مزایا و معایب پرفکت مانی

مزایا و معایب پرفکت مانی

با استفاده از سیستم پرداخت پرفکت مانی کاربران می توانند در یک محیط امن و با سرعت بالا تمام تراکنش ها و پرداخت های خود را انجام دهند. این سیستم که امروزه در بیش از 100 کشور جهان فعال می باشد، بسیار پرکاربرد است. کاربران برای انجام تراکنش ها و اطلاع دقیق از نحوه ساخت حساب و خرید یا فروش پرفکت مانی با کارشناسان ما در مجموعه فراکنش در ارتباط باشند.

مزایای پرفکت مانی

اگر می خواهید بدانید پرفکت مانی چیست؟ می تواننید به مقاله مرتبط با آن در سایت فراکنش مراجعه کنید. استفاده از پرفکت در ایران به خصوص با وجود تحریم های اقتصادی و عدم امکان استفاده از سیستم های پرداخت همچون پی پال، مستر کارت و استرایپ و… گزینه ای بسیار عالی می باشد. مزایا و معایب پرفکت مانی بسیار زیاد هستند که در ادامه به مهم ترین آن ها اشاره خواهیم کرد.

 • تحریک نبودن این سیستم در ایران

یکی از بهترین مزایای پرفکت مانی عدم تحریم این سرویس برای ایرانیان می باشد. به همین دلیل استفاده از پرفکت مانی یک پل ارتباطی کاربران ایرانی با جهان برای پرداخت های بین المللی می باشد. از طرف دیگر  وجود نمایندگی های معتبر و قانونی این سیستم پرداخت در ایران، امنیت و راحتی بیشتری را برای کاربران به ارمغان آورده است.

 • اپلیکیشن پرفکت مانی

برای انجام تبادلات مالی از طریق ارزهای دیجیتال و سرمایه گذاری در بازارهای مالی، شرکت پرفکت مانی اپلیکیشنی را در اختیار این دسته از کاربران قرار می دهد که به راحتی بتوانند از طریق ارز دیجیتال درامد کسب کنند، به تحلیل بازارهای مالی  و نوسان گیری در این حوزه بپردازند.

 • سرعت بالای انجام معاملات

هم برای فروشنده و هم برای مشتری، پرداخت های آنلاین باعث صرفه جویی در زمان می شود. مردم مجبور نیستند در صف های طولانی بانک منتظر بمانند، برای نوشتن چک ها وقت بگذارند، یا منتظر قبوض کاغذی بمانند. برای فروشندگان، این امر باعث صرفه جویی زیادی در زمان می شود زیرا آنها مجبور نیستند وقت خود را برای چاپ و ارسال صورت حساب ها تلف کنند. پرداخت های آنلاین احتمال تاخیر در پرداخت را کاهش می دهد. از آنجایی که تکمیل یک تراکنش کمتر از چند دقیقه طول می‌کشد، مردم استفاده از سیستم های پرداخت آنلاین را ترجیح می دهند.

 • امنیت و راحتی

یکی دیگر از مزایای پرفکت مانی این است که مردم می توانند در هر زمانی از روز از هر نقطه ای از جهان برای کالاها و خدمات خود پرداخت های لازم را انجام دهند. کلیک کردن روی یک ویژگی در گوشی هوشمندتان آسان تر از جمع آوری مقدار صحیح پول نقد برای خرید است. علاوه بر این پرفکت مانی تمام تراکنش ها را با کمک پروتکل امن HTTPS  انجام می دهد که اطلاعات و حریم شخصی مشتریان حفظ بماند. با انتخاب پرفکت مانی به عنوان یک سیستم پرداخت آنلاین، فقط باید یک پین خاص را به خاطر بسپارید و تمام تراکنشات شما انجام شده است! به همین سادگی. در مورد امنیت پرفکت مانی می توانید در مقاله مربوط به آن بیشتر بدانید.

 • دستیابی به مخاطبان جهانی

یکی از بزرگترین مزایای داشتن درگاه های پرداخت آنلاین این است که کسب و کارها می توانند در سطح جهانی فعالیت کنند و بدون توجه به محدودیت های جغرافیایی پایگاه مشتری داشته باشند. بر اساس تحقیقات، بیش از 56 درصد از خریداران آنلاین ترجیح می دهند که از طریق سیستم های پرداخت آنلاین خرید کنند. بنابراین پیاده سازی گزینه های پرداخت آنلاین در سایت تجارت الکترونیکی شما بدون شک فروش را افزایش می دهد.

 • هزینه های پایین تراکنش

در یک سیستم پرداخت سنتی، کسب و کارها مجبورند برای مدیریت فروش و پرداخت، کارمندان یا صندوقدارها را استخدام کنند؛ اما با پرداخت های آنلاین، تراکنش ها در یک محیط خودکار انجام می شود. بازرگانان می توانند درگاه های پرداخت آنلاین را با حداقل سرمایه گذاری و هزینه تراکنش کمتر راه اندازی کنند.

برای انجام تراکنش های مالی یکی از بهترین سیستم های پرداخت، پرفکت مانی است.

معایب پرفکت مانی

در کنار تمام مزایای عالی که پرفکت مانی برای کاربران خود به وجود آورده است، بعضی ویژگی های منفی این سیستم پرداخت همواره مورد نقد قرار می گیرد. برای آشنایی کامل شما با پرفکت مانی برخی از معایب آن را در ادامه توضیح می دهی.

 • مشکلات فنی

پرداخت‌های آنلاین مانند هر نرم‌افزار دیگری که به فناوری وابسته است، در معرض نقص فنی یا خرابی است. اگرچه عملیات تعمیر و نگهداری فنی از قبل اعلام می شود و معمولاً در طول شب انجام می شود، گاهی اوقات می تواند باعث ناامیدی و کلافگی کاربران شود به خصوص زمانی که بدون هشدار قبلی اتفاق می افتد.

 • محدودیت در زمان انجام تراکنش

برخی از بانک ها تعداد تراکنش هایی را که می توانید در یک روز انجام دهید یا حداکثر مبلغی را که می توانید در یک روز انتقال دهید، محدود می کنند. بیشتر تراکنش‌های آنلاین دارای محدودیت زمانی هستند که در آن باید فرآیند را تکمیل کنید (مانند دریافت و پذیرش OTP)

 • نگرانی های امنیتی

همانطور که افراد بیشتری به پرداخت های آنلاین روی می آورند و آن را بر سایر روش های پرداخت سنتی ترجیح می دهند، مجرمان سایبری نیز چنین هستند. سرقت شناسه، حملات فیشینگ و سوء استفاده از پایگاه داده در سیستم های پرداخت آنلاین رایج تر می شوند. در اصل بدون اقدامات امنیتی مناسب، کلاهبرداران به راحتی می توانند اطلاعات و داده های مالی مهم را هک کنند.

 • هزینه های خدمات و سایر هزینه های اضافی

هنگام پیاده‌سازی درگاه‌های پرداخت آنلاین، برخی از خدمات ممکن است برای مشتریانی که از آن امکانات استفاده می‌کنند، هزینه‌های راه‌اندازی یا حتی هزینه‌های پردازش را طلب کنند. راه اندازی گزینه های پرداخت آنلاین بدیهی است که نیاز به دسترسی به اینترنت و سایر خدمات همراه با آن دارد. این به راحتی منجر به متحمل شدن هزینه های اضافی می شود.

 • هویت دروغین

برخلاف تراکنش‌های فیزیکی، هیچ راهی برای تشخیص اینکه آیا شخصی که پرداخت آنلاین را انجام می‌دهد هویت واقعی دارد یا خیر، وجود ندارد. از آنجایی که هیچ روش تأییدی مانند عکس یا امضا وجود ندارد، بیشتر پرداخت های آنلاین در پشت پرده ناشناس انجام می شود. با توجه به اینکه کشور پاناما قوانین سختگیرانه ای برای این مورد وجود ندارد، این موضوع یکی از معایب پرفکت مانی به حساب می آید.

در هنگام خرید و فروش در پرفکت مانی در حفظ و نگه داری رمز عبور و سایر اطلاعات شخصی خود بسیار مراقب باشید.

خطرات خرید پرفکت مانی

 • از آنجا که قوانین سختگیرانه ای برای این سیستم پرداخت وجود ندارد، امکان هک شدن اطلاعات در هنگام فروش یا خرید پرفکت مانی وجود دارد.
 • با توجه به اینکه سیستم پرفکت مانی در کشور پاناما فعالیت خود را آغاز کرده و از قوانین مالی کشور آمریکا پیروی نمی کند، این سیستم ریسک های بزرگ و پرخطر و همچنین سرمایه گذاری پر ریسک را در بازارهای مالی انجام می دهد.

آیا خرید و فروش پرفکت مانی جرم است؟

در مباحث قبل تر در رابطه با مزایا و معایب پرفکت مانی صحبت کردیم. اکنون برای اینکه بدانیم خرید و فروش پرفکت مانی جرم است یا خیر باید بدانیم که هر کشوری قوانین و مقررات اقتصادی و مالی خاص خودش را دارد. به طور کلی خرید و فروش در پرفکت مانی در بسیاری از کشورها به طور قانونی انجام شده و جرم محسوب نمی شود. با این وجود در برخی کشورها نیز به دلایل مختلف از جمله تحریم یا محدودیت ها و قوانین خاص مالی، خرید ووچر پرفکت مانی غیر قانونی می باشد.

در ایران خرید و فروش پرفکت مانی کاملا قانونی می باشد و این یکی از بهترین مزایای پرفکت مانی در ایران می باشد. با توجه به وجود چندین نمایندگی رسمی و تاییدیه وزارت اقتصاد افرادی که از طریق شرکت های معتبر و قانونی در این سیستم پرداخت، فعالیت های مالی خود را انجام می دهند، کاملا قانونی عمل می کنند. البته در برخی خدمات این سیستم از جمله فروش ووچر پرفکت مانی بدون اطلاع دادن به شرکت یا سایت خرید غیر مجاز می باشد.

برای این که به طور کامل با ووچر پرفکت مانی آشنا شوید، می توانید مقاله ووچر پرفکت مانی چیست؟ را مطالعه نمایید.

چرا فراکنش؟
ارائه مشاوره تخصصی در زمینه پرداخت های بین المللی
انجام سفارشات ٢۴ ساعته در 7 روز هفته
پشتیبانی ارزهای مختلف یورو، روبل، دلار، یوآن و غیره
داشتن نماد اعتماد الکترونیکی

سوالات متداول

آیا امکان خرید و فروش در سیستم پرفکت مانی از داخل ایران وجود دارد؟

بله، خوشبختانه این سیستم پرداخت در ایران تحریم نیست.

مهم ترین مزایای پرفکت مانی چیست؟

وجود اپلیکیشن، امنیت و راحتی، عدم تحریم و سرعت بالا

از پرفکت مانی برای سرمایه گذاری های مالی و ارز دیجیتال می توان استفاده کرد؟

بله، با استفاده از اپلیکیشن مخصوص این سرویس می توان تبادلات مالی و ارز دیجیتال را انجام داد.

جواب سوالتو پیدا نکردی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *