همه چیز درباره اپلیکیشن فی دانشگاه های ایتالیا

همه چیز درباره اپلیکیشن فی دانشگاه های ایتالیا

هر سال تعداد زیادی دانشجو رزومه و مدارک خود را برای پذیرش به دانشگاه های ایتالیا ارسال می کنند. برای ارسال مدارک و درخواست پذیرش دانشگاه های ایتالیا، دانشجو باید هزینه‌ای تحت عنوان اپلیکیشن فی پرداخت نماید. در مقاله ای جداگانه در مورد این که اپلیکیشن فی چیست؟ به طور مفصل توضیح داده ایم. این هزینه یکی از مراحل مهم برای پذیرش در دانشگاه و اخذ ویزای تحصیلی است. البته برای بعضی دانشگاه های ایتالیا هزینه درخواست وجود ندارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم. با این حال، اگر رشته تحصیلی شما بسیار رقابتی باشد یا مجبور شوید در آزمون پذیرش شرکت کنید مانند رشته های پزشکی؛ در این موارد نیاز به پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های ایتالیا می‌باشد. به عنوان مثال، آزمون های پذیرش و اپلیکیشن فی برای رشته پزشکی معمولا بین 25 تا 100 یورو متغیر است.

روش های پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های ایتالیا

یکی از موضوعات مهم و دردسر ساز برای دانشجویان ایرانی پرداخت اپلیکیشن فی می‌باشد. این هزینه جزء مراحل و هزینه های مهم برای پذیرش در دانشگاه های ایتالیا می‌باشد که متقاضی باید در زمان ارسال مدارک و قبل از به پایان رسیدن ددلاین دانشگاه های ایتالیا این هزینه ها پرداخت کرده و سپس مدارک تحصیلی خود را برای دانشگاه ارسال کند. بسیاری از دانشجویان هنگام اقدام برای مهاجرت تحصیلی از شرایط و نحوه پرداخت این هزینه اطلاعی ندارند که در ادامه به بررسی دو راه مهم و اساسی برای حل این چالش و پرداخت آسان این هزینه می پردازیم که متقاضیان می‌توانند با توجه به شرایط خود یکی از آن را انتخاب کرده و پرداخت را به موقع انجام دهند:

پرداخت اپلیکیشن فی از طریق ویزا کارت و مستر کارت

برای انجام این روش شما نیاز به کارهای اعتباری بین المللی مانند ویزا کارت، مستر کارت یا یک حساب بین المللی مانند پی پال و استرایپ دارید که بتوانید از این طریق مبلغ مورد نظر دانشگاه را برای بررسی مدارک خود پرداخت نمایید. بعد از قبولی و پذیرش در دانشگاه متقاضی می‌تواند هزینه ادمیشن فی را نیز از همین روش پرداخت نماید. در مقابل اگر دسترسی به این کارت ها یا حساب های خارجی برای شما سخت است می توانید روش دوم راه که آسان تر است امتحان کنید.

پرداخت اپلیکیشن فی از طریق فراکنش

روش دوم پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های ایتالیا، کمک گرفتن از یک واسط مانند فراکنش می‌باشد که در کمترین زمان و با کارمزد کم این مبلغ را برای شما پرداخت می کند. شما می توانید با ایجاد یک حساب کاربری و ثبت درخواست خود مبنی بر پرداخت هزینه دانشگاه مورد نظر در سایت فراکنش این پرداخت را بدون دردسر و سریع انجام دهید. در رابطه با اطمینان و صحت عملکرد نیز ذکر این نکته ضروری است که وبسایت فراکنش با دارا بودن نماد اعتماد الکترونیکی (ای نماد) تمام خدمات و پرداخت های بین المللی و ارزی را تحت نظارت ارگان های دولتی و تابع قوانین جمهوری اسلامی انجام می دهد.

مبلغ Application Fee دانشگاه‌ های مختلف ایتالیا

هر دانشگاهی بر اساس شرایط و قوانین خود هزینه‌ای تحت عنوان اپلیکیشن فی از دانشجویان و متقاضیان دریافت می کند و مهلت پرداخت نیز به ددلاین دانشگاه ها بستگی دارد. در مورد این هزینه دو دسته دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی و دانشگاه هایی که این مبلغ را از دانشجو دریافت می کنند، وجود دارد که این مبلغ در دانشگاه های مختلف متفاوت می‌باشد. در ادامه در جدول زیر به مهم ترین دانشگاه ها و مبلغ Application Fee اشاره شده است:

نام دانشگاهمبلغ (به یورو)
دانشگاه پلی تکنیک میلان50-100
دانشگاه بولونیا50-65
دانشگاه ساپینزا رم۱۰
دانشگاه پلی‌ تکنیک تورین۲۰-۳۰
دانشگاه تورین۱۵
دانشگاه سیه نا۳۰
دانشگاه پاویا۳۵
دانشگاه پادوا۳۰-۳۴
دانشگاه کا فوسکاری ونیز۳۰
انشگاه فلورانس۲۰
آکادمی هنرهای زیبای رم۱۰۰
آکادمی دموس۱۰۰

دانشگاه‌های بدون اپلیکیشن فی ایتالیا

متقاضیان برای معاف از پرداخت این هزینه  و ورود به دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی ایتالیا می‌توانند با ارائه دلایل منطقی دال بر عدم توانایی مالی برای پرداخت این هزینه، بدون اپلیکیشن فی مدارک خود را برای پذیرش ارسال کنند. مهم ترین اقدام برای این کار ارائه نامه و توضیحات قانع کننده برای دانشگاه یا استاد راهنما می‌باشد. توجه کنید این نامه را قبل از اتمام مهلت ددلاین دانشگاه های ایتالیا باید ارسال نمایید. همچنین در مقابل دانشگاه های ایتالیا که مبلغ Application fee را از متقاضیان دریافت می کنند، دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی ایتالیا نیز وجود دارند که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

 • دانشگاه جنوا (University of Genoa)
 • دانگاه مسینا (University of Messina)
 • دانشگاه برگامو (University of Bergamo)
 • دانشگاه آزاد بوزن بولزانو
 • دانشگاه کامرینو (University of Camerino)
 • دانشگاه پارما (University of Parma)
 • دانشگاه مودنا (University of Modena)
 • دانشگاه سالرنو (University of Salerno)

برای اطلاع از نحوه پرداخت  اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا، اپلیکیشن فی دانشگاه های آلمان و اپلیکیشن فی دانشگاه های آمریکا می توانید به مقاله جداگانه ای که برای آن در سایت موجود است مراجعه نمایید.

شاید بخواهید با دانشگاه های بدون شهریه هم آشنا شوید. به شما پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه های بدون شهریه را مطالعه نمایید.

 

برای پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های ایتالیا به زمان ددلاین ها توجه کنید

