همه چیز درباره اپلیکیشن فی دانشگاه های سوئد

همه چیز درباره اپلیکیشن فی دانشگاه های سوئد

وقتی به مهاجرت تحصیلی به کشورهای اروپایی مانند سوئد فکر می کنیم، اولین چالش برآورد هزینه های اصلی و جانبی در طول مسیر مهاجرت می‌باشد. بسیاری از افراد برخی هزینه های جانبی مانند اپلیکیشن فی، دیپازیت فی و … را در نظر نمی گیرند و یا اطلاعی از آن ندارند. دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس به طور کلی ملزم به پرداخت هزینه اپلیکیشن فی برای تحصیل در دانشگاه های سوئد هستند. به طور کلی اپلیکیشن فی دانشگاه های سوئد هزینه ای است که در زمان ارسال مدارک برای اخذ پذیرش در دانشگاه های این کشور، باید به خود دانشگاه بپردازید. این هزینه از شهریه دانشگاه، هزینه اخذ ویزا، سفارت و… مجزا می‌باشد و مستقیم به حساب دانشگاه واریز می شود.

مقاله پیشنهادی: دانشگاه های بدون شهریه

روش های پرداخت هزینه اپلیکیشن فی سوئد

متقاضیان باید هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه های سوئد را قبل از اتمام مهلت تعیین شده توسط پذیرش دانشگاه یا ددلاین دانشگاه های سوئد بپردازید تا درخواست آن ها برای پذیرش در رشته مورد نظر بررسی شود. در نتیجه انتخاب یک روش پرداخت مطمئن و سریع برای پرداخت این هزینه بسیار می‌باشد. با توجه به شرایط سخت داخل کشور برای دسترسی به کارت ها و حساب های ارزی بین المللی چندین روش مستقیم و غیر مستقیم برای پرداخت Application fee وجود دارد که در ادامه به بررسی دو روش مهم و کاربردی می پردازیم:

پرداخت از طریق ویزا کارت و یا مستر کارت

برای پرداخت هزینه های دانشگاه استفاده از ویزا کارت، مستر کارت یا حساب های ارزی بین المللی یکی از روش های مطمئن می باشند. شما می توانید با کمک این کارت ها بدون دغدغه هزینه های مورد نظر را به حساب دانشگاه واریز کنید یا پرداخت در سایت های خارجی را امتحان نمایید. برای این کار کافی است برای خرید ویزا کارت یا مستر کارت اقدام کنید یا از طریق افراد مطمئن دارندگان این کارت ها یا حساب های بین المللی پرداخت را انجام دهید.

پرداخت از طریق سایت فراکنش

باتوجه به محدودیت های پرداخت های ارزی و بین المللی در داخل کشور، سریع ترین و مطمئن ترین راه برای پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های سوئد از طریق سایت های مرتبط در داخل کشور می باشند. سایت و مجموعه فراکنش با دارابودن نماد اعتماد الکترونیکی (اینماد) تمام خدمات و پرداخت های بین المللی خود را تحت قوانین و نظارت ارگان های دولتی مربوطه انجام می دهد. برای پرداخت application fee می توانید بعد از وارد شدن یا ایجاد یک حساب کاربری، در قسمت پرداخت های خارجی گزینه اپلیکیشن فی و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کرده و با وارد کردن اطلاعات پرداخت خود را به موقع انجام دهید.

پرداخت هزینه اپلیکیشن فی سوئد شامل چه کسانی می شود؟

در توضیحات قبل اشاره کردیم که چگونه اپلیکیشن فی را پرداخت کنیم؛ اما این هزینه شامل چه گروه هایی می شود؟ طبق قوانین کشورهای اروپایی و اتحادیه اروپا شهروندان منطقه اروپایی و سوئد با ارائه مدارک تابعیت و شهروندی خود معاف از پرداخت هزینه اپلیکیشن فی خواهند بود.  همچنین با توجه به اینکه مقطع دکتری در کشور سوئیس به نوعی شغل محسوب می شود و در برخی دانشگاه ها مبلغی تحت عنوان کمک هزینه یا حقوق به دانشجویان اعطا می شود، برای ورود به این مقطع هزینه ای تحت عنوان application fee ندارد. در نهایت مابقی افرادی که باید این هزینه را پرداخت نمایند شامل گروه های زیر می باشند:

  • تمام افراد ساکن در کشورهای غیر از اتحادیه اروپا
  • افراد غیر از شهروندان و ساکنان کشور سوئد
  • افرادی که اقامت موقت در کشورهای اروپایی و سوئد دارند. (این افراد با ارائه مدارک لازم و اعلام عدم توانایی مالی می توانند از پرداخت این هزینه معاف شوند)
  • داوطلبان و متقاضیان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

اکثر دانشگاه های سوئد مبلغ 700 تا 900 کرون سوئدی را تحت عنوان اپلیکیشن فی دریافت می کنند.

هزینه اپلیکیشن فی سوئد چقدر است؟

هزینه دقیق اپلیکیشن فی دانشگاه های سوئد به رشته و دانشگاه انتخابی متقاضی بستگی دارد. به طور کلی هزینه این درخواست حدود 700 تا900 کرون سوئد می‌باشد که توسط شورای آموزش عالی سوئد (UHR) تعیین و از طریق پورتال درخواست دانشگاهadmissions.se پرداخت می شود. دانشجویان بعد از تایید و پذیرش از دانشگاه مورد نیاز موظف به پرداخت ادمیشن فی از طریق پورتال دانشگاه خواهند بود. برای دانشجویانی که در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد تحصیل می کنند، هزینه به طور معمول 30 واحد در هر ترم یا 60 واحد در سال را پوشش می دهد. همچنین در برخی دانشگاه ها این هزینه به صورت ترم به ترم از دانشجویان دریافت می شود. شرایط و نحوه دقیق پرداخت را در سایت هر دانشگاه مطالعه کنید. به طور کلی این هزینه فقط برای دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشجویان دریافت می شود که برای دوره ها و رشته های کارشناسی، این هزینه در مجموع کمتر از مقطع ارشد می‌باشد. داوطلبان مقطع دکتری با توجه به اینکه این مقطع در سوئد نوعی شغل به حساب می آید و از این هزینه معاف هستند. در واقع برای مقطع دکتری دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی سوئد وجود دارند.

مبلغ Application Fee دانشگاه‌ های مختلف سوئد

این قانون در اکثر دانشگاه های کشورهای جهان یکسان است که هر دانشگاه و در هر رشته هزینه تحصیل و application fee متفاوت است. در دانشگاه هایی سوئد شرایط کمی متفاوت می‌باشد.  دانشگاه های معتبر سوئد که در لیست زیر امده است، هزینه ای یکسان از دانشجویان به عنوان اپلیکیشن فی دریافت می کنند.

نام دانشگاههزینه اپلکیشن فی
دانشگاه لوند (Lund University)900 کرون (حدود 90 یورو) برای تمامی دانشگاه ها
دانشگاه استکهلم  (Stockholm University)
دانشگاه اوپسالا  (Uppsala University)
دانشگاه گوتنبرگ  (University of Gothenburg)
دانشگاه لینشوپینگ  (Linköping University)
دانشگاه اومئو  (Umeå universitet)
دانشگاه کارلستاد  (Karlstad University)
دانشگاه دالارنا  (Dalarna University)

 

دانشگاه‌های بدون اپلیکیشن فی سوئد

برای مهاجرت تحصیلی هزینه های گوناگونی متحمل دانشجویان و متقاضیان خواهد بود که یکی از این هزینه ها اپلیکیشن فی می‌باشد. شاید خیلی از افراد ندانند که اپلیکیشن فی چیست. در ادامه باید بگوییم این هزینه از طرف دانشگاه تعیین می شود و برای ارسال مدارک و درخواست پذیرش و بررسی مدارک متقاضی دریافت می شود. با پرداخت این هزینه دانشگاه به بررسی شرایط و رزومه تحصیلی متقاضیانی می پردازد که قصد جدی برای تحصیل در آن دانشگاه را داشته باشند. این هزینه در هر کشور، دانشگاه و رشته مختلف، متفاوت می‌باشد. برای کشور سوئد با توجه به اینکه این هزینه در اکثر دانشگاه ها یکسان می‌باشد تقریبا می توان گفت دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی در سوئد وجود ندارد. در واقع همه دانشگاه مبلغ ناچیزی تحت عنوان اپلیکیشن فی از دانشجویان غیر اتحادیه اروپا دریافت می کنند مگر اینکه متقاضی با ارائه مدارک و دلایل کافی عدم توانایی مالی خود را از پرداخت این هزینه اعلام نماید و بتواند در دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی سوئد تحصیل نماید.

