انتقال پول به هلند

کشور هلند از جمله کشورهای پیشرفته و صنعتی اروپایی است که سالانه متقاضیان بین المللی زیادی را برای تحصیل و کار و سرمایه گذاری جذب می کند. دانشجویان ایرانی مشغول تحصیل در هلند و تجاری که با بازرگانان هلندی تبادلات تجاری دارند، برای ارسال حواله های ارزی و پول به این کشور و بالعکس با مشکلات زیادی مواجه می شوند. عمده این موانع و مشکلات انتقال حواله های بانکی به دلیل تحریم آمریکا است. برای انتقال پول به هلند می توانید درخواست خود را در سایت فراکنش ثبت نمایید.

ارسال حواله به هلند

انتقال پول به هلند​

انتقال پول به هلند از طریق سوئیفت

در پشت بیشتر نقل و انتقالات بین المللی و انتقال وجه خارج از کشور، یک شبکه گسترده وجود دارد که انتقال ایمن و مطمئن را تضمین می کند. این شبکه SWIFT یا Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunications  نامیده می شود. سوئیفت یک شبکه پیام رسانی گسترده است که بیشتر بانک ها و موسسه های مالی هلند از آن برای ارسال و دریافت دستورالعمل های انتقال پول استفاده می کنند. سیستم سوئیفت SWIFT از معتبرترین و مهم ترین سیستم های انتقال حواله های بانکی و پول در جهان است. از کاربران شبکه سوئیفت بانک ها، شرکت های مدیریت دارایی، کارگزاری ها، سپرده گذاران، دلالان ارز، مشاغل با معاملات بین المللی و دانشجویان بین المللی را می توان نام برد. برای انتقال حواله های بانکی از طریق شبکه SWIFT در هلند متقاضیان باید هزینه هایی را پرداخت کنند. این هزینه ها شامل کارمزد انتقال و نرخ تبدیل ارز می باشد. بانک ها و مؤسسه های بزرگ برای هر انتقال بین 3 تا 5 درصد از نرخ ارز دریافت می کنند. نرخ ارز نیز از بانکی به بانک دیگر متفاوت است و بر اساس مبلغی است که متقاضی ارسال می کند.

سیستم بانکی کشور هلند

هلند دارای سیستم بانکی قوی متشکل از 96 بانک ملی و بین المللی است. بانک مرکزی هلندNederlandsche Bank  De خدمات بانکی هلند را در کنار اداره بازارهای مالی هلند (AFM)  پشتیبانی و تنظیم می کند. دارایی های بانکی این کشور 314 درصد از تولید ناخالص داخلی آن را در سال 2020 تشکیل می داد. با این حال، بخش بانکداری فیزیکی در هلند مطابق با روند جهانی به سمت بانکداری آنلاین ادامه می دهد. این کشور در سال 2010 به ازای هر 100.000 نفر 23 شعبه داشت که تا سال 2019 به کمتر از 12 شعبه رسید. پرداخت های آنلاین، بانکداری تلفن همراه و برنامه های بانکی در این کشور بسیار رایج است و بسیاری از ساکنان و مشاغل پرداخت های الکترونیکی را به پول نقد ترجیح می دهند. هلند بخشی از اتحادیه اروپا و یورو است و به این ترتیب، از بیشتر اسکناس‌ ها و سکه‌ های مشابه بقیه اروپا استفاده می ‌کند که شامل اسکناس های 5، 10، 20، 50، 100، 200 و 500 یورویی می شود.

اسکناس های رایج در هلند به واحد پولی یورو است.

به چه بانک هایی در هلند می توان حواله ارسال کرد؟

بزرگترین و معتبرترین بانک ها در هلند شامل بانک های ABN AMRO، Rabobank، ING، SNS Bank و Bunq  می باشند. bunq  یک بانک کاملاً آنلاین در هلند است، به این معنی که می توانید کاملاً آنلاین در این بانک حساب بانکی افتتاح کنید. حتی بهتر از آن، انبوهی از ویژگی ‌های فوق ‌العاده دارد که مدیریت پول را آسان ‌تر می ‌کند، مانند دسترسی به دو حساب با یک کارت، جمع ‌آوری خودکار برای کمک به پس ‌انداز و مرتب‌ سازی حقوق برای کاهش بودجه. با این حال، یکی از بهترین ویژگی های بانک bunq این است که برای افتتاح حساب نیازی به دریافت BSN شماره خدمات شهروندی ندارید و می توانید تا 90 روز در حال انتظار از بانک استفاده کنید. از دیگر بانک های معتبر برای ارسال پول به هلند موارد زیر را می توان نام برد:

 • Revolut
 • ING Bank NV
 • Coöperatieve Rabobank U.A.
 • ABN AMRO Bank N.V.
 • De Volksbank N.V.
 • NIBC Bank N.V.
 • Achmea Bank N.V.
 • Van Lanschot Kempen NV (F. van Lanschot Bankiers NV)
 • Tridos Bank N.V.
 • Delta Lloyd Bank N.V.
 • KAS Bank N.V.

سوالات متداول

انتقال پول به هلند از طریق سوئیفت چقدر طول می کشد؟

انتقال حواله سوئیفت معمولاً 2 تا 5 روز کاری طول می کشد. این در صورتی است که همه مشخصات بانکی گیرنده و کد سوئیفت به طور دقیق ارائه شود. در غیر این صورت، تراکنش توسط سوئیفت لغو خواهد شد.

آیا حواله سوئیفت با حواله بانکی یکی است؟

خیر، انتقال سوئیفت با حواله بانکی یکی نیست. پول به صورت حواله بانکی مستقیماً به حساب مشتری واریز می شود. اما در حواله سوئیفت، بانک دستورالعملی را برای انتقال وجه و ارسال آن به حساب گیرنده ارسال می کند.

روش های ارسال حواله به هلند کدامند؟

از طریق حواله سوئیفت، وسترن یونیون، مانی گرام، پی پال و صرافی های معتبر در ایران می باشد.

جواب سوالتو پیدا نکردی؟