انتقال پول به چین

از اوایل قرن بیست و یکم، مرکز روابط تهران و پکن، اقتصادی بوده که عمدتاً مبتنی بر تجارت نفت و کالاهای مصرفی است. چین نفت ایران را می خرد تا به صنعتی شدن دامن بزند و ماشین آلات، لوازم الکترونیکی و لوازم خانگی را به ایران می فروشد تا بازار جهانی خود را گسترش دهد. از سال 2013 تا 2022، چین مهمترین شریک تجاری ایران، اما ایران تنها پنجاهمین شریک تجاری بزرگ چین بود. چین مهم ‌ترین شریک اقتصادی ایران است و ریه‌ای است که اقتصاد از طریق آن نفس می کشد، در حالی که ایران یکی از منابع فراوان انرژی و تجارت برای چین است. لزوم پایداری این تجارت انجام معاملات بانکی بین المللی است. کارشناسان فراکنش امکان انتقال پول به چین را فراهم کرده اند. در صورتی که قصد ارسال پول به چین را دارید، درخواست خود را ثبت کنید. 

ارسال حواله به چین

انتقال پول به چین

ارسال حواله به کشور چین چگونه انجام می شود؟

به طور کلی ارسال حواله به کشور چین از طرف متقاضیان ایرانی به دو صورت از طریق حساب های شخصی گیرنده و یا از طریق حساب های شرکتی انجام می شود. متقاضیان ایرانی بیشتر برای ارسال یا دریافت حواله از ایران بانک کشاورزی چین ABC یا بانک چین Bank of China در پکن و شهرهای دیگر را انتخاب می کنند که از بانک های محبوب و معتبر برای ارسال حواله های ارزی و بانکی هستند. از مزایای ارسال حواله به این بانک یا دریافت حواله از آن می توان به پایین بودن هزینه کارمزد انتقال و ارسال حواله و عدم محدودیت در تراکنش اشاره کرد. متقاضیان از روش های مختلفی مانند خدمات سیستم های آنلاین (سیستم پی پال، مانی گرام، وسترن یونیون و غیره)، سوئیفت، رمزارزها (کریپتوکارنسی ها) و سیستم های جهانی دیگر می توانند برای انتقال وجه خارج از کشور از جمله چین استفاده کنند. گرچه کاربرد بسیاری از این روش ها به دلیل تحریم در ایران غیرممکن است، اما سایت های معتبری وجود دارند که می توانند با روش های خاص و قانونی خود ارسال و انتقال حواله به کشور چین را امکان پذیر کنند.

حواله یوان به چین

یوان به عنوان واحد پول رسمی کشور چین نقش زیادی در معامله های بین المللی و زندگی روزمره متقاضیان ایرانی دارد که با هر هدفی در کشور چین اقامت و زندگی می کنند. تحصیل در دانشگاه های چین و یا انجام معاملات بازرگانی با تجار چینی ضرورت ارسال حواله یوان به کشور چین را چندین برابر می کند. جدا از همه این موارد ارسال حواله به کشور چین در قالب واحد یوان نسبت به واحد دلار برای متقاضیان ایرانی به صرفه تر، ایمن تر و کم هزینه تر است. محدودیت های سیستم بانکداری ایرانی به دلیل تحریم های آمریکا موجب شده است تا حواله یوان به کشور چین امن ترین و کم هزینه ترین روش ارسال حواله باشد. ضمن اینکه هزینه های کارمزد ارسال پول به کشور چین از طریق یوان بسیار کمتر از دلار است. هزینه های ارسال حواله های دلار به کشور چین حداقل 100 تا 150 دلار است، در حالی که کارمزد ارسال حواله یوان به کشور چین بسیار کمتر از این ارقام است.

حواله دلار به چین

متقاضیان ایرانی بنا به دلایلی بیشتر از حواله یوان به جای حواله دلار به کشور چین استفاده می کنند. کشور ایران به دلیل تحریم های آمریکا دسترسی به سیستم های خدمات آنلاین مانند وسترن یونیون، پی پال و دیگر سیستم های جهانی ندارد و امکان ارسال حواله دلار به کشور چین برای متقاضیان ایرانی وجود ندارد. علاوه بر این محدودیت ها و وجود سیستم بانکداری محدود و بسته ایران متقاضیان ایرانی برای انجام معامله های تجاری بر اساس دلار باید هزینه های گزافی بپردازند. ارسال حواله دلار به کشور چین برای متقاضیان ایرانی در قالب معاملات تجاری و بازرگانی بسیار هزینه بر و گران است.

مدارک لازم برای حواله کشور چین

متقاضیان ایرانی برای ارسال حواله به کشور چین باید مدارک مورد نیاز را ارائه دهند. علاوه بر مدارک لازم متقاضیان باید با انواع حواله های بانکی برای ارسال به چین آشنایی داشته باشند. مدارک مورد نیاز بر اساس هر روش انتقال متفاوت است. به طور کلی مدارک لازم برای انجام حواله به کشور چین عبارت است از:

 • اطلاعات شخصی فرستنده حواله (نام و نام خانوادگی، پاسپورت و آدرس)
 • اطلاعات شخصی گیرنده حواله (نام و نام خانوادگی، شماره حساب بانکی و آدرس)
 • نام بانک و شمار حساب فرستنده حواله
 • مبلغ حواله یوان
 • شماره و کد سوئیفت

آگاهی از نوع خدمات هر روش ارسال حواله به کشور چین بسیار سودمند است.

نکاتی که برای ارسال حواله چین باید به آن توجه کرد

متقاضیان ایرانی این روزها برای پرداخت شهریه دانشگاه های چین نیاز به آشنایی با سیستم پرداخت پول و ارسال حواله های بانکی به کشور چین دارند. برای ارسال هزینه دانشگاه چین از ایران متقاضی باید دارای اطلاعات حساب بانکی دانشگاه باشد و از یک روش قابل دسترسی در ایران حواله های بانکی را ارسال کند. متقاضیان برای ارسال حواله به چین باید به نکات زیر توجه کنند:

 • برای ارسال پول به چین از روش امن، مطمئن، ثبت شده و هماهنگ با دستورالعمل های اروپایی استفاده کنید.
 • سایت یا موسسه ای را انتخاب کنید که کمترین هزینه های اضافی مانند هزینه کارمزد را دریافت می کند.
 • انتخاب روش های خدمات آنلاین برای ارسال حواله و پول به چین با کاهش هزینه های کارمزد و امنیت بالا همراه است.
 • به دلیل وجود محدودیت های فراوان در کشور چین برای دریافت پول قبل از ارسال حواله با این قوانین و مقررات آشنا شوید.
 • گزینه خدماتی مناسب برای ارسال حواله یوان چین را انتخاب کنید که دارای نرخ ارز رقابتی باشد.
 • بهترین روش برای ارسال پول به کشور چین حواله های بانکی است که دارای کارمزد بسیار کمی است و در کوتاه ترین زمان پول به دست گیرنده در هر کشور جهان می رسد.
 • کم هزینه ترین روش ارسال یوان به چین پرداخت به حساب گیرنده در کشور چین در یک بانک معتبر و از طریق خدمات سوئیفت Swift است.
 • اطلاع از حداقل مبلغ برای حواله به کشور چین و انواع حواله های بانکی برای ارسال به چین الزامی است.
 • مدت زمان انتقال و ارسال حواله به کشور چین نیز حائز اهمیت فراوانی است که بر اساس انتخاب روش ها و سیستم های خدماتی از چند ساعت تا چند روز متغیر است.

مزایای استفاده از حواله یوان

متقاضیان با ارسال حواله یوان به کشور چین از مزایای فراوانی برخوردار می شوند که برخی از آن ها عبارت اند از:

 • بالا بودن سرعت انتقال پول و ارسال حواله به کشور چین به دلیل تجارت های رسمی میان ایران و چین
 • پایین بودن هزینه کارمزد تبدیل یوان به ریال ایران و پایین بودن هزینه کارمزد ارسال حواله یوان به جای دلار
 • تلاش دولت چین برای پایین نگهداشتن قیمت ارز و مناسب بودن قیمت آن
 • عدم محدودیت ارسال حواله یوان به کشور چین و وجود محدودیت ارسال برای ارزهای دیگر
 • مطمئن و ایمن بودن ارسال حواله ها و عدم بلوکه شدن این حواله ها
 • عدم دخالت دلار در ارسال حواله ها به چین
 • ارسال حواله ها به چین بدون دخالت قوانین و تحریم های آمریکا
 • وجود تراکنش های محدود برای حواله یوان

سوالات متداول

روش های ارسال پول به کشور چین کدامند؟

مطمئن ‌ترین روش ‌ها شامل PayPal، انتقال بانکی یا Wire Transfers، حساب‌های تجاری Statrys و سایر خدمات بین‌المللی حواله‌های دیجیتالی مانند Wise و WorldRemit. است.

مدت زمان انتقال حواله های بانکی به چین چقدر است؟

مدت زمان ارسال حواله ها به روش انتقال بستگی دارد. با استفاده از روش انتقال سوئیفت نهایتاً پس از 5 روز پول به دست گیرنده می رسد در حالی که از روش های دیگر ممکن است در عرض چند ساعت ارسال صورت گیرد.

چرا چین علاقمند به روابط تجاری با ایران است؟

چین نه تنها به توسعه بخش نفت و گاز کمک می کند، بلکه از جاه طلبی های ایران برای انتقال نفت و گاز دریای خزر به بنادر جنوب ایران از طریق خطوط لوله حمایت می کند تا منابع به اروپا و آسیا صادر شود. ایران نیز برای اطمینان از رفاه مالی خود به فروش نفت خود به چین متکی است.

هزینه های کارمزد ارسال پول به کشور چین با دلار کمتر است یا یوان؟

هزینه های ارسال حواله های دلار به کشور چین حداقل 100 تا 150 دلار است، در حالی که کارمزد ارسال حواله یوان به کشور چین بسیار کمتر از این ارقام است.

بهترین و کم هزینه ترین روش ارسال پول به کشور چین کدام است؟

بهترین روش حواله های بانکی است که دارای کارمزد بسیار کمی است و در کوتاه ترین زمان پول به دست گیرنده در هر کشور جهان می رسد و کم هزینه ترین روش پرداخت به حساب گیرنده در چین در یک بانک معتبر و از طریق خدمات سوئیفت Swift است.

جواب سوالتو پیدا نکردی؟