همه چیز درباره اپلیکیشن فی دانشگاه های آمریکا

همه چیز درباره اپلیکیشن فی دانشگاه های آمریکا

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به آمریکا را دارید یکی از مواردی که باید در نظر بگیرید پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های آمریکا است. در مسیر مهاجرت تحصیلی شما ملزم به پرداخت هزینه‌های بسیاری هستید و اپلیکیشن فی از جمله مهمترین این هزینه‌ها است که برای بررسی درخواست پذیرش و مدارک شما درخواست می‌شود. بنابراین اگر این هزینه پرداخت نشود عملا درخواست شما مورد بررسی قرار نخواهد گرفت. در ادامه این مقاله به بررسی اپلیکیشن فی دانشگاه های آمریکا و مبلغ آن خواهیم پرداخت.

روش های پرداخت اپلیکیشن فی آمریکا

معمولاً وقتی در مسیر مهاجرت تحصیلی به آمریکا قرار می‌گیرد بحث هزینه‌ها اولین و اصلی‌ترین دغدغه‌ای است که ذهن شما را به خود مشغول می‌کند. بسیاری از متقاضیان در خصوص میزان هزینه‌های مهاجرت اطلاعاتی ندارند و تصور می‌کنند که شهریه دانشگاه و هزینه اقامت در کشور مقصد تنها هزینه مورد نیاز است. اما باید بدانید که هزینه‌های مهم دیگری از جمله اپلیکیشن فی نیز وجود دارد. در جواب این سوال که اپلیکیشن فی چیست؟ باید بگوییم اپلیکیشن فی هزینه‌ای است که شما زمان ارسال درخواست پذیرش برای بررسی مدارک و درخواست خود باید بپردازید.

روش‌های متنوعی برای پرداخت اپلیکیشن فی وجود دارد که متقاضیان می‌توانند بر اساس شرایط و امکانات خود یکی از این روش ها را انتخاب کنند. 2 روش اصلی که ایرانیان می‌توانند از طریق آنها پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های آمریکا را انجام دهند عبارتند از:

پرداخت اپلیکیشن فی از طریق ویزا کارت و مستر کارت

چنانچه به کارت‌های اعتباری بین المللی از جمله ویزا کارت و مستر کارت دسترسی داشته باشید می‌توانید پرداخت خود را در اسرع وقت و از طریق سایت دانشگاه به صورت آنلاین انجام دهید. همچنین اگر دوستان و آشنایان شما دارای master card یا visa card باشند نیز می‌توانند از طرف شما هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه را پرداخت کنند.

پرداخت اپلیکیشن فی از طریق فراکنش

اگر به کارت‌های اعتباری بین المللی دسترسی ندارید می‌توانید از سرویس‌های پرداخت واسطه مانند فراکنش استفاده کنید. تنها کافیست تا در سایت فراکنش ثبت نام کرده و اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید. سپس باید درخواست پرداخت هزینه را پیش از ددلاین دانشگاه ها ثبت کنید. پرداخت اپلیکیشن فی توسط فراکنش طی 1 الی 5 ساعت برای شما انجام خواهد شد و رسید آن در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

روند پرداخت اپلیکیشن فی آمریکا چگونه است؟

بسیاری از متقاضیان در این خصوص سوال دارند که چگونه اپلیکیشن فی را پرداخت کنیم؟ و روند پرداخت به چه صورت است؟ برای پرداخت application fee باید از طریق سایت دانشگاه مورد نظرتان اقدام کنید. به این منظور پس از ورود به سایت دانشگاه وارد قسمت پرداخت هزینه اپلیکیشن فی خواهید شد و پس از انتخاب گزینه پرداخت، به درگاه بانکی جهت پرداخت انتقال داده می‌شوید. دقت کنید که برای پرداخت به صورت آنلاین تنها می‌توانید از کارت‌های بانکی بین المللی استفاده کنید. همچنین متقاضیان می‌توانند از طریق مراجعه به بانک به صورت آفلاین و پرداخت حواله بانکی پرداخت خود را انجام دهند اما با توجه به محدودیت‌های موجود در ایران، این روش برای متقاضیان ایرانی امکان‌پذیر نیست.

شما عزیزان می‌توانید برای پرداخت هزینه application fee و پرداخت در سایت های خارجی از خدمات فراکنش استفاده کنید. کافیست تا سفارش خود را در سایت فراکنش ثبت کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت درخواست شما را بررسی کنند.

اپلیکیشن فی دانشگاه هزینه‌ای است که برای بررسی مدارک و درخواست پذیرش خود باید بپردازید.

پرداخت اپلیکیشن فی آمریکا شامل چه کسانی می شود؟

اپلیکیشن فی دانشگاه های آمریکا به منظور ایجاد یک فیلتر برای ارسال درخواست‌های بیش از حد و نامعتبر ایجاد شده است. برخی از دانشگاه‌های آمریکا درصد پذیرش پایینی دارند و به همین علت با دریافت application fee به دنبال کسب اطمینان در مورد درخواست‌های ارسالی هستند و تنها افرادی که برای درخواست خود جدی هستند باید این هزینه را پرداخت کنند. بنابراین چنانچه یک دانشگاه پرداخت application fee را الزامی کرده باشد و اگر کاملا در خصوص دانشگاه و رشته مورد نظر خود جدی و مطمئن هستید باید هزینه اپلیکیشن فی را پرداخت کنید.

البته باید توجه داشته باشید که دانشجویان دارای بورسیه که مبلغ بورسیه دریافتی آنها هزینه تحصیل را پوشش می‌دهد نیازی به پرداخت هزینه application fee ندارند و از پرداخت آن معاف هستند. اگر مایل هستید در مورد ویو کردن اپلیکیشن فی بیشتر بدانید، پیشنهاد می‌کنیم به مطالب گذشته ما مراجعه کنید.

هزینه اپلیکیشن فی آمریکا چقدر است؟

مبلغ دقیق اپلیکیشن فی به دانشگاه یا موسسه آموزشی که برای آن درخواست ارسال می‌کنید بستگی دارد و این مبلغ در هر دانشگاه ممکن است متفاوت باشد. به طور میانگین هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه های آمریکا بین 50 تا 150 دلار است. نکته‌ای که مورد توجه این است که هر چه اعتبار دانشگاه بالاتر باشد، درخواست‌های پذیرش برای دانشگاه بیشتر و رقابتی‌تر است. به همین دلیل مبلغ اپلیکیشن فی و ادمیشن فی نیز در دانشگاه‌های معروف و معتبر بیشتر خواهد بود.

نکات مهم در رابطه با پرداخت اپلیکیشن فی آمریکا

پیش از پرداخت application fee باید نکاتی را در نظر داشته باشید:

  1. مبلغ application fee در دانشگاه‌های آمریکا معمولا غیر قابل استرداد یا non-refundable است. به این معنی که در صورت رد شدن درخواست پذیرش شما این هزینه به شما بازگردانده نخواهد شد.
  2. پس از پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های آمریکا امکان ویرایش اطلاعات وجود نخواهد داشت. بنابراین پیش از سابمیت یا ارسال اطلاعات یک بار آن را مرور و چک کنید.
  3. تاریخ ددلاین هر دانشگاه با دیگری متفاوت است؛ بنابراین حتما دقت کنید که پیش از اتمام مهلت ددلاین دانشگاه های آمریکا برای پرداخت هزینه اقدام کنید.
  4. در صورتی که رسید پرداخت application fee را برای دانشگاه ارسال نکنید مدارک و درخواست شما مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

مبلغ Application Fee دانشگاه‌ های مختلف آمریکا

همانطور که اشاره شد مبلغ application fee در دانشگاه‌های آمریکا متفاوت است و هر دانشگاه بر اساس رتبه، اعتبار و سیاست‌های مالی خود هزینه متفاوتی را دریافت می‌کند. مبلغ اپلیکیشن فی برخی از دانشگاه‌های آمریکا در جدول زیر اعلام شده است:

دانشگاهمبلغ application fee
دانشگاه سن دیگو کالیفرنیا105 دلار
دانشگاه استنفورد آمریکا90 دلار
دانشگاه کلمبیا85 دلار
دانشگاه هاروارد85 دلار
دانشگاه کارولینای شمالی85 دلار
دانشگاه کالیفرنیای جنوبی85 دلار
دانشگاه دوک آمریکا85 دلار
دانشگاه بستون80 دلار
دانشگاه کرنل آمریکا80 دلار
دانشگاه نیویورک آمریکا80 دلار
دانشگاه جرج واشینگتون80 دلار
دانشگاه ماساچوست آمهرست80 دلار
دانشگاه MIT75 دلار
دانشگاه شیکاگو75 دلار

برای اطلاع از مبلغ اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا و اپلیکیشن فی دانشگاه ها ی ایتالیا و اپلیکیشن فی دانشگاه های آلمان می توانید به مقالات مرتبط با آن ها در سایت فراکنش مراجعه نمایید.

دانشگاه ‌های بدون اپلیکیشن فی آمریکا

اگر چه دانشگاه‌های معتبر و برتر آمریکا معمولا درخواست پرداخت application fee را دارند و این هزینه را از دانشجویان دریافت می‌کنند. اما با این حال برخی دیگر از دانشگاه‌ها دارای اپلیکیشن فی رایگان هستند و این مبلغ را از دانشجویان درخواست نمی‌کنند. همچنین برخی از دانشگاه‌ها امکان ویو کردن (Fee waiver) را برای دانشجویان ایجاد کرده‌اند. ویو کردن به دانشجویانی که تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه را ندارند امکان عدم پرداخت و معافیت از پرداخت را با ارسال درخواست خواهد داد. لیست دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی در مقاله ای جداگانه آورده شده است.

لیست برخی از دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی آمریکا برای اطلاع شما در جدول زیر ارائه شده است:

نام دانشگاهوضعیت اپلیکیشن فی
دانشگاه دنیسونبدون اپلیکیشن فی
دانشگاه کرایتونبدون اپلیکیشن فی
دانشگاه ورمانتامکان ویو کردن اپلیکیشن فی
دانشگاه لویولاامکان ویو کردن اپلیکیشن فی
دانشگاه تولینامکان ویو کردن اپلیکیشن فی
دانشگاه کیس وسترن رزروامکان ویو کردن اپلیکیشن فی
دانشگاه ایالتی جکسونامکان ویو کردن اپلیکیشن فی
دانشگاه لوئیزیاناامکان ویو کردن اپلیکیشن فی
دانشگاه سنت جانزامکان ویو کردن اپلیکیشن فی
چرا فراکنش؟
ارائه مشاوره تخصصی در زمینه پرداخت های بین المللی
انجام سفارشات ٢۴ ساعته در 7 روز هفته
پشتیبانی ارزهای مختلف یورو، روبل، دلار، یوآن و غیره
داشتن نماد اعتماد الکترونیکی

سخن پایانی

در این مقاله همه چیز درباره اپلیکیشن فی دانشگاه های آمریکا را ارائه کردیم که امیدواریم برای شما مفید واقع شده باشد. پرداخت application fee در بسیاری از دانشگاه‌ها به خصوص دانشگاه‌های بزرگ و معتبر برای بررسی مدارک و درخواست پذیرش متقاضیان الزامی است. دانشجویان ایرانی تنها می‌توانند از طریق سایت دانشگاه به صورت آنلاین و از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی این هزینه را پرداخت کنند. بنابراین چنانچه به کارت‌های اعتباری مانند ویزا کارت یا مستر کارت دسترسی ندارید، می‌توانید از خدمات سایت فراکنش برای پرداخت‌های ارزی از جمله Application fee استفاده کنید.

سوالات متداول

هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه های آمریکا چقدر است؟

این هزینه در هر دانشگاه متفاوت و بین 50 تا 150 دلار است.

آیا پرداخت اپلیکیشن فی در تمام دانشگاه‌های آمریکا الزامی است؟

خیر برخی دانشگاه‌ها اپلیکیشن فی رایگان دارند و یا امکان ویو کردن را برای دانشجویانی که مشکل مالی دارند جهت معافیت از پرداخت ایجاد کرده‌اند.

چگونه باید هزینه application fee را پرداخت کرد؟

شما باید از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی پرداخت خود را انجام دهید. همچنین می‌توانید از خدمات فراکنش در این زمینه استفاده کنید.

اپلیکیشن فی دانشگاه های آمریکا باید در زمان خاصی پرداخت شود؟

بله این هزینه باید پیش از ددلاین دانشگاه‌ها و همزمان با ارسال درخواست پذیرش برای دانشگاه پرداخت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *