چگونه مبلغ اپلیکیشن فی را پرداخت نکنیم؟

چگونه مبلغ اپلیکیشن فی را پرداخت نکنیم؟

یکی از مهمترین دغدغه‌های متقاضیان تحصیل در خارج از کشور، این است که چگونه مبلغ اپلیکیشن فی را پرداخت نکنیم؟ این روزها بسیاری از افراد تصمیم به اخذ پذیرش از دانشگاه‌های خارج از کشور دارند و معمولا دانشگاه‌ها برای بررسی مدارک و فرم درخواست پذیرش از دانشجویان هزینه‌ای به نام اپلیکیشن فی دریافت می‌کنند که مبلغ آن هم کم نیست. این موضوع زمانی اهمیت پیدا می‌کند که متقاضی تصمیم داشته باشد برای چند دانشگاه درخواست پذیرش ارسال کند. در این صورت باید هزینه بسیار زیادی را صرف پرداخت application fee کند. اما خوشبختانه روش‌هایی برای پرداخت نکردن اپلیکیشن فی وجود دارد که در ادامه این مقاله آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

شما عزیزان می‌توانید برای پرداخت هزینه اپلیکیشن فی و سایر پرداخت‌های ارزی خود از فراکنش استفاده کنید. فراکنش با ارائه نماد اعتماد الکترونیکی از معتبرترین شرکت‌های خدمات پرداخت ارزی در کشور است.

چرا باید اپلیکیشن فی را پرداخت کنیم؟

اگر قصد مهاجرت تحصیلی دارید یکی از مواردی که در این مسیر نیاز است به آن دقت کنید، هزینه اپلیکیشن فی است. اما اپلیکیشن فی چیست؟ اپلیکیشن فی مبلغی است که شما در سایت دانشگاه‌های مورد نظرتان پرداخت می‌کنید تا مدارک و درخواست شما برای پذیرش مورد بررسی قرار بگیرد. بدون پرداخت این هزینه، دانشگاه‌ها درخواست شما را بررسی نخواهند کرد و شما شانس خود را برای اخذ پذیرش تحصیلی از دست خواهید داد. این هزینه در اکثر مواقع قابل استرداد نیست و چنانچه درخواست شما رد شود، امکان بازگشت مبلغ و دریافت آن وجود ندارد. می توانید به مقاله چگونه اپلیکیشن فی را پرداخت کنیم؟ مراجعه کنید و اطلاعات لازم را به دست آورید.

 

هر ساله هزاران درخواست برای دانشگاه‌های سراسر جهان به خصوص دانشگاه‌های معتبر و معروف ارسال می‌شود. تعیین اپلیکیشن فی از سوی دانشگاه برای محدود کردن درخواست‌های پذیرش و جبران هزینه‌های بررسی مدارک متقاضیان است که کاری بسیار زمان‌بر است. همچنین application fee راهی برای تشخیص دانشجویانی است که قطعاً تمایل دارند در دانشگاه مورد نظر تحصیل کنند و شانس پذیرش متقاضیان دیگر را از بین نمی‌برند. با این حال برخی متقاضیان که به دنبال افزایش شانس پذیرش خود هستند و تمایل دارند برای تعداد زیادی دانشگاه درخواست ارسال کنند، به دنبال ویو کردن اپلیکیشن فی هستند تا هزینه‌های خود را کاهش دهند.

ویو کردن اپلیکیشن فی چیست؟

ویو اپلیکیشن فی (Application Fee Waiver) امکانی است که برخی دانشگاه‌ها برای متقاضیان ایجاد کرده‌اند تا بدون پرداخت اپلیکیشن فی، درخواست پذیرش خود را ارسال کنند. در این شرایط دانشگاه به دلیل شرایط مالی دانشجو از مبلغ اپلیکیشن فی چشم‌پوشی می‌کند و این اجازه را می‌دهد تا متقاضی بدون پرداخت این هزینه مدارک خود را برای بررسی ارسال کند.

با چه روش هایی می‌توان مبلغ اپلیکیشن فی را ویو کرد؟

ویو اپلیکیشن فی به شما این امکان را می‌دهد تا هزینه‌های خود را در مسیر مهاجرت کاهش دهید و بتوانید برای دانشگاه‌های بیشتری اپلای کنید. به این ترتیب شانس شما برای اخذ پذیرش تحصیلی افزایش پیدا خواهد کرد. برای ویو کردن اپلیکیشن فی چند روش وجود دارد که عبارتند از:

شرکت در رویدادهای مجازی دانشگاه

برخی دانشگاه‌ها رویدادهایی را به صورت مجازی برگزار می‌کنند که در انتهای این رویدادها به شرکت‌کنندگان کد ویو اپلیکیشن فی را اهدا می‌کنند. از جمله این رویدادها می‌توان به جلسات معارفه و آشنایی دانشجویان و متقاضیان با دانشگاه‌ها اشاره کرد که به آن open house گفته می‌شود و معمولا به صورت مجازی برگزار می‌شود. دانشجویان بین‌المللی نیز می‌توانند در این رویدادها شرکت کنند و کد ویو کردن اپلیکیشن فی را دریافت کنند.

برای اطلاع از تاریخ و زمان دقیق رویداد open house می‌توانید با بخش Program Coordinator یا Graduate Coordinator در دانشگاه مورد نظرتان از طریق ایمیل تماس بگیرید. همچنین دانشگاه‌ها ممکن است جلسات مصاحبه‌ای را برای پذیرش شما ترتیب دهند و در انتهای جلسه بر اساس رزومه و توانایی شما در مصاحبه، برای شما کد ویو اپلیکیشن فی را ارسال کنند.

: ویو کردن اپلیکیشن فی راهی برای پرداخت نکردن اپلیکیشن فی است.

ارسال درخواست ویو مبلغ اپلیکیشن فی به دانشگاه

یکی از روش‌های معمول برای ویو application fee ارسال درخواست برای دانشگاه‌ها است. شما می‌توانید با دانشگاه مورد نظر خود مکاتبه کنید و درخواست ویو کردن خود را مطرح کنید. البته این روش همیشه موثر نیست اما ممکن است دانشگاه با درخواست شما موافقت کند. بنابراین می‌توانید شانس خود را امتحان کنید. همچنین برخی دانشگاه‌ها مسیر مشخص و رسمی برای ویو اپلیکیشن فی در نظر گرفته‌اند که دیگر شما نیازی به ارسال ایمیل ندارید. در این حالت بر اساس معیارهای خاص مانند کشوری که دانشجو در آن زندگی می‌کند اپلیکیشن فی را از شما دریافت نمی‌کنند.

یافتن اسکالرشیپ (Scholarship)

دریافت اسکالرشیپ یا بورسیه‌هایی که هزینه اپلیکیشن فی را پوشش می‌دهند نیز از جمله روش‌هایی است که امکان ویو کردن اپلیکیشن فی را برای شما فراهم می‌کند. چنانچه شرایط دریافت بورسیه تحصیلی را داشته باشید می‌توانید از کمک هزینه مالی دریافتی برای پرداخت اپلیکیشن فی استفاده کنید.

اپلای برای دانشگاه‌های بدون اپلیکیشن فی

یکی از آسان‌ترین روش‌های ویو کردن اپلیکیشن فی ارسال درخواست پذیرش برای دانشگاه‌های بدون اپلیکیشن فی است. اما باید بدانید که این روش شانس شما را برای پذیرش کاهش می‌دهد. چرا که تعداد دانشگاه‌هایی که هزینه اپلیکیشن فی را دریافت نمی‌کنند، زیاد نیست و درخواست‌های بسیاری برای این دانشگاه‌ها ارسال می‌شود. بنابراین احتمال اینکه موفق به اخذ پذیرش نشوید بالا است. چنانچه تمایل دارید بدانید کدام دانشگاه‌ها اپلیکیشن فی ندارند و یا اینکه مبلغ اپلیکیشن فی چقدر است، می‌توانید به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید.

شما عزیزان می‌توانید برای پرداخت هزینه اپلیکیشن فی و یا پرداخت در سایت های خارجی از خدمات سایت فراکنش استفاده نمایید.

نحوه ویو کردن Application Fee

برای ویو کردن application fee روش‌های متعددی را معرفی کردیم. همانطور که اشاره شد رایج‌ترین روش ارسال درخواست برای دانشگاه‌ها است. برای این منظور باید طبق مراحل زیر عمل کنید:

ارسال ایمیل به بخش مرتبط با اپلای و پذیرش

در بسیاری از دانشگاه‌ها فرآیند خاصی برای ویو کردن هزینه اپلیکیشن فی تعریف نشده است. بنابراین متقاضیان باید از طریق ارسال ایمیل به بخش Graduate Administrator یا Graduate Admission دانشگاه درخواست خود را مطرح کند. دقت کنید که متن ایمیل شما باید کوتاه و مختصر باشد. همچنین ایمیل باید دارای شماره تماس، اطلاعات شخصی از جمله اسم و فامیل باشد. چنانچه دارای رزومه تحصیلی خوبی هستید و معدل یا نمره زبان بالایی دارید نیز بهتر است مدارک خود را ضمیمه کنید. این موارد در پذیرش درخواست شما تأثیرگذار است. چرا که دانشگاه‌ها به دنبال پذیرش افراد با استعداد و توانمند هستند.

اقدام به موقع برای ایمیل زدن

دقت کنید که حتما یک تا دو ماه پیش از ددلاین دانشگاه‌ها برای ارسال درخواست خود اقدام کنید تا از ددلاین پذیرش جا نمانید. به دلیل حجم بالای ایمیل‌های ارسالی برای دانشگاه ممکن است بررسی درخواست شما طول بکشد و شما باید فرصت کافی داشته باشید. علاوه بر این دانشگاه‌ها به تعداد محدودی از متقاضیان امکان ویو کردن را می‌دهند. بنابراین چنانچه جزو اولین نفرات باشید شانس ویو شدن مبلغ اپلیکیشن فی برای شما بیشتر است.

ایجاد پروفایل کاربری در وبسایت دانشگاه قبل از درخواست

برای پیگیری و طی شدن هرچه سریع‌تر و بهتر روند بررسی درخواست خود، بهتر است پیش از ارسال ایمیل به بخش اپلای دانشگاه، در سایت دانشگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید. پس از ساخت پروفایل کاربری می‌توانید تمام درخواست‌های خود را از طریق پروفایل خود بررسی و پیگیری کنید.

داشتن یک دلیل قانع کننده برای ارسال درخواست

دقت کنید که در متن درخواست باید دلایل درخواست خود را نیز مطرح کنید. به عنوان مثال شما می‌توانید دلایلی مانند میزان درآمد پایین، تعداد زیاد افراد خانواده و عدم توانایی مالی برای پرداخت هزینه اپلیکیشن فی را ذکر کنید. همچنین وجود محدودیت‌های پرداخت ارزی در کشور نیز می‌تواند دلیل مناسبی برای درخواست شما باشد.

چرا فراکنش؟
ارائه مشاوره تخصصی در زمینه پرداخت های بین المللی
انجام سفارشات ٢۴ ساعته در 7 روز هفته
پشتیبانی ارزهای مختلف یورو، روبل، دلار، یوآن و غیره
داشتن نماد اعتماد الکترونیکی

سخن پایانی

در این مقاله بررسی کردیم که چگونه مبلغ اپلیکیشن فی را پرداخت نکنیم؟ اپلیکیشن فی یکی از هزینه‌های ضروری در مسیر مهاجرت تحصیلی است و بسیاری از دانشگاه‌ها این هزینه را دریافت می‌کنند. اما با این حال از طریق برخی روش‌ها از جمله ویو اپلیکیشن فی امکان این وجود دارد که دانشگاه از دریافت این مبلغ صرف نظر کند. اگر هیچ یک از روش‌ها موثر نبود در نهایت شما می‌توانید از طریق سایت فراکنش با کارمزد بسیار پایین اپلیکیشن فی دانشگاه‌های مورد نظر خود را در سریع‌ترین زمان ممکن پرداخت کنید و در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

سوالات متداول

اپلیکیشن فی چیست؟

اپلیکیشن فی هزینه‌ای است که دانشگاه‌ها برای بررسی مدارک و درخواست پذیرش متقاضیان دریافت می‌کنند.

ویو کردن اپلیکیشن فی به چه معنا است؟

ویو کردن به معنای درخواست عدم پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه به دلیل عدم توانایی مالی کافی است که برخی دانشگاه‌ها امکان آن را فراهم کرده‌اند.

آسان‌ترین روش برای پرداخت نکردن application fee چیست؟

راحت‌ترین روش ارسال درخواست برای دانشگاه‌هایی است که هزینه اپلیکیشن فی را دریافت نمی‌کنند

چطور می‌توان اپلیکیشن فی را پرداخت کرد؟

برای پرداخت اپلیکیشن فی نیاز به کارت‌های اعتباری بین‌المللی مانند مستر کارت یا ویزا کارت دارید. همچنین شما می‌توانید از خدمات فراکنش استفاده کنید.

جواب سوالتو پیدا نکردی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *