خرید بلیط هواپیمای خارجی

متقاضیانی که قصد سفر به کشورهای دیگر را دارند، نیازمند خرید یا رزرو بلیط هواپیماهای خارجی هستند و از آن جا که با کارت های اعتباری ایرانی نمی توان از سایت های خارجی خرید کرد، به کارت های اعتباری بین المللی نیاز داریم.  اگر دسترسی به کارت های اعتباری بین المللی ندارید و قصد خرید بلیط هواپیمای خارجی را دارید، می توانید از طریق سایت فراکنش اقدام نمایید. بدین منظور باید در سایت فراکنش درخواست خود را ثبت نام کنید.

خرید بلیط هواپیمای خارجی

خرید بلیط هواپیمای خارجی

مشکل هزینه بلیط پروازهای خارجی

هزینه های سوخت هواپیما به طور مداوم در نوسان است و این امر می تواند بودجه بندی برای یک سفر هوایی را کمی دشوار کند. یکی از چالش های بودجه بندی که باید در نظر گرفته شود، هزینه های اضافی است که خطوط هوایی برای خدمات خود از شما دریافت می کنند، اما اجازه ندهید این هزینه ها شما را از سفر به دنیا و دیدن زیبایی های آن منصرف کند! از آنجایی که نمی توانید به همه کشورها و مقاصد رویایی خود رانندگی کنید، سفر هوایی تنها راه و بدون شک سریع ترین راه است. خوشبختانه، راه‌ های زیادی برای یافتن مقرون ‌به‌ صرفه ‌ترین بلیط ها و همچنین اجتناب از پرداخت هزینه‌ های اضافی تا حد امکان در هنگام برنامه ‌ریزی برای خرید بلیط ارزان خارجی وجود دارد.

نکته های مهم قبل از رزرو بلیط هواپیما خارجی

خرید بلیط هواپیمای خارجی یکی از زیرمجموعه های خرید از سایت های خارجی به شمار می رود. برخی از نکات مهم قبل از خرید بلیط هواپیمای خارجی برای کاهش بودجه سفرهای هوایی خارجی عبارت اند از:

 • خطوط هوایی صبح روزهای سه شنبه نرخ بلیط پرواز خود را اعلام می کنند. خطوط هوایی با اعلام نرخ بلیط پروازهای خود در صبح روز سه ‌شنبه، این روز را به بهترین روز برای رزرو پرواز با قیمت کمتر تبدیل کرده اند.
 • برای رزرو بلیط خارجی تا آخرین لحظه منتظر نمانید. بسیاری از متقاضیان نمی دانند که روزهای خاصی برای رزرو بلیط و یا آگاهی از دریافت بهترین قیمت بلیط وجود دارد. اگر خیلی زود یا خیلی دیر اقدام کنید، ممکن است لازم باشد خیلی بیشتر از هزینه های عادی پرداخت کنید. در واقع بلیط لحظه آخری خارجی چندان ارزان نیست.
 • در زمان های کمتر محبوب پرواز خود را رزرو کنید. شنبه ها، سه شنبه ها و چهارشنبه ها خلوت ترین روزهای پرواز هستند که در واقع به معنای یافتن ارزان ترین بلیط ها در این روزها نسبت به بقیه روزهای هفته است. همچنین می ‌توانید در پروازهای صبح زود نرخ‌ های ارزان تری را پیدا کنید، زیرا بسیاری از مردم دوست ندارند قبل از آفتاب بیدار شوند تا به فرودگاه بروند.
 • از هزینه های اضافی اجتناب کنید. این روزها خطوط هوایی تقریباً برای هر خدماتی هزینه دارند. برخی از خطوط هوایی برای استفاده ار سرویس های بهداشتی نیز هزینه دریافت می کنند! همه این هزینه ‌های اضافی قطعاً می ‌توانند جمع و زیاد شوند، اما اگر مجبور نباشید دلیلی برای پرداخت آنها وجود ندارد.
 • صندلی خود را بعداً انتخاب کنید. برخی از خطوط هوایی برای رزرو آنلاین، هزینه انتخاب صندلی را از شما دریافت می‌ کنند و به قیمت خرید بلیط پروازهای خارجی اضافه می کنند. اگر در روز سفر زود حاضر شوید، می توانید صندلی مناسبی را برای خود انتخاب کنید. برخی از بهترین صندلی‌ ها تا روز پرواز خالی می مانند، مگر اینکه دیگران بخواهند قبل از موعد برای آن‌ ها هزینه اضافی بپردازند، بنابراین شما هنوز شانس دارید که یکی از آن ها را انتخاب و خریداری کنید.
 • همراه خود یک میان وعده سبک ببرید. در بیشتر پروازهای بین المللی، یک وعده غذای رایگان به مسافران داده می شود. میان وعده ها و تنقلات در هواپیما ارزان و تقریباً سالم نیستند. بنابراین به آنچه در منوی کوچک پرواز موجود است، چندان اطمینان نکنید و در عوض میان وعده هایی مانند گرانولا، کلوچه های خانگی، آجیل، اسنک های کوچک، میوه ها و حتی یک ساندویچ نان و پنیر ساده را در کیف خود قرار دهید و ارزان تر از دیگر مسافران به سفر بروید.
 • در روزهای تعطیل بلیط پروازهای خارجی را رزرو کنید. تابستان گران ‌ترین زمان برای خرید و رزرو پرواز خارجی است، در واقع خرید بلیط پرواز خارجی ارزان در این فصل تقریباً امکان پذیر‌ نیست. اگر قصد سفر در تعطیلات مهم مانند روز شکرگزاری و کریسمس دارید، باید هزینه های زیادی برای خرید بلیط هواپیما خرجی صرف کنید.
 • فقط با یک کیف ساده دستی یا چمدان کوچک پرواز کنید. هزینه های بار و چمدان های بزرگ و سنگین در پروازهای خارجی بسیار گران است. تقریباً همه خطوط هوایی برای اضافه بار هزینه زیادی می گیرند. چرا هزینه زیادی بابت لباس هایتان می دهید تا با شما پرواز کنند؟ اگر همه لباس های مهمانی تان را در سفر خارجی به همراه ببرید، هزینه اش حتی قبل از اینکه به مقصد برسید، نجومی می شود. کاهش تعداد وسایلی که بسته ‌بندی می ‌کنید و به همراه بردن وسایل و لباس های ضروری تاثیر زیادی در کاهش قیمت خرید بلیط هواپیما پرواز خارجی دارد. فقط دو جفت کفش بردارید، لباس به اندازه بگذارید و کمی نیز لوازم بهداشتی به همراه خود داشته باشید.

در صورتی که پس از حرید بلیط هواپیما به دنبال رزرو هتل خارجی نیز هستید، می توانید از خدمات ما در فراکنش بهره مند شوید و این کار را از طریق همین سایت انجام دهید.

انواع پرواز خارجی

انواع کلاس های پروازی برای سفرهای هوایی

 به طور کلی 4 نوع کلاس پروازی و یا بلیط های مختلف برای پروازهای هواپیما وجود دارد. برخی از خطوط هوایی اغلب فقط یک کلاس پروازی دارند. بسیاری از ایرلاین‌ ها دارای هواپیماهای مشابه در ناوگان خود هستند، اما فضای داخلی این هواپیماها را به‌طور متفاوتی پیکربندی کرده اند. بنابراین توجه به نقشه صندلی‌ ها نه تنها برای اطلاع از نوع هواپیما، بلکه برای آگاهی از کلاس پروازی و شرکت هواپیمایی که از آن بلیط پرواز خارجی ارزان یا گران خریداری کرده اید، اهمیت زیادی دارد. بسیاری از ایرلاین ها نمودار صندلی هواپیما را ارائه می دهند. کلاس های پروازی بر اساس نوع صندلی ها و فاصله بین آن ها و همچنین خدمات رفاهی به انواع اکونومی، پرمیوم اکونومی، تجاری و فرست کلاس طبقه بندی می شوند.

کلاس پروازی اکونومی Economy

صندلی ‌ها در کلاس اکونومی یا اقتصادی باریک‌ ترین نوع صندلی هستند. این صندلی ها از 16 تا 19 اینچ عرض دارند و فاصله صندلی ‌ها یا در واقع فاصله یک صندلی تا صندلی جلو یا پشت، چیزی که مسافران اغلب از آن به عنوان فضای پا یاد می ‌کنند، از حدود 30 تا 34 اینچ متغیر است. کلاس پروازی اکونومی از نوع ارزانترین پرواز خارجی است و دارای امکانات کمی است.

چرا فراکنش؟
ارائه مشاوره تخصصی در زمینه پرداخت های بین المللی
انجام سفارشات ٢۴ ساعته در 7 روز هفته
پشتیبانی ارزهای مختلف یورو، روبل، دلار، یوآن و غیره
داشتن نماد اعتماد الکترونیکی

کلاس پروازی پرمیوم اکونومی Premium economy

شرکت هواپیمایی ویرجین آتلانتیک اولین شرکت هواپیمایی بود که مفهوم کلاس پروازی پرمیوم اکونومی یا اقتصادی ممتاز را در سال 1992 ابداع کرد. کلاس پروازی اقتصادی ممتاز به طور گسترده در پروازهای داخلی آمریکای شمالی در دسترس است. کلاس اقتصادی ممتاز یا پرمیوم اکونومی کمی راحت ‌تر و با صندلی‌ های پهن ‌تر است و دارای فضای پای بیشتری با قیمتی کمتر از کلاس تجاری یا درجه یک در بیشتر خطوط هوایی است. علاوه بر این کلاس پروازی پرمیوم اکونومی مزایای بیشتری مانند غذای رایگان یا باکیفیت تر، بار اضافی و کیت‌های رفاهی را نیز به مسافران ارائه می دهد، اما عمده تفاوت آن با کلاس پروازی اکونومی صندلی های راحت آن است.

کلاس پروازی بیزنس Business

کلاس پروازی بیزینس یا تجاری زمانی رایج شد که قیمت بلیط های درجه یک بین المللی به شدت افزایش یافت. کلاس پروازی بیزینس کاملاً با کلاس اکونومی تفاوت دارد. در واقع شرکت های هواپیمایی کیفیت را در این کلاس پروازی به قدری افزایش داده اند که برخی از آنها فرست کلاس را با بیزینس کلاس جایگزین کرده اند. در برخی از خطوط هوایی مانند دلتا ایر لاین، پروازهای بین المللی ممکن است خدمات کلاس بیزینس را به جای فرست کلاس ارائه دهند. صندلی ها در این کلاس پروازی پهن ‌تر هستند و به پشت خم می شوند اما صاف نمی‌ خوابد. خدمات کامل غذا، سرگرمی ‌های حین پرواز و کیت رفاهی در امریکن ایرلاینز تا صندلی‌ هایی که به حالت تخت تغییر می کنند، مینی ‌بار شخصی، غذاهای خوب و فضای کامل بار از امکانات این نوع کلاس پروازی است. مسافران در این نوع کلاس پروازی بیشتر صندلی های ردیف جلوی هواپیما را اشغال می کنند و می توانند از منو غذای دلخواه را انتخاب کنند.

خرید پرواز خارجی فرست کلاس

کلاس پروازی فرست کلاس

برای مسافران هواپیما دیگر بالاتر از کلاس پروازی فرست کلاس یا درجه یک چیزی وجود ندارد. خرید پرواز خارجی فرست کلاس تجربه ای لوکس است. امکانات و خدمات ارائه شده در این کلاس پروازی بر اساس خط هوایی متفاوت می باشد. تجربه کلاس پروازی درجه یک می تواند از دارا بودن یک صندلی محکم و قابل تنظیم و دارای ماساژور، دری برای حفظ حریم خصوصی، سرگرمی در طول پرواز و سرویس غذای کامل تا دارا بودن لپ تاپ و تلویزیون و منوی غذای متنوع متغیر باشد. مسافران کلاس پروازی فرست کلاس دیرتر از همه سوار هواپیما می شوند و زودتر از دیگران هواپیما را ترک می کنند.

خدمات سایت فراکنش در مورد خرید بلیط هواپیما خارجی

سایت فراکنش به منظور ارائه خدمات ارزی، دلاری و انتقال حواله های معتبر ارزی و برای کمک به دانشجویان ایرانی مشغول تحصیل در دانشگاه های خارجی و همچنین خرید بلیط های پروازهای خارجی برای متقاضیان راه اندازی شده است. خرید بلیط ارزان خارجی و یا بلیط چارتر خارجی برای متقاضیان کمی زمانبر و سخت است، اما مشاوران سایت فراکنش در کوتاه ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه کمک می کنند تا این کار دشوار به سهولت انجام شود. مشاوران ماهر و باتجربه این سایت معتبر با آگاهی از قیمت های بلیط خارجی و همچنین امکان رزرو بلیط کمک می کنند تا متقاضی در کوتاه ترین زمان ممکن به مقصد خود برسد. این سایت در راستای پیشگیری از جرائم مربوط به حواله های معتبر ارزی، تنظیم قرارداد با شرکت های خارجی برای وارد کردن کالا، پرداخت شهریه دانشگاه خارجی و خدمات ارزی راهنمایی های لازم را به متقاضیان ارائه می دهد. با دریافت مشاوره های سودمند از مشاوران مجرب این سایت در مورد نحوه رزرو یا خرید بلیط های خارجی آرامش و راحتی خیال را تجربه کنید!

چقدر زودتر می توانید بلیط هواپیما خارجی را رزرو کنید؟

پاسخ کوتاه به این سوال این است که در حدود 11 ماه قبل می توانید بلیط خارجی هواپیما را رزرو کنید. جالب است که برخی از ایرلاین های بین المللی مانند Alaska Airline و American Airline بلیط هواپیماهای خود را در حدود 330 روز قبل از پرواز برای فروش عرضه می کنند. به باور بسیاری از افراد خرید بلیط هواپیمای خارجی از قبل می تواند موجب صرفه جویی در هزینه ها شود، البته این امر در همه شرایط صدق نمی کند. خطوط هوایی معمولاً بهترین بلیط های خود را حداکثر 6 ماه قبل از پرواز ارائه می دهند. برخی از شرکت های حمل و نقل هوایی (از جمله هواپیماهای ارزان قیمت) چند هفته یا حتی چند روز قبل از پرواز، بلیط ها را با تخفیف ارائه می دهند. در حالی که برنامه ریزی از قبل می تواند به کاهش هزینه کلی سفر کمک کند، اما هیچ ارتباط مشخصی بین مدت زمان رزرو بلیط هواپیما خارجی و هزینه پرداخت شده برای آن وجود ندارد.

چگونه بلیط خارجی ارزان از ایران پیدا کنیم؟

به دنبال پرواز خارجی ارزان از ایران هستید؟ یا به دنبال بهترین سایت خرید بلیط هواپیما خارجی از ایران هستید؟ برای پاسخ به این دو پرسش کافی است به سایت فراکنش سری بزنید. مشاوران این سایت با نهایت تلاش خود روند خرید بلیط هواپیما ارزان خارجی را برای شما انجام می دهند. بدین منظور به نکات زیر توجه کنید:

 • مقصد خود را انتخاب کنید. ما پروازهای تمام خطوط هوایی اصلی و آژانس های مسافرتی آنلاین را برای یافتن ارزان ترین پرواز خارجی و بلیط هواپیما از ایران مقایسه می کنیم. با خرید پرواز خارجی از سایت ما هیچ هزینه پنهانی وجود ندارد، آنچه می بینید همان چیزی است که پرداخت می کنید.
 • تاریخ رزرو بلیط خارجی خود را تنظیم کنید تا بهترین بلیط ها را برای پرواز خود از ایران دریافت کنید. اگر تاریخ‌ سفر شما انعطاف‌پذیر است، یافتن ارزان ‌ترین ماه و حتی روز پرواز از ایران برای ما راحت تر است.
 • مشاوران سایت فراکنش قیمت های بلیط بسیاری از شرکت های مسافرتی را بررسی می کنند تا بلیط پرواز ارزان خارجی و مناسب با بودجه شما را پیدا کنند.
 • به دنبال پروازهای مستقیم باشید. پروازهای بدون توقف از ایران دارای هزینه های کمتری می باشند. هنگام جستجو، حتماً «پروازهای مستقیم» را علامت بزنید. اگر پروازهای مستقیم از ایران موجود باشد، در نتایج ظاهر می شوند.
 • در سایت خرید بلیط هواپیما خارجی ارزانترین بلیط پرواز خارجی از ایران را پیدا کنید. تفاوت قیمت بلیط هواپیما از ایران در انواع اکونومی Economy، پرمیوم اکونومی Premium economy، بیزینس Business یا فرست کلاس First class زیاد است. توجه داشته باشید که همه این بلیط ها برای هر مقصد یا شرکت هواپیمایی در دسترس نمی باشد.
 • فرودگاه های نزدیک را جستجو کنید. قیمت‌ های پرواز را برای همه نزدیک ‌ترین فرودگاه‌ ها در نقطه مبداء و مقصد خود بررسی کنید. این کار می تواند به صرفه‌ جویی در هزینه ها کمک کند.
 • در سایت فراکنش با خیال راحت بلیط هواپیما ارزان خارجی از ایران را رزرو و پروازهای انعطاف پذیر از ایران را پیدا کنید. برخی از ایرلاین ها بلیط های هوایی انعطاف پذیری از ایران ارائه می دهد، به این معنی که اگر پرواز تغییر کند یا کنسل شود، ضرر نمی کنید.
 • قبل از پرواز از ایران از دارا بودن بیمه مسافرتی مناسب اطمینان حاصل کنید. به این ترتیب می توانید هزینه های هر رویداد غیرمنتظره ای مانند تاخیر پرواز یا گم شدن چمدان را پوشش دهید.

