همه چیز درباره اپلیکیشن فی دانشگاه های آلمان

همه چیز درباره اپلیکیشن فی دانشگاه های آلمان

همه افرادی که علاقمند به تحصیل در خارج از کشور هستند، درست از زمانی که اقدام به گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه مقصد می‌کنند تا زمانی که ویزای خود را در دست داشته باشند در چند مرحله باید هزینه‌هایی را پرداخت کنند که اپلیکیشن فی یکی از آنها است. در این مقاله به طور ویژه به نحوه پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های آلمان می‌پردازیم.

دانشگاه‌های آلمان دارای رتبه‌های خوبی در سطح جهان هستند و برای دانشجویان نخبه از سراسر دنیا شرایط تحصیل رایگان را فراهم می‌کنند اما اپلیکیشن فی در این همه‌ی دانشگاه‌ها رایگان نیست و دانشجویان باید مبلغی را برای آن پرداخت کنند. اگر در این زمینه سوالی دارید با کارشناسان ما در سایت فراکنش در تماس باشید تا راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

روش های پرداخت هزینه اپلیکیشن فی آلمان

متقاضیان تحصیل در کشور آلمان، پس از انتخاب دانشگاه مقصد خود تا قبل از ددلاین دانشگاه باید با پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های آلمان اقدام به درخواست پذیرش از آنها کنند. پرداخت این هزینه‌ها معمولا از طریق سایت uni-assist انجام می‌شود؛ به این صورت که متقاضیان با مراجعه به این سایت و انتخاب دانشگاه مورد نظر خود از لیست موجود در این سایت هزینه‌های درخواستی را پرداخت می‌کنند. به طور کلی 2 روش برای پرداخت Application Fee وجود دارد:

پرداخت از طریق ویزا کارت و یا مستر کارت

معمولا دانشگاه‌ها برای دریافت هزینه‌‌ی مربوط به اپلیکیشن فی از دانشجویان بین المللی، پرداخت از طریق یکی از کارت‌های اعتباری ویزا کارت و یا مستر کارت را پیشنهاد می‌دهند. دانشجویان ایرانی نیز می‌توانند با برخورداری از یکی از این 2 کارت معتبر هزینه‌ها را تا قبل از ددلاین دانشگاه های آلمان پرداخت کنند. برای داشتن ویزا کارت و یا مستر کارت کافیست تا به وبسایت‌های معتبر داخلی ارائه دهنده‌ی خدمات این کارت‌ها مراجعه کنید و با پرداخت هزینه‌های لازم، کارت شارژ شده را دریافت کنید.

پرداخت از طریق سایت فراکنش

اگر به هر دلیلی متقاضیان قادر به پرداخت Application Fee از طریق ویزا کارت و یا مستر کارت نباشند، جای نگرانی نیست چرا که سایت فراکنش تمام این تراکنشات را تا 24 ساعت کاری به طور کامل انجام می‌دهد. سایت فراکنش روشی مطمئن، سریع و معتبر برای واریز اپلیکیشن فی در دانشگاه های آلمان است.

اگر می خواهید درباره اپلیکیشن فی دانشگاه های ایتالیا، اپلیکیشن فی دانشگاه های آمریکا و یا اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا کسب اطلاعات کنید می توانید به مقاله آن ها در سایت فراکنش مراجعه کنید.

پرداخت هزینه اپلیکیشن فی آلمان شامل چه کسانی می شود؟

حال که تا به اینجای مقاله متوجه شدیم که چگونه اپلیکیشن فی را پرداخت کنیم، بیایید پاسخ این سوال را که این هزینه شامل چه کسانی می‌شود را نیز بیابیم. در حقیقت هزینه‌ی اپلیکیشن فی شامل تمام افرادی می‌شود که می‌خواهند در کشور آلمان و یا سایر کشورهای خارجی ادامه تحصیل بدهند. آنها با انتخاب دانشگاه مقصد خود و با پرداخت هزینه اپلیکیشن از مسئولین دانشگاه درخواست می‌کنند تا پرونده‌ی تحصیلی آنها را بررسی کنند و برای پذیرش آنها اقدامات لازم را انجام دهند. لازم به ذکر است که در صورتی که با پذیرش دانشجویان در دانشگاه مورد نظر موافقت نشود، مبلغی که برای اپلیکیشن پرداخت شده است به هیچ عنوان به دانشجویان بازگردانده نمی‌شود.