چرا فراکنش؟
ارائه مشاوره تخصصی در زمینه پرداخت های بین المللی
انجام سفارشات ٢۴ ساعته در 7 روز هفته
پشتیبانی ارزهای مختلف یورو، روبل، دلار، یوآن و غیره
داشتن نماد اعتماد الکترونیکی

مهم‌ترین نکاتی که هنگام پرداخت هزینه اپلیکیشن فی سوئد باید بدانید

  • برای رسیدگی به درخواست شما باید هزینه درخواستی 900 کرون (کرون سوئد) را در مهلت تعیین شده بپردازید. هر گونه پرداختی که پس از پایان مهلت مقرر دریافت شود، منجر به تغییر وضعیت درخواست شما به تاخیر می شود. درخواست های دیرهنگام تنها با صلاحدید هر دانشگاه، در صورت وجود مکان در دسترس، بررسی می شود.
  • دانشجویانی که در دانشگاه یا کالج دانشگاهی خارج از سوئد ثبت نام کرده اند و به عنوان بخشی از برنامه تحصیلی رسمی در خارج از کشور به عنوان دانشجوی تبادلی به صورت موقت در سوئد تحصیل خواهند کرد، شهریه به دانشگاه Mid Swedenپرداخت نخواهند کرد.
  • لطفاً توجه داشته باشید که درخواست شما قبل از پرداخت هزینه اپلیکیشن فی یا اثبات معافیت از هزینه بررسی نخواهد شد. بنابراین، لطفاً مراحل خود را در اسرع وقت در طول دوره درخواست تکمیل کنید تا بتوانید در مورد مدارک ناقص یا نادرست بازخورد دریافت کنید.
  • توجه داشته باشید که اگر از قبل در دانشگاهی در سوئد ثبت نام کرده باشید، ممکن است از هزینه درخواست معاف شوید و بتوانید در دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی سوئد ثبت نمایید که با توجه به اینکه تمام دانشگاه های سوئد این هزینه را دریافت می کنند برای عدم پرداخت می توانید از ویو کردن اپلیکیشن فی استفاده کنید. شرایط ویوکردن اپلیکیشن فی را در سایت رسمی دانشگاه ها مطالعه کنید.
  • توجه داشته باشید، این هزینه غیرقابل استرداد می‌باشد؛ بنابراین قبل از پرداخت با دقت دانشگاه و رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید.
  • برای تحصیل در دانشگاه های سوئد خوب است بدانید شما تنها یک بار هزینه اپلیکیشن فی را پرداخت می کنید؛ اما باید دقت کافی به زمان ددلاین دانشگاه ها و زمان پذیرش داشته باشید. به عنوان مثال زمان پرداخت هزینه بررسی مدارک برای ترم پاییز اول ماه فوریه و برای ترم بهار اول ماه سپتامبر می‌باشد.

برای پرداخت application fee دانشگاه های سوئد می توانید از طریق سایت فراکنش اقدام کنید.

سخن پایانی

در این مقاله سعی شد به بررسی مهم ترین نکات در پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های سوئد پرداخته شود. با توجه به اینکه

این مبلغ برگشت داده نمی شود، پیشنهاد می کنیم قبل از شروع مهلت پرداخت و ارسال مدارک، تمامی کارها و رزومه خود را تکمیل کرده و با توجه به رزومه تحصیلی خود 3 رشته برای یک دانشگاه را انتخاب کنید. برای پرداخت این هزینه نیز اگر با مشکل مواجه شدید یا دسترسی به کارت های بین المللی راحت نبود، می توانید از طریق سایت فراکنش این پرداخت انجام دهید.

سوالات متداول

هزینه application fee دانشگاه های سوئد چقدر است؟

به طور کلی این هزینه در حدود 700 تا 900 کرون سوئدی می‌باشد.

ددلاین پرداخت هزینه برای بررسی مدارک برای ترم پاییز چه زمانی است؟

اوایل ماه فوریه برای پذیرش کارشناسی و کارشناسی ارشد در نوبت اول و برای نوبت دوم، ماه می می‌باشد.

چه کسانی از پرداخت این هزینه معاف هستند؟

تمام شهروندان کشور سوئد، شهروندان و افرادی با تابعیت کشورهای عضو اتحادیه اروپا

جواب سوالتو پیدا نکردی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *