ارسال حواله به روسیه

این روزها با اعزام دانشجویان ایرانی به دانشگاه های روسیه اهمیت انتقال پول و حواله به دانشگاه های این کشور صدچندان شده است. بنابراین ما کارشناسان سایت فراکنش در این مقاله خلاصه و مفید به نحوه ارسال حواله به روسیه و دیگر اطلاعات لازم می پردازیم.

ارسال حواله به روسیه

ارسال حواله به روسیه

روش های انتقال پول از ایران به روسیه

متقاضیان ایرانی از روش های زیر می توانند انتقال پول از ایران به کشور روسیه را انجام دهند:

  • ارسال حواله پی پال به روسیه
  • ارسال حواله سوئیفت به روسیه
  • ارسال حواله وسترن یونیون به روسیه
  • ارسال حواله مانی گرام به روسیه

 

ارسال حواله پی پال به روسیه

متقاضی برای ارسال پول به روسیه از طریق ایران می تواند از سیستم پی پال PayPal استفاده کند. بدین منظور متقاضی باید آدرس حساب ایمیل پی پال گیرنده حواله را دریافت و گزینه خدمات پی پال برای انتقال حواله و پول را انتخاب کند. البته سیستم پی پال PayPal در حال حاضر در روسیه در دسترس نیست. پی پال پذیرش حساب های جدید روسی را متوقف کرده و امکان ارسال یا دریافت پرداخت از حساب های روسی را مسدود کرده است. پی پال قبلا فقط به روس ‌ها اجازه می‌داد تا پرداخت‌ های فرامرزی انجام دهند و در ۶ مارس ۲۰۲۲ فعالیت ‌های خود را در فدراسیون روسیه متوقف کرده و به سایر شرکت ‌های فین ‌تک که از تحریم ‌ها علیه روسیه حمایت می ‌کنند، پیوسته است.

 

ارسال حواله سوئیفت به روسیه

متقاضیان قبلاً از سیستم سوئیفت SWIFT می توانستند برای انتقال پول به روسیه استفاده کنند. سیستم سوئیفت یکی از امن ترین و سریع ترین روش ها برای ارسال حواله های ارزی و روبل به کشور روسیه از ایران است. حواله های بانکی و حواله های سیمی بین المللی مانند سوئیفت رایج ترین راه های ارسال پول به کشور روسیه هستند، زیرا امن، قابل اعتماد و راحت هستند. با این حال، آن ها اغلب در زمان طولانی ارسال می شوند، در صورتی که سرعت عامل مهمی برای همه است. در 1 مارس 2022، شبکه SWIFT بانک ‌های روسیه را از سیستم خود حذف کرد و خرید روبل روسیه، تبدیل ارز خارجی به روبل روسیه، معامله با مشاغل در روسیه، یا حواله روبل به روسیه را بسیار دشوار کرد. اما هنوز راهی برای دسترسی به بازار مبادلات روبل از طریق سایت ها و موسسه های مالی معتبر مانند سایت فراکنش وجود دارد.

 

ارسال حواله وسترن یونیون به روسیه

وسترن یونیون از سیستم های انتقال پول و حواله در جهان است که با دارا بودن ضریب ایمنی بالا و سرعت بالا جایگاه ویژه ای در میان سیستم های انتقال پول دارد. اما متاسفانه وسترن یونیون از 24 مارچ 2022 و به دلیل تحریم های مربوط به جنگ روسیه-اوکراین فعالیت خود را در روسیه در تمام کانال‌ ها به حالت تعلیق درآورده است. متقاضیانی که قبل از 24 مارچ 2022 به روسیه پول ارسال کرده ‌اند و گیرنده آن ها حواله را قبل از 24 مارچ 2022 دریافت نکرده است، انتقال به فرستنده بازپرداخت خواهد شد.

 

ارسال حواله مانی گرام به روسیه

مانی گرام از سیستم های معتبر انتقال حواله و پول در جهان نیز عملیات انتقال پول خود به روسیه را به حالت تعلیق درآورده است. علاوه بر این، شما نمی توانید از روسیه با مانی گرام پول ارسال کنید.

 

سخن آخر

در این متن کوتاه و خلاصه در مورد نحوه انتقال پول از ایران به روسیه اطلاعات لازم را ارائه دادیم. اگر در مورد روش های انتقال و ارسال حواله به کشور روسیه و دیگر کشورهای جهان سوالی دارید، می توانید با مشاوران سایت فراکنش در میان بگذارید.

سوالات متداول

در حال حاضر مناسب ترین روش ارسال حواله به کشور روسیه کدام است؟

از طریق صرافی ها و رمزارزها

آیا امکان ارسال حواله از ایران به روسیه با پی پال وجود دارد؟

خیر، به دلیل تحریم روسیه امکان پذیر نیست.

جواب سوالتو پیدا نکردی؟