چگونه اپلیکیشن فی را پرداخت کنیم؟

چگونه اپلیکیشن فی را پرداخت کنیم؟

برای تمام متقاضیان تحصیل در خارج از کشور، پرداخت هزینه های اپلیکیشن فی، یکی از ضروریات کار است. در صورت تایید مدارک ارسالی متقاضی توسط دانشگاه مقصد، هزینه ترم تحصیلی نیز باید توسط متقاضیان پرداخت شود. برای پرداخت اپلیکیشن فی، چنانچه در وبسایت فراکنش دارای حساب کاربری هستید، کافی است به قسمت پرداخت سرویس های دانشجویی مربوط به سایت های خارجی مراجعه نموده و هزینه مربوط به اپلیکیشن فی را پرداخت نمایید.

چرا باید اپلیکیشن فی بپردازیم؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم، پرداخت این هزینه، یکی از مراحل ابتدایی برای پذیرش تحصیلی در دانشگاه های بین المللی است. این هزینه بسته به دانشگاه مورد نظر دارای قیمت های متفاوتی است و ممکن است از 20 دلار تا 200 دلار آمریکا متغیر باشد؛ اما قبل از پرداختن به موضوع نحوه پرداخت application fee، بیایید ببینیم که اپلیکیشن فی چیست؟

اپلیکیشن فی را می توان هزینه بررسی درخواست متقاضیان تحصیل در یک دانشگاه خاص در نظر گرفت که از سوی همان دانشگاه تقاضا می شود و تنها پس از پرداخت آن، دانشگاه مورد نظر درخواست متقاضی را بررسی می کند.

ممکن است عجیب به نظر برسد که باید برای درخواست تحصیل در دانشگاه مورد نظر هزینه پرداخت کنید، اما دو دلیل اصلی وجود دارد که دانشگاه ها این هزینه ها را دریافت می کنند.

اولین مورد این است که دانشگاه مورد نظر می تواند مطمئن شود که فقط درخواست های جدی ارسال می شود. زیرا در غیر اینصورت، متقاضیان می توانند برای تعداد زیادی از رشته هایی که تنها به آنها علاقه شخصی دارند، درخواست ارسال کنند. اما، اگر هزینه ای برای پرداخت وجود داشته باشد، به این معنی است که باید به دقت در مورد هر برنامه ای که ایجاد می کنید فکر کنید. هزینه‌ها غیرقابل استرداد هستند، بنابراین برای هر برنامه ناموفق یا هر درخواستی که رد شود، پولی پس نخواهید گرفت.

دلیل دوم پوشش هزینه های اداری بررسی و ارزیابی هر درخواست است. دانشگاه ها می توانند هزاران درخواست برای محبوب ترین برنامه های خود دریافت کنند و ارزیابی همه آنها زمان و منابع زیادی را می طلبد.

نکات لازم در خصوص نحوه پرداخت اپلیکیشن فی

در رابطه با نحوه پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های مختلف، چندین نکته وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

  • هر دانشگاه شرایط مخصوص به خود را در رابطه با انتخاب حداکثر تعداد رشته های تحصیلی قابل انتخاب برای درخواست را دارد که می توانید آنها را در قسمت شرایط پذیرش و اپلای دانشگاه مطالعه نمایید. بنابراین، هزینه application fee آن دانشگاه می تواند برای ارسال چند درخواست اپلای کافی باشد. اگرچه معمولا امکان ارسال سه درخواست یکسان با پرداخت یک هزینه اپلیکیشن فی وجود دارد.
  • برخی دانشگاه ها متقاضیان خود را از پرداخت هزینه اپلیکیشن فی معاف کرده اند. در جواب این سوال که چگونه اپلیکیشن فی را پرداخت نکنیم می توان گفت به این دانشگاه ها درخواست دهید. لذا، بدون پرداخت هیچ هزینه ای می توانید درخواست اپلای را به آن دانشگاه ها ارسال نمایید. شما می توانید لیست این دانشگاه ها را برای هر کشور از طریق جستجو در وب پیدا کنید و یا به سایر مقالات ما مراجعه کنید که در آنها جدولی از دانشگاه های فاقد این هزینه را آورده ایم.
  • همانطور که قبلا اشاره کردیم، امکان عودت وجه اپلیکیشن فی در صورت رد درخواست شما وجود ندارد و عموما این هزینه غیر قابل استرداد است.
  • توجه داشته باشید که پرداخت هزینه application fee باید طی زمانبندی تعیین شده صورت گیرد. در غیر اینصورت، مدارک شما بررسی نخواهد شد. همچنین بعد از پرداخت این هزینه و پذیرش در دانشگاه، متقاضی باید هزینه ادمیشن فی را نیز در نظر داشته باشد.
  • مبلغ دقیق اپلیکیشن فی برای هر دانشگاه متفاوت است و برای اطلاع از هزینه دقیق این مورد، باید به وبسایت اصلی دانشگاه مورد نظر خود مراجعه نموده و در قسمت Admission Requirements، جزئیات مربوط به هزینه های application fee را بررسی نمایید.
  • پرداخت هزینه های Application fee به منزله تایید شما برای بررسی مدارک ارسالی تان از سوی مراجع دانشگاه است. لذا، چنانچه نقصی در مدارک ارسالی شما وجود داشته باشد، شانس شما از بین رفته و هزینه پرداختی بابت application fee نیز تضییع می گردد. بنابراین، قبل از پرداخت این هزینه حتما مدارک خود را با دقت بررسی نمایید و از صحت و کامل بودن آنها اطمینان حاصل کنید.
  • روش هایی برای پرداخت نکردن هزینه اپلیکیشن فی وجود دارد که توسط برخی از دانشگاه ها میسر شده است. به این روش ها عموما ویو application fee گفته می شود. برای بررسی اینکه آیا دانشگاه مورد نظر دارای این امکان است یا خیر، باید به وبسایت دانشگاه مراجعه نموده و شرایط مورد نظر را بررسی کنید تا مطمئن شوید که ویو اپلیکیشن فی در دانشگاه مربوطه فعال است یا خیر. راه دیگر نیز ارسال مدارک به دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی که در مقالات دیگر به توضیح مفصل هر یک پرداخته ایم.
  • هزینه مربوط به application fee را می توانید هم به صورت آنلاین و هم به صورت آفلاین پرداخت کنید که در ادامه این دو روش را توضیح می دهیم.

هزینه مربوط به اپلیکیشن فی را می توان به دو صورت آنلاین و آفلاین پرداخت کرد

نحوه پرداخت آنلاین اپلیکیشن فی به صورت آنلاین

حال که با مفهوم و دلایل پرداخت این هزینه آشنا شده اید، ممکن است این سوال را بپرسید که چگونه اپلیکیشن فی را پرداخت کنیم؟

برای پرداخت این هزینه، دو روش آنلاین و آفلاین وجود دارد. در روش پرداخت آنلاین اپلیکیشن فی، شما می توانید با در اختیار داشتن اطلاعات یکی از کارت های اعتباری خود یا بستگان خود، به لینک پرداخت داده شده از سوی دانشگاه مراجعه نموده و به صورت آنلاین، این هزینه را پرداخت نمایید. این روش به دلیل سرعت انجام پرداخت، بسیار متداول است. اگر دسترسی شما به انواع کارت های اعتباری مقدور نیست، در این صورت می توانید از طریق وبسایت های واسطه نسبت به این کار اقدام نمایید که در ادامه، روش های پرداخت از طریق وبسایت فراکنش را پیشنهاد می کنیم.

مقاله پیشنهادی: ارسال حواله دانشجویی

چرا فراکنش؟
ارائه مشاوره تخصصی در زمینه پرداخت های بین المللی
انجام سفارشات ٢۴ ساعته در 7 روز هفته
پشتیبانی ارزهای مختلف یورو، روبل، دلار، یوآن و غیره
داشتن نماد اعتماد الکترونیکی

نحوه پرداخت اپلیکیشن فی به صورت آفلاین

در صورتی که به صورت آنلاین نمی توانید پرداخت هزینه اپلیکیشن فی را انجام دهید، می توانید از روش آفلاین استفاده کنید. نحوه پرداخت application fee معمولا از طریق حواله بانکی است و باید مبلغ مورد نظر را به شماره حساب ارائه شده از سوی دانشگاه مورد نظر حواله نموده و اطلاعات پرداختی به همراه رسید آن را برای قسمت امور مالی دانشگاه مورد نظر ارسال نمایید. بدیهی است این روش دارای سرعت پایین تری نسبت به روش آنلاین داشته و در نتیجه، مدت زمان بیشتری صرف می شود تا مدارک پرداخت شما توسط دانشگاه تایید شده و سپس، پروسه بررسی مدارک شما به منظور اپلای دانشگاه آغاز گردد. پیشنهاد می شود چنانچه دسترسی شما به کارت های اعتباری محدود است، از طریق وبسایت فراکنش برای پرداخت آنلاین هزینه  application fee دانشگاه مورد نظر خود اقدام نمایید تا زمان لازم برای اقدامات اداری دیگر را در اختیار داشته باشید.

نحوه پرداخت اپلیکیشن فی با فراکنش

همانطور که در بالا اشاره کردیم، روش آفلاین پرداخت  این هزینه ممکن است کمی طول بکشد تا مورد تایید دانشگاه مورد نظر شما واقع شود. همچنین، به دلیل تحریم های بین المللی عموما امکان دسترسی مستقیم متقاضیان ایرانی به کارت های اعتباری نظیر مسترکارت، ویزا و یا پی پال محدود است. لذا، راه پیشنهادی برای اقدام سریع به منظور پرداخت هزینه اپلای دانشگاه استفاده از یک وبسایت واسطه است.

چنانچه شما در وبسایت فراکنش دارای حساب کاربری نیستید، باید با مراجعه به این وبسایت اقدام به ایجاد حساب کاربری نمایید. برای تایید حساب و استفاده از خدمات آن، نیازمند طی کردن فرایند احراز هویت خواهید بود. بعد از تایید پروسه احراز هویت، سما می توانید با مراجعه به قسمت پرداخت در سایت های خارجی، نسبت به پرداخت این هزینه در دانشگاه مورد نظر خود اقدام نمایید.

در ارتباط با قابل اعتماد بودن وبسایت فراکنش باید بگوییم که این وبسایت دارای نشان نماد اعتماد الکترونیکی (ای نماد) بوده و کلیه پرداخت های بین المللی و ارزی هموطنان عزیز ایرانی را تحت نظارت بانک مرکزی و قوانین جمهوری اسلامی انجام می دهد و لذا، شما می توانید کاملا اطمینان داشته باشید که فرایند انجام سفارشات شما با بهترین کیفیت و در کمترین زمان ممکن طی خواهد شد.

در صورتی که هم اکنون کاربر وبسایت فراکنش هستید، کافیست با مراجعه به بخش مربوطه نسبت به ثبت سفارش خود برای پرداخت هزینه اپلیکیشن فی اقدام نمایید. کارشناسان ما در اسرع وقت سفارشات ثبت شده را در مرحله پردازش قرار داده و به نوبت، این سفارشات را قطعی می کنند. در صورتی که سوالات پیش از خرید دارید یا نسبت به ایجاد حساب کاربری دچار مشکل هستید، کافیست همین حالا با کارشناسان ما در وبسایت فراکنش تماس بگیرید و از آنها مشاوره رایگان دریافت نمایید.

امکان پرداخت سریع هزینه اپلیکیشن فی در سایت فراکنش وجود دارد

سوالات متداول

Application fee چیست؟

هزینه ای که برای بررسی مدارک ارسالی متقاضیان اپلای تحصیلی دریافت می شود، به اپلیکیشن فی تحصیلی موسوم است.

چرا باید application fee پرداخت شود؟

به منظور جلوگیری از تعدد ارسال های بی مورد و همچنین، پوشش هزینه های اداری این هزینه از سوی دانشگاه ها دریافت می شود.

آیا امکان عودت وجه پرداختی application fee در صورت رد درخواست اپلای وجود دارد؟

خیر، معمولا این هزینه غیر قابل استرداد است و حتی در صورت رد درخواست متقاضی، هزینه ای عودت داده نمی شود.

انواع روش پرداخت اپلیکیشن فی چگونه است؟

هزینه اپلای تحصیلی دانشگاه ها به دو روش آنلاین و آفلاین امکان پذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *