همه چیز درباره اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا

همه چیز درباره اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا

یکی از مهم ترین دغدغه های دانشجویان ایرانی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های خارجی و به ویژه دانشگاه های کانادا پرداخت اپلیکیشن فی Application Fee با وجود تحریم ها و عدم دسترسی مستقیم به سیستم های بانک های جهانی می باشد. خبر خوب این که در حال حاضر دانشجویان ایرانی می توانند از یک روش غیرمستقیم برای پرداخت Application Fee اپلیکیشن فی دانشگاه های کشور کانادا اقدام کنند. دانشجویان می توانند از طریق سایت های پرداخت خارجی و به طور غیرمستقیم Application Fee دانشگاه های خارجی و از جمله کانادا را پرداخت کنند. یکی از بهترین سایت های پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های آمریکا، اروپا، کانادا، استرالیا و دیگر کشورهای جهان سایت فراکنش است که پرداخت Application Fee را از طریق کارت های بین المللی معتبر امکان پذیر کرده است. بدین منظور در این مقاله به ارائه اطلاعات لازم و همه چیز درباره اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا می پردازیم. تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

روش های پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های کشور کانادا

در مورد این که اپلیکیشن فی چیست در مقاله مربوط به آن مفصل توضیح داده ایم. دانشجویان برای پرداخت Application Fee دانشگاه های کانادا می توانند از روش های مختلف مانند حساب های بین المللی، ویزا کارت و مستر کارت اقدام کنند. اما مشکل دانشجویان ایرانی عدم دسترسی به این کارت ها است. در پاسخ به این پرسش که چگونه اپلیکیشن فی را پرداخت کنیم؟ باید گفت که بهترین روش استفاده از خدمات پرداخت در سایت های خارجی و فعال در این حوزه می باشد. سایت فراکنش با دارا بودن نماد اعتماد الکترونیکی (اینماد) خدمات ارزی و دلاری و پرداخت Application Fee را به دانشجویان ایرانی ارائه می دهد. مشاوران این سایت از روش های پرداخت بین المللی و کارت های معتبر مانند مستر کارت، ویزا کارت و حواله های ارزی اپلیکیشن فی را قبل از ددلاین دانشگاه های کانادا پرداخت می کنند.

پرداخت اپلیکیشن فی از طریق ویزا کارت و مستر کارت

دانشجویان ایرانی برای اخذ پذیرش تحصیلی و به منظور پرداخت Application Fee قبل از ددلاین دانشگاه ها از جمله دانشگاه های کانادا می توانند با ثبت سفارش خود در پنل کاربری سایت فراکنش درخواست پذیرش تحصیلی دانشگاه مورد نظر را تا قبل از تمام شدن مهلت درخواست ارسال کنند. سایت فراکنش به طور معمول از روش های زیر برای پرداخت پرداخت هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه های کشور کانادا استفاده می کند:

 • پرداخت Application Fee از طریق آنلاین
 • پرداخت Application Fee از طریق آفلاین (حساب ها و کارت های معتبر مانند مستر کارت، ویزا کارت، حساب پی پال و غیره)
 • پرداخت Application Fee از طریق حواله های ارزی
 • پرداخت Application Fee از طریق صرافی های ایران
 • پرداخت Application Fee از طریق دوستان و آشنایان در کانادا

پرداخت اپلیکیشن فی از طریق فراکنش

برخی از دانشجویان ایرانی کارت ها و حساب های بین المللی مانند ویزا کارت و مستر کارت ندارند یا دوست و آشنایی در کانادا ندارند و یا به طور کلی در مورد پرداخت هزینه ها و به خصوص اپلیکیشن فی دانشگاه های کشور کانادا اطلاعی ندارند. این دانشجویان برای پرداخت هزینه Application Fee می توانند از سایت ها و یا موسسه های ارزی معتبر ایران کمک بگیرند. یکی از سایت های ارزی بسیار معتبر و با سوابق طولانی در پرداخت های خارجی سایت فراکنش است که با دارا بودن نماد الکترونیکی (اینماد) اعتماد و اطمینان کاربران را به خود جلب کرده است. کارشناسان این سایت در کوتاه ترین زمان پرداخت های خارجی مانند اپلیکیشن فی Application Fee، شهریه دانشگاه و پرداخت های بین المللی را انجام می دهند. نحوه پرداخت Application Fee از طریق سایت فراکنش را می توان در چند مورد زیر خلاصه کرد:

 • دانشجو از طریق آنلاین درخواست پرداخت Application Fee را در پنل کاربری این سایت ثبت می کند.
 • کارشناسان سایت ددلاین درخواست پذیرش و اپلای دانشگاه مورد نظر دانشجو را بررسی می کنند.
 • کارشناسان با توجه به هزینه Application Fee شرایط لازم را برای پرداخت را از طریق روش های مطمئن و در دسترس فراهم می کنند.
 • کارشناسان از طریق مستر کارت، ویزا کارت و یا دیگر کارت های اعتباری و یا حساب پی پال اپلیکیشن فی دانشگاه مورد نظر در کانادا را برای دانشجو پرداخت می کنند.

مبلغ اپلیکیشن فی بر طبق ملیت دانشجو و مقطع و رشته تحصیلی متغیر است.

مبلغ Fee Application دانشگاه های مختلف کانادا

مبلغ Application Fee برای هر دانشگاه کانادا بر طبق ملیت دانشجو، رتبه و رنکینگ های جهانی دانشگاه، مقطع تحصیلی (کارشناسی، ارشد و دکترا)، نوع برنامه های تحصیلی (تمام وت و پاره وقت) و رشته های تحصیلی متغیر است. مبلغ Application Fee دانشگاه های مختلف کانادا بر اساس وب سایت هر دانشگاه در سال تحصیلی 2023-2024 عبارت است از:

دانشگاه های کانادامبلغ Application Fee
دانشگاه تورنتو University of Toronto125 تا 180 دلار کانادا
دانشگاه بریتیش کلمبیا University Of British Columbia168 تا 175 دلار کانادا
دانشگاه آلبرتا University of Alberta75 تا 125 دلار کانادا
دانشگاه مک گیل McGill University125 تا 135 دلار کانادا
دانشگاه مک مستر McMaster University110 تا 150 دلار کانادا
دانشگاه کلگری University of Calgary125 تا 145 دلار کانادا
دانشگاه مونترال University of Montreal102 تا 112 دلار کانادا
دانشگاه اوتاوا University of Ottawa75 تا 85 دلار کانادا
دانشگاه ویکتوریا University of Victoria125 تا 160 دلار کانادا
دانشگاه واترلو University of Waterloo125 تا 130 دلار کانادا
دانشگاه یورک York University130 تا 140 دلار کانادا
دانشگاه کنکوردیا Concordia University100 تا 130 دلار کانادا
دانشگاه ویندسور University of Windsor75 تا 125 دلار کانادا
دانشگاه کویئنز Queen’s University100 تا 150 دلار کانادا
دانشگاه فناوری اونتاریو Ontario Tech University120 تا 135 دلار کانادا

در صورتی که تمایل به اطلاع از نحوه پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های ایتالیا و یا اپلیکیشن فی دانشگاه های آلمان را دارید می توانید  مقاله آن را در سایت مطالعه نمایید.

دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی کانادا

دانشگاه های کانادا بنا به دلایل مختلفی مانند اطمینان دانشگاه از ارسال جدی درخواست و همچنین تامین هزینه های بررسی و پردازش پرونده ویزای تحصیلی اپلیکیشن فی را دریافت می کنند. در این میان دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی نیز وجود دارند که دانشجویان برای ارائه درخواست خود نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای ندارند. دررابطه با ویو کردن اپلیکیشن فی و این که مهم ترین دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی کانادا کدام اند، توجه شما را به جدول زیر جلب می کنیم:

دانشگاه های کانادا بدون اپلیکیشن فیمقطع تحصیلی/ شرایط
دانشگاه آلبرتا University of Albertaبرای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و یا دکترا (دانشجویان از یکی از کشورهای کمتر توسعه یافته)
دانشگاه رویال رودز Royal Roads Universityبرای تحصیل در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد (دانشجویان بومی و بین المللی)
کالج دانشگاه بوث Booth University Collegeفقط برای تحصیل دانشجویان از کشور کانادا و آمریکا
دانشگاه بریتیش کلمبیا  University of British Columbiaبرای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا (دانشجویان بین المللی از 50 کشور کمتر توسعه یافته، دانشجویان بین المللی و بومی برای تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی رشته شیمی و دانشجویان دارای شهروندی یا اقامت دائم کانادا با سن 65 سال یا بیشتر در زمان درخواست)
دانشگاه کوئست  Quest Universityبرای تحصیل در مقطع کارشناسی هنر و کارشناسی علوم (دانشجویان بین المللی و بومی)
دانشگاه تیندل  Tyndale Universityفقط برای تحصیل دانشجویان از کشورهای کانادا و آمریکا

تفاوت مهم بین Admission Fee و Application Fee در امکان استرداد این هزینه و زمان پرداخت است.