مقاله پیشنهادی: دانشگاه های بدون شهریه

هزینه‌ی اپلیکیشن فی در دانشگاه های آلمان به طور معمول 75 یورو است.

هزینه اپلیکیشن فی آلمان چقدر است؟

با اینکه برخی از دانشگاه‌های دولتی آلمان برای بررسی پرونده‌های متقاضیان مبلغی را به عنوان اپلیکیشن فی از آنها دریافت نمی‌کنند اما هزینه‌ی این کار در تمام دانشگاه‌هایی که این مبلغ را دریافت می‌کنند تقریبا یکسان است. این هزینه بدین صورت محاسبه می‌شود که برای اولین دانشگاه انتخابی توسط متقاضیان مبلغ 75 یورو باید پرداخت شود و برای انتخاب‌های بعدی به ازای هر دانشگاه 15 یورو دریافت می‌شود. اگر می خواهید به صورت کامل در مورد اپلیکیشن فی اطلاعات کسب کنید می توانید به مقاله اپلیکیشن فی چیست؟ در سایت فراکنش مراجعه کنید.

مبلغ Application Fee دانشگاه‌ های مختلف آلمان

همانطور که در پاراگراف قبلی نیز دیدیم، برخی از دانشگاه‌ها برای بررسی پرونده دانشجویان خارجی مبلغی را به عنوان اپلیکیشن فی دریافت می‌کنند که گاهی ممکن است این دانشگاه‌ها امکان ویو کردن اپلیکیشن فی را نیز برای دانشجویان فراهم کنند. ویو کردن به این معناست که اگر دانشجویی قادر به پرداخت این هزینه نباشد می‌تواند به دانشگاه مربوطه ایمیل بزند و با توضیح دادن شرایط خود، از آنها درخواست چشم پوشی از دریافت مبلغ اپلیکیشن را داشته باشد. در اکثر مواقع مسئولین دانشگاه با درخواست دانشجویانی که از کشورهای کم درآمد هستند موافقت می‌کنند. در جدول زیر لیستی از دانشگاه‌های آلمان که Application Fee دریافت می‌کنند را مشاهده می‌کنید:

نام دانشگاهمبلغ اپلیکیشن فیامکان ویو کردن
Free University of Berlin75 یورودارد
Technical University of Berlin75 یورودارد
University of Hamburg75 یورودارد
Dresden University of Technology75 یورودارد
University of Gottingen65 یورودارد
University of Stuttgart70 یورودارد

دانشگاه‌های بدون اپلیکیشن فی آلمان

برخی دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی آلمان وجود دارند که بدون هیچ نگرانی در رابطه با پرداخت هزینه‌ Application، دانشجویان تنها باید تا ددلاین دانشگاه ها مراحل اداری ارسال درخواست را به صورت آنلاین طی کنند و برای آن دانشگاه اپلای کنند. این دانشگاه‌ها عبارتند از:

 • دانشگاه هایدلبرگ
 • دانشگاه فنی مونیخ
 • دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان
 • دانشگاه RWTH آخن
 • دانشگاه هامبولت برلین

مقاله پیشنهادی: اپلیکیشن فی دانشگاه های سوئد

مهم‌ترین نکاتی که هنگام پرداخت هزینه اپلیکیشن فی آلمان باید بدانید

 • توجه داشته باشید که Application Fee دانشگاه های آلمان متفاوت از ادمیشن فی یا دیپازیت فی می‌باشد. مبلغ ادمیشن پولی است که دانشجویان پس از گرفتن پذیرش از دانشگاه مورد نظر به منظور رزرو ثبت نام در آن دانشگاه باید بپردازند.
 • اگر درخواست شما توسط دانشگاه مقصد رد شود، پولی که بابت Application Fee  پرداخت کرده بودید به شما بازگردانده نمی‌شود.
 • هر دانشگاهی ددلاین مخصوص خود را برای ارسال درخواست پذیرش و پرداخت مبلغ اپلیکیشن دارد. بنابراین حواستان باشد که تا قبل از پایان این ددلاین درخواست خود را ارسال کنید.
 • میزان مبلغ اپلیکیشن فی دانشگاه های آلمان در مقایسه با اپلیکیشن فی دانشگاه‌های آمریکا و یا کانادا بسیار کمتر است.
 • در صورتی که نام دانشگاه مد نظر شما در سایت http://www.uni-assist.de وجود داشته باشد، برای پرداخت اپلیکیشن دیگر نیازی به مراجعه مستقیم به سایت آن دانشگاه ندارید.
 • هر چه تعداد درخواست‌های بیشتری از دانشگاه‌های متفاوت در آلمان داشته باشید به همان نسبت شانس موفقیت در گرفتن پذیرش برای شما بالا می‌رود اما ممکن است مجبور باشید هزینه بیشتری را نیز بپردازید.

در صورت رد درخواست پذیرش دانشجویان، هزینه اپلیکیشن فی به آنها بازگردانده نمی‌شود.

سخن پایانی

تحصیل در دانشگاه‌های آلمان آرزوی بسیاری از دانشجویان ایرانی می‌باشد که برای رسیدن به این هدف بزرگ دانشجویان در مرحله اول باید درخواست پذیرش خود را از دانشگاه مقصد خود در این کشور داشته باشند. برخی از دانشگاه های این کشور برای بررسی پرونده تحصیلی دانشجویان مبلغی را تحت عنوان اپلیکیشن فی از دانشجویان دریافت می‌کنند. اپلیکیشن فی دانشگاه های آلمان به طور میانگین 75 یورو است که دانشجویان می‌توانند به کمک ویزا کارت و یا مستر کارت آن را پرداخت کنند. دانشجویانی که دسترسی به این کارت های بین المللی ندارند می‌توانند از خدمات سایت فراکنش برای پرداخت اپلیکیشن فی استفاده کنند و در عرض مدت زمان کوتاهی این مبلغ را پرداخت کنند. برای اطلاع از جزئیات این کار و نحوه‌ی محاسبه‌ی کارمزد، با کارشناسان ما در سایت معتبر فراکنش در تماس باشید.

چرا فراکنش؟
ارائه مشاوره تخصصی در زمینه پرداخت های بین المللی
انجام سفارشات ٢۴ ساعته در 7 روز هفته
پشتیبانی ارزهای مختلف یورو، روبل، دلار، یوآن و غیره
داشتن نماد اعتماد الکترونیکی

سوالات متداول

هزینه اپلیکیشن فی در آلمان از چه طریقی پرداخت می‌شود؟

از طریق سایت uni-assist و توسط ویزا کارت یا مستر کارت

آیا پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های آلمان زمان مشخصی دارد؟

بله. این هزینه باید تا قبل از ددلاین دانشگاه‌ مقصد واریز شود وگرنه درخواست اپلای دانشجویان برای ترم جدید ثبت نمی‌شود. برای اطلاع از ددلاین دانشگاه‌ها توصیه می‌کنیم به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید.

هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه های آلمان چقدر است؟

این مبلغ به طور میانگین در آلمان 75 یورو است که امکان ویو کردن آن نیز وجود دارد فقط کافیست از طریق ایمیل با مسئولین مربوطه در دانشگاه در تماس باشید.

جواب سوالتو پیدا نکردی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *