امنیت پرفکت مانی (روش های جلوگیری از هک پرفکت مانی)

امنیت پرفکت مانی + روش های جلوگیری از هک پرفکت مانی

همانند هر سیستم مالی دیگر، امنیت یکی از کلیدی ترین پارامترهای انتخاب به شمار می رود. اینکه کاربران بتوانند با خیالی آسوده نسبت به افتتاح حساب و انجام معاملات بانکی خود بپردازند، جزو اولین ویژگی های یک پلتفرم مالی محسوب می شود. پرفکت مانی دارای سیستم امنیتی پیشرفته ای است که به نفع مشتریان کار می کند. هر تراکنش از سیستم غربالگری ضد تقلب عبور می کند که از سرقت پول کاربران جلوگیری می کند. برای دانستن نحوه کار پروتکل های امنیتی پرفکت مانی، باید این پلتفرم را از نظر عوامل متعددی بررسی کنیم که در این مقاله به آنها می پردازیم.

احراز هویت حساب در زمان افتتاح حساب پرفکت مانی

پرفکت مانی نیز مانند بسیاری از پلتفرم های مالی پیشرفته، مبتنی و مجهز به چندین شیوه نامه امنیتی برای تضمین حفظ حریم شخصی کاربران خود است. مقدماتی ترین این شیوه نامه ها، احراز هویت در هنگام افتتاح حساب است. شما به راحتی می توانید یک حساب کاربری در پرفکت مانی ایجاد کنید. اما برای اینکه به عنوان یک کاربر تایید شده شناسایی شوید، نیازمند احراز هویت حساب کاربری خود هستید. این موضوع در سه مرحله بررسی می شود:

  • تایید نام شما: برای تایید نام، نیاز است که شما یک کپی از اسکن گذرنامه یا گواهینامه بین المللی خود را در پنل کاربری بارگذاری نمایید.
  • تایید آدرس: در این مرحله لازم است که شما یک کپی اسکن شده قبض آب و برق خود را با نام و آدرس چاپ شده شما بر روی آن در قسمت مربوطه بارگذاری نمایید.
  • تایید شماره تلفن: در آخرین مرحله نیز نیاز به تایید صوتی شماره تلفن شما است.

پس از تایید مراحل فوق، اکانت شما به حالت تایید شده (Verified) تغییر خواهد کرد. اگر مراحل بالا را طی نکنید، فعالیت های مالی که می توانید در اکانت خود داشته باشید، کاملا محدود خواهد بود. پرفکت مانی از این طریق مطمئن می شود که فردی حقیقی با اطلاعات موثق می خواهد نسبت به تبادلات مالی مورد نیاز خود اقدام نماید. بنابراین، اکنون بهتر می توانید به این سوال که وضعیت امنیت پرفکت مانی چیست؟ بهتر پاسخ دهید.

محدود کردن IP

پرفکت مانی مجهز به یک سیستم چک امنیتی است که ویژگی های منحصر به فردی را در زمینه امنیت آن فعال می کند. این ابزار برای شناسایی مشتریان واقعی حساب پرفکت مانی مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار نوعی چشم مصنوعی برای پرفکت مانی است که ممکن است نتواند چهره مشتری را زنده نشان دهد اما امکان شناسایی رایانه مورد استفاده برای ورود به حساب را فراهم می کند. در صورتی که احراز هویت مشتری از شبکه یا زیر شبکه آدرس ‌های IP غیرمرتبط با مالک حساب انجام شود، سیستم ورود به حساب را مسدود می‌کند و یک کد امنیتی اضافی به ایمیل مشخص شده در هنگام ثبت حساب ارسال می‌کند. تغییر IP به صورت جداگانه توسط مرکز پشتیبانی پرفکت مانی انجام می شود. بدین ترتیب، در صورتی که کاربر ثبت نام شده با آی پی های متغیر به حساب کاربری خود متصل شود، پرفکت مانی می تواند با محدود کردن IP امنیت وی را تضمین کند. تغییر متعدد آی پی می تواند در برخی از موارد منجر به مسدود شدن حساب پرفکت مانی شود.

غیر فعال کردن گزینه API

API به مجموعه ای از قوانین، پروتکل ها و ابزارهایی اشاره می کند که به نرم افزارهای مختلف اجازه می دهد تا با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و تعامل داشته باشند. بنابراین، استفاده از API پرفکت مانی امکان دسترسی به امکانات مختلف آن را در اختیار مصرف کننده قرار می دهد. در صورتی که با نحوه استفاده از API آشنا نیستید و یا قصد استفاده از آن را ندارید، بهترین کار این است که برای حفظ امنیت پرفکت مانی و جلوگیری از هک پرفکت مانی خود، این گزینه را غیر فعال کنید.

فعال سازی رمز دو مرحله‌ ای حساب

ورود دو مرحله ای به معنای این است که شما علاوه بر درج شناسه و رمز ورود، باید از طریق یک ابزار دیگر، حال ایمیل یا پیامک شماره تلفن، حساب خود را برای ورود تایید نمایید. این گزینه، در بسیاری از پلتفرم های دارای اطلاعات حساس، منجر به جلوگیری از نفوذ سارقین اطلاعات و هک پرفکت مانی شما می شود. بنابراین، در هنگام ساخت حساب پرفکت مانی خود حتما به فعالسازی این گزینه اقدام نمایید.

فعالسازی ورود دو مرحله ای، یکی از امن ترین پروتکل های امنیتی پرفکت مانی محسوب می شود

انتخاب رمز عبور قدرتمند و پیچیده

انتخاب رمز عبور با قدرت پیچیدگی بالا، یکی از معمولی ترین شیوه های حفظ امنیت حساب کاربری شما به شمار می رود. سعی کنید رمز عبور انتخابی تان، ترکیبی از حروف کوچک و بزرگ، اعداد و برخی نمادها با طول کاراکتر قابل قبول (معمولا بیش از 8 کاراکتر) باشد. در این صورت، امکان تشخیص رمز عبور شما به سادگی امکان پذیر نیست و در نتیجه، امنیت پرفکت مانی شما کمتر از قبل در معرض خطر خواهد بود.

روش‌های افزایش امنیت حساب پرفکت مانی

به صورت پیش فرض، هنگام ورود به حساب کاربری خود در پرفکت مانی، یک کد (PIN) به آدرس ایمیلی که هنگام ثبت نام درج کردید، ارسال می گردد. برای ورود به حساب کاربری خود، باید کد مربوطه را در محل مشخص شده وارد نمایید. به جز مورد اخیر، چندین گزینه دیگر برای حفظ امنیت پرفکت مانی شما وجود دارد. در زیر، به برخی از این موارد اشاره می کنیم:

استفاده از کد کارت (Code Card)

هنگامی که این گزینه را فعال می کنید، پرفکت مانی یک تصویر گرافیکی حاوی مجموعه ای از کدها را به آدرس ایمیل شما ارسال می کند. بعدا سیستم از شما می ‌خواهد که یکی از کدهای آن تصویر را وارد کنید تا تراکنش‌ های شما هنگام خرید پرفکت مانی یا فروش آن تایید شود. به دلایل امنیتی بهتر است فقط یک نسخه چاپی از کد کارت را در مکانی امن نگهداری کنید.

ورود پیامکی (SMS Login)

در صورتی که شماره تلفن خود را تایید کرده باشید، می توانید از این گزینه برای افزایش امنیت پرفکت مانی خود استفاده کنید. هر بار که وارد حساب کاربری خود می شوید، سیستم دسترسی را مسدود می کند و یک پیام کوتاه با کد پین مورد نیاز برای مجوز ارسال می کند. البته، توجه داشته باشید که هزینه هر پیامک 10 سنت است.

چرا فراکنش؟
ارائه مشاوره تخصصی در زمینه پرداخت های بین المللی
انجام سفارشات ٢۴ ساعته در 7 روز هفته
پشتیبانی ارزهای مختلف یورو، روبل، دلار، یوآن و غیره
داشتن نماد اعتماد الکترونیکی

توجه به ایمیل های فیشینگ

ارسال ایمیل های جعلی همواره یکی از راه های هک پرفکت مانی و یا حتی سیستم های مالی دیگر محسوب می شود. در این روش، ایمیل هایی حاوی اطلاعات دروغین و با این مضامین که مبلغی برنده شده اید، حساب شما چند برابر شده است یا مواردی از این دست، برای شما ارسال خواهد شد. توجه داشته باشید که به هیچ وجه نباید از طریق این ایمیل ها به صفحات جعلی که قصد دریافت اطلاعات ورود شما به حساب پرفکت مانی تان را از طریق یک آدرس جعلی دارند، اعتماد کنید.

توجه به صفحات جعلی در زمان ورود به‌ حساب پرفکت مانی

معمولا آدرس های جعلی، آدرس هایی هستند که ظاهر گرافیکی آنها بسیار شبیه صفحه ورود وب سایت اصلی پرفکت مانی بوده اما آدرس آنها متفاوت است. لذا، همواره هنگام ورود به حساب کاربری خود مطمئن شوید که آدرس صفحه ورود شما با آدرس صفحه اصلی وب سایت پرفکت مانی به نشانی https://perfectmoney.com/login.html مطابقت دارد. در غیر اینصورت، از درج اطلاعات کاربری خود در آدرس های غیره اجتناب کنید.

Log Out کردن هنگام خروج از حساب

حتما پس از پایان فعالیت های خود، از حساب کاربری خود خارج شوید. سیستم های تحت وب، معمولا تا چندین دقیقه و بعضا تا چندین ساعت و روز، می توانند کوکی های اطلاعات ورود شما را در سیستمی که مشغول فعالیت بوده اید، حفظ نمایند. در نتیجه، اگر فرد دیگری از همان سیستم استفاده کند، می تواند به راحتی به حساب کاربری شما در پرفکت مانی دسترسی داشته باشد. لذا، Log Out کردن از حساب کاربری تان، همواره یکی از راه های مطمئن جلوگیری از هک پرفکت مانی خواهد بود.

توجه به امنیت کیف پول و کی لاگرها

کی لاگر نرم افزاری است که فعالیت های صفحه کلید لپ تاپ یا سیستم شما را ضبط می کند. به کمک این نرم افزار، امکان ذخیره اطلاعات وروری از طریق صفحه کلید شما به راحتی وجود دارد. لذا، با بررسی سایت هایی که مرور کرده اید، می توان به اطلاعاتی از قبیل شناسه کاربری و رمز عبور وارد شده شما در همه آن وب سایت ها دسترسی داشت. در نتیجه، بسیار مراقب اینگونه نرم افزارها باشید. برای اطمینان بیشتر، بهتر است از کیف پول پرفکت مانی استفاده نمایید که دارای امنیت بسیار بالایی هستند. با استفاده از این گزینه شما می توانید مطمئن باشید که با رعایت نکات امنیتی مناسب، کسی به دارایی آنلاین شما دسترسی نخواهد داشت. توجه داشته باشید که رمزهای انتخابی برای کیف پول های خود را در جایی مطمئن ذخیره نمایید؛ زیرا در صورت فراموشی آنها متحمل پرداخت کارمزدهای بالا برای بازیابی رمز عبورتان خواهید شد.

به منظور جلوگیری از هک پرفکت مانی، همواره از نصب نرم افزارهای ناشناس اجتناب کنید

نرم افزار های هک پرفکت مانی

مطابق با طبیعت دنیای دیجیتال، نرم افزارهای بسیاری برای هک حساب های پرفکت مانی طراحی و تولید می شوند. هدف از این نرم افزارها به دام انداختن افرادی است که دچار بی دقتی یا عدم رعایت پروتکل های امنیتی لازم شده و متاسفانه حساب کاربری و دارایی های آنلاین آنها به سرقت برده می شود. لذا، به لینک های ناشناس که از شما می خواهند تا نرم افزاری را بر روی سیستم خود نصب کنید، یا وارد صفحات نامعلوم شده و اطلاعات کاربری خود را وارد کنید، به شدت اجتناب کنید.

برای مشاوره رایگان در مورد افتتاح حساب پرفکت مانی، خرید و فروش پرفکت مانی و نکات امنیتی مربوطه می توانید با کارشناسان ما در مجموعه فراکنش تماس بگیرید.

سوالات متداول

آیا پرفکت مانی امن است؟

بله، با اقدامات امنیتی مختلفی مانند احراز هویت دو مرحله ای، تایید حساب، رمز عبور تراکنش و کدهای تراکنش این سیستم یک پلتفرم مالی امن است.

پرفکت مانی چگونه از حساب من محافظت می کند؟

پرفکت مانی از پروتکل های رمزگذاری برای ایمن سازی انتقال داده ها استفاده می کند و از چندین لایه امنیتی برای محافظت از حساب های کاربری استفاده می کند.

آیا پرفکت مانی می تواند از انواع کلاهبرداری ها جلوگیری کند؟

کاربران باید هوشیار بمانند، بهترین شیوه های امنیتی را دنبال کنند و هرگونه فعالیت مشکوک را گزارش دهند.

آیا اطلاعات شخصی من با پرفکت مانی امن است؟

بله، پرفکت مانی سیاست های حفظ حریم خصوصی سختگیرانه ای برای محافظت از داده های کاربران خود دارد.

جواب سوالتو پیدا نکردی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *