پرداخت هزینه سفارت استرالیا (لاج استرالیا)

پرداخت هزینه سفارت استرالیا یا لاج استرالیا بخشی از پروسه مهاجرت یا سفر به این کشور است. چنانچه قصد داشته باشید تا به کشور استرالیا وارد شوید، باید ابتدا ویزا دریافت کنید. دریافت ویزا نیاز به حضور در سفارت و انجام انگشت‌نگاری و ارائه مدارک لازم برای ارزیابی یا به اصطلاح لاج دارد. بنابراین باید حتماً ابتدا هزینه سفارت را پرداخت کرده و سپس وقت خود را نهایی کنید. پرداخت این هزینه باید از طریق مسترکارت یا ویزاکارت انجام شود.

شما عزیزان می‌توانید از طریق سایت فراکنش به راحتی هزینه لاج استرالیا را پرداخت نموده و نگرانی از بابت دریافت وقت سفارت نداشته باشید.

پرداخت هزینه سفارت استرالیا (لاج استرالیا)

پرداخت هزینه سفارت استرالیا

لاج استرالیا (Lodge) چیست؟

فرقی نمی‌کند که از چه طریقی تصمیم به ورود به استرالیا دارید، دریافت ویزای استرالیا برای ورود به این کشور الزامی است. یکی از مراحل اخذ ویزای استرالیا ارائه مدارک لازم است که این مدارک باید توسط سفارت این کشور مورد بررسی قرار گیرد و در صورتی که مدارک کامل باشد، ویزا برای شما صادر خواهد شد. از زمانی که متقاضی مدارک لازم برای اخذ ویزا را به سفارت تحویل می‌دهد تا زمانی که ویزای او صادر شود لاج نام دارد. بنابراین لاج ویزا استرالیا مدت زمانی است که فرد مدارک خود را برای سفارت ارسال کرده و منتظر پاسخ سفارت برای صدور ویزا است. لاج استرالیا مهم‌ترین قسمت پروسه اخذ ویزا است.

لازم به ذکر است که سیستم اعطای ویزا استرالیا به دو صورت از داخل استرالیا و خارج از قلمرو استرالیا انجام می‌شود. پروسه لاج ویزا در داخل استرالیا امکان‌پذیر نیست و شما حتماً باید خارج از این کشور ساکن باشید.

انواع لاج استرالیا

لاج استرالیا به دو صورت لاج آنلاین (Online Lodge) و لاج آفلاین (Paper-Based/Offline) انجام می‌شود.

لاج آنلاین

در لاج آنلاین فرم‌های لازم در سایت سفارت استرالیا به صورت آنلاین تکمیل می‌شود و مدارک لازم نیز اسکن و در سایت سفارت بارگذاری خواهد شد. همچنین هزینه لاج در این روش به صورت آنلاین و از طریق درگاه بانکی بین‌المللی و به صورت آنی خواهد بود. متقاضیان برای پرداخت هزینه سفارت باید دارای مسترکارت یا ویزاکارت باشند. چنانچه این کارت‌ها را در دست ندارید، می‌توانید از خدمات سایت فراکنش برای پرداخت مبلغ لازم استفاده کنید.

لاج آفلاین

در فرآیند لاج آفلاین یا کاغذی تمامی فرم‌های لازم از سایت سفارت استرالیا پرینت گرفته شده و تکمیل می‌شود و به همراه سایر مدارک برای سفارت استرالیا به صورت پستی ارسال خواهد شد. پس از دریافت مدارک، سفارت برای شما نوبت حضور در سفارت را تعیین خواهد کرد. برای پرداخت مبلغ سفارت از این روش، متقاضی باید یک کردیت کارت تهیه کند و هزینه لاج سفارت را هنگام حضور در سفارت بپردازد.

لاج ویزا استرالیا مدت زمانی است که فرد مدارک خود را برای سفارت ارسال کرده و منتظر پاسخ سفارت برای صدور ویزا است.

تفاوت روش آنلاین با آفلاین لاج استرالیا

به طور کلی فرآیند بررسی مدارک و میزان هزینه سفارت در هر دو روش لاج آفلاین و لاج آنلاین مشابه است و از این نظر تفاوتی وجود ندارد. اما به خاطر داشته باشید که لاج آنلاین نسبت به لاج آفلاین مزایایی دارد. در لاج آنلاین استرالیا مراحل ثبت فرم‌ها و ارسال مدارک به صورت آنی و مرحله به مرحله توسط سایت سفارت چک می‌شود و چنانچه مدارک دارای نقص باشد، به شما اعلام خواهد شد. علاوه بر این فاصله ارسال تا بررسی مدارک بسیار کمتر است و شما نیاز به دریافت ویزاکارت برای پرداخت نیز ندارید. چرا که می‌توانید از طریق سایت فراکنش پرداخت خود را به صورت آنلاین و در کمترین زمان ممکن انجام دهید.

لاج (Lodge) استرالیا چه مدارکی لازم دارد؟

برای تعیین وقت سفارت یا لاج استرالیا باید مدارکی را از قبل آماده و برای سفارت ارسال کنید. این مدارک بر اساس نوع ویزای درخواستی شما متفاوت است و در فرم اپلیکشن ویزا ذکر شده است. مدارک فقط از طریق سایت سفارت بارگذاری می‌شوند و ایمیل کردن آنها ممکن نیست. دقت کنید مدارک زمان آپلود باید واضح و با ذکر نام مدرک ارسالی باشد.

از جمله مدارک لازم برای لاج استرالیا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پاسپورت معتبر
  • مدارک هویتی
  • مدارک مالی از جمله گواهی تمکن
  • مدارک تحصیلی
  • مدارک شغلی
  • مدارک محل اقامت شما در استرالیا
  • پرداخت هزینه بیمه سفر
  • تکمیل فرم درخواست ویزا
  • رسید پرداخت هزینه وقت سفارت استرالیا و بررسی مدارک

پرداخت هزینه لاج استرالیا به صورت آنلاین

پس از ارسال مدارک لازم و تکمیل اپلیکیشن فرم یا فرم درخواست ویزا، نوبت به پرداخت هزینه لاج می‌رسد. برای پرداخت هزینه وقت سفارت به صورت آنلاین باید از طریق حساب کاربری خود و با کارت‌های اعتباری بین‌المللی یا کردیت کارت مانند ویزاکارت و مسترکارت پرداخت خود را انجام دهید. پس از تکمیل پرداخت، رسید و کد رهگیری پرداخت برای شما ارسال خواهد شد. شما می‌توانید پرداخت را با کردیت کارت‌های آشنایان خارج از کشور و یا از طریق شرکت‌های خدمات پرداخت ارزی انجام دهید.

نحوه پرداخت هزینه لاج استرالیا با فراکنش

شما این امکان را دارید تا برای پرداخت هزینه وقت سفارت استرالیا از خدمات ارزی شرکت فراکنش استفاده نمایید. فراکنش با سال‌ها تجربه در خصوص انواع خدمات ارزی و پرداخت در سایت ‌های خارجی در سریع‌ترین زمان ممکن به درخواست شما رسیدگی کرده و هزینه سفارت استرالیا را پرداخت خواهد کرد. پس از پرداخت، اطلاعات زمان حضور در سفارت برای شما ایمیل و پیامک خواهد شد.

سوالات متداول

پرداخت هزینه لاج استرالیا با چه ارزی انجام می‌شود؟

این هزینه با دلار استرالیا پرداخت خواهد شد.

میزان کارمزد برای پرداخت هزینه نوبت سفارت استرالیا چقدر است؟

حدود 5 درصد کارمزد برای پرداخت هزینه وقت سفارت و حدود 4 درصد کارمزد تبدیل ارز جهت پرداخت دریافت خواهد شد.

برای پرداخت هزینه وقت سفارت توسط فراکنش چه اطلاعاتی مورد نیاز است؟

تنها نام کاربری و رمز عبور برای پرداخت توسط فراکنش کافی است.

مدت زمان پرداخت هزینه چقدر است؟

با توجه به تعداد بالای درخواست‌ها، فرآیند پرداخت حدود 1 تا 5 ساعت زمان می‌برد.

جواب سوالتو پیدا نکردی؟