بلیط هواپیما خارجی چارتر یا سیستمی؟

بلیط چارتر خارجی بلیط هایی هستند که یک آژانس هواپیمایی چند صندلی را از شرکت هواپیمایی خریداری کرده و با قیمت خودش آن را به فروش می رساند. قیمت بلیط خارجی از نوع چارتر بر اساس تاریخ پرواز و دیگر موارد می تواند تغییر کند. بلیط سیستمی دارای قیمت های تعیین شده و مصوب شرکت هواپیمایی می باشد. عمده تفاوت های بلیط هواپیما خارجی چارتر و سیستمی در این است که بلیط های سیستمی را می توان در بازه های زمانی مشخص قبل از پرواز کنسل کرد و یا تاریخ آن را تغییر داد، اما بلیط هواپیما خارجی چارتر را به ندرت می توان تغییر داد و دارای شرایط کنسلی متفاوت هستند.

نکات مهم در مورد خرید بلیط هواپیما خارجی

برای خرید بلیط هواپیما خارجی ارزان از ایران و یا آگاهی از برخی ابهامات موجود برای خرید بلیط خارجی توجه به نکات زیر کمک زیادی به شما می کند:

 • اگر پرواز خارجی به صورت غیرمستقیم باشد، برای ورود و توقف موقت در فرودگاه کشور دیگر باید ویزای فرودگاهی یا ویزای ترانزیت دریافت کنید. البته برخی کشورها نیاز به ویزای ترانزیت ندارند و می توانید بدون خارج شدن از فرودگاه در زمان توقف در همان مکان بمانید.
 • زمان اخذ ویزای ترانزیت پس از رزرو بلیط پرواز خارجی است.
 • برای خرید بلیط هواپیما خارجی وارد کردن اطلاعات درست الزامی است، زیرا در صورت ورود اطلاعات نادرست بلیط کنسل شده و باید دوباره هزینه خرید بلیط را پرداخت کنید.
 • برای اطلاع از نوع پرواز خارجی به صورت مستقیم یا غیرمستقیم و برای اطلاع از ویزای ترانزیت یا فرودگاهی باید در سایت خرید بلیط هواپیما خارجی همه این موارد را به دقت بررسی کنید.
 • برای خرید پرواز ارزان خارجی باید دارای پاسپورت با بیش از 6 ماه اعتبار باشید.

 

سوالات متداول

بهترین روز برای رزرو بلیط هواپیما خارجی چه روزی است؟

خطوط هوایی با اعلام نرخ بلیط پروازهای خود در صبح روز سه ‌شنبه، این روز را به بهترین روز برای رزرو پرواز خارجی ارزان تبدیل کرده اند.

خلوت ترین روزهای پروازی کدامند؟

 شنبه ها، سه شنبه ها و چهارشنبه ها خلوت ترین روزهای پرواز هستند که در واقع به معنای یافتن ارزانترین بلیط پرواز خارجی در این روزها نسبت به بقیه روزهای هفته است.

3. شرایط پرواز خارجی غیرمستقیم چیست؟

باید برای ورود و توقف موقت در فرودگاه کشور دیگر ویزای فرودگاهی یا ویزای ترانزیت دریافت کنید.

چقدر زودتر می توانید بلیط هواپیما خارجی را رزرو کنید؟

در حدود 11 ماه قبل از مسافرت می توانید بلیط خارجی هواپیما را رزرو کنید.

جواب سوالتو پیدا نکردی؟