مقایسه وب مانی و پرفکت مانی

مقایسه وب مانی و پرفکت مانی

وب مانی و پرفکت مانی 2 مورد از انواع کیف پول‌های دیجیتال هستند که با استفاده از آنها مردم ایران می‌توانند خریدهای اینترنتی را از سایت‌های خارجی انجام دهند و تراکنش‌های مالی در سطح بین المللی داشته باشند. تفاوت پرفکت مانی و وب مانی با کارت‌های دیگری مانند مستر کارت، ویزا کارت و پی پال در این است که شرکت‌های ارائه دهنده‌ی آنها ایران را تحریم نکرده‌اند و استفاده از خدمات آنها برای مردم ایران آزاد است. در این مقاله با ما همراه باشید تا با اطلاعات مفیدی که سایت فراکنش درباره تفاوت وب مانی و پرفکت مانی آماده کرده‌اند آشنا شویم.

تفاوت روند ثبت‌نام وب مانی و پرفکت مانی

قبل از این که بخواهیم به تفاوت این دو حساب بین المللی بپردازیم،به شما پیشنهاد میدهیم به مقاله پرفکت مانی چیست؟ مراجعه کنید تا به طور کامل اطلاعات لازم را در این خصوص به دست آورید اولین موردی که در لیست تفاوت پرفکت مانی و وب مانی می‌توان به آن اشاره کرد، روند ثبت نام آنهاست چرا که اولین قدم برای استفاده از خدمات این کارت‌ها ثبت نام است. بیایید اول نگاهی مختصر به ثبت نام وب مانی بیندازیم. در ابتدا شما باید وارد سایت Web Money شوید و با وارد کردن شماره موبایل و ایمیل خود اقدام به ساختن اکانت جدید کنید. سپس نوع حساب خود را انتخاب می‌کنید و پس از تایید قوانین سایت، امکان استفاده از حساب خود را دارید. نکته مهم در این مرحله این است که تا وقتی که اکانت خود را احراز هویت نکرده‌اید، حساب شما در سطح Alias Passport باقی می‌ماند که دارای محدودیت است. در این نوع حساب، کاربران تنها می‌توانند به طور کلی تا سقف 300 دلار و روزانه تا 100 دلار تراکنش داشته باشند.

پس از احراز هویت در این سایت، اکانت کاربران به سطح Personal Passport ارتقاء می‌یابد و مزیت آن در این است که افراد می‌توانند تا سقف 10000 دلار حساب خود را شارژ کنند و روزانه به اندازه 3000 دلار تراکنش داشته باشند. برای تایید اکانت و مشخص شدن هویت کاربران لازم است تا آنها عکس یکی از مدارک هویتی مانند پاسپورت، کارت ملی جدید و یا شناسنامه‌ی عکس دار خود را ارسال کنند که در صورت تایید این مدارک توسط وبسایت Web Money کاربران می‌توانند شارژ حساب وب مانی را تا سقف تعیین شده انجام دهند.

فرایند ثبت نام در پرفکت مانی کمی سختگیرانه‌تر است چرا که برای انجام روند احراز هویت، ممکن است تصویری از نسخه ترجمه شده مدارک هویتی شما درخواست شود. البته این موضوع کار پیچیده‌ای نیست و با فوتوشاپ هم قابل انجام است. همچنین علاوه بر شماره موبایل و ایمیل، لازم است تا مدرکی برای اثبات آدرس محل سکونت خود نیز ارسال کنید که برای این کار می‌توانید از عکس‌های قبوض آب، برق، گاز یا … استفاده کنید.

مقاله پیشنهادی: تفاوت وب مانی و پی پال

 

نرخ کارمزدهای وب مانی و پرفکت مانی چه تفاوتی دارند؟

در هنگام انجام تراکنش‌های مالی با کارت‌های مختلف، قسمتی از کل مبلغ منتقل شده به عنوان کارمزد از حساب افراد کسر می‌شود. تفاوت این دو کارت از نظر کسر کارمزد در این است که در وب مانی فرقی ندارد که شما حسابتان را احراز هویت کرده باشید یا خیر، در هر صورت، یک میزان کارمزد از حساب شما برداشته می‌شود اما در پرفکت مانی اگر احراز هویت کنید مبلغ کمتری نسبت به حالت عادی از شما کسر می‌شود.

اگر حساب Perfect Money شما احراز هویت نشده باشد میزان 2% از کل مبلغ تراکنش از حساب شما کسر می‌شود اما در صورت انجام احراز هویت، میزان کارمزد تراکنش‌ها به اندازه 0.5% خواهد بود. در وب مانی چه مدارک هویتی شما تایید شده باشد چه نشده باشد، میزان درصد کسر شده از حساب شما 0.8% است. البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که بدانید در وبمانی اگر تراکنش شما مبلغ بسیار کمی باشد، در کمترین حالت تنها 0.01% از کل مبلغ تراکنش از حسابتان برداشته می‌شود.

کارمزد پرفکت مانی و وب مانی در مقایسه با مستر کارت و ویزا کارت بسیار کمتر است.

تفاوت اعتبار و محبوبیت وب مانی و پرفکت مانی

مقایسه‌ی تفاوت پرفکت مانی و وب مانی کار آسانی نیست چرا که هر دو سیستم دارای عملکردی مشابه هم هستند و به صورت تنگاتنگی با یکدیگر رقابت دارند. شارژ حساب پرفکت مانی و Web Money و انجام خریدهای اینترنتی با استفاده از آنها در برخی از کشورها ساپورت نمی‌شود و این یکی از نقطه ضعف‌های هر دو کارت محسوب می‌شود. در صورتی که استفاده از مستر کارت، ویزا کارت و … در کشورهای بیشتری رواج دارد. اما با این حال هر دوی این شرکت‌ها در صدد رفع این مشکل هستند.

از نظر مقایسه‌ی قدمت نیز اولویت با وب مانی می‌باشد. پرفکت مانی از سال 2007 فعالیت خود را شروع کرده است اما در همین مدت کم نیز توانسته است جای خود را در میان کاربرانش باز کند و رقابتی نزدیک را با web money ایجاد کند.

تفاوت پرفکت مانی و وب مانی از لحاظ سرعت انتقال پول

از جمله موارد مهمی که افراد در هنگام خرید وب مانی و پرفکت مانی به آن توجه می‌کنند سرعت انتقال ارز این دو کارت می‌باشد. به طور کلی انجام تراکنش‌های مالی و انتقال ارز در سطح بین المللی در هر دوی این کیف پول‌ها با سرعت خوبی انجام می‌شود اما گاهی ممکن است به دلیل اختلالات سیستمی تا 2 الی 3 روز طول بکشد. بنابراین تفاوتی بین سرعت انتقال پول بین این 2 کارت وجود ندارد.

شارژ حساب و برداشت پول در وب مانی و پرفکت مانی چگونه است؟

روش‌های گوناگونی برای شارژ حساب این 2 کارت و همچنین برداشت وجه از پرفکت مانی و وب مانی در سراسر جهان وجود دارد که متاسفانه بسیاری از آنها به دلیل وجود تحریم‌ها در داخل کشور ما قابل اجرا نیستند. رایج‌ترین روش شارژ این حساب‌ها کمک گرفتن از صرافی‌های آنلاین است. اینگونه صرافی‌ها میزان مبلغی که قصد شارژ حسابتان دارید را به صورت ریالی از شما می‌گیرند و اکانت شما را شارژ می‌کنند و مبلغ کمی را به عنوان کارمزد از شما دریافت می‌کنند. توجه داشته باشید که برای این کار از صرافی‌هایی که به صورت قانونی و مطمئن خرید و فروش وب مانی و پرفکت مانی را انجام می‌دهند کمک بگیرید. به طور معمول تمام صرافی‌ها شارژ هر دوی این کارت‌ها را انجام می‌دهند و تفاوتی بین آنها قائل نیستند.

چرا فراکنش؟
ارائه مشاوره تخصصی در زمینه پرداخت های بین المللی
انجام سفارشات ٢۴ ساعته در 7 روز هفته
پشتیبانی ارزهای مختلف یورو، روبل، دلار، یوآن و غیره
داشتن نماد اعتماد الکترونیکی

مقایسهٔ انواع حساب‌ها در پرفکت مانی و وب مانی

شاید مهم‌ترین تفاوت وب مانی و پرفکت مانی انواع حساب‌های ارائه شده توسط این دو شرکت می‌باشد. به طور کلی وب مانی از نظر پشتیبانی از ارزهای مختلف و انواع حساب‌های گوناگون، بهتر عمل کرده است چرا که این سیستم 12 نوع ارز را در سطح جهانی ساپورت می‌کند اما Perfect Money تنها 4 نوع ارز را مورد پشتیبانی خود قرار داده است.

کیف پول‌های مختلفی که وب مانی به مشتریانش ارائه می‌دهد شامل موارد زیر است:

 •  WMZ کیف پول دلار ایالات‌ متحده (هر WMZ برابر با 1 دلار آمریکا)
 • WME کیف پول یورو
 • WMR کیف پول روبل روسیه
 • WMX کیف پول بیت کوین  (هر WMX برابر با یک میلی بیت کوین)
 • WMU کیف پول گریونا اوکراین
 • WMB کیف پول روبل بلاروس
 • WMV کیف پول دانگ ویتنام
 • WMH کیف پول بیت کوین کش
 • WML کیف پول لایت کوین
 • WMG کیف پول طلا

کیف پول‌های ارائه شده توسط پرفکت مانی نیز شامل موارد زیر است:

 • کیف پول یورو
 • کیف پول دلار
 • کیف پول طلا
 • کیف پول بیت کوین

مقاله پیشنهادی: مقایسه پی پال و پرفکت مانی

پشتیبانی وب مانی از ارزهای مختلف بهتر از پرفکت مانی بوده است.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی تفاوت پرفکت مانی و وب مانی پرداختیم و این موضوع را از دیدگاه‌های مختلفی بررسی کردیم. انتخاب هر یک از این کیف پول‌ها کاملا بستگی به نیازهای کاربران دارد. فرایندهای ثبت نام، واریز و برداشت وجه و … در هر دو شبیه هستند و در انتخاب بین این 2 کارت باید به میزان کارمزد آنها و نوع کیف پول توجه کنید. همچنین یکی دیگر از موارد مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که سایتی که قصد خرید از آن را دارید از کدام یک از این سیستم‌ها پشتیبانی می‌کند. برای اطلاع از جزییات بیشتر درباره این موضوع با تیم پشتیبانی فراکنش در ارتباط باشید.

سوالات متداول

مهم ترین تفاوت پرفکت مانی و وب مانی چیست؟

شاخص ترین تفاوت آنها در تعداد ارزهایی است که پشتیبانی می‌کنند. وب مانی 12 نوع ارز و پرفکت مانی 4 نوع ارز را ساپورت می‌کند.

میزان کارمزد انجام تراکنش‌های مالی در پرفکت مانی و وب مانی به چه صورت است؟

در پرفکت مانی برای حساب‌های احراز هویت شده 0.5% و برای حساب‌های تایید نشده 2% و در وب مانی برای تمامی حساب‌ها 0.8% است.

روند ثبت نام در کدام کیف پول سخت تر است؟

تقریبا ثبت نام در سایت هر دو کیف پول آسان است و فرایند پیچیده‌ای ندارد اما فرایند احراز هویت پرفکت مانی به دلیل درخواست نسخه ترجمه شده مدارک هویتی و آدرس محل سکونت کاربران کمی سخت گیرانه‌تر است.

جواب سوالتو پیدا نکردی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *