درباره پرداخت هزینه Green Card آمریکا

  • در زمان مصاحبه شما در سفارت یا کنسولگری ایالات متحده، افسر مصاحبه کننده DOS باید جزوه یا پاکت هزینه مهاجرت USCIS را به شما داده باشد. این سند دستورالعمل‌هایی در مورد نحوه پرداخت هزینه مهاجرت USCIS ارائه می‌دهد و شامل A-Number و شناسه پرونده DOS شما در گوشه سمت راست بالااست. از جزوه هزینه مهاجرت USCIS خود یک کپی تهیه کنید یا A-Number و شناسه پرونده DOS خود را یادداشت کنید و آن را در مکانی امن ذخیره کنید.
  • همچنین می توانید پس از ورود به ایالات متحده هزینه را پرداخت کنید. اگر این گزینه را انتخاب کنید، اخطاریه ای برای درخواست پرداخت به همراه دستورالعمل پرداخت هزینه برای شما ارسال می شود. توجه داشته باشید تا زمانی که هزینه مهاجرت USCIS را پرداخت نکنید، گرین کارت خود را دریافت نخواهید کرد.
  • پس از پذیرش شما در ایالات متحده، USCIS حتما بررسی کنید که هزینه مهاجرت USCIS را پرداخت کرده اید و همچنین گرین کارت خود را به آدرسی که در طول مصاحبه ویزای مهاجرت خود به DOS دادید (یا در صورت تغییر آدرس به CBP در زمان ورود به ایالات متحده آمریکا) ارسال کنید.
  • اگر هزینه مهاجرت USCIS را در مدت زمان ذکر شده در اعلامیه پرداخت نکنید، گرین کارت خود را دریافت نخواهید کرد. در صورت عدم پرداخت هزینه، تأثیری بر وضعیت شما به عنوان یک مقیم دائم قانونی نخواهد داشت.

پرداخت هزینه گرین کارت امریکا یکی از مهم ترین هزینه ها برای دریافت به موقع  وسریع کارت سبز می باشد.

سخن پایانی

دریافت اقامت کشور امریکا همواره یکی از زیباترین اهداف اکثر مهاجران و علاقه مندان به این کشور می باشد. با رعایت قوانین و درنظر گرفتن تمام نکات در مورد اخذ اقامت، بعد از چندین سال کار و زندگی در امریکا یا با داشتن یک سری شرایط خاص می توانید گرین کارت این کشور را دریافت نمایید. برای دریافت گرین کارت، اکثر متقاضیان باید علاوه بر پرداخت هزینه وقت سفارت، هزینه های دیگری را بپردازند که در این مقاله به آن ها اشاره شد. اگر شما هم شرایط دریافت گرین کارت امریکا را دارید یا درباره نحوه پرداخت نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید، با همکاران ما در مجموعه فراکنش در ارتباط باشید.

سوالات متداول

میانگین هزینه گرفتن گرین کارت امریکا چقدر می باشد؟

هزینه درخواست گرین کارت حدود 220 دلار است که باید به صورت آنلاین پرداخت شود.

چه افرادی معاف از پرداخت هزینه گرین کارت هستند؟

مهاجران افغانی و عراقی، کودکان یتیم یا کسانی که به فرزند خواندگی پذیرفته شده اند، متقاضیان غیر مهاجر با ویزای K و ساکنین دائمی و شهروندان امریکایی که حداقل یکسال در امریکا نبوده اند (SB-1s) و قصد برگشت به کشور امریکا را دارند

جواب سوالتو پیدا نکردی؟