مهم‌ترین نکاتی که هنگام پرداخت هزینه اپلیکیشن فی ایتالیا باید بدانید

 • در جواب این سوال که چگونه اپلیکیشن فی را پرداخت نکنیم می توان گفت متقاضی می توانید از ویو کردن Application fee استفاده کند. برای این کار لازم است، در یک نامه رسمی دلایل و مدارک خود را مبنی بر عدم توانایی مالی برای پرداخت این هزینه به دانشگاه ارائه دهد. دانشگاه با بررسی مدارک و دلایل متقاضی تصمیم می گیرد که آیا این فرد می‌تواند این هزینه را پرداخت نکند یا خیر.
 • متقاضیان باید دقت باشند که علاوه بر هزینه های اخذ ویزا، هزینه شهریه و خوابگاه، هزینه های Application fee ایتالیا و هزینه ادمیشن فی در صورت پذیرش را در نظر داشته باشند.
 • در صورت عدم پذیرش متقاضی در دانشگاه هایی که این هزینه پرداخت شده، مبلغ آن به متقاضی عود داده نمی شود و به اصطلاح nun refundable خواهد بود.
 • همانطور که در بالا گفته شد که چگونه اپلیکیشن فی را پرداخت کنیم، به عنوان نکته مهم باید بگوییم چنانچه شما می خواهید از یک صرافی یا شرکت واسطه برای پرداخت کمک بگیرید، حتما به نام و اعتبار آن توجه نمایید تا در کمترین زمان و با اطمینان بتوانید این هزینه را پرداخت نمایید.
 • به طور کلی با توجه به اینکه هزینه Application fee دانشگاه های ایتالیا نسبت به اپلیکیشن فی دانشگاه های آمریکایی و سایر دانشگاه های اروپایی بسیار پایین می‌باشد، کمتر دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی ایتالیا وجود دارد.
 • شما می توانید این هزینه را با پرداخت در سایت های خارجی نیز انجام دهید. در صورت قابل اعتماد بودن این موسسات و سایت ها، هیچ محدودی برای پرداخت از طریق حساب های بین المللی وجود ندارد.
 • به زمان ددلاین هر دانشگاه توجه کنید، زیرا هر دانشگاه شرایط و ددلاین خاص خود را دارد. برای پرداخت هزینه حتما چند روز زودتر مدارک خود را حاضر کرده و پرداخت را به موقع انجام دهید.
 • در ادامه یادتان باشد در فرم مربوط به پذیرش و هزینه Application fee اطلاعات خود را به درستی وارد نمایید، زیرا بعد از ارسال برای دانشگاه امکان ویرایش و تغییر آن وجود ندارد.
 • برای افزایش شانس قبولی خود در دانشگاه مورد نظر می توانید سه رشته را انتخاب کنید. در صورت تمایل به انتخاب بیش از 3 رشته در هنگام پرداخت اپلیکیشن فی باید مبلغ اضافه بپردازید.

چرا فراکنش؟
ارائه مشاوره تخصصی در زمینه پرداخت های بین المللی
انجام سفارشات ٢۴ ساعته در 7 روز هفته
پشتیبانی ارزهای مختلف یورو، روبل، دلار، یوآن و غیره
داشتن نماد اعتماد الکترونیکی

سخن پایانی

به عنوان نکته پایانی می توان گفت که هزینه های اخذ ویزای تحصیلی و پذیرش در دانشگاه های ایتالیا از جمله مبلغ application fee به نسبت بسیاری از دانشگاه های جهان بسیار پایین می‌باشد . هر چند بعضی از دانشگاه های خوب ایتالیا این مبلغ را از دانشجویان دریافت نمی کنند. متقاضیان در کنار تمام هزینه های مهاجرت باید این هزینه را به همراه مبلغ دیپازیت فی  در لیست هزینه های خود درنظر داشته باشند. در نهایت برای کسب اطلاعات از نحوه پرداخت این مبلغ به صورت فوری و مطمئن  و همچنین بیشتر  پاسخ به سوالات خود در این زمینه می توانید با کارشناسان ما در مجموعه فراکنش در ارتباط باشید.

هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه های ایتالیا به طور میانگین بین 20 تا 60 یورو می‌باشد.

سوالات متداول

آیا همه دانشگاه های ایتالیا اپلیکیشن فی را از دانشجویان دریافت می کنند؟

خیر، برخی دانشگاه ها مانند جنوا، برگامو، سالرنو و… این هزینه را از دانشجو دریافت نمی کنند.

مبلغ Application fee دانشگاه های ایتالیا چقدر است؟

به طور میانگین 20 تا 60 یورو  می‌باشد.

علاوه بر صرافی ها از چه راه های دیگری می توان مبلغ اپلیکیشن فی را پرداخت کرد؟

متقاضیان می‌توانند از با مستر کارت، ویزا کارت یا از طریق سایت فراکنش این پرداخت را انجام دهند.

در چه صورتی می توان مبلغ application fee را پرداخت نکرد؟

با ارائه مدارک و دلایل کافی برای عدم توانایی مالی می توان مسئولان دانشگاه را برای عدم پرداخت یا ویو کردن متقاعد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *