فراکنش » حواله ارزی » انتقال پول به خارج از کشور » انتقال پول به گرجستان

انتقال پول به گرجستان

اعزام دانشجویان ایرانی به گرجستان و یا مهاجرت ایرانی ها به این کشور برای کار و سرمایه گذاری موجب شده است تا اهمیت ارسال پول و حواله های بانکی از گرجستان به ایران و بالعکس بیشتر نمایان شود. اگر قصد انتقال پول به گرجستان را دارید، فراکنش این کار را انجام می دهد. فقط کافیست درخواست خود را در سایت فراکنش ثبت کنید. 

ارسال حواله به گرجستان

انتقال پول به گرجستان

حواله سوئیفت به گرجستان

پرداخت های سوئیفت تراکنش هایی هستند که از طریق یک بانک واسطه انجام می شود و به شما امکان می دهد پرداخت های الکترونیکی را در سطح بین المللی ارسال یا دریافت کنید. شبکه SWIFT در واقع وجوه را انتقال نمی دهد، بلکه دستورات پرداخت را با استفاده از کدهای SWIFT بین بانک ها ارسال می کند. از موارد مهم برای ارسال حواله به کشور گرجستان از طریق سوئیفت موارد زیر را می توان نام برد:

 • در انتقال حواله از طریق سوئیفت معمولاً مسئولیت کامل با فرستنده حواله است.
 • تاخیر در ارسال حواله ارزی به گرجستان امکان پذیر است و هیچ کاری نمی توان در مورد آن انجام داد.
 • امکان بازپرداخت هزینه های بانک برای دریافت کننده وجود ندارد.
 • ممکن است چندین تبدیل ارز در این فرآیند ارسال وجود داشته باشد که بر هزینه ها و مبلغ نهایی وارد شده به حساب گیرنده تأثیر می گذارد.
 • نرخ ها ممکن است متفاوت از نرخ های ارائه شده در زمان امضای قرارداد باشد، یعنی بسته به شرایط و عوامل خارجی ممکن است بیشتر یا کمتر باشد.
 • کل زمان معمول برای انتقال حواله دلار به گرجستان 3-5 روز کاری است اما ممکن است در موارد خاص بیشتر طول بکشد.
 • انتقال پول و حواله تنها زمانی شروع می شود که SWIFT درخواست را دریافت و پردازش کند.

سیستم بانکی گرجستان

یکی از کشورهای اروپایی هنوز بانکداری بدون استرس را به متقاضیان داخلی و خارجی ارائه می دهد و آن کشور گرجستان است. بانک های گرجستانی در سراسر جهان به دلیل خدمات پرمیوم و رویه های ساده خود شناخته شده اند. مدت زمان انتقال پول به خارج از کشور از جمله گرجستان به سیستم ارائه دهنده و نحوه پرداخت بستگی دارد. اگر با استفاده از پول نقد یا کارت نقدی یا اعتباری پرداخت می کنید، باید انتظار داشته باشید که حواله و یا پول در عرض چند دقیقه ارسال شود. پرداخت از طریق حواله بانکی ممکن است بیشتر و تا حدود 2 تا 5 روز طول بکشد. متقاضیان می توانند بدون حساب بانکی به گرجستان پول و حواله بانکی ارسال کنند. اگر متقاضیان به عنوان فرستنده و گیرنده در گرجستان حساب بانکی ندارند، می ‌توانند حواله های بانکی را ارسال کنند. در برخی از سیستم های انتقال مانند MoneyGram متقاضی می تواند با پول نقد پرداخت کند و گیرنده می تواند آن را به عنوان پول نقد دریافت کند.

بانک گرجستان یکی از بانک های موفق در بورس لندن است.

معرفی بانک های معروف گرجستان

بیش از 200 بانک در گرجستان با شعبه هایی در سراسر این کشور وجود دارند. در حدود 8 بانک این کشور در رتبه بهترین بانک های گرجستان قرار دارند. بانک گرجستانBank of Georgia یکی از بزرگترین شرکت های گرجستان است که خدمات بانکی و مالی خود را به بیش از نیمی از جمعیت گرجستان ارائه می کند. این شرکت که در میان 250 شرکت بزرگ و موفق در بورس لندن فهرست شده است، دارایی 21.8 میلیارد لاری (7.1 میلیارد دلار) را مدیریت می کند، بیش از 6200 نفر را استخدام کرده و به دلیل خدمات بانکداری دیجیتال خود شناخته شده است. اعتبار برنامه های موبایل و دیجیتال متعلق به یک تیم توسعه کاملاً داخلی متشکل از 700 متخصص فناوری اطلاعات است که سیستم بانکی اصلی، کانال های دیجیتال، کانال های پرداخت و موارد دیگر را نیز ساخته اند. بهترین بانک های معروف گرجستان عبارت اند از:

 • Truist Bank: Best Regional Bank بهترین بانک منطقه ای: بانک توریست
 • Wells Fargo: Best National Bank بهترین بانک ملی: ولز فارگو
 • CIT Bank: Best Online Bank بهترین بانک آنلاین
 • Chase: Best for Checking بهترین بانک برای چک
 • Bank of America بانک آمریکا
 • Regions Bank بانک مناطق

سوالات متداول

برای ارسال پول به گرجستان به چه مدارکی نیاز دارم؟

شناسه عکس و پاسپورت فرستنده، اطلاعات گیرنده و در صورت ارسال به یک حساب بانکی گرجستان، به شماره حساب، سوئیفت و جزئیات شعبه بانک گیرنده نیاز دارید.

برای دریافت حواله یا پول در گرجستان چه چیزی لازم است؟

شماره مرجع،  PIN، MTCN  یا شماره پیگیری، یک شناسه رسمی مانند پاسپورت گرجستان یا گواهینامه رانندگی و اطلاعات فرستنده شامل  نام و آدرس فرستنده و کشور مبدا انتقال.

چه مقدار پول می توانم به صورت آنلاین به گرجستان ارسال کنم؟

بستگی به روش ارسال دارد، زیرا هر کدام محدودیت ارسال خاص خود را دارند. به عنوان مثال، سرویس‌ هایی مانند MoneyGram و Wise به شما امکان می‌دهند تا حداقل 1 دلار را انتقال دهید، در حالی که دیگر سرویس ها حداقل آستانه بسیار بالاتری دارند.

چقدر طول می کشد تا پول و حواله به کشور گرجستان ارسال شود؟

مدت زمان انتقال پول به گرجستان به ارائه دهنده و نحوه پرداخت شما برای انتقال بستگی دارد.

جواب سوالتو پیدا نکردی؟