مهم ترین نکاتی که هنگام پرداخت هزینه اپلیکیشن فی کانادا باید بدانید

آگاهی دانشجویان ایرانی از برخی نکات مهم برای Application Fee کانادا کمک می کند تا با اطمینان بیشتری این هزینه مهم را پرداخت کنند. از مهم ترین نکات برای پرداخت اپلیکیشن فی Application Fee دانشگاه های کشور کانادا موارد زیر را می توان نام برد:

 • ملاک اصلی و مهم برای بررسی و ارزیابی سوابق تحصیلی و مدارک دانشجویان از طریق سفارت ارائه رسید پرداخت Application Fee است، بنابراین در صورت عدم پرداخت و عدم ارسال رسید بررسی و پردازش پرونده ویزا انجام نمی شود.
 • هزینه اپلیکیشن و درخواست پذیرش در هر دانشگاه متفاوت است اما به طور معمول از حدود 50 تا 150 دلار می باشد.
 • دانشجویان بین المللی به جز اپلیکیشن فی، هزینه دیگری به نام ادمیشن فی Admission Fee را نیز باید پرداخت کنند. تفاوت مهم بین Admission Fee وApplication Fee در امکان استرداد این هزینه و زمان پرداخت است.
 • Application Fee به هیچ عنوان بازگشت داده نمی شود، اما Admission Fee را پس از ثبت نام و بر اساس قوانین دانشگاه می توان پس گرفت. علاوه بر این هزینه اپلیکیشن قبل از اخذ پذیرش و هزینه ادمیشن بعد از اخذ پذیرش پرداخت می شود.
 • دانشجویانی که در آزمون های ورودی برخی از دانشگاه های کانادا امتیاز بالایی کسب کنند، نیاز به Application Fee ندارند.
 • دانشجویانی که بتوانند مشکلات مالی خود برای پرداخت Application Fee را ثابت کنند، می توانند از معافیت در پرداخت آن در برخی دانشگاه های کانادا بهره مند شوند.
چرا فراکنش؟
ارائه مشاوره تخصصی در زمینه پرداخت های بین المللی
انجام سفارشات ٢۴ ساعته در 7 روز هفته
پشتیبانی ارزهای مختلف یورو، روبل، دلار، یوآن و غیره
داشتن نماد اعتماد الکترونیکی

سخن آخر

در این مقاله اطلاعات لازم و در واقع همه چیز درباره اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا ارائه شد. متقاضیانی که قصد پرداخت شهریه دانشگاه های خارجی، پرداخت هزینه اپلیکیشن فی، خرید فیلم های خارجی، برنامه های نرم افزاری جدید و یا شنیدن موسیقی های جذاب و یا حتی دیدن کارتون های انیمیشن روز جهان را دارند، نیاز به کارت های اعتباری مانند ویزا کارت و مستر کارت و یا حساب های آنلاین معتبر دارند که در حال حاضر به دلیل تحریم دسترسی به آن ها امکان پذیر نیست. اما سایت های معتبر مانند سایت فراکنش با دور زدن تحریم ها می تواند امکان پرداخت این هزینه ها را برای متقاضیان ایرانی فراهم کند. اگر دغدغه چگونگی پرداخت Application Fee دانشگاه مورد نظر در کانادا را دارید، همین حالا با کارشناسان این سایت تماس بگیرید.

سوالات متداول

آیا بورسیه تحصیلی دانشگاه های کانادا بدون اپلیکیشن فی در دسترس است؟

در دسترس بودن بورسیه تحصیلی بستگی به دانشگاه دارد و ربطی به هزینه درخواست ندارد.

آیا شرایطی برای دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی کانادا وجود دارد؟

بستگی به رشته و دانشگاهی دارد که برای آن درخواست می دهید. برخی از دانشگاه ها ممکن است بر اساس شایستگی یا نیاز مالی این هزینه را دریافت نکنند.

چه هزینه های دیگری برای دانشگاه های کانادا بدون اپلیکیشن فی وجود دارد؟

هزینه های تحصیل، محل اقامت، هزینه های زندگی، کتاب های درسی، بیمه درمانی و هزینه های احتمالی سفر از جمله هزینه هایی هستند که باید در نظر بگیرید.

دانشگاه های کانادا بدون اپلیکیشن فی چند ترم تحصیلی ارائه می دهند؟

دانشگاه های کانادا چه با اپلیکیشن فی و چه بدون آن در پاییز، زمستان و بهار دانشجو می پذیرند.

برای چند دانشگاه در کانادا بدون اپلیکیشن فی می توانم درخواست بدهم؟

هیچ محدودیتی وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *