انتقال پول به مالزی

کشور مالزی از مهم ترین کشورهای آسیایی و یکی از مقاصد عمده دانشجویان و تجار ایرانی است. این روزها با افزایش مهاجرت تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری به مالزی در بین متقاضیان ایرانی لزوم ارتباطات بانکی بین دو کشور ایران و مالزی اهمیت زیادی پیدا کرده است. در واقع کشور مالزی از مهم ترین کشورهای آسیایی برای مهاجرت متقاضیان ایرانی محسوب می شود. متقاضیان ایرانی برای انتقال پول به مالزی برای پرداخت شهریه دانشگاه، هزینه های تحصیلی و یا انتقال پول به شرکت های مالزی می توانند از خدمات سایت فراکنش استفاده کنند.

ارسال حواله به مالزی

انتقال پول به مالزی

انواع حواله به کشور مالزی

متقاضیان برای انتقال پول به خارج کشور از جمله  مالزی می توانند از روش های مختلفی اقدام کنند. روش های ارسال حواله و پول به کشور مالزی بر اساس هزینه کارمزد، سرعت ارسال و سقف ارسال پول و حواله با هم متفاوت هستند. بر این اساس روش های ارسال انواع حواله های بانکی و پول به مالزی عبارت اند از:

  • حواله سوئیفت به مالزی
  • حواله وسترن یونیون به مالزی
  • حواله آنلاین به مالزی

حواله سوئیفت به مالزی

حواله های بانکی سوئیفت SWIFT از مهم ترین و پرکاربرترین سیستم های خدماتی حواله های بانکی در جهان است. متقاضیان برای ارسال حواله به کشور مالزی از طریق سیستم سوئیفت نیاز به حساب سوئیفت و کد آن دارند. گرچه به دلیل تحریم های آمریکا دسترسی به سیستم سوئیفت برای ارسال حواله به کشور مالزی در ایران وجود ندارد، اما متقاضیان ایرانی می توانند از طریق موسسه های مالی و سایت های معتبر با روش های خاص و با دارا بودن حساب سوئیفت در کشورهای دیگر حواله های بانکی را به کشور مالزی انتقال دهند.

حواله وسترن یونیون

حواله های بانکی سیستم وسترن یونیون از قدیمی ترین و محبوب ترین سیستم های خدماتی حواله های بانکی در جهان است. از مزایای ارسال حواله رینگیت از طریق سیستم وسترن یونیون به مالزی سرعت بالا و بالطبع امنیت بالای آن را می توان نام برد. گرچه استفاده از این سیستم با معایبی نیز همراه است که می توان به بالا بودن هزینه کارمزد و دارا بودن سقف برای مبالغ ارسالی اشاره کرد. متاسفانه استفاده از سیستم وسترن یونیون نیز به دلیل تحریم آمریکا و عدم وجود شعبه و نمایندگی آن در ایران امکان پذیر نمی باشد و متقاضیان باید از طریق موسسه ها و سایت های معتبر برای ارسال حواله های خود به مالزی اقدام کنند.

بهترین روش برای ارسال حواله به مالزی استفاده از حواله های آنلاین است.

حواله آنلاین

استفاده از حواله های آنلاین برای ارسال حواله به کشور مالزی در مقایسه با روش های ذکر شده ارجحیت دارد. با استفاده از سیستم های ارسال آنلاین حواله های بانکی، کار انتقال حواله و پول در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می شود. از مهم ترین مزایای کاربرد سیستم های آنلاین برای انتقال حواله های بانکی به مالزی می توان به پایین بوده هزینه کارمزد انتقال، عدم نیاز به تبدیل ارز و سرعت بالا تا چند ساعت اشاره کرد.

ارسال پول به مالزی با چه ارزهایی امکان پذیر است؟

گرچه واحد رسمی پول مالزی رینگیت است، اما دلار در معاملات تجاری و زندگی روزمره مردم مالزی نقش زیادی دارد. ارسال حواله مالزی به دلار در واقع اولین حواله ارزی برای انتقال به کشور مالزی است. در رتبه دوم حواله های رینگیت قرار دارد. حواله های دلاری در مالزی چنان ارزش و اعتباری دارند که در هر صرافی در کشور مالزی در کوتاه ترین زمان و به سادگی به هر واحد پولی تبدیل می شوند. قیمت حواله رینگیت مالزی بر اساس قیمت روز ارز متغیر است.

سوالات متداول

ارزان ترین راه برای انتقال پول از ایران به مالزی چیست؟

برای تعیین اینکه آیا هزینه یک خدمات انتقال پول کمتر از هزینه دیگری است یا خیر، باید پارامترهای مختلفی مانند نرخ ارز و کارمزد را بررسی کنید.

سریع ترین راه برای ارسال پول از ایران به مالزی چیست؟

از طریق پول نقد، با کارت‌ های اعتباری یا نقدی، از طریق حواله بانکی مستقیم، از طریق حواله سیمی و غیره سریع تر است. روش های پرداخت دیجیتال مانند حواله های سیمی و حواله های بانکی مطمئناً تراکنش را در مقایسه با پرداخت های نقدی به تاخیر می اندازد.

بهترین موسسه های ارزی برای انتقال پول از ایران به مالزی کدام اند؟

یکی از بهترین موسسه ها و سایت های ارزی سایت فراکنش است که انتقال پول از ایران به هر کشور جهان را با کمترین کارمزد و بالاترین سرعت انجام می دهد.

برای ارسال پول به کشور مالزی به چه مدارکی نیاز دارم؟

به گواهینامه رانندگی، پاسپورت یا شناسه های صادر و تایید شده، اطلاعات گیرنده شامل نام و نام خانوادگی، جزئیات تماس، شماره حساب، سوئیفت و جزئیات شعبه بانکی در مالزی نیاز دارید.

جواب سوالتو پیدا نکردی؟