انتقال پول به فنلاند

امتیاز آزادی اقتصادی فنلاند 77.1 است که این کشور را به عنوان یازدهمین اقتصاد آزاد در شاخص سال 2023 معرفی می کند. فنلاند در بین 44 کشور منطقه اروپا در رتبه هشتم قرار دارد و امتیاز کلی آن بسیار بالاتر از میانگین جهانی و منطقه ای است. این کشور با چنین جایگاهی از مقاصد اصلی سرمایه گذاری بین المللی است. در این راستا موانع و مشکلات نقل و انتقالات ارزی با این کشور از طرف تجار و بازرگانان ایرانی به دلیل تحریم اهمیت خاصی پیدا می کند. در این مقاله ما کارشناسان سایت فراکنش به بررسی چگونگی ارسال حواله به فنلاند علی رغم تحریم می پردازیم.

ارسال حواله ب فنلاند

انتقال پول به فنلاند

ارسال حواله به فنلاند از طریق سوئیفت

یکی از مهم ترین و برترین سیستم های ارسال حواله به فنلاند و یا دیگر کشورهای جهان از ایران علی رغم تحریم سیستم سوئیفت است. متقاضیان ایرانی از طریق این سیستم می توانند حواله های ارزی و پول را به کشور فنلاند ارسال کنند. سیستم سوئیفت گزارش ‌هایی را به متقاضیان ارائه می ‌دهد و به آن ها امکان می ‌دهد نمای 360 درجه از پیام‌ ها، فعالیت‌ ها و جریان تجارت داشته باشند و کمک می کند تا با استفاده از داده های ارائه شده توسط شبکهSWIFT  سریع تر اقدام کنند. سوئیفت خدمات انطباق با جرایم مالی، مبارزه با پولشویی و تحریم و چندین مرکز پیام رسانی و نرم افزار را برای پیام رسانی یکپارچه بین مؤسسه های مالی ارائه می دهد. متقاضیان از طریق شبکه SWIFT از بانکی به بانک دیگر پول منتقل نمی کنند، در عوض، با استفاده از کد سوئیفت، دستورالعمل یا دستور پرداخت را ارسال می ‌کنند. کد سوئیفت برای هر بانک و موسسه مالی منحصر به فرد و شامل 8 یا 11 کاراکتر است و کد شناسه بانک (BIC) نیز نامیده می شود.

سیستم بانکداری فنلاند

فنلاند کشور کوچکی است، اما علیرغم اندازه و ساختارش، سیستم بانکی آن بسیار پیشرفته‌ است و بیشتر سیاست‌ های مالی آن عملکرد درستی دارند. در حال حاضر حدود 17 بانک در فنلاند فعال هستند. بانک فنلاند The Bank of Finland بانک مرکزی این کشور است و عرضه اقتصادی و پولی کشور را مدیریت و تنظیم می کند. بانک مرکزی فنلاند مسئول اجرای سیاست پولی و نظارت بر ثبات مالی کشور است. علاوه بر این، فعالانه اسکناس منتشر می کند و ثبات سیستم مالی و اقتصادی کشور را حفظ می کند. بخش بانکداری فنلاند با حضور قوی گروه‌ های بانکی نوردیک به همراه گروه ‌های مالی و بانکی محلی قوی و موسسه های تخصصی مشخص می‌ شود. فنلاند بین سال های 1991 تا 1994 با یک بحران بانکی شدید مواجه شد که به طور کامل بخش بانکی را تغییر داد. تا حدودی به دلیل این تجربه و تغییرات ساختاری متعاقب آن، بانک ‌های فنلاند توانستند بحران‌ های مالی جهانی را که در سال 2008 آغاز شد، انعطاف‌پذیرتر از برخی دیگر از همتایان اروپایی خود پشت سر بگذارند. همچنین، در ادامه همه‌گیری کووید-19، توانایی بانک ‌های فنلاند برای جذب زیان ‌ها و ارائه اعتبار قوی باقی مانده است. طبق گزارش سازمان نظارت مالی فنلاندFIN-FSA  در 30 سپتامبر 2022، نسبت سرمایه بخش بانکی فنلاند اندکی ضعیف شد، اما قوی و بالاتر از میانگین اروپا باقی ماند و افزایش نرخ بهره باعث تقویت درآمد خالص بهره و افزایش بیشتر سهم درآمد خالص بهره در کل درآمد شد.

کشور فنلاند علی رغم وسعت کم دارای سیستم بانکداری بسیار پیشرفته است.

به چه بانک هایی در فنلاند می توان حواله ارسال کرد؟

به گفته بسیاری از مهاجران، بانک فنلاندی Nordea از بانک های بدون ارائه تسهیلات و خدمات به مهاجران و حتی برای ارسال حواله به فنلاند است، در مقابل مؤسسه اعتباری Osuuspankki به مهاجران بسیار وفادارتر به نظر می رسد و از هر ارزی برای افتتاح حساب در فنلاند استقبال می کند. در حال حاضر 17 بانک در فنلاند وجود دارد که به 4 دسته بانک های دولتی، بانک های تجاری، بانک های پس انداز و بانک های خارجی تقسیم می شوند. از مهم ترین بانک های فنلاند برای ارسال حواله و پول موارد زیر را می توان نام برد:

 • Revolut
 • Aktia Savings Bank
 • BNP Paribas Fortis
 • Nordea Bank Finland PLC
 • OP Corporate Bank PLC
 • Danske Bank
 • Bank of Aland
 • POP Bank Group
 • Evli Bank PLC
 • Carnegie Investment Bank AB
 • Alexander Corporate Finance Oy

سوالات متداول

آیا متقاضیان غیر مقیم می توانند در فنلاند حساب بانکی باز کنند؟

بله. حتی اگر هنوز آدرسی در فنلاند ندارید، می توانید یک حساب بانکی غیر مقیم باز کنید.

افتتاح حساب بانکی در فنلاند چقدر طول می کشد؟

دانشجویان بین المللی باید ماه ها منتظر بمانند تا بتوانند یک حساب بانکی در فنلاند باز کنند که به طور متوسط حدود 2 ماه طول می کشد.

آیا ارسال حواله به فنلاند از طریق سوئیفت از ایران امکان پذیر است؟

بله. یکی از مهم ترین و برترین سیستم های ارسال حواله به فنلاند و یا دیگر کشورهای جهان مانند ایران علی رغم تحریم سیستم سوئیفت است.

جواب سوالتو پیدا نکردی؟